Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wynikiTen gracz nie znajduje się jeszcze w rankingu.
kumpel18

Profil użytkownika
Loginkumpel18
ImięJacek
Liczba postów4
Wiadomości na czacie17
Miasto
Dołączył/a2011-08-19
Ostatnie logowanie2024-09-23
Odwiedzin profilu1209
O sobie
Szkoła/Uczelnia
Motto/Podpis

Zakupione Akcje - Pozycje Długie
Nazwa spółki Ilość  
akcji
Śr. cena
zakupu  
Aktualna
cena
Stopa
zwrotu  
Aktualna
wartość
Udział
KGHM 99 132.26 366.2500 176.92 % 36,258.75  19.34%
PRIMETECH 1400 10.91 0.2700 -97.53 % 378.00  0.20%
RAWLPLUG 669 6.21 13.8500 123.03 % 9,265.65  4.94%
ROVESE 6000 1.46 2.0000 36.99 % 12,000.00  6.40%
MENNICA 597 16.65 41.0000 146.25 % 24,477.00  13.06%
ASSECOPOL 170 42.60 173.7500 307.86 % 29,537.50  15.76%
AGROTON 5097 2.46 4.9000 99.19 % 24,975.30  13.32%
AGORA 1200 7.78 9.0800 16.71 % 10,896.00  5.81%
POLNORD 236 8.90 3.5300 -60.34 % 833.08  0.44%
ZEPAK 120 28.17 17.5200 -37.81 % 2,102.40  1.12%
SFINKS 1300 1.47 0.4480 -69.52 % 582.40  0.31%
UNICREDIT 15 165.00 340.9000 106.61 % 5,113.50  2.73%
PBG 3548 3.17 0.0180 -99.43 % 63.86  0.03%
PKNORLEN 29 45.30 128.5600 183.80 % 3,728.24  1.99%
GTC 650 7.16 2.2600 -68.44 % 1,469.00  0.78%
PGE 300 16.66 9.8300 -41.00 % 2,949.00  1.57%
PGFGROUP 25500 0.05 0.5260 952.00 % 13,413.00  7.16%
TAURONPE 1000 4.75 9.3980 97.85 % 9,398.00  5.01%

Posty gracza kumpel18 na forum GryGiełdowej


» O Spółkach » Lotos i krótka sprzedaż
W mojej ocenie, warto sprzedawać obecnie akcje w związku z emisją. A następnie zmienić pozycje na długoterminową, bo Skarb Państwa będzie chciał zapewne odrobić straty ...

Jednak to jest tylko moja opinia i nie polecam się nią sygnalizować

» O Spółkach » Lotos i krótka sprzedaż
Dzięki Altus za odpowiedź.

Jest prawo poboru. Jutro ostatni dzień przed odcięciem.

I tak KNF wniosek zatwierdziło. MSP weźmie akcje za max 530 mln (to by było 53% akcji nowej emisji - żeby utrzymać pakiet większościowy) źródło: http://gielda.onet.pl/msp-potwierdza-chec-objecia-akcji-grupy-lotos-nowe,18726,5663899,1,news-detal

Z artykułu "Środki pozyskane dzięki objęciu akcji nowej emisji przez Skarb Państwa zostaną przeznaczone na budowę instalacji opóźnionego koksowania oraz instalacji towarzyszących."

Również
"Na początku września nadzwyczajne walne zgromadzenie Grupy Lotos zdecydowało o wyrażeniu zgody na podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję nowych akcji dla dotychczasowych akcjonariuszy. Dzień prawa poboru dla akcjonariuszy spółki ustalono na 18 listopada 2014 r."

W perspektywie kilku lat warto zając pozycje długoterminową, ale w okresie 2-3 miesięcy krótka pozycja. I właśnie pojawia się pytanie, czy Skarb Państwa będzie zainteresowany, żeby cena akcji spadła o 30%?
Czy nie będzie efektu odwrotnego (podobnie chociaż jak na Skotanie Romana Karkosika) i cena wzrośnie? No i co z rajdem św Mikołaja
Nawet wyniki będą dużo lepsze od poprzednich (strata z Petrobaltica).
Ze względu na prawo poboru obstawiałbym jutro wzrost na LTS

» O Spółkach » Lotos i krótka sprzedaż
Cześć wszystkim!
Sytuacje z Lotosem wygląda tak. Dodruk 55 mln akcji po 18,1zł (z prawie 130 mln na rynku po 27zł) jest raczej faktem - połowę zbierze Skarb Państwa w ramach zatwierdzonej pożyczki.
Jednak Cena/wartość księgowa wynosi obecnie 0,40. Dla porównania PKN Orlen - spółka z branży - ma współczynnik 0.90
Wykres? Trend spadkowy, obecny kurs znajduje się pod linia oporu. Wydawało by się spółka idealna dla zwolenników analizy technicznej.
Podsumowanie:
Technicznie - kontynuacja trendu spadkowego.
Fundamentalnie (i tu rodzą się wątpliwości) - niski c/wk oraz pomoc państwa jest zachętą do kupowania. Mimo to nowa emisja "powinna" obniżyć kurs Lotosu.
W mojej ocenie jest to dobry moment na krótką sprzedaż. Perspektywa 2-3 miesięcy.
Główny atut jest cena akcji nowej emisji - 18,1zł wobec obecnej ceny 27.
W mojej ocenie warto sprzedawać. Jednak interesuje mnie wasza opinia? Pytanie do doświadczonych. Jak wyglądały podobne sytuacje w przeszłości? Dzięki za pomoc.

» Giełda » Zaniżanie cen akcji
Temat wydaję się ciekawy. Poleca ktoś lekturę w tym zakresie, bądź artykuły o tego typu działaniach w przeszłości?
GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG138227.9-0.45%12:18
WIG203661.7-0.47%12:33
WIG20 Fut3646.0-0.22%12:17
WIG20USD982.8-0.83%12:18
mWIG409663.3-0.53%12:18
sWIG8031177.8-0.20%12:18
 Notowania Świat
US BlueChip51564.7+0.14%06-18
S&P500 Fut7563.8+0.10%12:23
Nikkei72354.0+1.55%8:45
DAX24934.6-0.20%12:17
Ropa WTI75.4-1.44%12:33
Złoto4210.3+1.20%12:33
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.27064+0.30%12:33
CHF/PLN4.61457+0.34%12:33
USD/PLN3.72709+0.45%12:33
EUR/USD1.14584-0.15%12:33
GBP/USD1.32412+0.06%12:33
USD/JPY161.714+0.26%12:33
Forum
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Prośba o dodanie EDITEL SA [0]
Wzrosty Spadki Staty
CLOUD 91.00 12.35%
COMPERIA 6.20 6.90%
MENNICA 41.00 6.49%
ALTA 1.69 6.29%
COLUMBUS 2.82 6.03%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl