Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
Gra Weekendowa - zmiana zasad
Wyświetleń: 3151. Obserwuje: 4 osób.
Post: #1 
2009-07-23 12:34

Macko

Admin
Kraków/Bielsko-Biała
Posty: 494
Shouty: 34675
0
witam,
zastanawiam sie nad zmiana zasad na GW, chodzi o to, zeby spółki z new connect nie mogły brać udziału w grze weekendowej, poniewaz w wiekszosci tych spolek obrot jest bardzo maly, praktycznie zerowa plynnosc i tak naprawde jest ciezko zarobic a w GW można je zakupić do 30% portfela.
Wypacza aktualnie to ranking, np. taka Rocca - biega od 5 do 7zl a obrot w ciagu dnia rzędu kilku tysięcy dziennie.
Co o tym sądzicie?
Byle do przodu...
https://gragieldowa.pl

Post: #2 
2009-07-23 16:22

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
W mojej ocenie fajny pomysł.

Bo to trochę takie dziwne, że ludzie w grze weekendowej zarabiają najwięcej na spółkach, których obrót jest praktycznie zerowy.


Pozdrawiam, Niqu.

Post: #3 
2009-07-24 11:31

cichociemny

cichociemny
Posty: 50
Shouty: 1523
0
jestem za - w sumie daje to wybor max 1 spolki na 30 % z new conect - jesli skladam portwel z 4 spolek
powrót po latach

Post: #4 
2009-07-24 12:59

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Albo ustalić procentowo jak z poszczególnych rynków mogą wyglądać pojedyncze spółki. Np maksymalna część portfela dla jednej spółki z newconnect to 10%. Dodać do tego maksymalną wielkość dla spółek super płynnych na poziomie 50% z wigu20 i mamy ładnie rozłożone wagi. Jak ktoś chce zarabiać na new connect to musi złożyć wiele spółek w portfelu.

Mi osobiście nie podoba się jeszcze fakt że jeśli zamknięcie spółki która mamy w portfelu będzie np na 20zł a w poniedziałek otworzy się na 21 zł to tracimy ewentualny zysk. Jeśli nie zaburzyło by to klarowności gry, to jeśli spółkę mamy w z poprzedniego tygodnia i nie zmieniamy procentowo jej obecności w portfelu to jednak liczy się cena zamknięcia z poprzedniego tygodnia. Jeśli następuje dodanie lub zmiana to cena jest z otwarcia.

Post: #5 
2009-07-24 18:53

Silvestris

Admin / Tech
Bielsko-Biała
Posty: 1512
Shouty: 31789
17
spółki z newconnect zostały zablokowane tak w grze weekendowej jak i w normalnej

[quote=radosc]Mi osobiście nie podoba się jeszcze fakt że jeśli zamknięcie spółki która mamy w portfelu będzie np na 20zł a w poniedziałek otworzy się na 21 zł to tracimy ewentualny zysk. Jeśli nie zaburzyło by to klarowności gry, to jeśli spółkę mamy w z poprzedniego tygodnia i nie zmieniamy procentowo jej obecności w portfelu to jednak liczy się cena zamknięcia z poprzedniego tygodnia. Jeśli następuje dodanie lub zmiana to cena jest z otwarcia.[/quote]

tak nie jest i nie będzie nawet po tym gdy zmienimy że akcje kupowane będą po cenie poniedziałkowej. te które będą zakupione wcześniej - będą rozliczane z ceną wcześniejszą.
co by tu zepsuć / administracja
https://gragieldowa.pl

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG134235.4-0.91%14:38
WIG203609.7-0.84%14:53
WIG20 Fut3558.0-1.03%14:38
WIG20USD980.7-1.25%14:38
mWIG409428.7-0.97%14:38
sWIG8031398.1-1.23%14:38
 Notowania Świat
US BlueChip50872.1+0.17%06-09
S&P500 Fut7360.8-0.43%14:43
Nikkei64179.3-1.89%8:45
DAX24307.9-0.51%14:37
Ropa WTI88.8+0.63%14:53
Złoto4155.3-2.45%14:53
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.24614+0.07%14:53
CHF/PLN4.60720+0.02%14:53
USD/PLN3.67383-0.09%14:53
EUR/USD1.15578+0.16%14:53
GBP/USD1.34018+0.24%14:53
USD/JPY160.379+0.02%14:53
Forum
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» GRAGIELDOWA.PL [4]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Prośba o dodanie EDITEL SA [0]
» CREOTECH QUANTUM S.A - prośba o... [1]
» Prośba o usunięcie QRT [0][QRT]
» Realizacja zlecenia zakupu o... [0][ING]
Wzrosty Spadki Staty
VOXEL 118.00 -0.34%
COMP 93.90 -0.74%
FEERUM 16.50 -2.65%
MOSTALZAB 6.22 -2.05%
LSISOFT 44.50 -3.68%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015