Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
Pytanie poczatkującego
Wyświetleń: 3999. Obserwuje: 1 osób.
Post: #1 
2011-09-03 21:49

perthe

Posty: 15
Shouty: 0
0
Witam, mam pytanie związane z ustalaniem kursu otwarcia.
http://sgi.gpw.com.pl/wyklady/wyklad_2/kur05/04kur05.htm

Chodzi np o przykład w linku powyżej. Ustaliłem juz ze kurs ma być 101.
Jako pierwsze - i musi być w całości - zostaje zrealizowane zlecenie kupna PKC tak?
I teraz - czy to zlecenie niejako pokrywa się ze zleceniem sprzedaży PKC i wtedy kupujący płaci 101 -kurs określony?
Czy też może kupujący PKC otrzyma swoje 5 szt akcji po 99? (najniższa cena).

Nie wiem czy dobrze rozpatruje to wszystko od strony kupującego.

Proszę o pomoc

Post: #2 
2011-09-04 07:56

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Jeśli kupiłeś akcje po niższej cenie niż ustalona maksymalna wartość, to otrzymasz wzrot z różnicy między ustalonym limitem a ceną zakupu akcji.

Post: #3 
2011-09-04 11:08

perthe

Posty: 15
Shouty: 0
0
Jak moge otrzymać zwrot jeśli kupiłem taniej? Może jeśli kupilem drozej?

Chodzi mi bardziej o to ze jako pierwsze jest realizowane zlecenie PKC (konkretnie w tym przykladzie z linku)
jest to zlecenie kupna 5 szt. PKC - czyli te 5 szt. zostanie kupionych po 99?

A co z taką hipotetyczną sytuacją że po stronie sprzedaży i kupna będą tylko zlecenia PKC?

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2011-09-04 11:10:50

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG157676.2-2.37%10-30
WIG204180.9-2.40%10-30
WIG20 Fut4209.0-2.34%10-30
WIG20USD1060.9-2.68%10-30
mWIG4010677.2-2.45%10-30
sWIG8029608.7-1.58%10-30
 Notowania Świat
US Blue Chip51752.0-1.10%10-30
Nasdaq10028384.8-3.46%10-30
Nikkei63290.1-2.12%10-30
DAX25818.2-0.85%10-30
Ropa WTI104.1+2.08%10-30
Złoto3875.4-3.71%10-30
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.40199+0.29%10-30
CHF/PLN4.78190+0.28%10-30
USD/PLN3.94550+0.60%10-30
EUR/USD1.11570-0.30%10-30
GBP/USD1.33975+0.07%10-30
USD/JPY157.562-0.07%10-30
Forum
» Dywidenda Ambra [0][AMB]
» nazwa spolki AUX [2][AUX_]
» Zmiana nazwy spółki [4][SPL]
» CRQUANTUM [1]
» Kolejkowo (KLK) [1][KFL]
» Gra - dywidendy 2014 [13]
» zmiana nazwy na MultiQure [0][PUR]
» Dywidenda apator [0][APT]
» Dywidenda Seko [0][SEK]
» Dywidenda Izostal [0][IZS]
Wzrosty Spadki Staty
EUROHOLD 12.10 30.11%
MULTIQURE 1.48 6.95%
AIGAMES 0.68 5.28%
KOMPAP 22.00 4.76%
POLTREG 21.30 4.41%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl