Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Inwestowanie Dywidendowe
Wyświetleń: 3690. Obserwuje: 1 osób.
Post: #1 
2020-06-16 21:47

Bigfishno1

Posty: 1
Shouty: 0
0
Cześć jestem dosyć świeży w temacie, mam pytanie do wprawionych inwestorów najlepiej dywidendowych pytanie czy jest sens na dłuższą metę inwestować pod dywidendę bez udziału IKE-IKZE płacąc podatek od dywidendy 19 % ?
Moim takim wstępnym założeniem było wykorzystanie procentu składanego co roku dokładnie kolejnych akcji spółek sprawdzonych z dobrymi wskaźnikami wypłacające dywidendę na średnim poziome 5% przynajmniej kilkanaście lat.
Zastanawia mnie to ponieważ zdaję sobie sprawę ,że nie płacenie tego podatku da mi okazje na większą i szybszą kumulację kwot ,ale ryzyko polityczne uważam jest dosyć duże w naszym kraju przykład chociażby ofe.
W zapewnienia rządu wiadomo, kto może wierzyć
Jestem ciekawy waszego zdania

Post: #2 
2020-06-16 21:58

Adrianomilano

PL
Posty: 93
Shouty: 9789
4
Oczywiście, że jest sens, przeważnie jak spółka płaci dobrą dywidendę przez dłuższy okres czy tam co roku rośnie, to i kurs rośnie, czyli dywidenda + potencjalny zysk ze wzrostu kursu,ale są wyjątki od reguły :D
Powoli...

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG134142.3-2.42%15:19
WIG203543.5-2.77%15:34
WIG20 Fut3525.0-2.79%15:19
WIG20USD934.8-3.50%15:19
mWIG409375.7-1.83%15:19
sWIG8030698.0-1.14%15:19
 Notowania Świat
US LargeCap7395.9+0.41%15:34
Nasdaq10029514.7+0.57%15:33
Nikkei69175.0-0.88%8:45
DAX24617.5-1.11%15:18
Ropa WTI69.9-4.47%15:34
Złoto3991.4-2.89%15:34
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28996+0.17%15:34
CHF/PLN4.65557+0.19%15:34
USD/PLN3.78270+0.54%15:34
EUR/USD1.13410-0.38%15:34
GBP/USD1.31628-0.30%15:34
USD/JPY161.722+0.12%15:34
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
OPTEAM 6.65 18.75%
VIGOSYS 538.00 6.32%
TRANSPOL 12.80 5.79%
CASPAR 5.95 5.31%
ARTIFEX 23.50 5.15%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl