Załóż konto | Przypomnij hasło
Dzisiaj Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest nieczynna. Spokojnej majówki!
Filtruj wg spółki:
Emisja nowych akcji
Wyświetleń: 3207. Obserwuje: 3 osób.
Post: #1 
2013-07-20 13:13
Cena waloru: 1.94

fabian90

Legnica
Posty: 14
Shouty: 298
0

Wprowadzenie do obrotu akcji HYGIENIKA SA

Uchwała Nr 813/2013

Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

z dnia 19 lipca 2013 r.

w sprawie dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu giełdowego

na Głównym Rynku GPW akcji zwykłych na okaziciela serii H

spółki HYGIENIKA S.A.

§ 1

Zarząd Giełdy stwierdza, że zgodnie z § 19 ust. 1 i 2 Regulaminu Giełdy do obrotu giełdowego na rynku podstawowym dopuszczonych jest 3.930.000 (trzy miliony dziewięćset trzydzieści tysięcy) akcji zwykłych na okaziciela serii H spółki HYGIENIKA S.A., o wartości nominalnej 1 zł (jeden złoty) każda.

Dodano 2013-07-20 13:24
Kto mi wytłumaczy o co chodzi z tym wprowadzeniem do obrotu nowych akcji? Dlaczego cena nominalna to 1zł jak aktualny kurs spółki to 1.93? Czyli co mogę sobie dokupić nowe akcje po 1zł?, te akcje są kierowane do wszystkich inwestorów czy nie? I skoro w obrocie na gpw bedzie ich teraz więcej i cena nominalna 1 zł czyli poniżej obecnych notowań to kurs spadnie? O co w ogóle z tym chodzi i czy ma to jakiś wpływ na notowania kursu?

Post: #2 
2013-07-20 16:48
Cena waloru: 1.94

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Po kolei

1. Wchodzi nowa seria akcji na rynek. Pierwsza emisja ma literkę A. Im więcej tych literek to kiepsko świadczy o firmie. Liderem emisji jest Petrol

2. Cena jest 1 zł, bo to cena na okaziciela, czyli nie dla szaraków Te akcje są kierowane tylko dla określonej grupy ludzi/instytucji niestety.

3. Im więcej akcji, tym większe rozmycie akcjonariatu, co jak słusznie zauważyłeś nie służy nikomu z nas, oraz kurs spółki powinien spadać.


Post: #3 
2013-07-20 17:56
Cena waloru: 1.94

Skinni

Poznan
Posty: 262
Shouty: 2357
0
No tak kolego Abramis zgadzam się, ale jest jedno ALE Cena nominalna to 1zl ale cena emisyjna w przypadku Hygieniki to 1,80 zł czyli jak ktoś wie o co chodzi to zakupi. Mysle ze Hygienika wyda odpowiednio kase ze sprzedazy nowych akcji Podobna sytuacja jest na Vistuli cena nowych akcji 0,80 groszy kurs po ogłoszeniu tego cena akcji na rynku podeszla bodajże o 9% w góre dzisiaj mamy już ladne 1,07. Oczywiście jest tam duża spekulacja, ale jak ktoś potrafi się odnaleźć w takich sytuacjach może niezle zarobić. Posiadamhygienike w rzeczywistym portfelu moja cena srednia to 1,89. Pzdr
https://www.facebook.com/pages/Leszcz-na-Forexie/1531234843812484?ref=hl

Post: #4 
2013-07-20 18:20
Cena waloru: 1.94

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Skinni, to proszę zrób zakup tych akcji po 1 zł. Bo to się rozchodzi, a nie o warianty kto na tym zyska. Bo jakbyś dobrze zrozumiał moją aluzję do Petrola to byś wiedział. Po za tym to nie Hygenika jako spółka, tylko jej akcjonariusze. Dwie osoby, które tam mają sporo akcji znam. Spółka sama w sobie będzie na tym stratna

Post: #5 
2013-07-20 22:07
Cena waloru: 1.94

Skinni

Poznan
Posty: 262
Shouty: 2357
0
Ale co mnie to obchodzi kogo ty znasz?? Proszę nie dyskutuj tutaj na poziomie kolegi z blokowiska kogo ty nie znasz i co możesz. Spółka spółce nie równa i taki Petrol gdzie robi w balona sprzedając marzenia ludzia którzy mysla ze na giełdzie zarobią fortune w szybkim czasie nie powinien być wymieniany. Człowieku o czym my tutaj rozmawiamy??? To weź pod uwagę spółkę MCI która tez wypuscila trochę alfabetu akcji a w ostatnim czasie kurs podszedł o 90% w góre w ciągu niecałego roku oraz zyski za drugi kwartał będą blisko 90 milionów. Kumasz to??? 90 milionów !!! Niewiele firm na gpw ma 90milionów. Wiesz dlaczego?? Dlatego ze oni pozyskany kapitał z emisji akcji naprawdę inwestują w przeciwieństwie do Petrola który jest ewenementem na rynku. Tez podales przykład Petrol buhahah typowa spółka która robi swoich akcjonariuszy w balona. Swoja droga, oczywiście ze cena przy ogłoszeniu dodruku akcji w krótkim okresie spada normalna sprawa. Trzeba wiedzieć kiedy wejść i tyle.W dłuższym czasie jeśli mówimy tutaj o spółce z perspektywami, cena idzie w gore. Ci co wiedza będą śie śmac za dwa lata a ja razem z nimi z tych którzy będą chcieli odemnie odkupić dużo wyżej.

Wracajac do tematu. Rozchodzi się o to ze autor watku pytal się jak to jest ze cena nominalna to 1zl a cena kursu akcji to 1,93. W cytacie oświadczenia poniżej jest wyjaśnienie:
Cytat z oświadczenia: "6. Liczby papierów wartościowych, które zostały przydzielone w ramach przeprowadzonej subskrypcji:
Emisja akcji serii H została przeprowadzona w trybie subskrypcji prywatnej, w której nie przeprowadza się przydziału akcji w rozumieniu przepisów kodeksu spółek handlowych, łącznie objętych zostało 3 930 000 (słownie: trzy miliony dziewięćset trzydzieści tysięcy) akcji serii H;
7. Cena emisyjna, po jakiej były nabywane (obejmowane) akcje:
Akcje serii H zostały objęte po cenie 1,80 zł (słownie: jeden złoty osiemdziesiąt groszy ) za jedną akcję;
8. Liczby osób (podmiotów), które złożyły zapisy na akcje w ramach subskrypcji w poszczególnych transzach:
Umowy objęcia akcji zostały podpisane przez piętnaście (15) podmiotów
9. Liczba osób (podmiotów), którym przydzielono papiery wartościowe w ramach przeprowadzonej subskrypcji w poszczególnych transzach:
Emisja akcji serii H została przeprowadzona w trybie subskrypcji prywatnej, w której nie przeprowadza się przydziału akcji w rozumieniu przepisów kodeksu spółek handlowych;
W wyniku skierowanej oferty prywatnej Spółka zawarła umowy objęcia Akcji Serii H z piętnastoma (15) podmiotami "


Potrafisz rozróżnić jaka jest różnica miedzy cena nominalna a cena emisyjna???
A dlaczego spółka ma być stratna bo co bo wypuścili akcje?? Dlatego ma być stratna??? Wymieniłes Petrola. Oni co chwile drukują akcjie i jakoś nie sa stratni Oni z tego żyja notorycznie robiąc ludzi w balona. Jak już wcześniej napisałem spółka spółce nie równa i kazda sytuacja jest inna. Jeśli napisze ze 2+2 nie zawsze jest 4 to będziesz się kolego ze mnie śmiał prawda?? Jak i wiekszość z tego forum.Jeśli masz trochę bystrości w sobie przestaniesz się smiac i może zrozumiesz dlaczeg napisałem ze nie zawsze to 4. Hygienika da zarobić swoim akcjonariuszom.
Uważam ze spółka na tym zyska i to dużo. Zobaczymy za rok kto miał racje.
Jeśli mój ton wypowiedzi brzmi arogancko to oswiadczam ze taki nie jest po prostu taki już mój styl. Pozdrawiam

p.s a ile to jest sporo akcji??? Może ja mam wiecej
https://www.facebook.com/pages/Leszcz-na-Forexie/1531234843812484?ref=hl

Post: #6 
2013-07-20 23:22
Cena waloru: 1.94

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
O to ciekawe, zapewne masz więcej niż 5% akcji Hygenika Jak masz to gratuluję, jak nie to nie pisz o bzdurach Bo o takie osoby mi chodziło ze znajomościami

Napisałeś sporo bubla, ale widzę chcesz się za FX odgryźć, bo tam jakoś ciężko widzę z takim laniem wody

Kolego jakbyś dobrze rozumiał punkt 7,8 oraz 9 tego co przytoczyłeś, to byś zrozumiał, że akcje na okaziciela nigdy nie idą po cenach nominalnych. To są umowy pomiędzy podmiotami. Prawne aspekty GPW są tak dziurawe, że lepiej byś się tutaj nie silił. I dalej dlatego napiszę o Petrolu, bo ta spółka dawno powinna być wywalona z obrotu jakiegokolwiek.

Masz rację w jednym względzie tylko, że jak emisja jest na inwestycje. Tutaj się zgadzam. W reszcie dalej nie masz racji Bo naprodukowałeś się o czymś o czym ja napisałem w 2 zdaniach

Inwestuj dalej, ciekawe czy też o AF mi dowalisz, skoro taki światły z Ciebie człowiek...

P.S.

Zrozum kolego, że każda emisja akcji jest ROZWODNIENIEM akcjonariatu, na którym korzystają grubasy, a nie pionki, którym się wydaje, że nowa emisja pójdzie tam lub gdzieś indziej. Jak jesteś grubasem, to super, ale ja takiego działania nie popieram, bo to oznacza, że spółka przy pierwotnej emisji nie była w stanie poradzić sobie z funkcjonowaniem. Seria H dużo o tym mówi... Jeszcze trochę a Petrola dogonią ..

P.S. 2

A czy Ty człowieczku rozumiesz, że ta spółka to wydmuszka ratująca się nowymi emisjami ?? Zapewne grubaski zrobią pompowanko a potem spuszczą jak g.. w klozecie Bo jak popatrzyłem na AF, to liczba akcji od roku 2011 do 2012 zwiększyła się o ponad 1,5 mln... A patrząc na Rachunek Z/S to finansowanie było poprzez emisję, czyli nic dobrego. Ta firma ma płynność poprzez emisje. Petrol wciąż aktywny

Jak chcesz mi dowalić, to zrób to chociaż poprawnie, bo jak na razie to robisz burzę w szklance wody... Na dalsze Twoje takie wywody nawet nie mam zamiaru odpisywać, bo szkoda mi palców na klawiaturze...

Edytowany 4 raz-y, ostatni raz: 2015-05-16 19:20:56

Post: #7 
2013-07-21 00:22
Cena waloru: 1.94

fabian90

Legnica
Posty: 14
Shouty: 298
0
Emisja akcji (ang. issuance of shares) – podwyższenie kapitału własnego przez spółkę akcyjną, polegające na wyemitowaniu, czyli utworzeniu nowych akcji.

Kolejne emisje odbywają się zwykle w seriach oznaczanych literami. Walne zgromadzenie określa m.in. do kogo są kierowane nowe akcje, na przykład do pracowników, obecnych akcjonariuszy, menedżerów instytucji, wierzycieli czy też na rynek publiczny. Może się to odbywać z lub bez zachowania prawa poboru. Nowe akcje posiadają określoną wartość nominalną wynikającą z umowy spółki, natomiast oferowane są po cenie określonej przez walne zgromadzenie, bądź są przyznawane bez konieczności zapłaty ceny. Środki pozyskane z emisji wpływają do spółki i są księgowane w bilansie: po stronie aktywów jako gotówka, a po stronie pasywów zwykle w dwóch częściach w kapitale, tj. jako wartość nominalna oraz nadwyżka ze sprzedaży udziałów powyżej wartości nominalnej.

Emisja akcji rozwadnia udziały akcjonariuszy, bowiem kapitał po emisji dzieli się na większą liczbę udziałów, natomiast wpływy z jego podniesienia są niemal zawsze mniejsze niż ich aktualna wartość rynkowa, gdyż są oferowane z dyskontem (czyli taniej) zachęcającym do kupna – inaczej emisja nie doszłaby do skutku.

Wikipedia. :p

Ok, teraz rozumiem każda emisja rozwadnia akcjonariat to jasne ale jeśli kasa z emisji jest dobrze inwestowana przez spółkę to może się zwrócić. No dobra a co jeśli emisja akcji odbywa się z prawem poboru? ''Dokładniej to chodzi mi o zaniżanie kursu''

Kupno akcji, które uprawniają nas do otrzymania prawa poboru wiąże się z tym, że wartość tych praw poboru jest wliczona w aktualną cenę waloru. W momencie gdy następuje zamknięcie sesji, na której akcjonariusze muszą posiadać akcje by mieć przyznane prawa poboru (3 dni sesyjne przed ustalonym w harmonogramie emisji dniem przyznania prawa poboru), liczona jest teoretyczna wartość praw poboru i tzw. kurs odniesienia na kolejną sesję.

Kurs odniesienia jest kursem akcji obniżonym o teoretyczną wartość prawa poboru.

Dodano 2013-07-21 00:33
Powiem prosto, chciałbym uniknąć sytuacji jakich nie było mało i nie zostać z akcjami wartych 1 zł które kupiłem przykładowo dzień wczesniej za 5zł. Zaniżanie tego kursu odniesienia wieże się tylko z emisja akcji z prawem poboru tak? czyli mogę spać spokojnie? i jak się obudzę w poniedziałek to nie zobaczę, żę hygenika zjechała z 1,93 to 1zł przykładowo oczywiście

Dodano 2013-07-21 00:43


Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2013-07-21 01:04:13

Post: #8 
2013-07-21 00:58
Cena waloru: 1.94

Skinni

Poznan
Posty: 262
Shouty: 2357
0
Wiesz co mi tez szkoda czasu na taka rozmowe. Jeśli ty mi piszesz rzeczy oczywiste czyli ze kazda emisja jest rozwodnieniem akcjonariatu co wiedziałem w pierwszym tygodniu doświadczenia z gielda. Gdzie ja człowieku napisałem ze na okaziciela ida po cenach nominalnych? Ty jesteś prosty czy nie wiedziales co napisac i napisales aby fajne brzmiało?? Piszesz o spółce ze jest wydmuszka buhahah Wskażnik Altmana to AAA- dla spółki. Wyniki za ostatni rok coraz lepsze. Chłopie spójrz i przeanalizuj sobie wyniki za rok 2012 do teraz. Krotko mówiąc zaczynaja budowac fundamenty. Właśnie na takich firmach można zarobić a takie gadki typu ze grubasy spusza jak gowno w klozecie czytam na forum każdej spółki. Tylko jak już oni spuszczają to ja mam dobrych paręnaście lub parędziesiąt procent zysku w kieszeni. Typowa gadka giełdowego leszcza: grubasy spusza jak gówno w klozecie buhahaha Naprawde nie mam pojęcia na jakich spółkach ty zarabiasz. Przypomniala mi się historia kiedy zaczynałem skupywać w zeszłym roku akcje MCI w cenie około od 4,40. Włożyłem tam z 80% moich srodków i teksty typu ze to drukarnia grubasy ubierają czytałem na nie jednym forum. Dzisiaj mamy cene 8,15 i cos nie chce spadac
Spokojnie grubasem nie jestem nie będę podbijal kursu Hygieniki. Także obserwujmy.
https://www.facebook.com/pages/Leszcz-na-Forexie/1531234843812484?ref=hl

Post: #9 
2013-07-21 01:07
Cena waloru: 1.94

fabian90

Legnica
Posty: 14
Shouty: 298
0
Może skończycie i mi na pytanie odpowiecie bo ja tez posiadam akcje hygeniki w realu:D

Post: #10 
2013-07-22 17:17
Cena waloru: 2.04

Marcin3066

Posty: 3
Shouty: 1
0
Czy należy zatem rozumwować (i jest to prawidłwością) iż wypuszczając kolejne akcje obecnie funkcjonujące akcje (ich cena) danej firmy powinny spać?

Post: #11 
2013-07-23 19:15
Cena waloru: 2.06

Skinni

Poznan
Posty: 262
Shouty: 2357
0
Napisze krotko. Stary ynwestor wyjadacz bo on to już pare lat, Abramis napisał ze masz sobie dac spokój, bo ta firma to wydmuszka i ratuje się nowymi emisjami akcji. No i by cie ominęło te 10%. A Ja ten którego miał rynek już pół roku temu zweryfikować i który zawsze mówi głupoty np. ze cena Hygieniki pojdzie do góry (na dowód spójrz w mój portfel)to taki ktoś jak ja to się nie zna bo jestem dzieciak. Także uważaj na Hygienikie bo grubasy spuszcza jak gówno w klozecie a ty stracisz oszczednosci swojego zycia. On tam zna gości z tej Hygieniki będzie zjazd i to niezły GRUBASY ubierają leszczy.Pozdrawiam

ps. a tak poważnie to na Hygienice tylko swing trading. Trzymanie akcji długoterminowo jest strata pieniędzy i czasu. Tym razem może podejść pod 2,60 lub moze nawet wyżej jeśli wcześniej oglosza ze wykupili pozostale 50% akcji sieci sklepów Dayli. Pzdr
https://www.facebook.com/pages/Leszcz-na-Forexie/1531234843812484?ref=hl

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG84393.7-0.21%05-02
WIG202470.5-0.23%05-02
WIG20 Fut2480.0+0.32%05-02
WIG20USD610.0-0.33%05-02
mWIG406262.3-0.37%05-02
sWIG8024228.7+0.02%05-02
 Notowania Świat
Dow38675.7+1.18%05-03
SP500 Fut5157.5+0.05%6:53
Nikkei38236.1-0.10%05-02
DAX18001.6+0.59%05-03
Ropa WTI78.4+0.35%7:02
Złoto2309.6+0.35%7:03
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.32547-0.01%7:03
CHF/PLN4.43561-0.09%7:03
USD/PLN4.018800.00%7:03
EUR/USD1.07631-0.01%7:03
GBP/USD1.25444-0.04%7:03
USD/JPY153.927+0.67%7:03
Forum
» Dywidendy 2023 [0]
» Zbiorczy temat z prośbą o... [6]
» prośba o dodanie ETCGLDRMAU [0]
» Prośba [2][CRC]
» WIG 20 ZMIANY [3]
» Zmiana nazwy spółki [1][GLC]
» sprzedaż wycofanego ALUMETALu [5][CNT]
» Co się dzieje ? [6][K2H]
» Nie da się sprzedać [2][CNT]
» Prośba o dodanie Render Cube... [1]
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Statica - statica.pl