Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wynikiTen gracz nie wyraził zgody na podgląd swojego portfela.
Ten gracz nie znajduje się jeszcze w rankingu.
Ten gracz nie znajduje się jeszcze w rankingu.
| Login | PR0jektant | |
| Imię | ||
| Liczba postów | 5 | |
| Wiadomości na czacie | 0 | |
| Miasto | ||
| Dołączył/a | 2018-05-31 | |
| Ostatnie logowanie | 2020-07-08 | |
| Odwiedzin profilu | 1194 | |
| O sobie | ||
| Szkoła/Uczelnia | ||
| Motto/Podpis | ||
Posty gracza PR0jektant na forum GryGiełdowej
| » OffTopic » Analiza techniczna dla bystrzaków |
Kupię książkę "Analiza techniczna dla bystrzaków" Barbary Rockefeller. Nie ma jej nigdzie do kupienia w papierze. Zainteresowanych proszę o kontakt ![]() |
| » Giełda » Podatek giełdowy |
Dzięki wszystkim za rzeczowe odpowiedzi ![]() |
| » Giełda » Podatek giełdowy |
Czyli podatek jest liczony od zysku, który będę miał na koniec roku a nie od pojedynczych transakcji? Np. teraz w rachunku zysków i strat mam dochód -500 zł. Sprzedawałem z zyskiem i ze stratą, ale podsumowując jestem -500 zł. To nie płace podatku od tych transakcji, na których miałem zysk? |
| » Giełda » Podatek giełdowy |
Witam,
Mam pytanie jako żółtodziób i nie wiem czy dobrze rozumiem.. Załóżmy, że mam na koncie maklerskim 1000 zł. Pomijając prowizję, kupuje akcje spółki XXX za 1000 zł i sprzedaje je za 2000 zł. Mam zysk 1000 zł, ale od tego odprowadzam podatek 19%, czyli 1000-19%=810 zł. Stan konta mam nadal 2000 zł, ale tak naprawdę mam jakby 1810 zł? Powiedzmy, że później kupuje akcje spółki YYY za 2000 zł i sprzedaje za 100 zł. Czyli mam na koncie 100 zł, ale nadal mam do zapłacenia podatek od pierwszej transakcji, czyli 100-190 = -90 zł. Tak to działa? |
| » Giełda » Kto kupuje akcje? |
Witam,
Mam proste pytanie - kto kupuje akcje? Na przykład akcje spółki X oscylują od roku w granicach 1 zł. Nagle BOOM i akcje po 1,50 zł. Super, bo mam 10000 akcji i chcę je teraz sprzedać. Tylko kto to kupuje i po co? |
| GPW | Świat | Waluty |
|---|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
| Wzrosty | Spadki | Staty |
|---|---|---|
| LSISOFT | 51.20 | 13.02% |
| INTERBUD | 1.53 | 7.75% |
| CYFRPLSAT | 16.45 | 7.06% |
| DRAGOENT | 22.90 | 7.01% |
| DBENERGY | 8.90 | 6.97% |
| Więcej ... | ||
| ODLEWNIE | 20.20 | -8.18% |
| MEDINICE | 76.30 | -8.18% |
| PGFGROUP | 0.50 | -5.82% |
| KINOPOL | 18.75 | -5.06% |
| GETIN | 0.45 | -4.89% |
| Więcej ... | ||
| Rośnie: | 0 Spółek | |
| Bez zmian: | 0 Spółek | |
| Spada: | 0 Spółek | |
| Obrót: | 0 PLN. | |

