Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
Nauka AF
Wyświetleń: 4419. Obserwuje: 2 osób.
Post: #1 
2012-02-07 16:40

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam,
Ostatnio zacząłem się dokształcać pod katem analizy fundamentalnej. Tutaj będę pisał w razie niejasności i liczył na waszą pomoc.

Dzisiaj natknąlem się na pewne pojęcie a mianowicie: Marża Operacyjna

MO=zysk operacyjny/przychody *100%

Ogòlnie rozumiem na czym MO polega, lecz żeby lepiej wszystko zrozumieć, mòglby mi ktos wytłumaczyć, jaka jest ròżnica między: zyskiem netto, zyskiem operacyjnym i przychodami?

Pozdrawiam

Dodano 2012-02-21 11:13
A może ktoś mi powie jaka jest ròżnica między rentownościa a wypłacalnoscia i przeplywami pieniężnymi?

Post: #2 
2012-02-25 23:35

Lazok

Poznań
Posty: 9
Shouty: 85
0
z jakich książek się uczysz?

Post: #3 
2012-02-26 20:11

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Bekenbauerr napisał:
Witam,
Ostatnio zacząłem się dokształcać pod katem analizy fundamentalnej. Tutaj będę pisał w razie niejasności i liczył na waszą pomoc.

Dzisiaj natknąlem się na pewne pojęcie a mianowicie: Marża Operacyjna

MO=zysk operacyjny/przychody *100%

Ogòlnie rozumiem na czym MO polega, lecz żeby lepiej wszystko zrozumieć, mòglby mi ktos wytłumaczyć, jaka jest ròżnica między: zyskiem netto, zyskiem operacyjnym i przychodami?

Pozdrawiam

Dodano 2012-02-21 11:13
A może ktoś mi powie jaka jest ròżnica między rentownościa a wypłacalnoscia i przeplywami pieniężnymi?

Zysk netto to wynik finansowy po odliczeniu obciążeń tego zysku (podatek) i rozliczeniu ewentualnej straty z lat poprzednich. Zysk operacyjny to wynik z działalności operacyjnej spółki czyli takiej, która jest jej podstawową i nie obejmuje zysków (strat) nadzwyczajnych i obciążeń zysku. A przychody?? Wiesz, jak tego nie kminisz to musisz wziąć jakąkolwiek książkę zawierającą podstawowe pojęcia dot. finansów firmy.

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2019-12-15 21:24:08

Post: #4 
2012-03-08 11:11

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Pòki co Glen Arnold Inwestowanie w wartość, musze przyznac ze godna polecenia

A co do pytania, to pochodzi z fundamentalna.net > wskazniki

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2022-04-22 00:33:58

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG157676.2-2.37%10-30
WIG204180.9-2.40%10-30
WIG20 Fut4209.0-2.34%10-30
WIG20USD1060.9-2.68%10-30
mWIG4010677.2-2.45%10-30
sWIG8029608.7-1.58%10-30
 Notowania Świat
US Blue Chip51752.0-1.10%10-30
Nasdaq10028384.8-3.46%10-30
Nikkei63290.1-2.12%10-30
DAX25818.2-0.85%10-30
Ropa WTI104.1+2.08%10-30
Złoto3875.4-3.71%10-30
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.40199+0.29%10-30
CHF/PLN4.78190+0.28%10-30
USD/PLN3.94550+0.60%10-30
EUR/USD1.11570-0.30%10-30
GBP/USD1.33975+0.07%10-30
USD/JPY157.562-0.07%10-30
Forum
» Dywidenda Ambra [0][AMB]
» nazwa spolki AUX [2][AUX_]
» Zmiana nazwy spółki [4][SPL]
» CRQUANTUM [1]
» Kolejkowo (KLK) [1][KFL]
» Gra - dywidendy 2014 [13]
» zmiana nazwy na MultiQure [0][PUR]
» Dywidenda apator [0][APT]
» Dywidenda Seko [0][SEK]
» Dywidenda Izostal [0][IZS]
Wzrosty Spadki Staty
EUROHOLD 12.10 30.11%
MULTIQURE 1.48 6.95%
AIGAMES 0.68 5.28%
KOMPAP 22.00 4.76%
POLTREG 21.30 4.41%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl