Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
rozliczenie podatku na koniec roku
Wyświetleń: 3259. Obserwuje: 1 osób.
Post: #1 
2011-08-10 19:10

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Jak jest obliczany podatek od sprzedaży akcji na koniec roku? Jeżeli zarobiłem (w danym roku) na spółce A 1000 zł, a na spółce B straciłem 500 zł, to podatek który zapłacę to będzie: 1000- 500 =500 500*0,19= 95 zł, czy może 1000*0,19=190 190-500=-310 zł czyli teoretycznie wykazałem stratę. A może jeszcze inaczej. Od niedawna interesuję się giełdą i nie znalazłem wystarczających informacji na ten temat. Dziękuję za wszelką za pomoc w rozwianiu wątpliwości.

Post: #2 
2011-08-11 22:04

Macko

Admin
Kraków/Bielsko-Biała
Posty: 494
Shouty: 34675
0
opcja pierwsza, DM z reszta wysle Ci takiego PITa (nie pamietam numerku, chyba 34) tam bedziesz mial zestawienie wszystkich operacji i generalnie liczy sie bilans koncowy (suma zyskow - suma strat). do tego zestawienia DM wlicza po stronie Twoich kosztow np. koszt prowadzenia rachunku (czyli wlicza jako strate)
Byle do przodu...
https://gragieldowa.pl

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG157676.2-2.37%10-30
WIG204180.9-2.40%10-30
WIG20 Fut4209.0-2.34%10-30
WIG20USD1060.9-2.68%10-30
mWIG4010677.2-2.45%10-30
sWIG8029608.7-1.58%10-30
 Notowania Świat
US Blue Chip51752.0-1.10%10-30
Nasdaq10028384.8-3.46%10-30
Nikkei63290.1-2.12%10-30
DAX25818.2-0.85%10-30
Ropa WTI104.1+2.08%10-30
Złoto3875.4-3.71%10-30
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.40199+0.29%10-30
CHF/PLN4.78190+0.28%10-30
USD/PLN3.94550+0.60%10-30
EUR/USD1.11570-0.30%10-30
GBP/USD1.33975+0.07%10-30
USD/JPY157.562-0.07%10-30
Forum
» Dywidenda Ambra [0][AMB]
» nazwa spolki AUX [2][AUX_]
» Zmiana nazwy spółki [4][SPL]
» CRQUANTUM [1]
» Kolejkowo (KLK) [1][KFL]
» Gra - dywidendy 2014 [13]
» zmiana nazwy na MultiQure [0][PUR]
» Dywidenda apator [0][APT]
» Dywidenda Seko [0][SEK]
» Dywidenda Izostal [0][IZS]
Wzrosty Spadki Staty
EUROHOLD 12.10 30.11%
MULTIQURE 1.48 6.95%
AIGAMES 0.68 5.28%
KOMPAP 22.00 4.76%
POLTREG 21.30 4.41%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl