Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MS2022!
Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Dla najlepszej trójki typerów będą nagrody ;)
Typuj wyniki
Wybierz spółkę:
NoweSpółkiAnalizyGiełdaGospodarkaGraOffTopic
Zysk/strata
Wyświetleń: 438. Obserwuje: 1 osób.
Post: #1 
2022-11-02 21:01

Palacio1994

Posty: 2
Shouty: 0
0
Witam jako początkujący gracz chciałby się dowiedzieć jak jest liczona wartość w kolumnie Zysk/Strata.
Zakładając, że kupiłem 50 akcji jakiejś spółki za 127,50 co daje nam łączną kwotę 6375
Obecnie te same akcje kosztują średnio 136,22 co pomnożone przez 50 daje 6811
Różnica zatem wynosi na moją korzyść 436.
Stopa zwrotu w tym wypadku pokazuje 6,84 % natomiast zmiana dzienna 7,18%.
W kolumnie Zysk/Strata pokazuje jednak wartość 384.57.
Próbowałem sobie to policzyć odejmując ewentualnie prowizji za zamknięcie jak i kupno ale w żadnym wypadku nie otrzymałem kwoty podobnej jak w kolumnie Zysk/Strata.

Jeżeli mógłby mi ktoś pomóc zrozumieć skąd taka kwota byłbym bardzo wdzięczny.

Post: #2 
2022-11-02 21:29

Adrianomilano

PL
Posty: 87
Shouty: 7931
4
Policz dokładnie (jeszcze raz) prowizję przy kupnie i sprzedaży. Ewentualnie napisz jak liczysz to pokażę gdzie robisz błąd.

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2022-11-02 21:33:42
Powoli...

Post: #3 
2022-11-02 22:01

Palacio1994

Posty: 2
Shouty: 0
0
Przy zakupie za 127.50 prowizja jak rozumiem z wyliczeń wynosi 0.39 % czyli 50 x 127.50=6375 z tego odliczam 0.39% prowizji co daje 24.86
Przy sprzedaży za 136.22 50 akcji mamy kwotę 6811 i z tego również odliczam 0,39 % co daje 26, 57
Suma prowizji zatem wynosi 51.43.
Odejmujac tę kwotę od 436 (oczekiwany zysk bez odejmowania prowizji) zł otrzymuje dokładnie 384,57?
Kurde nie mam pojęcia czemu mi tak wcześniej nie wychodziło. Jednak jak na spokojnie to człowiek sobie rozpisze to wychodzi jak trzeba. Sorki za kłopot

Dodano 2022-11-02 22:07
Przy zakupie za 127.50 prowizja jak rozumiem z wyliczeń wynosi 0.39 % czyli 50 x 127.50=6375 z tego odliczam 0.39% prowizji co daje 24.86
Przy sprzedaży za 136.22 50 akcji mamy kwotę 6811 i z tego również odliczam 0,39 % co daje 26, 57
Suma prowizji zatem wynosi 51.43.
Odejmujac tę kwotę od 436 (oczekiwany zysk bez odejmowania prowizji) zł otrzymuje dokładnie 384,57?
Kurde nie mam pojęcia czemu mi tak wcześniej nie wychodziło. Jednak jak na spokojnie to człowiek sobie rozpisze to wychodzi jak trzeba. Sorki za kłopot

Dodano 2022-11-03 06:04
Przy zakupie za 127.50 prowizja jak rozumiem z wyliczeń wynosi 0.39 % czyli 50 x 127.50=6375 z tego odliczam 0.39% prowizji co daje 24.86
Przy sprzedaży za 136.22 50 akcji mamy kwotę 6811 i z tego również odliczam 0,39 % co daje 26, 57
Suma prowizji zatem wynosi 51.43.
Odejmujac tę kwotę od 436 (oczekiwany zysk bez odejmowania prowizji) zł otrzymuje dokładnie 384,57?
Kurde nie mam pojęcia czemu mi tak wcześniej nie wychodziło. Jednak jak na spokojnie to człowiek sobie rozpisze to wychodzi jak trzeba. Sorki za kłopot

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG56207.3-1.16%12-02
WIG201733.5-1.86%12-02
WIG20 Fut1737.0-2.03%12-02
WIG20USD388.1-1.86%12-02
mWIG404170.0+0.47%12-02
sWIG8017978.5+0.44%12-02
 Notowania Świat
Dow34429.9+0.10%12-02
Nasdaq11461.5-0.18%12-02
Nikkei27777.9-1.59%12-02
DAX14529.4+0.27%12-02
Ropa WTI80.0-1.53%12-02
Złoto1797.6-0.30%12-02
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.67839-0.25%12-02
CHF/PLN4.73624-0.41%12-02
USD/PLN4.44165-0.35%12-02
EUR/USD1.05330+0.09%12-02
GBP/USD1.22816+0.19%12-02
USD/JPY134.315-0.75%12-02
Forum
» pgnig -> PKN ORLEN [4][PKN]
» Usunięcie Akcji Kania z mojego... [6][KAN]
» Notowania dynamiczne [0]
» KONIEC KOREKTY?!?!?! [2]
» dziwne zlecenie [2][PKN]
» Zmiana nazwy SMSKREDYT na... [2][SMS]
» Zysk/strata [2]
» Usunìęcie akcji PGNIG [3][PGN]
» usuniecie getinobla [3][GNB]
» prosba o dodanie [0]
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Statica - statica.pl