Załóż konto | Przypomnij hasło
Ten gracz nie wyraził zgody na podgląd swojego portfela.
Ten gracz nie znajduje się jeszcze w rankingu.
PR0jektant

Profil użytkownika
LoginPR0jektant
Imię
Liczba postów5
Wiadomości na czacie0
Miasto
Dołączył/a2018-05-31
Ostatnie logowanie2020-07-08
Odwiedzin profilu1187
O sobie
Szkoła/Uczelnia
Motto/Podpis

Posty gracza PR0jektant na forum GryGiełdowej


» OffTopic » Analiza techniczna dla bystrzaków
Kupię książkę "Analiza techniczna dla bystrzaków" Barbary Rockefeller. Nie ma jej nigdzie do kupienia w papierze. Zainteresowanych proszę o kontakt

» Giełda » Podatek giełdowy
Dzięki wszystkim za rzeczowe odpowiedzi

» Giełda » Podatek giełdowy
Czyli podatek jest liczony od zysku, który będę miał na koniec roku a nie od pojedynczych transakcji? Np. teraz w rachunku zysków i strat mam dochód -500 zł. Sprzedawałem z zyskiem i ze stratą, ale podsumowując jestem -500 zł. To nie płace podatku od tych transakcji, na których miałem zysk?

» Giełda » Podatek giełdowy
Witam,

Mam pytanie jako żółtodziób i nie wiem czy dobrze rozumiem.. Załóżmy, że mam na koncie maklerskim 1000 zł. Pomijając prowizję, kupuje akcje spółki XXX za 1000 zł i sprzedaje je za 2000 zł. Mam zysk 1000 zł, ale od tego odprowadzam podatek 19%, czyli 1000-19%=810 zł. Stan konta mam nadal 2000 zł, ale tak naprawdę mam jakby 1810 zł? Powiedzmy, że później kupuje akcje spółki YYY za 2000 zł i sprzedaje za 100 zł. Czyli mam na koncie 100 zł, ale nadal mam do zapłacenia podatek od pierwszej transakcji, czyli 100-190 = -90 zł. Tak to działa?

» Giełda » Kto kupuje akcje?
Witam,

Mam proste pytanie - kto kupuje akcje?
Na przykład akcje spółki X oscylują od roku w granicach 1 zł. Nagle BOOM i akcje po 1,50 zł. Super, bo mam 10000 akcji i chcę je teraz sprzedać. Tylko kto to kupuje i po co?
GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG133896.0-1.16%13:23
WIG203594.6-1.25%13:38
WIG20 Fut3552.0-1.20%13:23
WIG20USD978.6-1.46%13:23
mWIG409391.5-1.36%13:23
sWIG8031435.5-1.12%13:23
 Notowania Świat
US BlueChip50872.1+0.17%06-09
S&P500 Fut7314.2-1.06%13:28
Nikkei64179.3-1.89%8:45
DAX24207.2-0.92%13:23
Ropa WTI90.1+2.20%13:38
Złoto4156.9-2.41%13:38
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.24841+0.13%13:38
CHF/PLN4.60707+0.02%13:38
USD/PLN3.68271+0.15%13:38
EUR/USD1.15361-0.02%13:38
GBP/USD1.33775+0.05%13:38
USD/JPY160.511+0.10%13:38
Forum
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» GRAGIELDOWA.PL [4]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Prośba o dodanie EDITEL SA [0]
» CREOTECH QUANTUM S.A - prośba o... [1]
» Prośba o usunięcie QRT [0][QRT]
» Realizacja zlecenia zakupu o... [0][ING]
Wzrosty Spadki Staty
VOXEL 118.00 -0.34%
COMP 94.60 0.00%
FEERUM 17.05 0.59%
MOSTALZAB 6.23 -1.89%
LSISOFT 46.00 -0.43%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015