Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wynikiTen gracz nie wyraził zgody na podgląd swojego portfela.
Ten gracz nie znajduje się jeszcze w rankingu.
Ten gracz nie znajduje się jeszcze w rankingu.
| Login | kapsello | |
| Imię | Michał | |
| Liczba postów | 1 | |
| Wiadomości na czacie | 18 | |
| Miasto | Toruń | |
| Dołączył/a | 2009-09-17 | |
| Ostatnie logowanie | 2024-10-20 | |
| Odwiedzin profilu | 1084 | |
| O sobie | ||
| Szkoła/Uczelnia | WSB | |
| Motto/Podpis | ||
Posty gracza kapsello na forum GryGiełdowej
| » O Spółkach » BIOTON, moja pierwsza analiza |
Co do BIOTONU to on produkuje 10% insuliny na świecie... To jest korporacja posiadająca fabryki np we Włoszech i Rosji. Mój ojciec pracował w pewnej firmie na zlecenie Biotonu. Na początku akcje tej spółki kosztowały coś koło 3zł i w 2005roku firma na budowę nowej fabryki w Polsce wyliczyła że to ją będzie kosztować około 350mln zł ale po wejściu do UE nastąpił tzw BUM BUDOWLANY i cena np cegły zwiększyła się o 80%. W skrócie Bioton PRZEINWESTOWAŁ pieniądze na budowę nowej fabryki zamiast 350mln zł wyszło ponad 600mln zł i dlatego Bioton tak słabo ciągnie i wyjście na prostą im trochę potrwa... myślę, że tak około roku to potrwa.
pozdro (ps. kupiłem akcje tej spółki i zobaczę jak będzie ;D) |
| GPW | Świat | Waluty |
|---|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
| Wzrosty | Spadki | Staty |
|---|---|---|
| MEDINICE | 75.00 | 8.70% |
| LIBET | 1.45 | 8.21% |
| KOMPAP | 23.20 | 5.45% |
| CELTIC | 1.27 | 5.42% |
| ELKOP | 1.90 | 5.26% |
| Więcej ... | ||
| IBSM | 61.40 | -10.76% |
| CAPITAL | 2.90 | -8.23% |
| MDIENERGIA | 1.71 | -7.84% |
| HERCULES | 1.48 | -6.92% |
| ROPCZYCE | 24.90 | -5.32% |
| Więcej ... | ||
| Rośnie: | 0 Spółek | |
| Bez zmian: | 0 Spółek | |
| Spada: | 0 Spółek | |
| Obrót: | 0 PLN. | |
