Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Program do AT
Wyświetleń: 5503. Obserwuje: 3 osób.
Post: #1 
2011-04-09 13:38

stones

Gdańsk/Hamburg
Posty: 119
Shouty: 4520
0
Szukam jakiś dobry (najlepiej darmowy) program do analizy technicznej. Do tej pory korzystałem z NOL'a ale potrzebowałbym jakiś trochę bardziej "ambitny" program. Dajcie znać co polecacie i dlaczego, albo podeślijcie link

PS.
Może rozjaśnię jeszcze co pod "bardziej ambitny" rozumiem.
Program powinien posiadać możliwość cofnięcia błędów, których zauważę w czasie analizy dopiero później (np. źle narysowanie linii trendu) i powinna istnieć możliwość napisania czegoś na wykresie oraz dodawania wszelkiego rodzaju strzałek, kwadracików i takie tam pierdoły. W NOL'u niestety tych możliwości nie ma. Ostatnio zainteresowała mnie jeszcze analiza Ichimoku, w NOL'u nie mogę zastosować tej analizy. Gdyby istniała możliwość użycia tej metody w nowym programie było by fajnie

Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2011-04-12 16:54:28
Nie prognozuję przyszłego kursu, tylko buduję możliwy scenariusz
https://at-trader.blogspot.com/

Post: #2 
2011-04-16 14:11

stones

Gdańsk/Hamburg
Posty: 119
Shouty: 4520
0
Już znalazłem dobry program do AT - fibotrader. Jestem bardzo z niego zadowolony, ale nie wiem jeszcze jak zmienić wykres na logarytmiczny (znalazłem "miejsce" gdzie się to zmienia, ale mam tam tylko do wyboru liniowy - może muszę coś dodać?) oraz jeszcze nie wiem skąd pobierać na bieżąco dane notowań. Jeśli ktoś z niego tutaj korzysta i wie jak to zrobić to bardzo proszę o informację
Nie prognozuję przyszłego kursu, tylko buduję możliwy scenariusz
https://at-trader.blogspot.com/

Post: #3 
2011-04-18 00:30

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
stones, nie ma tych opcji w PowerTraderze?

Post: #4 
2011-04-18 14:38

stones

Gdańsk/Hamburg
Posty: 119
Shouty: 4520
0
Już wiem jak dodawać na bieżąco aktualne notowania spółek, a co do zmiany wykresu na logarytmiczny to doczytałem, że w wersji za free nie idzie tego zmienić Tyle że kolega, który ma ten sam program (również w darmowej wersji) ma ten wykres logarytmiczny, być może dlatego że wcześniej go instalował i w tedy nie było jeszcze takich ograniczeń... :/

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2011-04-18 14:40:51
Nie prognozuję przyszłego kursu, tylko buduję możliwy scenariusz
https://at-trader.blogspot.com/

Post: #5 
2011-05-16 15:35

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam
Postanowiłem skorzystać z fobitradera i mam pewien problem, a mianowicie nie wiem jak wczytać dane z dalszych okresów np z roku 2008. Znalazłem instrukcję w sieci ale gdy postępuje zgodnie z nią do ładuje mi tylko kilka ostatnich sesji. Wogole jest mozliwe w darmowej wersji wczytac starsze dane w formacie .txt? Będę wdzięczny za jakąś podpowiedż lub link do jakiejs porządnej instrukcji

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2022-04-22 00:21:37

Post: #6 
2011-05-16 17:53

stones

Gdańsk/Hamburg
Posty: 119
Shouty: 4520
0
Ja na początku miałem Fibotrader'a ale po 2 tygodniach z niego zrezygnowałem, bo za długo zajmuje czasu z importowaniem danych - po każdej zakończonej sesji, trzeba było wszystko aktualizować i importować do programu (co trwało pół wieczności :P).

Teraz korzystam z Amibroker'a - tam wszystko idzie dużo szybciej i program chyba też jest lepiej rozbudowany, oraz co najważniejsze bez ograniczeń w wersji darmowej (trzeba tylko ręcznie importować dane po każdej sesji, ale trwa to wszystko dużo krócej niż w przypadki Fibotrader'a)
Nie prognozuję przyszłego kursu, tylko buduję możliwy scenariusz
https://at-trader.blogspot.com/

Post: #7 
2011-05-17 00:37

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
dzieki spróbuje z Amibrokerem do tej pory myślałem że jest to program płatny i że podobnie jak metastock nie ma wersji free. jeszcze raz dzieki

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG138075.5-0.56%06-22
WIG203659.5-0.53%06-22
WIG20 Fut3646.0-0.22%06-22
WIG20USD979.7-1.14%06-22
mWIG409633.8-0.84%06-22
sWIG8031207.2-0.11%06-22
 Notowania Świat
US BlueChip51712.7+0.29%06-22
S&P500 Fut7532.0-0.12%1:59
Nikkei71130.9-1.69%6:40
DAX25139.7+0.62%06-22
Ropa WTI73.8-0.46%6:55
Złoto4134.0-1.37%6:55
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.27741+0.13%6:55
CHF/PLN4.62799+0.12%6:55
USD/PLN3.74391+0.16%6:55
EUR/USD1.14250-0.03%6:55
GBP/USD1.32396-0.07%6:55
USD/JPY161.600+0.03%6:55
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [1]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
CLOUD 96.80 19.51%
OPTEAM 6.05 17.48%
COMPERIA 6.30 8.62%
ATLANTAPL 20.90 7.73%
LSISOFT 53.80 7.60%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl