Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Początki z giełdą
Wyświetleń: 3122. Obserwuje: 2 osób.
Post: #1 
2014-04-03 13:54

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam,

Mógłbym Was prosić o jakąś listę książek/poradników które pomogą mi startować na giełdzie?
Póki co staram się tutaj grać ( STARAM SIĘ ) aczkolwiek ze względu na to, że jestem laikiem myślę, że nie daje sobie rady a poza tym wielu rzeczy nie rozumiem


Edit ; przepraszam za zła kategorię -,-



Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2020-07-25 10:18:27

Post: #2 
2014-04-03 16:58

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Osobiście mogę Ci polecić:

Robert Kiyosaki - Bogaty ojciec, biedny ojciec
Książkę niezwiązaną bezpośrednio z giełdą jednak uświadomi Cię co do inwestycji.

Jeżeli starasz się i jesteś laikiem to obowiązkowo przeczytaj
John J. Murphy - Analiza techniczna rynków finansowych
Adam Jagielnicki "Inwestycje giełdowe. Jak grać i wygrywać.


Post: #3 
2014-04-03 19:27

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Nie czytaj Kiyosakiego - jedno wielkie kłamstwo, autor nie dorobił się na inwestycjach lecz na sprzedawaniu ludziom historyjki o inwestowaniu. Nie polecam.

Post: #4 
2014-04-04 00:43

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Shelma napisał:
Nie czytaj Kiyosakiego - jedno wielkie kłamstwo, autor nie dorobił się na inwestycjach lecz na sprzedawaniu ludziom historyjki o inwestowaniu. Nie polecam.


Książka jest na tyle cienka,że warto zaryzykować :P

Post: #5 
2014-04-05 13:39

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Myślę, że warto wszystko przeczytać A może jednak ?
Póki co będę studiował serię GPW, następnie Analizę techniczną rynków finansowych i Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów.

Słyszałem już kilka razy o "Bogaty ojciec, biedny ojciec" aczkolwiek były różne opinie. Gdy skończę cały swój materiał zabiorę się za to

A jak to widzicie w praktyce ? Może warto uczęszczać na darmowe wykłady dot. Inwestowania pieniędzy itp ?

Post: #6 
2014-04-06 17:43

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Aleksks napisał:
Myślę, że warto wszystko przeczytać A może jednak ?
Póki co będę studiował serię GPW, następnie Analizę techniczną rynków finansowych i Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów.

Słyszałem już kilka razy o "Bogaty ojciec, biedny ojciec" aczkolwiek były różne opinie. Gdy skończę cały swój materiał zabiorę się za to

A jak to widzicie w praktyce ? Może warto uczęszczać na darmowe wykłady dot. Inwestowania pieniędzy itp ?


Ostatnio na jednym z takich szkoleń (coś dla przedsiębiorców) dowiedziałem się od pewnej pani doktor nauk ekonomicznych, że przyczyną kryzysu 2007 był zbyt szybki rozwój gospodarczy i dlatego należy za pomocą podatków go zwalniać xD

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG134688.1-2.02%06-24
WIG203553.7-2.49%06-24
WIG20 Fut3555.0-1.96%06-24
WIG20USD940.2-2.94%06-24
mWIG409428.4-1.28%06-24
sWIG8030751.0-0.97%06-24
 Notowania Świat
US BlueChip51848.9+0.35%06-24
S&P500 Fut7473.0-0.06%8:04
Nikkei72366.9+4.61%7:58
DAX24740.4-0.62%06-24
Ropa WTI69.5-0.57%8:14
Złoto3981.6-0.44%8:14
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28801+0.01%8:14
CHF/PLN4.64903+0.04%8:14
USD/PLN3.77353-0.03%8:14
EUR/USD1.13634+0.04%8:14
GBP/USD1.31782+0.09%8:14
USD/JPY161.802+0.02%8:14
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
OPTEAM 6.25 0.00%
VIGOSYS 564.00 0.00%
INTERBUD 1.59 0.00%
ALTA 1.72 0.00%
TRANSPOL 13.00 0.00%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl