Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wynikiTen gracz nie wyraził zgody na podgląd swojego portfela.
Ten gracz nie znajduje się jeszcze w rankingu.
PR0jektant

Profil użytkownika
LoginPR0jektant
Imię
Liczba postów5
Wiadomości na czacie0
Miasto
Dołączył/a2018-05-31
Ostatnie logowanie2020-07-08
Odwiedzin profilu1194
O sobie
Szkoła/Uczelnia
Motto/Podpis

Posty gracza PR0jektant na forum GryGiełdowej


» OffTopic » Analiza techniczna dla bystrzaków
Kupię książkę "Analiza techniczna dla bystrzaków" Barbary Rockefeller. Nie ma jej nigdzie do kupienia w papierze. Zainteresowanych proszę o kontakt

» Giełda » Podatek giełdowy
Dzięki wszystkim za rzeczowe odpowiedzi

» Giełda » Podatek giełdowy
Czyli podatek jest liczony od zysku, który będę miał na koniec roku a nie od pojedynczych transakcji? Np. teraz w rachunku zysków i strat mam dochód -500 zł. Sprzedawałem z zyskiem i ze stratą, ale podsumowując jestem -500 zł. To nie płace podatku od tych transakcji, na których miałem zysk?

» Giełda » Podatek giełdowy
Witam,

Mam pytanie jako żółtodziób i nie wiem czy dobrze rozumiem.. Załóżmy, że mam na koncie maklerskim 1000 zł. Pomijając prowizję, kupuje akcje spółki XXX za 1000 zł i sprzedaje je za 2000 zł. Mam zysk 1000 zł, ale od tego odprowadzam podatek 19%, czyli 1000-19%=810 zł. Stan konta mam nadal 2000 zł, ale tak naprawdę mam jakby 1810 zł? Powiedzmy, że później kupuje akcje spółki YYY za 2000 zł i sprzedaje za 100 zł. Czyli mam na koncie 100 zł, ale nadal mam do zapłacenia podatek od pierwszej transakcji, czyli 100-190 = -90 zł. Tak to działa?

» Giełda » Kto kupuje akcje?
Witam,

Mam proste pytanie - kto kupuje akcje?
Na przykład akcje spółki X oscylują od roku w granicach 1 zł. Nagle BOOM i akcje po 1,50 zł. Super, bo mam 10000 akcji i chcę je teraz sprzedać. Tylko kto to kupuje i po co?
GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG138854.4+0.24%06-19
WIG203678.8+0.21%06-19
WIG20 Fut3654.0-0.44%06-19
WIG20USD991.0+0.15%06-19
mWIG409715.3+0.37%06-19
sWIG8031241.5-0.10%06-19
 Notowania Świat
US BlueChip51564.7+0.14%06-18
S&P500 Fut7516.0-0.53%1:59
Nikkei72561.1+1.84%7:12
DAX24985.8-0.16%06-19
Ropa WTI75.2-1.69%7:26
Złoto4188.1+0.67%7:27
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.25810+0.01%7:27
CHF/PLN4.59819-0.02%7:27
USD/PLN3.71617+0.16%7:27
EUR/USD1.14583-0.15%7:27
GBP/USD1.32152-0.14%7:27
USD/JPY161.667+0.23%7:27
Forum
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Prośba o dodanie EDITEL SA [0]
Wzrosty Spadki Staty
LSISOFT 51.20 13.02%
INTERBUD 1.53 7.75%
CYFRPLSAT 16.45 7.06%
DRAGOENT 22.90 7.01%
DBENERGY 8.90 6.97%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl