Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
2 ciekawe wykresy
Wyświetleń: 4632. Obserwuje: 3 osób.
Post: #1 
2016-01-09 22:57

skittles

Nysa
Posty: 78
Shouty: 28193
0
Cze opaki i dziewczyny
Poniżej zamieszczam 2 ciekawe wykresy:


1. Rafako - czekamy na około 7 zł i ładne schłodzenie na STS po wybiciu górą z dosyć długiej konsolidy.


2. Polnord - wyraźny trend wzrostowy na wykresie dziennym w ładnym kanale. Aktualnie jesteśmy w górnej jego części i czekamy na schłodzenie. Mamy wyższe i niższe dołki (a to misiaczki lubią najbardziej Myślę, że cena około 11,5 zł będzie rozsądna do brania.


Zapraszam oczywiście do dyskusji i merytorycznej krytyki

Pozdr


EDIT:
Do worka z akcjami wpadło właśnie rafako po 7zl
Teraz czekamy na polnord jeszcze

Dodano 2016-01-22 11:19
Nikt nie odpisał, poczułem się samotny, więc sam sobie odpisuję
Rafako wleciało do portfela po 7,0, o czym już pisałem wcześniej.

Wczoraj i przedwczoraj nabyłem akcje Polnordu.
Średnia cena wyszła 11,9x.
Trochę wyżej niż planowałem, ale takie życie
Piniżej wykres:

Ważne oczywiście, jak zamknie się dzisiejsza świeczka, ale póki co wygląda nieźle.

Pozdr!

Dodano 2016-02-23 19:13
A se znowu sam popiszę, a co!

Czas na ocenę tego, co się stało na sugerowanych wykresach:

Zaczniemy od Rafako:

Do dziś udało się zarobić ponad 12%.


Polnord:


Póki co strata wynosi 7%, wyleci z portfela, jeżeli zobaczymy niższy dołek.
(Na szczęście pozycja otwarta na rafako jest prawie 2x większa niż ta na polnordzie).


Poniżej dorzucam jeszcze jeden ciekawy wykres - VISTULA:

Na wykresie widać dosyć wyraźną konsolidację, która wg mnie jest schładzeniem się w trendzie wzrostowym.

Przy okazji dodam, że wszystkie 3 spółki posiadam w portfelu realnym.

Pozdr


Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47

Post: #2 
2016-02-23 22:14

dawbier

Rzeszów
Posty: 4
Shouty: 81
0
Siema, poszedłem za twoją analizą Rafako, również kupiłem po 7,0 i jestem 12% na plusie, zastanawiam się czy trzymać czy sprzedać. Masz jakąś radę ?
Pozdrawiam

Post: #3 
2016-02-23 22:53

skittles

Nysa
Posty: 78
Shouty: 28193
0
O jak miło Wykres wygląda ok, chociaż nie zdziwi mnie korekta... Sam myslalem nad tym, zeby teraz sprzedac i poczekac na nieco nizsze poziomy.

Co do rad - jasne, że mam - czytaj książki o inwestowaniu

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG134688.1-2.02%06-24
WIG203553.7-2.49%06-24
WIG20 Fut3555.0-1.96%06-24
WIG20USD940.2-2.94%06-24
mWIG409428.4-1.28%06-24
sWIG8030751.0-0.97%06-24
 Notowania Świat
US BlueChip51848.9+0.35%06-24
Nasdaq10029220.1-0.43%06-24
Nikkei69175.0-0.88%06-24
DAX24740.4-0.62%06-24
Ropa WTI69.9+0.10%1:45
Złoto4017.6+0.46%1:45
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28727-0.01%1:45
CHF/PLN4.64729-0.00%1:45
USD/PLN3.77537+0.02%1:45
EUR/USD1.13559-0.03%1:45
GBP/USD1.316610.00%1:45
USD/JPY161.768-0.00%1:45
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
OPTEAM 6.25 11.61%
VIGOSYS 564.00 11.46%
INTERBUD 1.59 9.66%
ALTA 1.72 7.50%
TRANSPOL 13.00 7.44%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl