Logowanie
Login/Email
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zobacz demo

Zamknij

Inwestowanie w opcje binarne

Poradnik inwestora


Jak rozpocząć grę?


Sporo osób zadaje sobie to pytanie, jak grać żeby nie stracić?. My postaramy się przybliżyć Wam temat opcji binarnych.
Opcje Binarne - finansowy instrument popularny na całym świecie, zaczyna wzbudzać również zainteresowanie wśród Polaków. Inwestowanie w opcje binarne jest bardzo przystępne i otwiera furtkę nowym inwestorom nieposiadającym dogłębnej wiedzy finansowej.
Załóż konto na Utrader
Handel opcjami binarnymi jest bardzo prosty gdyż opcja, może zakończyć się wyłącznie wzrostem bądź spadkiem. Oznacza to, że istnieją tylko dwa kierunki opcji, i że jedynie wartość opcji w momencie wygaśnięcia ma znaczenie dla inwestora. Nie ważne, co działo się z opcją podczas jej trwania, istotnie jest jedynie to, czy wygasa ona poniżej czy powyżej ceny wyjściowej.
W opcjach binarnych potencjalny zwrot, czyli zysk jest pewny i znany jeszcze przed dokonaniem handlu. Opcje binarne charakteryzują się stałą wysokością świadczenia dla nabywcy, większość opcji „in the money” oferuje zwrot w wysokości 65-71% zainwestowanej kwoty.

Inwestowanie w opcje jest proste i polega na wykonaniu jedynie trzech kroków:
  • Po pierwsze, inwestor musi zadecydować, w jaki aktyw chce zainwestować,
  • po drugie wybrać kwotę inwestycji
  • i po trzecie zadecydować o kierunku ruchu opcji.

Jeśli uważa on, że wartość aktywu wzrośnie w danym przedziale czasu wybiera on opcje „call” (wzrost) a jeżeli uważa, że cena spadnie wybiera on „put” (spadek). Czas trwania opcji waha się zazwyczaj od kilku minut do kilku godzin a zwrot z opcji może wynosić nawet do 100%.

Jak prawidłowo inwestować wykorzystując ten typ instrumentu?
Najlepiej zrozumieć to na przykładzie:
Inwestor interesujący się rynkiem złota decyduje się zainwestować w opcję binarną złota.
Zakłada on, że wartość złota w ciągu najbliższej godziny spadnie, więc decyduję się on na zakupopcji put (spadek) inwestując w transakcję 100 USD.
Czeka on do zakończenia opcji, czyli do upłynięcia czasu (w tym przypadku opcja godzinna) i sprawdza, czy wartość zakupionego aktywu jest wyższa czy niższa od ceny wykonania.
Nie jest istotne, co działo się podczas życia opcji, liczy się tylko jej końcowy wynik.
Jeśli wartość złota jest niższa od ceny wykonania inwestor otrzymuje 85% zysku, czyli zwrot na konto w wysokości 185 USD.
Jeśli jednak spekulacja nie była prawidłowa klient ma szanse otrzymania do 15% zwrotu zainwestowanej kwoty (jest to tak zwana zabezpieczająca kwota zwrotu). Na powyższym przykładzie widać, iż inwestowanie w opcje jest naprawdę proste, i że może przynieść znaczące zyski w krótkim okresie czasu. Oczywistym jest, iż należy posiadać podstawową wiedzę z zakresu inwestowania i opierać swoje spekulacje na wiarygodnych przesłankach tak, aby były one jak najbardziej trafne i przynosiły wysokie zyski.
Ile zatem można zarobić na tego typu instrumencie finansowym?
Zyski oscylują w granicach 50-70% z zainwestowanej kwoty, niemniej jednak należy liczyć się ze sporym ryzykiem, gdyż nie trafienie w kilku transakcjach spowoduje znaczne uszczuplenie naszego kapitału.


GPWŚwiatWaluty
Analizy
» BOW - zalicytuje +25% z potencjalem na + 100...(13)
» InsiderFX.pl | nowy serwis informacyjno -...(56)
» Wskaźnik OZ/DR(1)
» ASBIS(28)
» Intercars - kanal wzrostowy(2)
Forum
» Pomoc dla naszego użytkownika (6)
» Do administratorow(63)
» Alior oRGR(1)
» Amica - analiza techniczna(13)
» Synthos(5)
» Jak się sprzedaje(2)
» Wysokość prowizji od zleceń(3)
» Tu napisz pytanie? (38)
» BOS Bank(2)
» Stop Loss(5)
Polecane książki
Zanim opowiemy Ci, o czym jest ta publikacja, chcielibyśmy przedstawić Ci dwie opinie czytelników, które najtrafniej ją...
Zobacz więcej...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»sygnaly-at: Strategia "jednej kreski" chroni nas przed zakupami - EEX
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - EEX /3/ - Aktualizacja
Online: 9
24h: 1064
Wygenerowano w: 0.013 sekundy,  użyto: 8 zapytań.
Dane giełdowe dostarcza Statica. Notowania w czasie rzeczywistym: www.statica.pl
Notowania kursów FOREX, surowców oraz indeksów giełdowych dostarcza Pipser.pl. Notowania w czasie rzeczywistym: www.pipser.pl
Zobacz:      Treatment Polska - Projektowanie technologii oczyszczalni ścieków |  Studio Gerso fryzjer |  Zielony jęczmień i gotowe kuracje|  Kratawema.pl - siatki zgrzewane hodowlane