Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
Co oznaczają skróty przy tabelach?
Wyświetleń: 5218. Obserwuje: 2 osób.
Post: #1 
2011-08-19 21:51

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam
Nie rozumiem zabardzo skrótów z tabel notowań i portfela.

Nazwa Spółki Otw. Zmiana
% Ostatnie transakcje Oferty Kupna Oferty Sprzedaży Wol.
w tyś. Obrót
w
tyś. zł. vol.

itp. jeśli ktoś objaśni bede wdzięczny.

Dodano 2011-08-22 15:28


Aby ułatwic o jakie skróty mi chodzi, wklejam zdjęcie. Proszę o odpowiedz który skrót co oznacza w tabeli i o czym mówi (do czego służy)

Z góry dziekuje.

Post: #2 
2011-08-22 22:47

Silvestris

Admin / Tech
Bielsko-Biała
Posty: 1522
Shouty: 31897
18
nazwa spółk - to chyba wyjasniać nie trzeba
otw - kurs otwarcia spółki (pierwszej transakcji)
max - kurs maksymalny
min - kurs minimalny
zmiana % - zmiana procentowa i tu jest ważne - w stosunku do kursu zamknięcia z wczoraj (NIE OTWARCIA)
wid.max - graniczna wartość kursu jeśli go osiągnie - notowania są zawieszane na czas równoważenia podaży i popytu
wid.min - to samo
ostatnie transakcje - lista 5 ostatnich transakcji - (ich czas, wolumen, kurs)
oferty kupna/sprzedaży - drzewko najlepszych ofert po stronie popytu i podaży
wol w tyś - liczba akcji która zmieniła właścicieli od początku sesji
obrót w tyś - zsumowana każda transkacja po jej kursie w czasie od początku sesji do danego momentu

jak masz więcej pytań to pisz
co by tu zepsuć / administracja
https://gragieldowa.pl

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG157676.2-2.37%10-30
WIG204180.9-2.40%10-30
WIG20 Fut4209.0-2.34%10-30
WIG20USD1060.9-2.68%10-30
mWIG4010677.2-2.45%10-30
sWIG8029608.7-1.58%10-30
 Notowania Świat
US Blue Chip51752.0-1.10%10-30
Nasdaq10028384.8-3.46%10-30
Nikkei63290.1-2.12%10-30
DAX25818.2-0.85%10-30
Ropa WTI104.1+2.08%10-30
Złoto3875.4-3.71%10-30
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.40199+0.29%10-30
CHF/PLN4.78190+0.28%10-30
USD/PLN3.94550+0.60%10-30
EUR/USD1.11570-0.30%10-30
GBP/USD1.33975+0.07%10-30
USD/JPY157.562-0.07%10-30
Forum
» Dywidenda Ambra [0][AMB]
» nazwa spolki AUX [2][AUX_]
» Zmiana nazwy spółki [4][SPL]
» CRQUANTUM [1]
» Kolejkowo (KLK) [1][KFL]
» Gra - dywidendy 2014 [13]
» zmiana nazwy na MultiQure [0][PUR]
» Dywidenda apator [0][APT]
» Dywidenda Seko [0][SEK]
» Dywidenda Izostal [0][IZS]
Wzrosty Spadki Staty
EUROHOLD 12.10 30.11%
MULTIQURE 1.48 6.95%
AIGAMES 0.68 5.28%
KOMPAP 22.00 4.76%
POLTREG 21.30 4.41%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl