Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
Analizy tygodniowe
Wyświetleń: 11842. Obserwuje: 11 osób.
Post: #1 
2014-02-16 12:35

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0
Jest to niejako kontynuacja z tego tematu -> https://gragieldowa.pl/forum/temat/1983/t/Pr%C3%B3ba-Generalna

Chcę sprawdzić jak sprawuje się moje narzędzie i czy będzie mi do czegoś przydatne. Robiąc to publicznie będę miał większą motywację. :D

Będę analizował spółki co tydzień, głównie na wykresach tygodniowych.

Plan cotygodniowych publikacji:

1. Aktualne sygnały

2. Analiza techniczna spółek w portfelu + decyzja
Trzymaj – spółka zostaje w portfelu, a za tydzień sprawdzę co się dzieje na wykresie
Sprzedaj – spółka wylatuje z portfela, wrócę do niej, gdy wygeneruje sygnał

3. Analiza techniczna spółek, na których wystąpiły sygnały mające znaczenie (wg. mnie) + decyzja
Kup – spółka trafia do portfela, cotygodniowa analiza
Czekaj – spółka nie trafia do portfela, cotygodniowa analiza
Odpuść – spółka nie trafia do portfela, wrócę do niej, gdy wygeneruje sygnał

4. Spółki w portfelu wraz z ich dotychczasowymi wynikami

1. Aktualne sygnały

Objęcie hossy 150-250%:
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
Bioton, KGHM, MIDAS, REINHOLD, SELENAFM

Objęcie hossy 250-350%:
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
DOMDEV, ENAP, FARMACOL, KREDYTIN, ZREMB

Objęcie hossy 350%<
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
AGORA, AGROTON, ALTERCO, ARCUS, BUDOPOL, CAPITAL, DĘBICA, FOTA, HARPER, INSTALKRK, IZOLACJA, KRUK, MARVIPOL, MERCATOR, NETIA, SWISSMED

Knot dolny
Założenia: 1) Knot dolny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) knot górny mniejszy od korpusu, 3) min. 0,5% korpus, 4) obrót min. 100 tysięcy
AVIAAML, CIECH, IPOPEMA, KOGENERA, KREC, WORKSERV, GTC, BANKNPH

Knot górny
Założenia: 1) knot górny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) knot dolny mniejszy od korpusu, 3) min. 0,5% korpus, 4) obrót min. 100 tysięcy
INTERAOLT, INTERCARS, KINOPOL, MAKARONPL, WIELTON

Knot dolny i górny
Założenia: 1) Knot dolny i górny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) min. 0,5% korpus, 3) obrót min. 100 tysięcy
ABPL, PBFINANSE

Luka Knotowa Górna
Założenia: Obrót min. 100 tysięcy
ABCDATA, BETACOM, INTERBUD, LENA, MOSTOSTALWAR, VISTAL

Luka Knotowa Dolna
Założenia: Obrót min. 100 tysięcy
- brak -

2. Analiza Techniczna spółek z portfela:

- brak -

3. Analiza techniczna spółek z aktualnymi sygnałami:

CAPITAL – sygnał objęcia hossy 350%<

Potężne objęcie hossy na sporym wolumenie. Zwróciłem uwagę na ten wykres ponieważ ponad 20-procentowe marubozu przebiło kilka parę ważnych oporów, m. in. psychologiczne 2zł oraz uformowany w okolicach tych 2 zł opór techniczny. Zastanawia skala tego przebicia, które



dokonało się w jeden dzień… Takie przebicie ma znamiona nietechniczne, a raczej spekulacyjne lub fundamentalne. Być może w następnym tygodniu spółka cofnie się na mniejszym wolumenie sytuacja będzie klarowniejsza.

Decyzja: Czekaj.

INSTALKRK – sygnał objęcia hossy 350%<

Ogromne objęcie hossy. Obrona niedawno przebitego oporu, który teraz jest wsparciem, na poziomie około 17,60 zł. Wybicie z trendu krótkoterminowego. Przebicie psychologicznej bariery 20 zł (przywiązuje niemałą wagę do okrągłych kwot). Oto 4 powody, by kupić tą spółkę. Potrzeba jeszcze odpowiedniego momentu. Jeśli spółka w następnym tygodniu cofnie się na małym wolumenie w okolice 20 zł, ale cena zamknie się ponad tym poziomem to będziemy mieli książkową okazję do kupna.

Decyzja: Czekaj.

Atende
Czekaj.
GinoRossiCzekaj.
PGNiGCzekaj.

Analizy Atende, GinoRossi i PGNiN w tym temacie https://gragieldowa.pl/forum/temat/1983/t/Pr%C3%B3ba-Generalna.

4. Spółki w portfelu

- brak -


Altus

Edytowany 7 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #2 
2014-02-16 21:57

studencina

podkarpacie
Posty: 521
Shouty: 59972
3
Widać, że ładne narzędzie Dla porównania dodam screen z doborem spółek moim "skanerem"


Pozdrawiam serdecznie, Studencina

Zapomniałem wspomnieć, że zrealizowałem sowity zysk na CFL. Wszystkie spółki widoczne były brane po wystąpieniu odpowiedniej formacji świeczkowej.

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
... robię wszystko, żeby nic nie robić ....

Post: #3 
2014-02-17 13:23

corbolo

Poznań
Posty: 139
Shouty: 11
0
Mam jedną uwagę do obrotu > 100 tys zł. Nie ma to żadnego przełożenia na wig20
"Im więcej pracujesz, tym mniej masz czasu na zarabianie pieniędzy" J.D. Rockefeller

Post: #4 
2014-02-17 15:55

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0
W sensie, że wszystkie spółki z WIG20/30 się kwalifikują? To dobrze. >100 tys zł obrotu jest ustawione by odsiać spółki, na których są przestoje, a kurs często nawet nie drga i takie poszczególne ruchy kursowe, które są bez znaczenia.

W tym tygodni po zastosowaniu tego filtru zostało 322 spółek, więc dość znaczna cześć rynku, no prawie 1/3.



Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2014-02-17 22:15:44
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #5 
2014-02-17 22:15

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0
Stud, jednej i tej samej formacji?

Kiedy mniej więcej kupowałeś te akcje?

Powiedz, a spróbuję rozgryźć. :D
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #6 
2014-02-17 22:51

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
Analizowałem dziś Twoje spółki Stud, szukając tej magicznej metody i co nieco wydedukowałem, ale nie tyle ile bym chciał. Zamierzasz zdradzić o jaką formację konkretnie chodzi?
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

Post: #7 
2014-02-23 22:08

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0
1. Aktualne sygnały
(Wyeliminowałem wyszczególnienie negatywnych sygnałów.)

Objęcie hossy 150-250%:
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
COALENERGY, EUROTEL, MIRBUD, PRIMODA

Objęcie hossy 250-350%:
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
BANKBPH, LUBAWA, PELION

Objęcie hossy 350%< :
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
BERLING, LCCORP, MONNARI, NOKAUT, OPENFIN, PKNORLEN, POINTGROUP, RAFAKO

Knot dolny :
Założenia: 1) Knot dolny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) knot górny mniejszy od korpusu, 3) min. 0,5% korpus, 4) obrót min. 100 tysięcy
4FUNMEDIA, ATENDE, CZTOREBKA, ERBUD, HYDRATOR, HYGIENIKA, INTERBUD, JUPITER, KOGENERA, LOTOS, MABION, MLBGROUP, SILVANO, ZUE

Knot dolny i górny :
Założenia: 1) Knot dolny i górny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) min. 0,5% korpus, 3) obrót min. 100 tysięcy
ALTERCO, CORMWAY, ELEKTROTI, PGE, POLNORD, RONSON.

Luka Knotowa Górna :
Założenia: Obrót min. 100 tysięcy
GINOROSSI, KREDYTIN, PROTEKTOR.


2. Analiza Techniczna spółek z portfela:

CAPITAL


Pojawienie się doji na wysokich nogach oznacza niezdecydowanie na rynku. Jeszcze większy wolumen oznacza, że zdania są bardzo podzielone. W tej chwili nic nie jest pewne, ponieważ zarówno byki jak i niedźwiedzie mają dużo sił i determinacji. Górny cień jest dłuższy – jest to lekka wskazówka do spadków. Z drugiej strony cień dolny nie naruszył podstawowego oporu na poziomie 2 zł co może być pierwszą jaskółką dla wzrostów.

Decyzja: Czekaj.

INSTALKRK


Po wybiciu rynek się cofnął na mniejszym wolumenie. To jest fakt, choć można wytknąć parę nieścisłości. Wolumen jest mniejszy w niewielkim stopniu, a samo wybicie nie odbyło się na dużym – co najwyżej średnim, ale największym wolumenie z okolicznych. Druga nieścisłość jest taka, że rynek nie cofnął się od poziomu zamknięcia z poprzedniego tygodnia, ale od poziomu otwarcia z tego tygodnia. Na rynku jest zawahanie, cienie szpulki niemal idealnie oparły się na oporze oraz wsparciu.
Według mnie jesteśmy lada dzień przed wybiciem, a to idealne miejsce do zajęcia pozycji. Zaryzykuję.

Decyzja: Kupuj.

ATENDE

Na wykresie Atende nadal marazm i osuwisko. W tej chwili nie ma co kombinować. Czekamy na okolice nad poziomem 3,10 zł.

Decyzja: Czekaj.

GINOROSSI

Ginorossi, Ginorossi… Kupiłem w realu, a tutaj dałem decyzję „czekaj”. Popełniłem błąd. Tutaj. Nastąpiło wybicie na dużym wolumenie, które przekroczyło b. ważny opór na poziomie 3 zł. Jednocześnie było to wyjście górą z trójkąta zwyżkującego, a następnie dwie świeczki na malejącym wolumenie. Nie widzę większych zagrożeń. Pociąg ruszył – spóźniliśmy się, ale może uda nam się wskoczyć do ostatniego wagonu.

Decyzja: Kupuj.

PGNiG

Sytuacja obecnie jest dość podobno do GRI sprzed tygodnia. Wybicie na większym wolumenie (ciut niedokończone, bo 4,99 nie przebija poziomu 5 zł.), a następnie dwie szpulki tygodniowe na poziomie zamknięcie tygodnia z wybiciem. Hm. Podobno, gdy prosimy Boga o mądrość i trafne decyzje to Bóg nie daje nam mądrości i trafnych decyzji, lecz możliwość wykazania się nimi… :D Decyzję poprę również sygnałem kupna STS. MACD też jest nisko, ale zaczął się wnosić i niedługo przebije linię sygnału również dając sygnał kupna.

Decyzja: Kupuj.

3. Analiza techniczna spółek z aktualnymi sygnałami:

EUROTEL – wygenerowany sygnał – objęcie hossy 150-250%.

Pomimo wygenerowania sygnału objęcia hossy na wykresie nie zastałem go, lecz duże odreagowanie, które było wynikiem niedawnego zjazdu o około 30% oraz obronę ważnego wsparcia na poziomie 14 zł. Wskaźniki MACD i STS są o krok od jednoczesnego wygenerowania sygnału kupna. Świeczka przekroczyła wszystkie trzy średnie kroczące. Spójrzmy jeszcze na wykres dzienny.

Na wykresie dziennym widzimy wyraźniej obronę 14 zł. Dwukrotną – podwójnym dnem, choć nie był to kształt litery "W". Dwie duże świeczki wzrostowe mogą stanowić maszt do flagi, która najprawdopodobniej niedługo się utworzy, a jak wiemy jest to formacja wzrostowa.

Decyzja: Kupuj.

MIRBUD

Zauważyłem, że wygenerowane sygnały objęcia hossy częściej podsuwają mi po prostu duże wzrostowe świeczki na niezłym wolumenie, które w większości przełamują jakiś ważny, lokalny opór. Tak samo było w przypadku Mirbudu. To bardzo dobre, choć przypadkowe. W połowie października Mirbud przebiła opór na poziomie 1,5 zł – pierwsza strzałka w górę. Jednak ogólna zła koniunktura na GPW rozpoczęta pod koniec listopada (pierwsza strzałka w dół) zbiła kurs Mirbudu dość znacząco. W lutym Mirbud zabrał się do odrabiania strat - druga strzałka w górę. Wrócił nad wsparcie 1,5 zł i przy okazji wyszedł górą z trójkąta zniżkującego przebijając opór trendu krótkoterminowego spadkowego – druga strzałka w górę.

Inną opcją jest wystąpienie formacji RGR.


Decyzja: Czekaj.

BERLING

Wyjście z trójkąta zwyżkującego. Przebicie historycznego oporu na poziomie 8 zł. MACD i STS dają sygnały kupna. Zastanawia brak wyraźnego wolumenu, który nastąpił między innymi w połowie listopada 2012 roku (strzałka), gdy kurs doszedł do przebitego obecnie oporu.


http://prntscr.com/2v8v3e
(Nie wiem ,który z obrazków dziennych będzie działać.)

Na wykresie dziennym również widzimy przebicie oporu 8 zł oraz wyjście z trójkąta zwyżkującego (innego, o wiele mniejszego niż na tygodniowym). Pojawiły się również sygnały kupna na MACD i STS, które zapoczątkowały formację trójkąta. Ponownie zastanawia brak wyraźnego wzrostu wolumenu (dowód wiarygodności ruchu).

Decyzja: Czekaj.

LCCORP

Na wykresie zaznaczyłem dwa opory – 2 zł oraz 1,8 zł. Widać długoterminowy trend wzrostowy, który w ostatnim roku przyspieszył. Widać małe uaktywnienie na rynku – wolumen zaznaczony strzałką. Formuje się spory trójkąt zwyżkujący. Myślę, że główne przebicie powinno nastąpić przez poziom 2 zł, ale to jeszcze przed nami.

Wykres dzienny, perspektywa roczna. Dorysowałem kolejną linię trendu, który ponownie przyspieszył. Myślę, że można grać na krótkoterminową zwyżkę do poziomu 2 zł (jakieś 10%), jednak ja wolę trochę dłuższy horyzont i poczekam na poziom 2 zł.

Decyzja: Czekaj.

MONNARI

Bardzo ciekawa sytuacja na Monnari. Widzimy ostatnią świeczkę – duży ruch wzrostowy na trochę większym wolumenie. Jednak główny opór nie został przekroczony (8,14). Od jakiegoś czasu mamy uformowany trójkąt zwyżkujący. Rozpoczął się po dwóch mocnych świeczkach wzrostowych, które mogą stanowić maszt flagi. Flaga to formacja zwyżkująca, jednak ostatnia flaga skończyła się bardzo źle na wykresie monari. Kurs doszedł zmniejszył się najniżej do -40% od DOŁU masztu! Zaznaczyłem to dwoma liniami i trzema strzałkami w górę.

Wykres dzienny. Sprawczynią całego zamieszania jest piątkowa świeczka. Przeskoczyła luką lokalne maksimum oraz okrągłe 8 zł, ale 8,14 zostało nie przekroczone. Myślę, że tutaj trzeba dokonać transakcji kupna po małym zejściu w dół. Są dwa najbardziej prawdopodobne wyjścia. Jeśli rynek zinterpretuje to jako wybicie to teraz kurs powinien zejść lekko do przebitego właśnie oporu. Jeśli to nie przebicie to z pewnością kontynuacja trendu wzrostowego, formacji trójkąta zwyżkującego oraz podejście do decydującego oporu, a więc niedługo powinno nadejść wybicie.

Decyzja: Kupuj.

PKNORLEN

Oto opowieść o dwóch przeciwnych trendach, które spotkały się w okolicach wsparcia. Taką sytuację nazywa się klinem, w której przewagę ma trend zwyżkujący, bo ma wsparcie… wsparcia. (: Rynek już dwukrotnie sygnalizował, że wyczuwa to wsparcie. Miało to miejsce w czerwcu i wrześniu ubiegłego roku. Tym razem rynek się trochę zapędził i zszedł poniżej wsparcia, ale szybko się pozbierał. Pozbieranie się zainicjował młot. Ta sama świeczka zainicjowała obronę poprzedniego wsparcia w czerwcu 2012 roku i… również było to w okolicach trendu wzrostowego długoterminowego. Myślę, że tutaj pasuje jedna z trzech głównych zasad giełdy – Historia lubi się powtarzać.

Wykres dzienny. Perspektywa roczna. Co widzę? RGR. Dość wyraźne. Zasięg formacji przekracza opór trendu krótkoterminowego. Trzeba przyznać, że sytuacja techniczna Orlenu prezentuje się bardzo obiecująco. Co ze wskaźnikami? STS daje sygnał kupna.

Decyzja: KUPUJ.

HYGIENIKA– wygenerowany sygnał – knot dolny


Znam trochę sytuację Hygieniki. Niedawno wchłonęła sieć Dayli i rynek czeka na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Chcę, by ten temat był w pełni techniczny (jako przeciwwaga do ostatniego wysypu finansowo-fundamentalnych), więc ominę tę kwestię. Powiem tylko, że na wykresie formuje się trójkąt zwyżkujący i uważam, że, gdy sprawa Dayli będzie pewna wtedy rynek wystrzeli z trójkąta górą. Walor ląduje w portfelu.

Decyzja: Kupuj.

INTERBUD

To będzie tydzień zakupów… Kolejna świetna sytuacja techniczna. Kurs spadał od dawna, aż rynek powiedział dość w okolicach 2 zł. Tutaj uformowała się konsolidacja, która skutkowała wyjściem z bazy na dużym wolumenie.

Decyzja: Kupuj.

ZUE
Przejdę od razu do wykresu dziennego.

Październik 2013 roku – Wybicie, wyjście z bazy i przekroczenie oporu 9 zł. Po wzrostach kurs spółki dał się stłamsić przez WIG i uformował trójkąt zniżkujący. Jesteśmy w decydującym momencie. Patrzyłbym optymistycznie na ostatnią obronę wsparcia młotem. Myślę, że rynek nie odda tego poziomu i wyjdzie górą z trójkąta. Dam tej spółce kredyt zaufania.

Decyzja: Kupuj.

ALTERCO

Coraz bardziej podoba mi się to narzędzie. Wyjście z trójkąta zniżkującego na dużym wolumenie, a następnie zejście na mniejszym… Książkowa sytuacja. Niepokoi jedynie doji, które może być nagrobkiem.. Co na dziennym?

Flaga. Doji przestaje niepokoić. Dwuświeczkowy maszt. Zejście do oporu trendu krótkoterminowego, a następnie odbicie, co potwierdza, że teraz rynek interpretuje ten opór jako wsparcie. Pozostała jedna bariera – 1 zł.

Decyzja: Czekaj.

ELEKTROTI

Trójkąt zwyżkujący. Rynek w ostatnim czasie przyspieszył. Górne ograniczenie w okolicach okrągłego 10 zł do których rynek coraz dynamiczniej dobija. Ostatnia świeczka to szpulka z długimi nogami sygnalizująca wahanie.

Decyzja: Czekaj.

POLNORD

Again. Trójkąt zwyżkujący, który we wrześniu przyspieszył. Górne ograniczenie to okrągłe 10 zł. Ależ ten rynek jest przewidywalny. Tydzień temu nastąpiło wybicie (nie było spektakularne, ale ważne, że dobry wolumen można odhaczyć), a w tym tygodniu zejście na mniejszym wolumenie. Wszystko widać pięknie na wykresie dziennym.


Decyzja: Kupuj.

4. Spółki w portfelu
INSTALKRK, GINOROSSI, PGNIG, EUROTEL, MONNARI, PKNORLEN, HYGIENIKA, INTERBUD, ZUE, POLNORD.
Będę pomijał kwestię prowizji. Ceną zakupu będzie cena otwarcia w pierwszym dniu sesyjnym po zamieszczeniu decyzji o kupna, a ceną sprzedaży cena otwarcia w pierwszym dniu sesyjnym w po dniu zamieszczenia decyzji o sprzedaży. Pomijam również wielkość pozycji oraz zarządzanie kapitałem.

Altus


Edytowany 7 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #8 
2014-02-23 22:21

studencina

podkarpacie
Posty: 521
Shouty: 59972
3
Ja szukam aktualnie chyba 10 formacji cenowych. Nie prowadzę statystyk która spółka pod jaką formację kupowana. Ogólnie formacje do skanera już są wyselekcjonowane pod kątem rzadkości występowania i sprawdzalności. Sam testuje formacje i subiektywnie wysnuwam wnioski - na tej podstawie decyduje czy nadaje się do skanera. Po prostu kiedy pojawia się pozytywna formacja to dokonuje zakupu (lub zwiększam zaangażowanie w posiadany - przynosi to znaczne zyski niż kupowanie spółki "od nowa"). Kiedy pojawia sie formacja negatywna wystawiam SL. Jeżeli mi nie wejdzie na następnej sesji - wtedy dokupuje I stąd mój zarobek ponad 11 000 zl na CLE

pozdro
... robię wszystko, żeby nic nie robić ....

Post: #9 
2014-02-23 23:17

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0
Jak widać, ja operuję na kilku formacjach jednoświeczkowych.

W tej chwili szukam pomysłu na kolejne formacje jakie mógłbym dodać do arsenału.

Dodano 2014-03-02 21:40
1. Aktualne sygnały

Objęcie hossy 150-250%:
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
GLOBALNRG, PEPEES, WANDALEX, ZASTAL, ZETKAMA

Objęcie hossy 250-350%:
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
MNI

Objęcie hossy 350%< :
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
ALIOR, ATMGRUPA, ELEKTROTI, GTC, IZOSTAL, LSISOFT, NETMEDIA, PIEXIN

Knot dolny :
Założenia: 1) Knot dolny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) knot górny mniejszy od korpusu, 3) min. 0,5% korpus, 4) obrót min. 100 tysięcy
ACAUTOGAZ, DĘBICA, DUDA, ELZAB, FORTE, KOGENERA, MILLENIUM, MLPGROUP, PKNORLEN, POZBUD, RADPOL, RONSON, TRANSPOL, ULMA, VINDEXUS, ZAMET

Knot dolny i górny :
Założenia: 1) Knot dolny i górny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) min. 0,5% korpus, 3) obrót min. 100 tysięcy
BYTOM, CNT, COMARCH, KANIA, LIBET, PROCHEM

Luka Knotowa Górna :
Założenia: Obrót min. 100 tysięcy
KOPEX

2. Analiza Techniczna spółek z portfela:

INSTALKRK

Kolejne zejście, słaby wolumen. Tygodniowe minimum oparło się na wsparciu. Słaby wolumen i szpulka nie wskazują na dużą moc tego zejścia. Dłuższa dolna noga sygnalizuje raczej kierunek nad poziom 20 zł.

Na dziennym widać przede wszystkim wyższe lokalne dołki i szczyty. Obrona pinbarem poziomu 20 zł (strzałka). Tydzień zakończył się na poziomie 19,9 zł, ale tylko jeden dzień zamknął się pod poziomem 20 zł. Pech (?) chciał, że był to dzień ostatni tygodnia. Jeśli w następnym tygodniu kurs nie wróci nad poziom 20 zł – spółka do wywalenia.

Decyzja: Trzymaj.

GINOROSSI

Spadek na GRI. Powiedzmy, że nie tylko ja się spóźniłem na pędzący pociąg. Parę grubasów również się spóźniła, dlatego gdy wsiedli pociąg na chwilę zwolnił. Jednak w przyszłości mając większą wagę zajedzie dalej…

Na dziennym wykres GRI wygląda wprost fantastycznie. Obrona wsparcia pinbarem, którego cień również oparł się na wsparciu, ale tym poniżej. Piątkowa świeca wzrostowa potwierdza skuteczność obrony.

Decyzja: Trzymaj.

PGNiG

Hm, sytuacja na PGNiG w dłuższej perspektywie na tygodniowym jest wg. mnie arcyskomplikowana. Obawiam się, że mnie to przerośnie, ale spróbuję podjąć się analizy tego wykresu.

Postanowiłem, że wymienię formacje, świeczki i inne, które ja widzę, które już są lub którą mogą prawdopodobnie wystąpić. Podzielę je na negatywne i pozytywne.

Pozytywne:
> Trend długoterminowy.
> Opór w okolicach 4,5 zł, który został niedawno obroniony pinbarem (młot).
> Sygnał kupna na STS oraz sygnał kupna na MACD, który za chwilę nastąpi.
> Odreagowanie spadku po wystąpieniu formacji RGR (zaznaczona zielonymi liniami). Szczyt formacji – około 6,7 zł. Linia szyji – około 5,7 zł. Spadki nastąpiły w okolice 4,65-4,7 zł. Można uznać, że negatywna formacja się dokonała, a następstwem będzie odreagowanie oraz kontynuacja wspomnianego długoterminowego trendu wzrostowego.
>Mały mikrotrend wzrostowy od ostatniego dołka w okolicach 4,6-4,7 zł.
Negatywne:
< Strefa oporu pomiędzy 5 zła okolicami 5,5 zł.
< Mocny opór na 5 zł, który nadal nie został definitywnie przekroczony.
< Opór trendu spadkowego krótkoterminowego (od ostatniego szczytu, który był również szczytem głowy w RGR.)
< Zbieżność tych trzech oporów w decydującym miejscu klina. (Uważam, że wyszczególnienie tego jako osobny czynnik jest zasadne. )
Neutralne:
= Klin – wg. kierunek wyjścia z niego zadecyduje o przyszłych ruchach na kursie.

Decyzja: Trzymaj.

EUROTEL

Bardzo klarowna sytuacja na Eurotelu. Jednoczesny sygnał kupna wygenerował się tak jak przewidywałem. Droga w górę stoi otworem. Następny opór może nastąpić na poziomie 18 zł. Zbiega się tam opór krótkoterminowego trendu wzrostowego oraz opór na 18 zł. Zaznaczyłem ten obszar strzałką. Myślę, że wtedy kurs lekko odbije się i obsunie do wsparcia długoterminowego trendu wzrostowego. Następnym oporem będą ostatnie lokalne szczyty, które są również historycznymi maksimami. Żeby nie rozpisywać się za bardzo po prostu to zademonstruje na screnie.

Oczywiście będzie to bardziej rozłożone w czasie niż na powyższym rysunku.

Decyzja: Trzymaj.

MONNARI

Hm, nie wiem skąd mi się ostatnio wziął opór na 8,14… Oczywiście oporem jest (raczej było) 8 zł. Został on przebity. Następny opór w okolicach dopiero 13 zł… To ponad 50% wyżej.

Decyzja: Trzymaj.

PKNORLEN

Orlen kontynuuje przewidziany ruch. Najbliższym zagrożeniem jest opór trendu zniżkującego. Myślę, że spotka się w nim w okolicach 45 zł. Obie linie zaznaczyłem strzałkami.

Trzymaj.

HYGIENIKA

HGN nadal w bazie w fazie konsolidacji. Na wykresie dziennym widać nieudaną wtorkową próbę wybicia (strzałka w dół).Kurs odszedł od oporu, ale na widocznie mniejszym wolumenie. Myślę, że kurs będzie się teraz chwilę krzątał pod tym poziomem. Okolice 3,2 zł mogą okazać się dobrą pozycją do zajęcia pozycji (strzałka w górę). Pierwszym sygnałem do niepokoju może być zejście poniżej tego poziomu.

Decyzja: Trzymaj.

INTERBUD

ITB kontynuuje wybicie. Szpulka z długimi nogami sygnalizuje wahanie na rynku, jednak nie jest podstawą do sprzedaży.

Decyzja: Trzymaj.

ZUE

Sytuacja na ZUE nadal niepewna.

Trzymaj.

POLNORD

Eh, żal patrzeć jaką ładną formację rynek zaprzepaścił.

Sprzedaj.

3. Analiza techniczna spółek obserwowanych oraz z aktualnymi sygnałami:

CAPITAL

Całkiem ładne zejście do oporu na mniejszym wolumenie.

Z wykresu dziennego tylko jeden wniosek -> Wahanie. Poczekam na potwierdzenie tego wybicia.

Czekaj.

Atende
Na wykresie bez zmian.

Odpuść.

MIRBUD

Myślę, że na screenie widać wszystko i komentarz jest raczej zbędny.

Kupuj.

BERLING

Na wykresie spółki Berling nie podobają mi się świeczki. Mam awersję do wykresów gdzie jest za dużo świeczek gdzie MAX=MIN=OTW=ZAM.

Odpuść.

LCC

Trochę pokreślony ten wykres. :D Myślę, że LCC w niedługim terminie przebije główny opór – 2 zł. Teraz kwestią jest zająć dobre miejsce, najlepiej siedzące, w tym pociągu. Myślę, że najodpowiedniejszym miejscem do tego będzie czas przed wsparciem 1,5 zł, czyli okolice 1,55 zł (strzałka na wykresie).

Czekaj.

ALTERCO

W ciągu dwóch lat kurs spółki spadł o około 98%... z 45 zł na 1 zł. W fundamentach spółki musiała się wydać cała seria katastrof… Abstrahując od tego i będąc wiernym technice to nie sposób nie zauważyć, że po unormowaniu sytuacji pod poziomem 5 zł na wykresie można zauważyć jakiś normalny trend. Trend spadkowy, który został niedawno przełamany. Mija drugi tydzień, kurs spada, ale wolumen także. Czy trend został przełamany? Dam tej spółce spory kredyt zaufania mając na uwadze perspektywę sporych zysków spekulacyjnych. Tak – to czysta spekulacja. (;

Kupuj.

ZETKAMA

Wzorcowe czyszczenie SL. Duża transakcja sprzedaży o 10:30 oraz duża transakcja kupna o 16:30. Brawo. Teraz po dłuższej konsolidacji i oczyszczeniu z SL trend długoterminowy może być kontynuowany.

Kupuj.

MNI

Bardzo fajna sytuacja na MNI. Rynek uaktywnił się po długich spadkach w rejonie poziomu 1,5 zł. W poprzednim tygodniu obronił ten poziom młotem (tym samym tworząc wyższy lokalny dołek od poprzedniego), a w tym tygodniu potwierdził (wg. mnie) nowy kierunek.

Kupuj.

LSISOFTWARE

Pomimo niedawnych ogromnych wzrostów – spółka nadal ma siłę, by przekraczać kolejne opory.

Czekaj.

NETMEDIA

Spółka ostatnią świeczką niejako zatwierdziła formację trójkąta zwyżkującego. Dobre miejsce do zajęcia pozycji. Wg. mnie lepszego nie będzie. O ile spółka rzeczywiście wyjdzie ponad 4 zł w niedalekiej przyszłości.

Kupuj.

ZAMET

Bardzo ładny, stabilny trend długoterminowy. Obrona pinbarem poziomu 5 zł.

Kupuj.

Kania

Kurs spółki jest na wsparciu.

Kupuj.

4. Spółki w portfelu i wyniki:

Wyniki z ostatniego tygodnia:
INSTALKRK -3,8%
GINOROSSI -5%
PGNIG 1,2%
EUROTEL 3,3%
MONNARI 1,6%
PKNORLEN 1,3%
HYGIENIKA 1,2%
INTERBUD 2,4%
ZUE -1,3%
POLNORD -7,2%.

Skumulowany wynik portfela: -6,3%.
(Zaczerpnąłem metodologii z bloga longterm.pl ze spółek prowzrostowych. Przykład -> https://longterm.pl/spolki-prowzrostowe-na-tydzien-24-28-02-2014/)

Spółki, które wyleciały z portfela:
Polnord.

Nowe spółki w portfelu:
KANIA, ZAMET, NETMEDIA, MNI, ZETKAMA, ALTERCO, MIRBUD.

altus

Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #10 
2014-03-09 18:01

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0
Ten wpis będzie ciut wyjątkowy, ponieważ nie sposób w tym tygodniu nie uwzględnić nietechnicznego czynnika jakim jest uosobienie wschodniej zmory. Tak, tak – wszyscy wiedzą o kogo chodzi.

W tym tygodniu nie należy rozpatrywać wyników przez pryzmat Zysk/Strata, lecz Mała Strata/Duża Strata.

Dodałem jeden dział dla uporządkowania treści – „4. Analiza techniczna spółek z wygenerowanymi sygnałami w tym tygodniu.”



1. Aktualne sygnały

Objęcie hossy 150-250%:
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
MLPGROUP, MOL, PEKASES, ROVESE, SOBIESKI

Objęcie hossy 250-350%:
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
KANIA, LENA, TVN, URSUS,

Objęcie hossy 350%< :
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
APLISENS, COMARCH, CYFRAPOLSAT, IIAAV, IQP, ORBIS, PGE, TAURON, UNICREDIT

Knot dolny :
Założenia: 1) Knot dolny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) knot górny mniejszy od korpusu, 3) min. 0,5% korpus, 4) obrót min. 100 tysięcy
BENEFIT, CZTOREBKA, DELKO, IMPEL, INSTALKRK, INTEGERPL, JHMDEV, KETY, KREC, MENNICA, OTMUCHOW, PRAGMAFA, REMAK, WILBO, ZPUE

Knot dolny i górny :
Założenia: 1) Knot dolny i górny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) min. 0,5% korpus, 3) obrót min. 100 tysięcy
ATENDE, CCC, DECORA, GLOBALENERG, LCCORP, MEDIATEL, MIRBUD, MWTRADE, PAGED, PGODLEW, PLAZACENTR, POLNORD, QUERCUS, RANKPROGR, ROBYG, SFINKS, TFONE, WANDALEX

DUŻA Luka Knotowa DOLNA :
Założenia: Obrót min. 100 tysięcy
ASTRATA, BUMECH, BYTOM, KERNEL, KSAGRO, MILKILAND, PGNIG, SONEL, INIBEP, WIELTON

2. Analiza Techniczna spółek z portfela:

INSTALKRK -4,5%


Zejście poniżej wsparcia na 20 zł, ale rynek ładnie wybronił poziom 18 zł (cień) oraz wsparcie krótkoterminowe (korpus). Obrona nastąpiła pinbarem (młot) na podwyższonym wolumenie co sygnalizuje uaktywnienie się byków na atrakcyjnym (wg. nich) poziomie cenowym.

Na dziennym wykresie sytuacja wygląda dużo gorzej. Poniedziałkowa luka nie dość, że nie została zamknięta to jeszcze dwa razy nastąpiło odejście od niej (dwa górne knoty – zaznaczone strzałką w dół).
Idealne doji w dokładnie połowie pomiędzy dwoma poziomami (20 zł opór i 18 zł wsparcie) pokazuje wahanie. Wg. mnie 18 zł wsparcie jest silniejsze od 20-złotowego oporu. Spółka powinna wrócić do wzrostów tym bardziej, że jest w długoterminowym trendzie wzrostowym.

Trzymaj.


GINOROSSI -8,7%

Na GRI wahania – pomimo zamknięcia poniżej 3 zł tu jeszcze nic nie jest przesądzone.

Trzymaj.

PGNIG -9,6%

PGNiG zawiodło niestety. Maczał w tym palce Lucyfer Aquafresh. PGN jest w tej chwili na wsparciu 4,5 zł. Myślę, że to dość mocne wsparcie – wielokrotnie potwierdzane, ale ewentualne wybicie napotka na swojej drodze podwójną barykadę w postaci oporu trendu zniżkowego oraz poziom 5 zł (strzałka w dół). Wg. mnie poziom 4,5 zł nie padnie od razu. Rynek podskoczy z powrotem do poziomu 5 zł, ale go nie pokona. Następnie odbije się od niego kończąc spadki dopiero w okolicach wsparcia trendu długoterminowego – koło 4 zł. Te okolice będą wg. mnie dobrą okazją inwestycyjną – strzałka w górę.

Sprzedaj.

EUROTEL – 9%

Dziadek Syberia zepsuł kolejny wykres. Zniżki nie potwierdza wolumen. Myślę, że euroletowcy nie poddadzą trendu tak łatwo. Chociaż zejście w okolice 14 zł (strzałka w górę) było by dla mnie bardzo pożądane z tytułu inwestycji realnych… :x

Trzymaj.

MONNARI 2,8%

Wykres dzienny. MON ma w … głębokim poważaniu Pana Cara i w tym tygodniu pokonało kolejną okrągłą sumkę (8,5zł). Potem 3 sesje luzowania napięcia na mniejszym wolumenie. Bardzo dobrze!

Trzymaj.

PKNORLEN -6,8%


Rynek wybronił poziom 40 zł. Nadal czekam na dojście do okolic 45 zł, by sprzedać.

Trzymaj.

HYGIENIKA -6,3%

Poziom 3 zł wybroniony. Niepokoić może podwójny szczyt. Zejście poniżej 3 zł będzie oznaczać kłopoty.

Trzymaj.

INTERBUD -12,7%

Poniedziałkowe zamieszanie nie odbiło się większym echem na ITB (mówię o wolumenie). Główne wsparcie na poziomie 2 zł w tej chwili nie zagrożone.

Trzymaj.

ZUE -3,1%

ZUE nadal bez zmian. Jednak niepokoi kolejna obrona. Każda następna jest niżej od poprzedniej. Obecna zamknęła się poniżej 9 zł. Jest to ostatnia szansa ZUE na podciągnięcie kursu. Jeśli następna świeca zamknie się poniżej tej strefy będzie to sygnał do ucieczki.

Trzymaj

KANIA 0,7%

Kania nadal na wsparciu. Okolice 3 zł powinny pomóc to wsparcie utrzymać.

Trzymaj.

ZAMET -1,6%

Akcjonariusze Zametu po raz kolejny wybronili poziom 5 zł od rosyjskiego niedźwiedzia.

Trzymaj.

NETMEDIA -10,3%

NEM zeszło do wsparcia na małym wolumenie. Jest to tym lepsze miejsce do zakupu. Przekroczenie poziomu 3 zł o jakieś 20 groszy zepsuje całą formację.

Trzymaj.

MNI -0,6%

Bez wielkich zmian na MNI. ‘

Trzymaj.

ZETKAMA -3,5%

Poniedziałkowa świeczka zepsuła formację. W tej chwili będzie trzeba ją wyrysować tak jak na obrazku. Pod formacją narysowałem długoterminowe wsparcie. Okolice 75 zł (strzałka w górę) mogą się okazać dobrą okazją inwestycyjną.

Trzymaj.

ALTERCO -2,2%

Na ALT wielkich zmian brak.

Trzymaj.

MIRBUD -7,5%

Kluczowe wsparcie na poziomie 1,5 zł obronione.

Trzymaj.

3. Analiza techniczna spółek obserwowanych :

CAPITAL

Kluczowe wsparcie obronione. Kurs zamknął się idealnie na poziomie 2 zł.

Czekaj.

LCCORP

Kurs osiadł idealnie na wsparciu. Całkiem dobry moment do kupna.

Kupuj.

LSISOFTWARE

Przekroczenie oporu (9zł) + zejście do wsparcia na mniejszym wolumenie = książkowa okazja inwestycyjna. Czy książki kłamią? Przekonajmy się…

Kupuj.

4. Analiza techniczna spółek z wygenerowanymi sygnałami w tym tygodniu:

LENA

Coraz dynamiczniejsze odbicie od poziomu 70 groszy. W tej chwili kurs przebił poziom 4 zł, następny znajduje się przy cyfrze 6. Lena nie utrzyma tak dynamicznych wzrostów jak teraz. Pytanie, na którym wsparciu kurs oprze się skutecznie? Gdyby kurs doszedł do 4 zł (w miejscu zaznaczonym strzałką) byłoby to jedno z lepszych miejsc na kupno.

Czekaj.

COMARCH

Podaję tutaj tą spółkę trochę wyjątkowo. Wg. mnie jest to idealna okazja do sprzedaży.

SPRZEDAJ.

UNICREDIT

Ładny trójkąt zwyżkujący na UNICREDIT. Miejsce nad poziomem 22 zł może okazać się dobrą okazją do kupna.

Czekaj.

INTEGERPL

Ładny długoterminowy trend zwyżkujący. Konsolidacja nad poziomem 300 zł trwa już około 8 miesięcy. Najwyższy czas na kontynuację wzrostów.

Kupuj.

REMAK

Remak obronił bardzo ważną strefę w perspektywie około 10 lat. Obrona pinbarem dojścia do tej strefy oraz poziomu 10 zł potwierdza tę obronę. Najbliższy opór jest około 35% wyżej. Są to okolice 15 zł.

Kupuj.

KERNEL

Kernel w bardzo ważnej strefie.

Czekaj.

WIELTON

Dobra sytuacja finansowa + niezła sytuacja techniczna. Po więcej szczegółów zapraszam do Studenciny i Ribiego. Nie mam sensu się dublować.

AT Studenciny: http://www.sygnaly-at.pl/wielton-at-cz-1/

AF Ribiego: http://www.inwestycjegieldowe.com/2014/03/08/analiza-i-wycena-sp%C3%B3%C5%82ki-wielton/

Kupuj.


5. Spółki w portfelu wraz z wynikami :



Wynik portfela: -3,88%

Dla uproszczenia przyjąłem, że cena sprzedaży to cena zamknięcia po tygodniu po którym zdecydowałem o sprzedaży, a nie cena otwarcia następnego tygodnia.

Spółki, które wyleciały z portfela:
PGNiG

Nowe spółki w portfelu:
LCCORP, LSISOFTWARE, INTERGERPL, REMAK, WIELTON

Coraz więcej tych spółek, a czasu nadal tyle samo. W następnych analizach będę bardziej rygorystyczny. Najprawdopodobniej nałożę jakiś limit spółek w portfelu/obserwowanych.

Altus


Dodano 2014-03-16 22:42
Hm, w tym tygodniu nie miałem czasu na kompleksową analizę jak dotychczas. Ograniczę się więc do przeglądu spółek posiadanych oraz obserwowanych.

Ten tydzień był trudny, stratny i to bardziej niż tydzień "putinowsky"! WIG tracił regularnie po 1-1,5% czego rezultatem był 4,7-procentowy wynik tygodnia pod kreską!

Do rzeczy:

INSTALKRK

Długa świeca na relatywnie znikomym wolumenie. Nie wiem czy nie popełniam jednego z bardziej podstawowych błędów, tj. opuszczaniu SL (mentalnego w tym przypadku) w miarę rozwoju sytuacji. Jednak, wg. mnie zamienienie poziomu wsparcia (18 zł) na obszar wsparcia (17,5-18 zł) jest w tym przypadku zasadne.

Trzymaj.

GINOROSSI

Wybicie zostało zanegowane.

Sprzedaj.

EUROTEL

ETL wszedł w decydujący obszar dla którego wsparciem jest również cena emisyjna. Hm, aż tak długiej świecy się nie spodziewałem. Boczniak mnie nie interesuje, więc jeśli ETL przekroczy linię trendu, zaznaczoną strzałką w górę na wykresie, to wyleci z portfela.

Trzymaj

MONNARI

Na MON nie jest już tak kolorowo jak tydzień temu. Spółka testuje niedawno przebity opór. Zejście poniżej niego w dużym stopniu zaneguje wzrosty.

Trzymaj.

PKNORLEN

Na PKN bez zmian. Nadal czekam na odpowiedni poziom do sprzedaży, tj. przed 45 zł.

Trzymaj.

HyGieNika

W zależności od pociągnięcia linii trendu – HGN albo ją przebiła, albo zanegowała. Według mnie zanegowała. Do tego dochodzi wspomniany wcześniej podwójny szczyt oraz zejście poniżej 3 zł.

Sprzedaj.

INTERBUD

Brawo dla ITB. Fantastyczna obrona poziomu 2 zł z młotem.

Trzymaj.

ZUE

Pozostawienie ZUE w portfelu było moim sporym błędem. Być może jest to czas, w którym tych błędów popełnia się dużo. Jednak, to nie zmienia faktu, że spółka kilkukrotnie dawała sygnały, których ja nie odczytałem. Trzeba być o krok przed rynkiem i sprzedać zanim reszcie „puszczą zwieracze”.

Sprzedaj.

Kania

Myślę, że nie trzeba tu wiele tłumaczyć. Zdecydowane zanegowanie trendu. Wniosek taki sam jak z ZUE. „Sprzedaj zanim reszcie puszczą zwieracze.”

Sprzedaj.

ZAMET

Sytuacja bardzo podobna do ZUE. Zastosuję tutaj wyciągnięty wniosek z KAN oraz ZUE. Za tydzień wrócę do wykresu tej spółki, żeby sprawdzić czy znajdzie on potwierdzenie.

Sprzedaj.

NETMEDIA

Tak wspomniałem wcześniej – zejście o około 20 groszy zepsuje formację. Rynek zszedł o 19 groszy oraz potwierdził to wolumenem. W ten sposób zanegował wzrosty.

Sprzedaj

MNI

Kurs MNI nadal „krząta” się nad poziomem 150 groszy.

Spojrzałem na spółkę długoterminowo, na wykresie miesięcznym. Myślę, że wykres nie wymaga komentarza!


Trzymaj.

ZETKAMA

ZKA drugi raz zanegowała formację. Czas na szybką ewakuację. *Nie czuję, ze rymuję.)

Sprzedaj.

ALTERCO

ALT „wsunęło się” z powrotem w trend spadkowy. Nie widzę zbytniej szansy na poprawę sytuacji.

Sprzedaj.

MIRBUD

Sytuacja podobna do HGN. Bądźmy konsekwentni i podejmujmy spójne działania w obliczu jednakowych okoliczności.

Sprzedaj.

LCCORP

LCC jednym ruchem zanegował dwa wsparcia – wsparcie trendu oraz na poziomie 150 groszy. Okazji do kupna można szukać w niższych, mniej dynamicznych, a przez to silniejszych wsparć. Zobaczymy gdzie LCC się zatrzyma.

Sprzedaj.

LSISOFWARE

Hah! Książki kłamią! Każdemu zwolennikowi wchodzenia w spółki na korekcie do świeżo pokonanego oporu powinno się pokazać ten wykres.

Sprzedaj.

REMAK

RMK nadal broni wsparcia 10 zł. Według mnie nie jest to decydujące wsparcie. Jest to swego rodzaju brama do decydującej strefy. Tą strefą jest przestrzeń cenowa pomiędzy poziomami ośmiu i dziesięciu PLN. Sytuacja na REMAKu może się bardzo ciekawie rozwinąć. Nie chciałbym być wtedy poza rynkiem.

Trzymaj.

WIELTON

Ważne wsparcia przywitały kurs WIELTONu ze strachem przyprawionym strachem i chciwością.
Wahanie przed wsparciem jest sygnałem jego siły. Zbyt dużo jest tutaj pozytywów, by się wycofywać. Ba! Jest ich wystarczająco, by otworzyć pozycję na WLT.

Trzymaj.

Spółki obserwowane:

Kernel

Wsparcie z pierwszej sesji utrzymane. Jednak Armagedon coraz bliższy. Kernel stoi nad przepaścią. Ciekawe kiedy ktoś postanowi go popchnąć.

UNICREDIT

Bez zmian, kurs nadal się krząta 25 zł. Gdyby UCG było łaskawe dojść do poziomu 20 zł w momencie pokazanym na wykresie strzałką w górę, byłbym bardzo rad!

COMARCH

Moja z goła nadprogramowa analiza się dopełnia. Spadająca gwiazda potwierdzona wolumenem + zamknięcie poniżej oporów = nurkowanie w dół.

LENA

Bardzo fajna okazja do kupna się szykuje na LEN. Poziom 4 zł jest bardzo łakomym kąskiem. Kurs aktuanie zamknął się na 4,19 zł. Myślę, że zbliży się do niego bardziej.

A na koniec… WIG!

Patrząc na wykresu WIGu w kontekście poprzednich analiz mam wątpliwości, że jest on odzwierciedleniem wszystkich spółek. Odnoszę wrażenie, że jest na odwrót, a to wszystkie spółki są odzwierciedleniem WIGu.


Postaram się niedługo uzupełnić braku. Nic nie obiecuję!

altus

Edytowany 5 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #11 
2014-03-16 22:44

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0
(Przez przypadek nie zaznaczyłem tick'a dla osobnego posta! Nie mam załadowanych zdjęć z poprzedniego wpisu, więc nie mogę go już edytować. )

Hm, w tym tygodniu nie miałem czasu na kompleksową analizę jak dotychczas. Ograniczę się więc do przeglądu spółek posiadanych oraz obserwowanych.

Ten tydzień był trudny, stratny i to bardziej niż tydzień "putinowsky"! WIG tracił regularnie po 1-1,5% czego rezultatem był 4,7-procentowy wynik tygodnia pod kreską!

Do rzeczy:

INSTALKRK

Długa świeca na relatywnie znikomym wolumenie. Nie wiem czy nie popełniam jednego z bardziej podstawowych błędów, tj. opuszczaniu SL (mentalnego w tym przypadku) w miarę rozwoju sytuacji. Jednak, wg. mnie zamienienie poziomu wsparcia (18 zł) na obszar wsparcia (17,5-18 zł) jest w tym przypadku zasadne.

Trzymaj.

GINOROSSI

Wybicie zostało zanegowane.

Sprzedaj.

EUROTEL

ETL wszedł w decydujący obszar dla którego wsparciem jest również cena emisyjna. Hm, aż tak długiej świecy się nie spodziewałem. Boczniak mnie nie interesuje, więc jeśli ETL przekroczy linię trendu, zaznaczoną strzałką w górę na wykresie, to wyleci z portfela.

Trzymaj

MONNARI

Na MON nie jest już tak kolorowo jak tydzień temu. Spółka testuje niedawno przebity opór. Zejście poniżej niego w dużym stopniu zaneguje wzrosty.

Trzymaj.

PKNORLEN

Na PKN bez zmian. Nadal czekam na odpowiedni poziom do sprzedaży, tj. przed 45 zł.

Trzymaj.

HyGieNika

W zależności od pociągnięcia linii trendu – HGN albo ją przebiła, albo zanegowała. Według mnie zanegowała. Do tego dochodzi wspomniany wcześniej podwójny szczyt oraz zejście poniżej 3 zł.

Sprzedaj.

INTERBUD

Brawo dla ITB. Fantastyczna obrona poziomu 2 zł z młotem.

Trzymaj.

ZUE

Pozostawienie ZUE w portfelu było moim sporym błędem. Być może jest to czas, w którym tych błędów popełnia się dużo. Jednak, to nie zmienia faktu, że spółka kilkukrotnie dawała sygnały, których ja nie odczytałem. Trzeba być o krok przed rynkiem i sprzedać zanim reszcie „puszczą zwieracze”.

Sprzedaj.

Kania

Myślę, że nie trzeba tu wiele tłumaczyć. Zdecydowane zanegowanie trendu. Wniosek taki sam jak z ZUE. „Sprzedaj zanim reszcie puszczą zwieracze.”

Sprzedaj.

ZAMET

Sytuacja bardzo podobna do ZUE. Zastosuję tutaj wyciągnięty wniosek z KAN oraz ZUE. Za tydzień wrócę do wykresu tej spółki, żeby sprawdzić czy znajdzie on potwierdzenie.

Sprzedaj.

NETMEDIA

Tak wspomniałem wcześniej – zejście o około 20 groszy zepsuje formację. Rynek zszedł o 19 groszy oraz potwierdził to wolumenem. W ten sposób zanegował wzrosty.

Sprzedaj

MNI

Kurs MNI nadal „krząta” się nad poziomem 150 groszy.

Spojrzałem na spółkę długoterminowo, na wykresie miesięcznym. Myślę, że wykres nie wymaga komentarza!


Trzymaj.

ZETKAMA

ZKA drugi raz zanegowała formację. Czas na szybką ewakuację. *Nie czuję, ze rymuję.)

Sprzedaj.

ALTERCO

ALT „wsunęło się” z powrotem w trend spadkowy. Nie widzę zbytniej szansy na poprawę sytuacji.

Sprzedaj.

MIRBUD

Sytuacja podobna do HGN. Bądźmy konsekwentni i podejmujmy spójne działania w obliczu jednakowych okoliczności.

Sprzedaj.

LCCORP

LCC jednym ruchem zanegował dwa wsparcia – wsparcie trendu oraz na poziomie 150 groszy. Okazji do kupna można szukać w niższych, mniej dynamicznych, a przez to silniejszych wsparć. Zobaczymy gdzie LCC się zatrzyma.

Sprzedaj.

LSISOFWARE

Hah! Książki kłamią! Każdemu zwolennikowi wchodzenia w spółki na korekcie do świeżo pokonanego oporu powinno się pokazać ten wykres.

Sprzedaj.

REMAK

RMK nadal broni wsparcia 10 zł. Według mnie nie jest to decydujące wsparcie. Jest to swego rodzaju brama do decydującej strefy. Tą strefą jest przestrzeń cenowa pomiędzy poziomami ośmiu i dziesięciu PLN. Sytuacja na REMAKu może się bardzo ciekawie rozwinąć. Nie chciałbym być wtedy poza rynkiem.

Trzymaj.

WIELTON

Ważne wsparcia przywitały kurs WIELTONu ze strachem przyprawionym strachem i chciwością.
Wahanie przed wsparciem jest sygnałem jego siły. Zbyt dużo jest tutaj pozytywów, by się wycofywać. Ba! Jest ich wystarczająco, by otworzyć pozycję na WLT.

Trzymaj.

Spółki obserwowane:

Kernel

Wsparcie z pierwszej sesji utrzymane. Jednak Armagedon coraz bliższy. Kernel stoi nad przepaścią. Ciekawe kiedy ktoś postanowi go popchnąć.

UNICREDIT

Bez zmian, kurs nadal się krząta 25 zł. Gdyby UCG było łaskawe dojść do poziomu 20 zł w momencie pokazanym na wykresie strzałką w górę, byłbym bardzo rad!

COMARCH

Moja z goła nadprogramowa analiza się dopełnia. Spadająca gwiazda potwierdzona wolumenem + zamknięcie poniżej oporów = nurkowanie w dół.

LENA

Bardzo fajna okazja do kupna się szykuje na LEN. Poziom 4 zł jest bardzo łakomym kąskiem. Kurs aktuanie zamknął się na 4,19 zł. Myślę, że zbliży się do niego bardziej.

A na koniec… WIG!

Patrząc na wykresu WIGu w kontekście poprzednich analiz mam wątpliwości, że jest on odzwierciedleniem wszystkich spółek. Odnoszę wrażenie, że jest na odwrót, a to wszystkie spółki są odzwierciedleniem WIGu.


Postaram się niedługo uzupełnić braku. Nic nie obiecuję!

altus

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #12 
2014-03-30 17:18

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0
1. Aktualne sygnały :

Objęcie hossy 150-250%:
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
06MAGNA, PRAGMAFA

Objęcie hossy 250-350%:
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
KGHM

Objęcie hossy 350%< :
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
AMBRA, VGZ, CPGORUP, NEWAG, OPONEO.PL, POLNORD

Knot dolny :
Założenia: 1) Knot dolny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) knot górny mniejszy od korpusu, 3) obrót min. 100 tysięcy
ABPL, APATOR, BSCDRUK, COMP, GTC, IVMX, PANOVA, STALEXP, STALPROD, TALEX


Knot dolny i górny :
Założenia: 1) Knot dolny i górny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) obrót min. 100 tysięcy
BANKBPH, COMARCH, CYFRRPLSAT, FERRUM, GINOROSSI, GLOBALNRG, GROCLIN, IMCOMPANY, INTERBUD, JSW, KERNEL, MAGELLAN, MILLENNIUM, MOSTALWAR, PEIXIN, RAINBOW, SONEL, TRAKCJA

Luka knotowa górna :
Założenia: Obrót min. 100 tysięcy
INDYGO, KRUSZWICA, NEWAG, ZPUE

2. Analiza Techniczna spółek z portfela:

INSTALKRK

Wybicie nie powiodło się, a na wykresie INK uformował się trend spadkowy. Jest to najlepsze miejsce na sprzedaż (strzałki w dół). Najwyższy czas sprzedać. Okazji do ponownego kupna możno poszukać na wsparciu trendu długoterminowego (strzałka w górę), są to okolice 15 zł. Jeśli spółka utrzyma to wsparcie to w przyszłości powinna ponownie szarżować na 20-złotowyopór.

Sprzedaj

EUROTEL

Rynek zdaje się wyczuwać linię wsparcia trendu. (strzałka w górę. Pozytywną wiadomością jest również powrót do poziomu 14zł oraz naruszenie go (High na 14,32 zł). Myślę, że na ETL można liczyć na rejony ponad 15 zł. Około 15,5 zł spółka napotka dość mocny opór. Zejście poniżej 13 zł przekreśli moje nadzieje pokładane w ETL.
Pozytywnym sygnałem jest również dywergencje na MACD. (dzięki Gall!)

Trzymaj

MONNARI

Hm, trudno wytłumaczyć co wyprawia MON, ale dopóki to trwa, to nie szukajmy dziury w całym.

Trzymaj

PKNORLEN

Plan się powoli realizuje. Jeszcze jeden taki ruch w górę w kierunku 45 zł, a zdecyduję się na sprzedaż.

Trzymaj

INTERBUD

ITB pnie się w górę, jednak widać oznaki zahamowania. Niepokoi brak wyższego lokalnego szczytu, co może poddać w wątpliwość zasadność spodka, oraz podwójny szczyt na poziomie 2,50 zł i 2,48 zł (strzałki w dół). Wszystko dzieje się na niewielkim wolumenie, a więc pozostaje czekanie.

Trzymaj.

MNI

Dwa ostatnie tygodnie zamieniły świecą spadkową (przypominającą spadającą gwiazdę) w doji, które oznacza wahanie (strzałka w górę) Wystąpienie doji tuż po spadkach nad wsparciem dowodzi jego siły. Następstwem tego powinna być obrona wsparcia i odbicie. Tę tezę potwierdza podwyższony wolumen tuż nad wsparciem (strzałka w dół). Kurs już za chwilę napotka opór trendu spadkowego, który zacieśnia coraz mocniej formację trójkąta zniżkującego. Decydująca starcie nastąpi przed oporem 2 zł, gdzie kurs spotka się z tym właśnie oporem trendu. Po przebiciu go spółce będzie można wróżyć jak najlepiej. Ja spodziewałbym się tam chwilowego postoju z którego są dwa wyjścia. Albo będzie to konsolidacja przed wybiciem w górę, albo kurs poleci znów w dół. Zadyszkę kursu pod poziomem 2 zł będę interpretował jako konsolidację przed wybiciem dopóki kurs nie zacznie powolnego osuwania się.

Trzymaj.

REMAK

Brawo dla RMK za wybronienie bramy do decydującej strefy. (: Spójrzmy bliżej na wykres.

Uformował się ładny krótkoterminowy trend wzrostowy. Najbliższym oporem będzie poziom 15 zł. Jest to decydujący bariera, ponieważ tam również jest ostatni lokalny szczyt, który spółka musi pokonać, by nie zakwestionować kiełkującego trendu wzrostowego. W najbliższym czasie spółka powinna do niego dotrzeć.

Trzymaj.

WIELTON

Przyjemnie się patrzy na owoce trafnej analizy. Jednak już za rogiem czyha niebezpieczeństwo w postaci świeżej luki. (Strzałka w górę i w dół.) Spółkę będzie trzeba bacznie obserwować.

Trzymaj.



3. Analiza techniczna spółek z wygenerowanymi sygnałami w tym tygodniu:

IVXM

Obrona poziomu 4 zł młotem. Sygnał kupna na RSI. Schłodzony STS. MACD zaraz pokaże sygnał kupna, są potrzebne ze 2-4 świeczki w bok, by MACD przebił od dołu linię sygnału. Te 2-4 świeczki to będzie potwierdzenie, na które warto poczekać i obserwować spółkę.

Czekaj.

BPH

Ciekawa sytuacja na BPH. Jednym miejscu spotyka się kres trójkąta zwyżkującego, podwójny szczyt, opór na 60 zł oraz niedalekie mocne wsparcie na okrągłym poziomie 50 zł, które nie raz w historii było respektowane.

Czekaj.

MostostalWar

Na pewno wielu spodziewało się, że poprzednie podejście MSW przebije wreszcie barierę 8 zł. Tak się nie stało, a kurs zanurkował w kierunku dolnego wsparcia trendu. Spadający wolumen zdradza słabnięcie impetu spadków. Mniej więcej podobny wolumen do przed ostatniego tygodnia to uaktywnienie się rynku co sygnalizuje obecność wsparcia. Myślę, że tym wsparciem będzie okrągłe 5 zł. Jeszcze 1-3 świeczki w bok powinny to potwierdzić. Podobna sytuacja do IVMX.

Czekaj.

Rainbow

Imponujący wzrost. Spółka jest na wysokiej górce. Pierwsze miejsce dobre do kupna wg. mnie pojawi się gdzieś w okolicach nad wsparciem 12 zł, tj. okolice 13 zł. Sporo wody upływnie nim wykres tam wróci.

Odpuść.

Trakcja


Myślę, że wykres nie wymaga komentarza.
Ewentualne start buy – 1,15 zł. Stop buy – 1,10 zł.
SL – 1,05 zł.
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #13 
2014-04-13 16:04

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0
1. Aktualne sygnały

Objęcie hossy 150-250% :
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
ASSECOSLO

Objęcie hossy 250-350% :
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
ŻYWIEC

Objęcie hossy 350%< :
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
ELEKTROTI, PBG, PROJPRZEM, URSUS

Knot dolny :
Założenia: 1) Knot dolny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) knot górny mniejszy od korpusu, 3) obrót min. 100 tysięcy
ALCHEMIA, ASSECOSLO, BOS, KERNEL, LENTEX, RAINBOW, TALEX, TARCZYNSKI

Knot dolny i górny :
Założenia: 1) Knot dolny i górny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) obrót min. 0,5 mln
COALENERGY, CYFRPSAT, EKOEXPORT, ELEMENTAL, HANDLOWY, KRUSZWICA, PZU, SERINUS, TESGAS, VISTAL

Luka knotowa górna :
Założenia: Obrót min. 100 tysięcy
WISTIL

2. Analiza Techniczna spółek z portfela:

EUROTEL

Eurotel nadal siedzi na mocnym wsparciu. W poprzednim tygodniu nie przekroczył 15 zł tak jak sugerowałem. Max z poprzedniego tygodnia to było 14,92 (strzałka w dół).
Decyzję determinuję obecnością mocnego wsparcia oraz coraz bardziej zbliżającą się linią trendu długoterminowego, który powinien być silniejszy od krótszego trendu spadkowego.

Nadal uważam, że przekroczenie na stałe poziomu 13 zł przekreśli moje nadziejE z ETL. Na wykresie dziennym nadal widać dywergencję pozytywną na MACD.

Trzymaj.

MONNARRI


Mon nadal bawi się w najlepsze. Pierwszym sygnałem alarmowym wg. mnie będzie przekroczenie poziomu 9 zł. W tej chwili ten poziom został naruszony, ale został ładnie wybroniony młotem.

Trzymaj.

PKNORLEN

Prognoza dla PKN bardzo ładnie się wypełniła. Poziom 44,5 zł (high i jednocześnie close ostatniego tygodnia) uważam za satysfakcjonujący do zamknięcia pozycji. Wg. mnie, do ponownego wejścia poziom 38-40 zł powinien być odpowiedni.

Sprzedaj.

INTERBUD

Coraz mocniej wygląda to na korektę wybicia. Jednak wykres nadal jest na etapie konsolidacji. Być może przed dalszymi wzrostami. W tej chwili nic nie jest pewne. Kurs znajduje się poniżej ostatniego maksimum i powyżej ostatniego minimum. Okolice przed 2 zł mogą okazać się dobrym momentem do kupna. Przekroczenie tego poziomu będzie pierwszy sygnałem alarmowym. Wtedy będzie należało postawić SL na poziomie poniżej 1,9 zł (strzałka w górę), który jest dołkiem (korpusowym) ostatniego dołka. (Ewentualnie może to być 1,93, czyli dołek na wykresie liniowym).

Trzymaj.

MNI

Tak jak wspomniałem w poprzedniej analizie – „Zadyszkę kursu pod poziomem 2 zł będę interpretował jako konsolidację przed wybiciem dopóki kurs nie zacznie powolnego osuwania się. „
Podbitka do 2 zł była bardzo uboga i dotarła jedynie do 1,63 (high), a zaznaczona świeca na wykresie to ta właśnie zadyszka.

Sprzedaj.

REMAK

Wykres tłumaczy wszystko.

Sprzedaj

WIELTON

Wielton wparował w lukę bessy. Dajmy mu dokończyć robotę. Decydujące będzie przejście strefy pomiędzy 6,42 (domknięcie luki bessy) – 6,5 (opór).

Trzymaj.

3. Analiza techniczna spółek obserwowanych:

IVXM

Niestety, ale kurs zszedł poniżej 4 zł na dużym wolumenie.

Odpuść.

BPH

BPH ma jedną z ostatnich szans na wybicie się z tej matni. Niedawny podwójny szczyt sugeruje, że to wybicie nie nadejdzie.

Czekaj.

MSW

Rynek cichnie, a wraz z nim spadki. Myślę, że jest to bardzo dobre miejsce do kupna. Następny rajd powinien dać zysk rzędu prawie 50%. SL pod poziomem 5 zł, czyli pod poziomem trendu długoterminowego. Według mnie jest to dobry stosunek Zysk/Ryzyko.

Kupuj.

Trakcja

Na Trakcji bez zmian. Kurs nadal porusza się w korytarzu bocznym. Poziomy strategiczne bez zmian:
Start buy – 1,15 zł.
Stop buy – 1,10 zł.
SL – 1,05 zł.

Czekaj.

4. Analiza techniczna spółek z wygenerowanymi sygnałami w tym tygodniu:

ASSECOSLO

Objęcie hossy 150-250%. Wyraźny korytarz oraz trend wzrostowy. Jeśli kurs zechce zejść trochę w dół W OKOLICE 18,5 ZŁ to będzie to wystarczająco dobry moment do wejścia.

Czekaj.

5. Spółki w portfelu:

EUROTEL, MONNARI, INTERBUD, WIELTON, MOSTOSTAL WARSZAWA.

Spółki sprzedane:

PKN, MNI, REMAK

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #14 
2014-04-22 00:17

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0
1. Aktualne sygnały

Objęcie hossy 150-250% :
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
MOSTOSTALWAR

Objęcie hossy 250-350% :
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
- brak -

Objęcie hossy 350%< :
Założenia: korpus min. +3%: obrót min 100 tys.
INSTALKRK, ROBYG

Knot dolny :
Założenia: 1) Knot dolny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) knot górny mniejszy od korpusu, 3) obrót min. 100 tysięcy
BETACOM, CDPROJECT, GINOROSSI, IMPEL, LENTEX, NETMEDIA, QUERCUS, SFINKS, SIMPLE, ZAMET

Knot dolny i górny :
Założenia: 1) Knot dolny i górny min. 3-krotnie większy od korpusu, 2) obrót min. 0,5 mln
BOGDANKA, CALATRAVIA, CIECH, CIGAMES, ENELMED, GRUPAAZOTY, LSISOFT, OPONEO.PL, RAWPLUG, STALPROFI, TFONE

Luka knotowa górna :
Założenia: Obrót min. 100 tysięcy
CELTIC (25 tys. Obrotu)


2. Analiza Techniczna spółek z portfela:

Eurotel

Obrona 14 zł mnie nie przekonuje. Myślę, że uformował się tutaj kanał spadkowy, a wsparcie 14-złotowe niedługo padnie.

Sprzedaj

Monnari

Bardzo nie ładnie Panie Monnari się Pan zachował w ostatnim tygodniu.
Decyzję o pozostawieniu spółki podejmuję na podstawie b. mocnego zjazdu RSI.

Trzymaj.

Interbud

Tym razem dołączam wykres liniowy na którym lepiej jest widoczna obrona, którą chciałem opisać. Od razu widać, że jest to obrana (wg. mnie podstawowego poziomu) 2 zł. To jeszcze nie czas, by przekreślać ITB.

Trzymaj.

Wielton

Wielton nie dokończył danej mu roboty. Kurs nie tylko nie domknął luki bessy (strzałka w dół), ale również odbił się domknięcia luki hossy (strzałki w górę) z początkowej fazy górki z końca paź ub.

Sprzedaj.

MSW

Bardzo ładnie. Rynek respektuje linię 5 zł. Wzrost potwierdzony wolumenem! Dodatkowym sygnałem jest wygenerowanie objęcia hossy 150-250% (aktualna świeczka jest wzrostowa oraz jej korpus stanowi 150-250% korpusu poprzedniej, tj. jest od niej 1,5-2,5 razy większy).

Trzymaj.

3. Analiza techniczna spółek obserwowanych:

BPH

BPH nadal się ciśnie na poziomie 55 zł i po cichu wysmykuje z trendu wzrostowego. Formacja podwójnego szczytu nabiera mocy.

Odpuść.

Trakcja

Trakcja bez zmian. Patrz poprzednia analiza.

Czekaj.

ASSECOCLO

Małe zamieszanie z poziomami na ACS. Stooq.pl nie odcina dywidendy, a jakby obniża wykres o jej wartość. 15 kweitnia ACS wypłaciło dywidendę 1,55 zł (całkiem niezłą!). Wcześniej opisywany, atrakcyjny według mnie poziom do inwestycji należy obniżyć o wartość dywidendy. 18,50 minus 1,55 to okolice 17 zł. Tam też kurs powinien dotrzeć, bym rozważył wejście w tą spółkę.

Czekaj.

4. Analiza techniczna spółek z wygenerowanymi sygnałami w tym tygodniu:

Robyg

Od początku 2012 roku na wykresie spółki panuje trend wzrostowy. W marcu ub. Rozpoczęła swe istnieje jego szybsza odnoga, której dolne ograniczenie rynek respektował równo rok (do marca br.). Po spadku kursu jesteśmy świadkami podbitki, która (wg. książek) jest ostatnim wzdrygnięciem wzrostów. Nie przekreśla to jednak długoterminowych wzrostów, których ograniczenie jest o wiele niżej. Może się jednak zdarzyć tak, że kurs przekroczy opór na poziomie 2,6 zł i szybszy trend wzrostowy zostanie przywrócone (kurs pęknie, a korekta do niego będzie okazją do kupna – strzałka w górę), ale ja nie daje temu większych szans. Widzę swoją szansę do kupna, gdy kurs dotrze do poziomu 1,8 zł (druga, dolna strzałka w górę). Dolne ograniczenie trendu wzrostowego przybliży się do tego poziomu – czas działa na jego korzyść. Wg. mnie w tym miejscu rozegra się decydujące starcie o przyszłość kursu. Trend ma większą tendencję do kontynuacji niż do zmiany, więc uważam, że będzie to odpowiedni moment na kupno.

Czekaj.

Spółki w portfelu:
MONNARI, INTERBUD, MSW

Spółki sprzedane:
EUROTEL, WIELTON
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #15 
2014-04-26 12:15

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
mozemy liczyć na nową analize?

Post: #16 
2014-04-26 17:01

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0
Raczej nie. Rozpocząłem temat, by poznać zdanie innych an temat moich analiz i dostać konstruktywną krytykę. Samo publikowanie mnie nie pociąga.
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #17 
2014-04-28 09:14

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
szkoda...setki ludzi czyta to ucząc się analizy
a krytyki się nie doczekasz

Post: #18 
2014-04-28 17:16

corbolo

Poznań
Posty: 139
Shouty: 11
0
Na stockwatch w dziale indywidualnych kronik giełdowych było by większe zainteresowanie. Wiesz może jaki osiągnąłeś wynik?
"Im więcej pracujesz, tym mniej masz czasu na zarabianie pieniędzy" J.D. Rockefeller

Post: #19 
2014-04-28 17:39

altus

Posty: 323
Shouty: 20063
0
Ooo, dzięki za pomysł!

Tak, zrobię małe podsumowanie.
"Luck is what happens when preparation meets opportunity."
https://analizycornix.blogspot.com

Post: #20 
2014-04-29 18:04

corbolo

Poznań
Posty: 139
Shouty: 11
0
jak będziesz kontynuował na stockwatch to podrzuć linka.
"Im więcej pracujesz, tym mniej masz czasu na zarabianie pieniędzy" J.D. Rockefeller

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG84695.7+0.30%15:50
WIG202488.3+0.37%16:05
WIG20 Fut2490.00.00%15:50
WIG20USD614.1+0.29%15:50
mWIG406248.6+0.43%15:50
sWIG8024214.8+0.29%15:50
 Notowania Świat
S&P5005112.8+0.25%16:05
Nasdaq15957.7+0.19%16:05
Nikkei37934.8+0.81%04-26
DAX18112.2-0.27%15:49
Ropa WTI83.2-0.72%16:05
Złoto2335.9-0.18%16:05
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.32689+0.20%16:05
CHF/PLN4.42820+0.27%16:05
USD/PLN4.04145+0.14%16:05
EUR/USD1.07063+0.06%16:05
GBP/USD1.25337+0.29%16:05
USD/JPY156.765-0.71%16:05
Forum
» Dywidendy 2023 [0]
» Zbiorczy temat z prośbą o... [6]
» prośba o dodanie ETCGLDRMAU [0]
» Prośba [2][CRC]
» WIG 20 ZMIANY [3]
» Zmiana nazwy spółki [1][GLC]
» sprzedaż wycofanego ALUMETALu [5][CNT]
» Co się dzieje ? [6][K2H]
» Nie da się sprzedać [2][CNT]
» Prośba o dodanie Render Cube... [1]
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Statica - statica.pl