Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
Nowicjusz
Wyświetleń: 3449. Obserwuje: 8 osób.
Post: #1 
2014-01-22 20:57

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam jestem nowicjuszem. Niedawno zacząłem w te grę grać i z tond mam kilka pytań:
Gdzie pojawi mi się opcja sprzedawania akcji?
Wiem ,że giełda jest czynna od 9:00-17:05 ale zapewne dostęp będę mieć późno.
Czy istnieje taki przedział który pokaże mi ile zarobię za sprzedane wszystkie akcje?
Co daje mi ustalanie do kiedy mam czas?
Czy im więcej czasu tym akcja jest mniej warta?
Co się stanie jeżeli minie czas?

Post: #2 
2014-01-22 21:06

corbolo

Poznań
Posty: 139
Shouty: 11
0
Chodzi o to że giełda "jest czynna" od 9 do 17:05. W innych godzinach handel nie funkcjonuje. Cena zależy od tego ilu osób jest chętnych na Twoje akcje i ile są w stanie zapłacić.

Proponuję edukację.
Pod tymi linkami są źródła gdzie można szukać informacji:

https://gragieldowa.pl/forum/temat/1949/strona/0/t/Pocz%C4%85tkuj%C4%85ca

https://gragieldowa.pl/forum/temat/1927/strona/0/t/Pomoc-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cego
"Im więcej pracujesz, tym mniej masz czasu na zarabianie pieniędzy" J.D. Rockefeller

Post: #3 
2014-01-22 21:19

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39710
2
Jak zwykle ja muszę leczyć ludzi z ignorancji i lenistwa... Ehh... Taka rola!

Po pierwsze: Nie wiem ile masz lat, ale to może nie mieć znaczenia gdyż w 3 klasy podstawówki już uczą ortografii - mimo to, wyrażenie "z tond" pobiło wszelkie granice. Z tego powodu proponuję zajrzeć do słownika i opanować chociaż kategoryczne podstawy języka polskiego bo jak nie skończysz gimnazjum to będzie wstyd!
Po drugie: Jeśli wchodzisz na ten portal dostajesz wiadomość powitalną, którą należy przeczytać - powtarzam: PRZECZYTAĆ!!! Pozwoliłoby Ci to na uniknięcie pytań, które zadajesz...
Po trzecie i tu jest znowu problematyczne "CZYTANIE" - gdybyś wszedł na forum znajdziesz tam pewnie z setkę postów, które mają identyczne zagadnienie jak Ty, ale nie lepiej liczyć na to, że ktoś Ci wyłoży wszystko na tacy!! Nie tędy droga!!

Co do Twoich pytań - po wtórnym przeczytaniu dochodzę do wniosku, że możesz być jeszcze w podstawówce. Twoje pytania poza brakiem składni są tak nieprecyzyjne, że mimo chęci nie wiem jak odpowiedzieć.
Godziny otwarcia giełdy znasz (choć i w to wątpię byś wiedział o co chodzi np. z fixingiem) to "dostęp" masz cały czas z tym, że notowania są tu z 15-sto minutowym opóźnieniem. Transakcje na akcjach możesz prowadzić w godzinach otwarcia tzn. doliczając te 15 minut.

A teraz moja rada - celowo dużymi literami:
CZYTAJ, CZYTAJ, CZYTAJ!!
Wpisz w google słowo np. giełda, akcje, handel na giełdzie - cokolwiek!! Jeszcze lepiej wejdź na forum i przeczytaj choćby znikły procent zawartych tam zagadnień. Nie zadawaj tak bezsensownych pytań bo tak naprawdę nie wiesz sam o co pytasz...

Pozdro
Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #4 
2014-01-22 21:27

studencina

podkarpacie
Posty: 521
Shouty: 59972
3
Arni ? Czego naskakujesz na kolege za błąd ortograficzny ? A może jest chory na dysortografię - chorobę szerzącą się wśród młodych polaków. Na nią choruje 98% młodzieży - którzy tak właśnie tłumacza swoje lenistwo ? Żeby nie umieć pisać poprawnie to już jest wstyd!

pozdro
... robię wszystko, żeby nic nie robić ....

Post: #5 
2014-01-22 21:51

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Ja mam jedno zasadnicze pytanie do autora tego bądź co bądź tematu który wraca jak wiadomo co po Hot Wings'ach w KFC!O co tak naprawdę pytasz,bo jak Arni napisał to nie ma składni więc nie wiadomo o co chodzi!

Post: #6 
2014-01-22 22:49

corbolo

Poznań
Posty: 139
Shouty: 11
0
studencina napisał:
Arni ? Czego naskakujesz na kolege za błąd ortograficzny ? A może jest chory na dysortografię - chorobę szerzącą się wśród młodych polaków. Na nią choruje 98% młodzieży - którzy tak właśnie tłumacza swoje lenistwo ? Żeby nie umieć pisać poprawnie to już jest wstyd!

pozdro

Studencina!

Lenistwo to jedno, ale jeśli chodzi o ortografię to zauważ że kolega jest z Poznania. Będąc tutaj z pewnością dostrzeżesz, że nie mówi się : idę, piję, skaczę, lecz idemmmm, pijemmm, skaczemmm . Możesz tez zauważyć, że poznaniacy mają "niemiecki" szyk zdania. Ale to taka ciekawostka. Sam mieszkam w okolicach Poznania więc jeśli byś nas posłuchał to możesz mieć niezły ubaw :P. Tragedią jest, że autor nie ma zielonego pojęcia o giełdzie. Wydaje mu się, że GPW to maszynka do kasy, a jak masz już akcję to im wcześniej sprzedasz tym większy masz zysk. Kolega również nie zwraca na podkreślanie "byków" przez edytor. W wolnych chwilach polecam kawały o poznaniakach.

Taka ciekawostka: http://wyborcza.pl/1,75477,13555238,Angela_Merkel_ma_polskie_korzenie.html

Poznań rządzi! :P

Pozdrawiam

Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2014-01-22 22:51:35
"Im więcej pracujesz, tym mniej masz czasu na zarabianie pieniędzy" J.D. Rockefeller

Post: #7 
2014-01-22 23:45

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam ponownie tond to nie jest błąd ortograficzny a i poradnik się przeczytało jednakże za dużo informacji w nim nie znalazłem oprócz wytłumaczeń skrótów oraz jak się mniej wiecęj po tej stronie poruszać.


Pozdrawiam
PS:Tak jestem z poznania więc możliwe też że z lekka po Poznańsku mogę pisać ;p.


Dodano 2014-01-22 23:51
Przy okazji nie wiem jaka tutaj jest definicja forum ale słyszałem że często się wchodzi na forum po to aby dostać jakąś rade bądź żeby ktoś coś komuś wytłumaczył.
A jeżeli chodzi o poradniki to te tutaj które się znajdują przeczytałem arnolddgt >_>.
A i polecam temat arnolddgt przeczytać a nie atakować mnie że głupie pytania zadaję powtarzam jeszcze raz wielkimi literami CZYTAĆ ,CZYTAĆ I JESZCZE RAZ CZYTAĆ.
Jest jeszcze coś o czym bym zapomniał mianowicie wiadomość powitalną przeczytałem oraz otworzyłem wszystkie poboczne linki z którymi zrobiłem dokładnie to samo >_>


Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2022-04-22 00:21:37

Post: #8 
2014-01-23 01:41

91kamillo

Świdnica
Posty: 8
Shouty: 262
0
Nadciąga pokolenie "wilków z wall street" życie to nie je'bajka ani też żaden film.

piontka'

Dodano 2014-01-23 01:42
Nadciąga pokolenie "wilków z wall street" życie to nie je'bajka ani też żaden film.

piontka'
fuck it

Post: #9 
2014-01-23 04:23

szymekx666

Posty: 102
Shouty: 804
0
Ja nie wiem jak sie czyta posty skoro nie znajduje sie na nie odpowiedzi, ktore wlasciwie sa wylozone jak na dloni. Macie problemy ze wzrokiem? 3 dni temu pisalismy kolezance od czego ma zaczac, wystarczy przejrzec jej temat.
Masz tez oczywiscie racje, forum jest od zadawania pytan ale czasem trza zerknac czy juz takowych nie ma. Ile razy mozna powtarzac to samo?
Jakby ktos mial sapy o ogonki to pisze z tabletu i nie mam ochoty przytrzymywac ekranu. (Zeby nie bylo, ze zwracam uwage a nie umiem pisac).
Oddajcie mi cały łubin...

Post: #10 
2014-01-23 07:47

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39710
2
Jazda o poranku - to lubię!!
Stud:
W tych czasach mamy już tyle chorób z przedrostkiem "dys-", że nie nadążam. Wybacz za moją dysfunkcję w zapoznawaniu się z kolejnymi "dystomiami"...
kristofer:
A co wraca po hot wingsach? Sorki nie wiem, ale chętnie się dowiem - dobry tekst pewnie. :D
corbolo:
Worek pyrów dla Ciebie jak pokażesz mi poznaniaka który "stąd" zapisuje "z tond"... :P
szymekx:
Męskie "ogonki" są ważne tylko w jednych okolicznościach - chociaż podobno nie ważny jest ogonek a wyobraźnia jego posiadacza. A na poważnie ja nie czepiam się błędów w wyrazach trudniejszych czy rzadko spotykanych, ale takie twory jak "z tond" muszę zbesztać!!

I na koniec Geth...
Słuchaj kolego gdybyś przeczytał chociaż kilka z tematów, które zakładają początkujący to wiedziałbyś, że "atakuję" tam każdego, kto myśli jak Ty (lenistwo, ignorancja). Gdybyś przeczytał ich jeszcze kilka to wiedziałbyś, że mimo szyderczego podejścia do "leniuszków" zawsze służę pomocą tym, którzy wykazują choć trochę inicjatywy. Powtarzam się, ale możesz być pewny, że jeśli zadasz pytania wskazujące na choćby minimalną dozę Twojego zagłębienia się w temat to z chęcią Ci pomogę. Jak wskazałeś to jest forum i tu się pyta, ale jak ktoś zadaje po raz setny te same pytania nie zaglądając w wątki poprzednie to większość użytkowników działa jak ja - delikatnie się wku...
No i muszę zadać te pytanie: czym jest "z tond" jeśli nie błędem łamiącym nie tylko zasady ortografii ale zasady funkcjonowania mego mózgu...?
Pozdro
Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #11 
2014-01-23 13:23

corbolo

Poznań
Posty: 139
Shouty: 11
0
Może nowi powinni być po założeniu kąta kierowani do jakiegoś super prostego testu, po którym przechodzili by do "bazy wiedzy", po przeczytaniu test i możliwość gry. CO wy na to? Pokolenie wilków będzie nas zasypywało coraz to głupszymi pytaniami.


Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2014-01-23 13:52:04
"Im więcej pracujesz, tym mniej masz czasu na zarabianie pieniędzy" J.D. Rockefeller

Post: #12 
2014-01-23 15:07

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Okej skoro robicie tyle problemów od zadawania jednego pieprzonego pytania to dobrze zamknę się i już niczego więcej nie napisze bo mam dosyć obrażania mnie od debila głupola i chuj wie jeszcze czego dowodzenia.Najlepiej niech nikt niczego nie piszę i będziecie mieli spokój od głupich pytań,błędów i się polenicie sami.


Pozdrawiam.

Post: #13 
2014-01-23 15:14

Hulk

Posty: 3
Shouty: 169
0
Zadajesz pytania które pojawiły się co najmniej kilkakrotnie na forum, wystarczy poszperać tematy i mamy gotowe odpowiedzi. Szukasz dziury w całym.

Post: #14 
2014-01-23 15:20

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39710
2
I się obraził... ojej...
Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #15 
2014-01-23 19:49

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam!
Na wstępie odpowiem na Twoje pytanie Arni,a odpowiedź jest prosta-jest to sraczka oczywiście!
Następnie chciałem się odnieść w paru zdaniach do autora tegoż jak,że pechowego tematu który u stałych bywalców jeśli przyjąć iż są w dość dobrym nastawianiu po przeczytaniu tak zacnego tekstu jakim jest Twój,odpisują w dość stonowany ale i sarkastyczny sposób więc powinieneś być zadowolony i całą tą wrzawę mógł byś nieco ostudzić pisząc swoje argumenty!
No ale tak się nie stało i nie chodzi tu o to,że nie masz pojęcia o kupowaniu aktywów ponieważ ja też byłem i nadal uważam,że bardzo dużo(a nawet wiele) mi brakuje do takich wyjadaczy jak Arni czy Stud,którzy nomen omen mogli Ci dużo pomóc na początku twojej nowej i nieznanej jak las którym szła królewna Śnieżka drogi!Więc schowaj dumę do tornistra bo wychodzisz na słabego człowieka który dostanie jednego prztyczka w nos i się obraża!Mój 5 letni chrześniak ma większe jaja niż Ty,więc weź ogarnij się i miej te jaja!To chyba wszystko co chciałem napisać.

Pozdrawiam Kriss...

Post: #16 
2014-01-23 20:15

skittles

Nysa
Posty: 78
Shouty: 28192
0
Geth, chyba nie rozumiesz założenia tych Panow powyżej - ich celem jest zmotywowanie do nauki (książki, książki i jeszcze raz książki). W nich znajdziesz wszystko Jak ich znam, to na każde merytoryczne pytanie odpowiedzą merytorycznie i jeszcze im to sprawi frajdę, że moga komuś pomóc
Mialem takiego jednego nauczyciela w LO, ktory nas ciagle wyzywal, ale przy tym mial olbrzymią wiedzę - z perspektywy czasu mu dziękuję. Tak samo powinieneś podchodzić do osób, które Cię na początek zbeształy zapytaj o literaturę, którą warto przeczytać na starcie przygody z giełdą... Tadaaam - moge sie zalozyc, ze od razu dostaniesz kilka sugestii.
A czytanie nie zaszkodzi, unikniesz bledow ort

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2014-01-23 20:16:48

Post: #17 
2014-01-24 07:48

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39710
2
Kris jeszcze kilka takich wypowiedzi i widzimy się na browarze w Olsztynie I dzięki za sraczkę :D
Skiciu ja nikogo nie wyzywam -choć czasem mam wielką chęć :D

Pozdro
Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #18 
2014-01-25 21:00

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
No to trzymam za słowo bo daleko nie jest!I nie ma sprawy!

Pozdrawiam

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG82745.6+1.45%17:09
WIG202436.1+1.72%17:09
WIG20 Fut2430.0+1.72%17:04
WIG20USD611.0+1.72%17:15
mWIG406326.5+0.81%17:09
sWIG8024257.0+0.70%17:09
 Notowania Świat
S&P5005259.4+0.21%20:55
Nasdaq16395.9-0.02%20:55
Nikkei40168.1-1.46%7:15
DAX18504.5+0.15%17:31
Ropa WTI83.0+2.05%20:55
Złoto2220.9+1.30%20:55
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.30736-0.16%20:55
CHF/PLN4.42757+0.46%20:55
USD/PLN3.99270+0.08%20:55
EUR/USD1.07881-0.24%20:55
GBP/USD1.26216+0.04%20:55
USD/JPY151.381+0.03%20:55
Forum
» WIG 20 ZMIANY [3]
» Zmiana nazwy spółki [1][GLC]
» sprzedaż wycofanego ALUMETALu [5][CNT]
» Co się dzieje ? [6][K2H]
» Zbiorczy temat z prośbą o... [5]
» Nie da się sprzedać [2][CNT]
» Prośba o dodanie Render Cube... [1]
» Prośba [1][CRC]
» Prośba o aktualizację MERIT... [2][MEI]
» Prośba o dodanie HIPROMINE [2]
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Statica - statica.pl