Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wynikiTen gracz nie znajduje się jeszcze w rankingu.
| Login | szkot80 | |
| Imię | Jakub | |
| Liczba postów | 6 | |
| Wiadomości na czacie | 9 | |
| Miasto | Stegna | |
| Dołączył/a | 2010-01-24 | |
| Ostatnie logowanie | 2020-09-01 | |
| Odwiedzin profilu | 1617 | |
| O sobie | ||
| Szkoła/Uczelnia | Liceum 22 | |
| Motto/Podpis | ||
Posty gracza szkot80 na forum GryGiełdowej
| » Giełda » eMakler czy inny ? |
To nie jest tak że nie mam czasu na interesowanie się giełdą . Jakiś czas już tutaj siedzę a dotychczasowe wyniki może nie odzwierciedlają dokładnie możliwości ( w sumie nigdy tutaj stratny nie byłem , nie zbiłem też kokosów). Zawsze dobierałem akcje które uważałem za przyszłościowe z perspektywy giełdowej. Tak jak również wspominałem wcześniej , jakiś czas temu dokonałem symulacji rocznej, takich akcji jakie wybrał bym do swojego sposobu oszczędzania. w 80 % przypadków wynik ten w skali roku był wyższy niż 7 % toteż postanowiłem wprowadzać swoje młode życie na giełdę. Chce od czegoś zacząć. Lubię podejmować takie wyzwania. Co do inflacji, w takim wypadku pewniejszym środkiem są surowce lecz niekoniecznie mnie do nich ciągnie. Jeśli chodzi o sprzedaż akcji , trzymał bym się żelaznych zasad i ograniczył bym się czasowo np 1 rok , 2 , 5 nie wiem , to wszystko zależy od doboru akcji. Im pewniejsze tym pewnie dłużej się ich trzymał i co miesiąc uśredniał cenę. 100 zł z jednej strony to nie jest mało ale z drugiej co dzisiaj za to mamy ? Idziemy do sklepu , kupimy cos na obiad dla rodziny , pare innych drobnych rzeczy , a przy kasie okazuje się że zapłacimy nawet więcej niż stówkę. Można raz na miesiąc z czegoś zrezygnować po to żeby zaryzykować i ładowac tak niewiele w akcje , kto wie może okażą się strzałem w dziesiątkę ? Nie powiem , lubię taką formę zakładów długoterminowych. |
| » Giełda » eMakler czy inny ? |
stefan - za bardzo nie mam czasu żeby grać tu z 5 lat i tracić życie i czas na zwykłe symulacje . Co prawda uśredniając cenę co miesiąc , przewidując że firma nie ogłosi upadłości uważam że można wyjść na swoje . Jakiś czas temu przeprowadzałem taką symulacje na niektórych akcjach którymi w sumie rok temu też się interesowałem . Przyjąłem sobie że będę kupował akcje każdego 20 dnia każdego miesiąca systematycznie przez 12 bądź przez 13 miesięcy i niejednokrotnie wychodził zysk ponad 30 % w skali roku po sprzedaży akcji po aktualnym kursie z ostatniego dnia. Nie raz było mniej lecz zawsze na +
studencina - bogaty nie jestem więc się liczę z każdymi drobnymi sumami ; ) lecz mając przed sobą całe życie jestem w stanie zaoszczędzić te 100 zł miesięcznie . Co to w dzisiejszych czasach jest 100 zł... W sumie zastanawiałem się też nad srebrnymi monetami . W mennicach kosztują po 120 zł albo troszkę więcej jednak czy srebro jest aż tak pewne? Co do akcji , nie mam jakiś określonych zasad . Wiadomo , ogólnie kondycja firmy itp. Teraz mając trochę więcej pieniędzy niż tylko 100 zł miesięcznie inwestował bym w BENEFIT , URSUS i WAWEL ale jak wiadomo dwie z nich są wyceniane na więcej niż 100 zł za jedną akcje ... więc to odpada . Wiadomo , sytuacja z roku na rok zmienia się czy to na lepsze czy to na gorsze dlatego też chce raz na rok zmieniać akcje zbierając ewentualny skromny zysk od moich oszczędności Zamierzam celować w wig80 oraz wig40 z daleka od nc |
| » Giełda » eMakler czy inny ? |
Okej , dzięki za pomoc . Powiedzcie szczerze czy taka forma oszczędzania ma jakiś sens ? Zdaję sobie sprawę z tego że przez akcje mogę stracić te oszczędności. Wiadomo żadne lokaty nie dadzą mi tyle ile mogą dać akcje. |
| » Giełda » eMakler czy inny ? |
Witam !
Od razu przejdę do rzeczy. Może to jest głupie co chcę zrobić ale tylko chcę się dowiedzieć coś o opłatach. Zamierzam przez jakiś okres powiedzmy 5 , 10 lat inwestować po 100 zł miesięcznie uśredniając cenę akcji którą będę kupował. I teraz pytanie .. Czy na eMaklerze będę płacił coś za kupowaniu akcji ? Wiadomo sprzedawać zamierzam dopiero kiedyś a chodzi mi o opłaty teraźniejsze. Ewentualnie zamierzam zmieniać akcje raz do roku . Czyli kupuje przez 12 miesięcy po 100 zł jakąś akcje i powiedzmy że przy dobrym scenariuszu zarabiam 300 zł . Wybieram 1500 zł dzielę to na kolejne miesiące i dodaje do każdego miesiąca kolejne 100 zł. Jestem osobą młodą i zamierzam działać tak przez długi czas z myślą o przyszłej emeryturze bądź nieprzewidzianym wydatku w przyszłości. Pozdrawiam Jakub |
| » O Spółkach » Strategia zakupu po przeciętnej cenie |
A jeżeli spółka nie będzie w wyraźnym trendzie wzrostowym . Wiadomo , notowania mogą spaść , później znowu mogą skoczyć , dużo rzeczy może się dziać z akcjami dlatego właśnie decyduje się na przeciętną cenę zakupu bo wiadomo , wiecznie KREZUS nie będzie w trendzie wzrostowym . Myślałem nad jakimiś mniejszymi spółkami . |
| » O Spółkach » Strategia zakupu po przeciętnej cenie |
Witam drogich inwestorów . Powiedzcie mi czy taka strategia jest w miarę dobrą strategią . Przyjmijmy że okres inwestowania w daną spółkę to 3 lata. Co miesiąc inwestujemy x pieniędzy itp. Na pewno ktoś zna tą strategię . Planuje coś zainwestować dlugoterminowo i taka opcja wydaje mi się w miarę bezpieczna. |
| GPW | Świat | Waluty |
|---|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
| Wzrosty | Spadki | Staty |
|---|---|---|
| LSISOFT | 51.20 | 13.02% |
| INTERBUD | 1.53 | 7.75% |
| CYFRPLSAT | 16.45 | 7.06% |
| DRAGOENT | 22.90 | 7.01% |
| DBENERGY | 8.90 | 6.97% |
| Więcej ... | ||
| ODLEWNIE | 20.20 | -8.18% |
| MEDINICE | 76.30 | -8.18% |
| PGFGROUP | 0.50 | -5.82% |
| KINOPOL | 18.75 | -5.06% |
| GETIN | 0.45 | -4.89% |
| Więcej ... | ||
| Rośnie: | 0 Spółek | |
| Bez zmian: | 0 Spółek | |
| Spada: | 0 Spółek | |
| Obrót: | 0 PLN. | |
