Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
KGHM Niech byk będzie z Tobą a nie przeciwko
Wyświetleń: 3435. Obserwuje: 2 osób.
Post: #1 
2012-02-29 16:39

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam!

Tytułem wstępu chciałbym tutaj przedstawic jak z mojego punktu widzenia wygląda w tej chwili spółka mało znana "KGHM"

Tym co będe tutaj pisał jest to jak ja widzę zachowanie się tego instrumentu nie tylko w najbliższym czasie.
Głównie chodzi mi tu o trend długoterminowy kilka lat, wiadomo z wieloma większymi bądź mniejszymi korektami.
Interesują mnie również wasze opinie zarówno te negujące moje analizy jak i potwierdzające.

No więc zaczynamy

W pierwszej częsci chciałem przybliżyc z czym mamy do czynienia jak "potężny to byk" , oraz gdzie ma słabe punkty!

1/Spółka jest siódmym producentem miedzi i drugim srebra na swiecie. (złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną.)
2/Głównie zajmuje się eksportem.
3/Największym akcjonariuszem jest skarb państwa.
4/Firma zaczeła się kształtować już od 1950r. systematycznie zajmowała się przejmowaniem ,WYKUPYWANIEM,
produkowaniem nowych czy to kopalni czy też hut itd. Nastepował/uje ciągły rozwój ciągłe inwestycje tworząc Giganta!
5/Głównymi odbiorcami polskiej miedzi są:Niemcy, Francja, Czechy i Chiny.(a więc EUR do pln oraz CNY do PLN)ale o tym później
6/Wykorzystywana miedź jest głównie do produkcji:kabli, drutów. Duże znaczenie ma głównie w budownictwie, w przemysle
elektrycznym ,elektronicznym, oraz w transporcie.
7/Głównymi odbiorcami srebra są kraje : Wielka Brytania, Niemcy i Belgia. (GBP do PLN)
8/wykorzystywanie srebra jest głównie w jubilerstwie .
9/W 2011r spółka osiągneła największy zysk netto w historii.
10/W 2011 roku Spółka wyprodukowała 571 tys.ton miedzi elektrolitycznej i 1 260ton srebra,
4,4% i 8,5% więcej niż w relacji do 2010 roku ! pytasz dlaczego?!...(ale o tym w dalszej częsci)
11/Zostały spełnione wszystkie warunki dotyczące przejęcia 100% spółki Quadra FNX Mining.. (co to da opisze dalej)
12/W IV kwartale 2011 roku ukończono prace nad Bankowym Studium Wykonalności projektu Afton-Ajax,
które potwierdziło główne parametry geologiczno-górnicze projektu.

Nie da się oczywiscie przedstawic tak potężnej spółki w 12 pkt.
Chcę krok po kroku przybliżac od jak powyżej (podstaw z podstaw) do najmniejszych aspektów tej spółki.
Wtedy dowiemy się czy ten "byk ma jaja"!?
A mianowicie zacznę analizowac dlaczego przez daną godz.dany dzień, tydzień, miesiąc, rok, kilka lat idzie w górę
lub w dół!!!
Musimy sobie zdawac sprawę dlaczego dana informacja x miała taki a nie inny w pływ na zmianę kursu,trędu etc.

Następnego posta już rozłoże na więcej czynników.
Zacznę od komentarzy (jeszcze nie analiz) każdego z 12 pkt.
w późniejszym czasie zajmę się prognozowaniem kursu na mniejsze i dłuższe okresy.
Pomyłki będę uważał za kolejną lekcje oraz następne informacje a trafne decyzje będę prubował jeszcze bardziej udoskonalic


Się rozpisałem
Pozdrawiam!
maro11

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG157676.2-2.37%10-30
WIG204180.9-2.40%10-30
WIG20 Fut4209.0-2.34%10-30
WIG20USD1060.9-2.68%10-30
mWIG4010677.2-2.45%10-30
sWIG8029608.7-1.58%10-30
 Notowania Świat
US Blue Chip51752.0-1.10%10-30
Nasdaq10028384.8-3.46%10-30
Nikkei63290.1-2.12%10-30
DAX25818.2-0.85%10-30
Ropa WTI104.1+2.08%10-30
Złoto3875.4-3.71%10-30
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.40199+0.29%10-30
CHF/PLN4.78190+0.28%10-30
USD/PLN3.94550+0.60%10-30
EUR/USD1.11570-0.30%10-30
GBP/USD1.33975+0.07%10-30
USD/JPY157.562-0.07%10-30
Forum
» Dywidenda Ambra [0][AMB]
» nazwa spolki AUX [2][AUX_]
» Zmiana nazwy spółki [4][SPL]
» CRQUANTUM [1]
» Kolejkowo (KLK) [1][KFL]
» Gra - dywidendy 2014 [13]
» zmiana nazwy na MultiQure [0][PUR]
» Dywidenda apator [0][APT]
» Dywidenda Seko [0][SEK]
» Dywidenda Izostal [0][IZS]
Wzrosty Spadki Staty
EUROHOLD 12.10 30.11%
MULTIQURE 1.48 6.95%
AIGAMES 0.68 5.28%
KOMPAP 22.00 4.76%
POLTREG 21.30 4.41%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl