Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Pierwszy raz na gieldzie - czyli moje początki
Wyświetleń: 25282. Obserwuje: 30 osób.
Post: #41 
2012-02-08 16:52

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
czyli prowizja kosztuje sto złoty za zakup i sprzedaż jednej jakiej tam spółki. to sporo zarabiają ci maklerzy ( pewnie musi być mega trudny ten egzamin na maklera i pewnie trzeba mieć plecy żeby gdziekolwiek sie dostać. A swoją droga można obliczyć wysokość prowizji bo pewnie zależy ona od wielkości transakcji prawda cz się mylę? Będę próbował wyliczyć z powyższego zadania.

Post: #42 
2012-02-08 17:19

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Jeżeli chce coś sprzedać to jaka powinienem podać cenę w limicie ceny i w limicie aktywacji. Jeżeli kurs aktualny wynosi 20 zł. Wyższy czy niższy od tej kwoty. Bardzo prosze o odpowiedź.

Wyświetla mi sie komunikat jak chcę sprzedać że: Nie został spełniony warunek kurs aktualny> limit aktywacji => limit ceny. Bardzo proszę o wyjaśnienie i podanie limit ceny i aktywacji w przypadku chęci sprzedaży a kurs bieżący wynosi 20 zł.

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2019-12-15 21:24:08

Post: #43 
2012-02-10 13:30

pokiemon8

Poznań
Posty: 28
Shouty: 21
0
inestion napisał:
czyli prowizja kosztuje sto złoty za zakup i sprzedaż jednej jakiej tam spółki. to sporo zarabiają ci maklerzy ( pewnie musi być mega trudny ten egzamin na maklera i pewnie trzeba mieć plecy żeby gdziekolwiek sie dostać. A swoją droga można obliczyć wysokość prowizji bo pewnie zależy ona od wielkości transakcji prawda cz się mylę? Będę próbował wyliczyć z powyższego zadania.


Nie sto złotych tylko 68,89.Dużo? Może. Biuro maklerskie też na czymś musi zarabiać. Wysokość prowizji zależy od biura maklerskiego i jest zwykle uzależniona od wysokości transakcji. Warto zwrócić uwagę, że płaci się ją zarówno przy transakcji kupna i sprzedaży. W tej grze prowizja wynosi 0.39% od kwoty transakcji (lub 5 pln jeżeli 0.39% jest mniejsze niż 5).

Czyli liczymy:
Kupno: 800 * 10.83= 8664 Prowizja: 0.0039 * 8664 = 33.79
Sprzedaż: 800 *11.25 = 9000 Prowizja: 0.0039 * 9000 = 35.1

Zysk: 9000-8664 - 33.79-35.1 = 336 - 68.89 = 267.11

Wszystko się zgadza. Trzeba tylko uważnie czytać i liczyć. Szczególnie przy wyborze biura maklerskiego radzę czytać umowę i warunki.




Post: #44 
2012-02-12 12:48

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Widzę, że autor postu się nie sugerował

http://podtworca.blogspot.com/2012/01/3-spoki-na-ktore-warto-zwrocic-uwage.html

Post: #45 
2012-02-16 17:24

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Ej, Zemsta, co ty tu robisz?
Pozdrowienia z eRepublik!

konrado333 z PWL!

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG138119.7-0.53%11:01
WIG203662.9-0.43%11:16
WIG20 Fut3641.0-0.36%11:01
WIG20USD980.9-1.02%11:01
mWIG409668.8-0.48%11:01
sWIG8031164.4-0.25%11:01
 Notowania Świat
US BlueChip51564.7+0.14%06-18
S&P500 Fut7562.8+0.09%11:06
Nikkei72354.0+1.55%8:45
DAX24936.4-0.20%11:01
Ropa WTI75.4-1.50%11:16
Złoto4205.6+1.09%11:16
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.26763+0.23%11:16
CHF/PLN4.61306+0.31%11:16
USD/PLN3.72459+0.38%11:16
EUR/USD1.14580-0.16%11:16
GBP/USD1.32223-0.08%11:16
USD/JPY161.731+0.27%11:16
Forum
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Prośba o dodanie EDITEL SA [0]
Wzrosty Spadki Staty
GTC 2.60 11.59%
CLOUD 89.40 10.37%
MENNICA 41.30 7.27%
ALTA 1.70 6.92%
NEXITY 0.88 6.67%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl