Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
Prawdopodobnie ostatni stop loss w życiu
Wyświetleń: 8215. Obserwuje: 7 osób.
Post: #21 
2014-03-01 00:00

zloty smok

Łowicz
Posty: 217
Shouty: 710
0
studencina napisał:
Złoty smoku, podałeś strasznie skrajny przypadek. Zabezpieczenie takiej sytuacji jest bardzo proste. U mnie w otoczeniu dwie osoby wiedzą jak sprzedać akcje w razie wypadku... Przecież to nie jest wiedza tajemna.


być może skrajny ale czy taka sytuacja jest niemożliwa? Ty akurat w tym przypadku jesteś zabezpieczony bo pomyślałeś o tym wcześniej, ale ile jest takich osób, które na co dzień o tym nie myślą? Wychodzą z założenia że nic takiego przecież nie może się zdarzyć, że takie rzeczy to tylko w filmach. Coś co dla Ciebie wydaje się proste i oczywiste nie dla każdego musi wyglądać tak samo. Weź pod uwagę, że może nie każdy ma na tyle zaufaną osobę, której chcieliby przekazać tą wiedzę tajemną i powierzyć jej w razie czego opiekę nad swoimi finansami.

Skinni napisał:
Jak widać Gallanonim zerka na notowania codziennie. Reasumując: cena waloru to np. 10zl wprowadzasz zlecenie WNZ z ceną sprzedaży ustawiona po PKC. Cena waloru podczas notowań ciągłych spadła o paręnaście lub dobrych kilka procent tym samym spadła poniżej limitu ceny który sobie założył w przypadku sprzedaży. W tym momencie STOP LOSS pogonił by nam papier. Mając WNZ czekamy nic się nie dzieje. Jeśli cena przed zamknięciem notowań powróciła do normalnego poziomu to przed godz 17 anulujemy zlecenie WNZ i tyle.


skini po części się z Tobą zgodzę. Można w ten sposób używać zlecenia WNZ pod warunkiem, że gallanonim1994 codziennie przed 17 będzie mógł siedzieć przed komputerem i w razie czego anulować zlecenie. Co jednak w przypadku gdy dziś akurat nie będzie miał takiej możliwości bo właśnie stoi w korku i nie zdąży wrócić przed 17 do domu? Co w momencie kiedy właśnie spalił mu się zasilacz w pececie? Albo zaleje klawiaturę browarem? Albo jego dostawca internetu odetnie go od świata za niezapłacone rachunki? W tych przypadkach zlecenie WNZ się nie sprawdzi.

Jest jeszcze jeden minus takiego stosowania tego zlecenia, a mianowicie jeśli w ciągu dnia kurs spadnie kilka procent poniżej naszego poziomu sprzedaży a my uważamy, że jest to chwilowy spadek i cena pod koniec sesji powróci ponad ten poziom to jeśli faktycznie tak się stanie i anulujemy zlecenie to wszystko jest ok. Jeśli jednak pod koniec sesji kurs spadnie jeszcze kilka procent i wtedy zamkniemy pozycję to może się okazać, że będziemy stratni kilka albo nawet kilkanaście procent więcej niż gdybyśmy zamknęli pozycje używając zwykłego SL (wliczając poślizg). Więc moim zdaniem nijak to się ma do zadania jakie ma spełniać SL czyli chronić kapitał.

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Skoro gallanonim1994 codziennie w trakcie trwania sesji siedzi przed komputerem to po co w ogóle ma stosować zlecenie WNZ czy jakiekolwiek SL? Skoro jest na bieżąco to teoretycznie na bieżąco może zareagować na daną sytuację i w razie czego sprzedać "normalnie" akcje zleceniem PKC.

Skinni napisał:
Jak zapewne wiesz reguła jest nie inwestować wszystkich oszczędności w giełdę chociażby z jednego prostego powodu który ty wcześniej wymieniłeś( nieszczęśliwy wypadek)więc jeśli coś spadnie te 50% jest to jakiś tam % ogólnych inwestycji.


Ja to wiem. Ty też to wiesz. Gallanonim1994, szymekx666, corbolo, mentals1 i studencina zapewne też wiedzą. Ale czy wszyscy o tym wiedzą? I chyba ważniejsze czy wszyscy maja takie samo zdanie na ten temat?

Celem mojej skrajnej czy nie skrajnej historyjki było zwrócenie być może co poniektórym uwagi na to, że takie sytuacje mogą się zdarzyć. To że coś jest mało prawdopodobne nie oznacza, że jest to niemożliwe. Być może ktoś zaduma się nad tym przez chwile i stwierdzi, że warto jednak byłoby się zabezpieczyć w ten czy inny sposób na wypadek podobnych sytuacji. Być może kogoś w przyszłości uchroni to przed niepotrzebną stratą pieniędzy.


...wierzę w siebie, wierzę w siebie, wierzę w to co robię...

Post: #22 
2014-03-01 07:37

Skinni

Poznan
Posty: 262
Shouty: 2357
0
Każdy sobie wybiera sposób w jaki inwestuje jak to mówią angielscy znajomi: "it`s up to you Buddy". W dobie dzisiejszych smartphonów i "darmowych" internetów myśle że to nie problem zalogować sie 15 mniet przed końcem sesji i anulować zlecenie WNZ. PZDR
https://www.facebook.com/pages/Leszcz-na-Forexie/1531234843812484?ref=hl

Post: #23 
2014-03-01 10:47

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witaj. Moim skromnym zdaniem, jeśli widzisz, że akcje spółki idą do góry i używasz stop lossa, to akceptujesz to, że zarobisz/stracisz na stop lossie. Przykładowo: Mam 10 tys akcji Synthosu. Zakupiłem je średnio za 5.28. Jak na razie stoi kurs na progu 5.35. Teraz są dwa wyjścia: albo dajesz stop loss, powyżej ceny zakupu na 5.30, przy tym zarabiając marne 0,02 na każdej akcji, bądź zostawiasz i "najwyżej" sam obserwujesz rynek. A ja? Ja zostawiam to na dzień lub dwa, bo mam po prostu to przeczucie, że akcje jeszcze sporo wzrosną. Jeśli pewnej godziny wejdę, i zobaczę akcje powyżej 5.50, ustawiam odpowiedni stop loss i gwizda mnie to czy spadnie czy nie, bo i tak i tak mam zarobione na tym pieniądze.


Jeśli szukasz długotrwałych inwestycji, to trochę inaczej się działa. Ja też jestem newbie, ale bardzo odmiennie podchodzę do akcji na rynku niż 98% graczy - taka mała sugestia. Według mego zdania, stop loss, jest obroną przed stratą pewnych pieniędzy, które chcemy zdobyć, ale tylko wtedy, kiedy dla nas to jest bardzo korzystne, bo jaki sens jest ustawianie stop lossa przy 5.35 na 5.30? Wiadomo przecież że akcje mogę spaść o wiele więcej i podrosnąć tego samego dnia.

Czus


Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2020-07-25 10:18:27

Post: #24 
2014-03-01 12:04

Skinni

Poznan
Posty: 262
Shouty: 2357
0
Każdy sobie wybiera sposób w jaki inwestuje jak to mówią angielscy znajomi: "it`s up to you Buddy". W dobie dzisiejszych smartphonów i "darmowych" internetów myśle że to nie problem zalogować sie 15 mniet przed końcem sesji i anulować zlecenie WNZ. PZDR
https://www.facebook.com/pages/Leszcz-na-Forexie/1531234843812484?ref=hl

Post: #25 
2014-03-01 16:34

zloty smok

Łowicz
Posty: 217
Shouty: 710
0
Skinni nawet najnowocześniejsza technologia potrafi zawieść w najmniej oczekiwanym momencie. Oczywiście każdy stosuje zlecenia i inwestuje po swojemu. Moim zdaniem jednak zlecenie WNZ nie do końca się sprawdzi jeśli chcielibyśmy go używać właśnie w taki sposób do zabezpieczenia pozycji przed stratami lub przypadkowym zamknięciem.

Stopa możemy sobie podzielić na stopa który ucina nam stratę i na stopa który zabezpiecza nam jakieś tam zyski. Tego pierwszego stosujemy bezwzględnie żeby chronić kapitał i w miarę korzystnego rozwoju np podciągamy go na poziom na którym wyjdziemy na zero i tam zostawiamy. Jeśli jesteśmy zdyscyplinowani i cena dalej rośnie, prowadzimy stopa mentalnego i wtedy nie ma obawy, że wylecimy na jakimś przypadkowym ruchu. W tym momencie mamy zabezpieczoną pozycję ( w najgorszym wypadku wyjdziemy na zero) i śpimy spokojnie nie obawiając się przypadkowego strzelenia stopa.
...wierzę w siebie, wierzę w siebie, wierzę w to co robię...

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG83189.5+0.97%04-18
WIG202461.0+1.18%04-18
WIG20 Fut2442.0+1.08%04-18
WIG20USD606.5+1.88%04-18
mWIG406178.5+0.61%04-18
sWIG8024149.2+0.10%04-18
 Notowania Świat
Dow37775.4+0.06%04-18
SP500 Fut5005.2-0.87%7:04
Nikkei37040.1-2.73%6:54
DAX17837.4+0.38%04-18
Ropa WTI84.5+2.14%7:14
Złoto2382.8+0.15%7:14
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.35191+0.35%7:14
CHF/PLN4.50659+0.93%7:14
USD/PLN4.09176+0.43%7:14
EUR/USD1.06358-0.08%7:14
GBP/USD1.24198-0.16%7:14
USD/JPY154.331-0.18%7:14
Forum
» Zbiorczy temat z prośbą o... [6]
» prośba o dodanie ETCGLDRMAU [0]
» Prośba [2][CRC]
» WIG 20 ZMIANY [3]
» Zmiana nazwy spółki [1][GLC]
» sprzedaż wycofanego ALUMETALu [5][CNT]
» Co się dzieje ? [6][K2H]
» Nie da się sprzedać [2][CNT]
» Prośba o dodanie Render Cube... [1]
» Prośba o aktualizację MERIT... [2][MEI]
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Statica - statica.pl