Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Symulacja gry giełdowej - pierwsze kroki. Szukam osoby chętnej do pomocy $
Wyświetleń: 7236. Obserwuje: 9 osób.
Post: #1 
2017-12-08 07:46

Allroad

Posty: 1
Shouty: 0
0
Witam.

Dostałem zadanie na studiach:

Proszę przeanalizować strategie inwestycyjne, wybrać i opisać jedną z nich. Następnie proszę, zgodnie z założeniami wybranej strategii realizować transakcje kupna-sprzedaży przy pomocy symulatora. Proszę również uzasadnić, jak Państwa decyzje odwzorowują założenia przyjętego schematu postępowania.

Ocenie podlega zrozumienie mechaniki zmian cen akcji na rynku kapitałowym oraz konsekwencja w realizowaniu strategii inwestycyjnej.

Czy ktoś z Was mógłby poświęcić mi swój cenny czas i nadać prosty kierunek/schemat którego miałbym sie trzymać i nie wymagałby on zaawansowanej wiedzy. Jasne jest (skoro pytam o podstawy), że nie mam pojęcia o co chodzi w grze na giełdzie.



Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2017-12-08 07:47:47

Post: #2 
2017-12-08 08:28

Poloakis

Sugondese
Posty: 331
Shouty: 1956
1
Wyslalem Ci pw.
https://finance.yahoo.com/news/warren-buffett-sends-investors-382-090600160.html

Post: #3 
2018-01-03 17:59

Ola96

Posty: 1
Shouty: 0
0
Podpisuje się pod pierwszy wpis. Tez mam takie zadanie i mimo chęci nie ogarniam tej gry a muszę napisać opis jakiś strategii. Heeelp !!

Post: #4 
2018-01-03 18:48

Silvestris

Admin / Tech
Bielsko-Biała
Posty: 1516
Shouty: 31824
17
A przeczytaliście chociaż wiadomość powitalną (i zanim pobiegniecie ją czytać, nie, nie ma tam strategii opisanych, ale jest wprowadzenie do giełdy).
No i zawsze możecie zastosować najpopularniejszą strategię - kupować wysoko, sprzedawać nisko.
Powodzenia



Dodano 2018-01-03 18:50
PS.
Niezbyt mile widziane tutaj jest proszenie o wykonywanie zadań ze szkoły - po to tam chodzicie żeby coś się nauczyć (i tak, szukanie informacji na własną rękę to też nauka).
co by tu zepsuć / administracja
https://gragieldowa.pl

Post: #5 
2018-01-03 21:41

mentals

Posty: 88
Shouty: 0
0
Nie rozumiem tutaj czegos.
Nie uczycie sie o takich rzeczach na studiach? Czy moze nie interesuje Was wogole ten temat? W jakim celu w takim razie studiujecie na takim kierunku?
Co to za kierunek jezeli wogole moge zapytac?
Im wiecej pracujesz tym masz mniej czasu na zarabianie pieniedzy

Post: #6 
2018-02-26 23:01

agalilla81

Posty: 11
Shouty: 0
0
W naszym kraju rozdaje się dyplomy idiotom niczym laurki. Mam nadzieję, że nie studiujecie ekonomii, albo zarządzania i nie będziecie za parę lat komuś w pracy ściemniali, że znacie się na rzeczy. Umiejętność uczenia się to też coś, czego się można nauczyć. I powinno się nauczyć.

Post: #7 
2018-02-26 23:54

Multimaestro

Toruń
Posty: 127
Shouty: 5040
1
A ja powiem inaczej - piszcie do mnie na priv z takimi sprawami, z chęcia odpłatnie pomogę
Pewność siebie jest naszą siłą

Post: #8 
2018-02-27 00:07

Poloakis

Sugondese
Posty: 331
Shouty: 1956
1
Ja mu zaproponowałem pomoc za 100zł.

Odpowiedzi brak.

Mam tylko nadzieje, że nie odpisuje mi bo zmądrzał i poszedł się uczyć .
https://finance.yahoo.com/news/warren-buffett-sends-investors-382-090600160.html

Post: #9 
2018-05-25 11:18

don773

Posty: 1
Shouty: 0
0
jednak najlepiej być samoukiem :D a tak poważnie to przecież nie ma odpowiedzi w co inwestować raczej osobiście to chyba myślę kierować się własnym doświadczeniem, intuicją....

Post: #10 
2018-05-25 11:37

Amergin

Somewhere
Posty: 25
Shouty: 263
0
http://www.dmbzwbk.pl/edukacja/kompendium-inwestora/strategie-inwestowania/strategie-inwestowania.html

Ocenie podlega (...) konsekwencja w realizowaniu strategii inwestycyjnej.


Kup i Trzymaj. Na 3.0 wystarczy.

#
Tak długo, jak długo o inwestowaniu na giełdzie będzie się mówić "gra na giełdzie", będą tu padać te same pytania co na forach gier online.

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2018-05-25 11:37:36
The stock market is a device for transferring money from the impatient to the patient. – Warren Buffett

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG135165.9-0.59%17:09
WIG203572.3-0.73%17:09
WIG20 Fut3553.0-0.84%17:04
WIG20USD950.0-0.58%17:15
mWIG409428.0-0.25%17:09
sWIG8030548.0-0.49%17:09
 Notowania Świat
US BlueChip51876.1-0.09%22:05
Nasdaq10029118.2-1.09%22:01
Nikkei69360.9-4.15%8:45
DAX24681.7-1.25%17:31
Ropa WTI70.2-2.34%22:59
Złoto4072.1+1.13%22:00
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28893+0.12%22:00
CHF/PLN4.65297+0.04%22:00
USD/PLN3.76635-0.01%22:00
EUR/USD1.13875+0.13%22:00
GBP/USD1.31992+0.05%22:00
USD/JPY161.758-0.02%22:00
Forum
» Proszę dodać SYN2BIO [0]
» Zmiana nazwy spółki [2][SPL]
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
Wzrosty Spadki Staty
MEDINICE 75.00 8.70%
LIBET 1.45 8.21%
KOMPAP 23.20 5.45%
CELTIC 1.27 5.42%
ELKOP 1.90 5.26%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl