Załóż konto | Przypomnij hasło
Dzisiaj Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest nieczynna. Spokojnej majówki!
Filtruj wg spółki:
TAURONPE
Wyświetleń: 8195. Obserwuje: 5 osób.
Post: #1 
2011-01-16 10:35

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam
Chcialbym pokazac wam spolke, ktora ostatnio zwrocila moja uwage. Zarysowala sie ladna korekta ABC a teraz powstala konsolidacja na jej dnie. Gramy na wybicie z konsolidacji. Cena otwarcia 6,68, SL ponizej 6,45.




Uploaded with ImageShack.us

Post: #2 
2011-01-17 17:37
Cena waloru: 6.54

Dawid Dobrowolski

Piastow
Posty: 10
Shouty: 9
0
Do tego ładnie podparta trendem od 5.80 do teraz. Pamiętaj, że analiza techniczna to tylko psychologiczne poziomy i linie - analiza tech sprawdza się tylko dlatego że wszyscy wierzą że to naprawdę ma jakiś sens - wszyscy patrzą na wykres i widzą tam jakieś fale i inne duperele, dlatego to działa - wszyscy zachowują się bowiem tak jak by się spodziewali że rynek się zachowa - pamiętaj, przy wyjątkowo złym fundamencie cały Elliott i tech idzie się srać. Prościej - kupuj jak rośnie - sprzedawaj jak spada. (nie jak 95% "traderów" - "kupujących jak ma zacząć rosnąć") Ale do tego czasu też bym kupił :P - bardziej po 6.50 z ciasnym stopem i dokupił po 7.00 - chociaż 7.00 to znowu ta cała psychologia, że cała (okrągła) liczba, że drogo, że srogo i takie tam...
Twoja stara :*

Post: #3 
2011-01-18 08:18
Cena waloru: 6.55

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Akurat nie zgodze sie z toba. Ja uwazam ze AF to duperele. 80 stron wypocin, na koncu ktorych jest napisane kupuj bez podania stopa. Tutaj skutecznosc zalezy od tego ile biur maklerskich napisze kupuj, ile trzymaj a ile sprzedaj. Jesli 10/9 napisze kupuj i kazde z nich poda 80 stron argumentow to malo kto poslucha tego 1 zeby sprzedac, jesli w ogole ktos przeczyta to od deski do deski, wiec takie uwagi zachowaj dla siebie.

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2022-04-22 00:33:58

Post: #4 
2011-01-18 18:32
Cena waloru: 6.62

Dawid Dobrowolski

Piastow
Posty: 10
Shouty: 9
0
Po pierwsze - jak ktoś inwestuje bez stopa to tak jakby włożył swojego kutasa do pracującego blendera. (sorry, ale taka prawda panie moderator)
Po drugie - biuro maklerskie jest tylko po to żeby umożliwić i ułatwić Ci handel. Nie słuchaj żadnego z tych pachnących bondem, uczesanych frajerów ani nie czytaj tego co "wypocą". Ty podejmujesz decyzję bo to Ty wykładasz pieniądze. Jeżeli chcesz żeby ktoś inwestował za Ciebie to od tego są fundusze bądź obligacje. A najlepiej idź do normalnej pracy - tam wypłacą ustaloną sumę i to co miesiąc!
Po trzecie - Jeżeli uważasz że AF to rekomendacje biur maklerskich to rzeczywiście rozumiem Twoje "zakłopotanie" :D - "timing" to już tak jak mówisz sprawa techniczna - !ale nigdy nie bazowałbym tylko na tech!. Taka oto konkluzja.
Po trzecie nie zachowam swoich uwag dla siebie :]

Twoja stara :*

Post: #5 
2011-01-18 23:15
Cena waloru: 6.62

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Po pierwsze nikt nie mowi o grze bez stopa. To samobojstwo.
Po drugie nie czytam tego
Po trzecie ja uwazam swoje a ty swoje. Ja inwestuje w oparciu o AT a ty jak sobie chcesz.
A po czwarte nie rozumiem w ogole po co to piszesz. Czlowiek poswieca swoj czas, pisze analize, oczekuje uwag, konkluzji itp. a tu przychodzi taki jeden i sie wymadrza. To nie ten dzial.
Uwazam nasza dyskusje za zamknieta. Jak nikt nie chce sie konstruktywnie wypowiedziec trudno.

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2022-04-22 00:33:58

Post: #6 
2011-01-19 09:48
Cena waloru: 6.61

Dawid Dobrowolski

Piastow
Posty: 10
Shouty: 9
0
Dobra, nie ma się co licytować w końcu to Twój wątek i przepraszam za przekleństwa (ale jak widzę opinię i sprawozdania "ekspertów" po 10PLN za artykuł to mnie rzuca po ścianach - mój ulubiony misiu to "Kiepas" z "stooq.pl" komentarze w stylu "(...)indeks euro dzisiaj rósł a dolara spadał, spowodowane było to silnym umacnianiem się euro do dolara oraz dobrymi informacjami z euroregionu(...)" :D) - fakt, że używam AF w grze live na forexie, (EUR/USD) +AT jako sygnały wejście/wyjścia, a nie na GPW (nigdy nawet nie miałem prawdziwych pieniędzy na GPW) więc giełdę w wawie traktuje jako hobby a nie poważny biznes. Także mogę bardziej pomóc w analizie waluty niż wyceny spółek.
Przepraszam raz jeszcze za wymądrzanie, a co do surowego wykresu to zgadzam się że technicznie wygląda "apetycznie".



Edytowany 5 raz-y, ostatni raz: 2011-01-19 09:52:12
Twoja stara :*

Post: #7 
2011-02-01 17:41
Cena waloru: 6.30

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam. Cieżko mi się obiektywnie wypowiadać, bo posiadam dosyć pokażny pakiet Twuronu i wiadomo, że licze na wybicie tym bardziej ,ze kupowałem po 6,60 jeszce przed spadkiem na Elliocie. wtedy wszytkie prognozy mowly o rajdzie na 7 i ponad. Mialem nawet nadzieje,ze moze sie uda na debiucie w WIG20 osiagnac ten poziom, ale niestety sie zawiodlem. Niedosyc, ze na debiucie cienko, to jeszcze pozniej zachwouje sie gorzej niz caly WIG. Ale nareszcie natknal sie na znaczaca bariere na 6,20 i licze na to, ze nizej nei zejdzie. Treaz mzoe byc tylko lepiej. Sam sie zastanawiam, czy jeszcze nie dokupic, tym bardziej, ze rekomendacja ING njnowsa dosyc optymistyczna. Wiadomo, ze Tauron warty jest wyzej. Tak rozsadna cena to ajkies 7,50 co najmniej. Msmy sie wkoncu doczekac. A nawet jak przyjada gorzsze dni na wig20 mysle, ze tauron powinien sie opierac. Bo jak byly wzrosty to nie kwapil sie, aby isc z nimi ramie w ramie, wiec spadkom, tez powinien powiedziec dobranoc. Techniczny opor jest bardzo mocny.

Post: #8 
2011-02-07 12:28
Cena waloru: 6.28

zender2006

Silesia
Posty: 10
Shouty: 716
0
I kto tu ma racje hmmm... Dawid Dobrowolski ze stanem konta 186 tyś czy exodus24 ze stanem konta 76 tyś...
Moim zdaniem lepiej kupowac jak zaczyna rosnąć bo ja juz nie raz wdupiłem bo myślałem ze juz najtaniej i zaraz zacznie sie odbicie
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"

Post: #9 
2011-02-07 18:37
Cena waloru: 6.36

Dawid Dobrowolski

Piastow
Posty: 10
Shouty: 9
0
- Żaden z nas nie miał racji (nie zarobił) . (Tauron spadł w ostatnich tygodniach i aktywowałby mojego groszowego stopa a pan Elliot zapomniał przyjść do pracy) Wypracowanie zysku 86% w ciągu pięciu lat przy założeniu że wchodzę tutaj z nudów wieczorami na 5min po całym dniu na forexie oznacza że raczej miałem szczęście niż dowodzi moich jakichkolwiek umiejętności czy wiedzy (a już na pewno nie powinno to być źródłem ocen w stylu "i kto miał rację?" - W rankingu są profile których właściciele "dorobili się" >3'000'000 cyferek na debiutach lub groszówkach. Wiedzieli co czynią? Odpowiedzą hurtem - "pewnie że tak!" W 2005 zaraz po stworzeniu profilu kupiłem parę spółek które wydawały mi się atrakcyjne mniej więcej z podobnych względów co koledze z Lublina. Czyli coś tam można było narysować, na siłę nawet policzyć, dobrać akurat pasujący zestaw MA's jakieś ładne i kolorowe MACD (z też akurat pasującymi parametrami tak żeby akurat był divergence i coś z czymś się przecinało) może jeszcze RSI, MFI, Iszymka Kupa Chu*a , Alligatora, kota, psa i krzesło albo inne oscylujące w bezwartościowym oceanie poziomów i cyferek gówno i nagle mój komputer zaczął wyglądać jak żywcem wzięty z "Market Desk" Bloomberga czy CNN. Z chyba 10 spółek tylko Synthos okazał się tym białym krukiem. Czyli typowy fart. Dopiero po roku bicia na Forexie "wyprostowało" mi styl w jakim teraz z powodzeniem inwestuje na tym cholernie dynamicznym, olbrzymim rynku. GPW to nie moja działka, chociaż dla odreagowania lubię sobie powciskać kup i sprzedaj i cieszyć się z przypadkowych zysków, a co tam. OBSERWOWAĆ CENĘ (czyli na wykresie ma być widoczna na pierwszym miejscu cena albo tylko cena), zrozumieć chociaż podstawowe price action, czytać info ekonomiczne, być cierpliwym i nie fejdować silnych trendów (chyba że wyrafinowany scalping).Wtedy nie będzie bolało, obiecuję.

Co do kupowania "jak już rośnie" - akurat jedna ze składowych mojej metody wymaga potwierdzenia odwrotu lub kontynuacji trendu określonym ruchem ceny na którą składa się między innymi "impuls wybicia" czyli mocny skok ceny ponad pewien poziom lub odbicie od niego (najlepiej z luką i dużym vol) oraz typowa dla dużych wybić fala powrotna do poziomu wybicia, spowodowana aktywacją miksu zleceń Take Profit i Stop Loss oraz zleceń spot-market od ludzi którzy widzieli wybicie i chcą do niego dołączyć na pierwszej-lepszej korekcie. Zawsze się może zdarzyć oczywiście jakiś Bank Centralny albo Hedge Fund (mowa o Forexie) który ma inne zdanie na ten temat i wtedy należy iść na spacer z psem, zapalić cigareta lub po prostu szybko o tym zapomnieć ale broń boże nie zmieniać zdania na otwartej pozycji.

PS. Wiem że mam cholernie arogancki styl wypowiedzi, ale pomagałem tylko Exodusowi24 odradzając mu metody Elliota jako nie potwierdzoną teorię spiskową (według mojego, skromnego osądu) której ofiarą jest zawsze wolna od wskaźników, nieprzewidywalna na dłuższą metę, Le Madame CENA.
Twoja stara :*

Post: #10 
2011-02-07 22:32
Cena waloru: 6.36

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam
Ja tak jak Dawid Dobrowolski interesuje sie forexem. Mam juz za soba choinki w postaci masy wskaznikow i innych pierdol. Jak zarejestrowalem sie do gry tez kupilem pare spolek z jakis powodow i zapomnialem na jakis czas o grze. Niestety w moim przypadku poszlo nie w ta strone. Od jakiegos czasu zaczalem pogrywac realnie na GPW i jak narazie idzie mi calkiem dobrze w przeciwienstwie do forexu, ktory mnie bardziej pasjonuje ze wzgledu na swoja zmiennosc ale tam jeszce nie radze sobie dobrze.
Jesli chodzi o technike i Taurona to kazdy inwestuje wedle wlasnej strategii, ja dzieki swojej uniknalem tej inwestycji.
zender2006 jesli mierzysz czyjas wiarygodnosc po zasobie porfela to raczej moim sluchaczem nie zostaniesz :D

Post: #11 
2011-02-09 16:59
Cena waloru: 6.37

Dawid Dobrowolski

Piastow
Posty: 10
Shouty: 9
0
Jeżeli się interesujesz forexem to polecam przesympatyczną witrynkę http://www.forexlive.com/ - prowadzoną przez "emerytowanych" traderów instytucjonalnych. Świetne komentarze, piszą na zmianę, więc posty wychodzą praktycznie 24h. Naprawdę bezcenne informacje jeżeli chodzi np. o umiejscowienie dużych zleceń (chłopcy mają bezpośredni kontakty z ludźmi handlującymi dla banków i rożnych funduszy). Plus oczywiście kolektyw ludzi którzy to wszystko bardzo sensownie komentują i analizują. Poza tym chyba najlepszy darmowy news calendar jaki widziałem na necie. Oczywiście korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw - bez opłat. Czasami można wygrać firmowego t-shirta w ramach konkursu :p
Twoja stara :*

Post: #12 
2011-02-16 17:20
Cena waloru: 6.12

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam, ma ktoś coś konstruktywnego do powiedzenie o tauronie? Bo mi to wygląda na schodzenie niżej, niżej i jeszcze w dół. Chociaż gdyby zszedł poniżej 5.9 to może warto myśleć o kupnie bo spółka właściwie (fundamentalnie) przyzwoita.

Post: #13 
2011-02-28 16:20
Cena waloru: 6.17

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
W tamtym tygodniu liczba 5 najlepszych ofert na popycie kilkukrotnie przewyższała podaż. Teraz rola się odwraca. Takie spostrzeżenie.

A teraz
na kupno:
2 029 125
sprzedaż:
287 659



Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2019-12-15 21:24:08

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG84393.7-0.21%05-02
WIG202470.5-0.23%05-02
WIG20 Fut2480.0+0.32%05-02
WIG20USD610.0-0.33%05-02
mWIG406262.3-0.37%05-02
sWIG8024228.7+0.02%05-02
 Notowania Świat
S&P5005109.8+0.90%16:42
Nasdaq16116.1+1.74%16:42
Nikkei38236.1-0.10%05-02
DAX17994.6+0.55%16:31
Ropa WTI78.3-0.85%16:47
Złoto2289.7-0.61%16:47
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.32849-0.10%16:47
CHF/PLN4.44113+0.08%16:47
USD/PLN4.02060-0.48%16:47
EUR/USD1.07658+0.38%16:47
GBP/USD1.25495+0.13%16:47
USD/JPY153.011-0.46%16:47
Forum
» Dywidendy 2023 [0]
» Zbiorczy temat z prośbą o... [6]
» prośba o dodanie ETCGLDRMAU [0]
» Prośba [2][CRC]
» WIG 20 ZMIANY [3]
» Zmiana nazwy spółki [1][GLC]
» sprzedaż wycofanego ALUMETALu [5][CNT]
» Co się dzieje ? [6][K2H]
» Nie da się sprzedać [2][CNT]
» Prośba o dodanie Render Cube... [1]
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Statica - statica.pl