Logowanie
Login/Email
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zobacz demo

Zamknij
Wybierz Spółkę:
NajnowszeO SpółkachAnalizyGiełdaGospodarkaGraOffTopicGry
InsiderFX.pl | nowy serwis informacyjno - analityczny
Wyświetleń: 18881. Obserwuje: 5 osób.
Post: #41 
2016-03-21 08:53

arkopolo07

Postów: 215
Shouts: 0
Po burzliwym tygodniu przede wszystkim dla rynku ropy naftowej, co wywołane było przez informacje płynące z Kataru, dające nadzieję na rychłe zamrożenie produkcji surowca obecny tydzień wygląda relatywnie spokojnie.

Monitor rynku surowcowego


Dodano 2016-03-21 14:24
Wielu uczestników rynku zastanawia się skąd de facto wynikał ostatni silny ruch wzrostowy na rynku żółtego metalu. W ciągu lutego cena jednej uncji kruszcu zdrożała o 130$, co od razu pobudziło wiele instytucji do debaty na temat potencjalnego początku rynku byka.

Co może prowadzić do dalszych wzrostów cen złota?

Dodano 2016-03-22 13:11
Podczas końcówki sesji azjatyckiej swoje wystąpienie miał prezes Rezerwy Banku Australii Glenn Stevens. W swojej wypowiedzi odniósł się zarówno do gospodarki jako ogółem, jak i do samego kursu walutowego.

Stevens nie szkodzi AUD. Analiza rynku pieniężnego dla AUDUSD

Dodano 2016-03-23 10:27
Wczoraj wieczorem minister finansów Kanady Bill Morneau opublikował planowany budżet na kolejne sześć lat. Warto dodać, że publikacja ta była długo wyczekiwana przez uczestników rynku, zwłaszcza tych zainteresowanych perspektywą dolara kanadyjskiego, a przez to całą gospodarką.

Czy kanadyjski budżet wesprze CAD?

Dodano 2016-03-24 11:15
Kluczową kwestią w tej sprawie pozostaje tzw. naturalna stopa procentowa, czyli stopa funduszy federalnych, która wprowadza gospodarkę w stan równowagi skorygowana o stopę inflacji. Stąd długoterminowo najbardziej znaczącą częścią tzw. dot-chartu...

Jak długi będzie cykl monetarny w USA?

Dodano 2016-03-25 13:50
Dzisiaj w nocy opublikowane zostały bardzo ciekawe dane z Japonii i nie mówię tutaj tylko o inflacji, która nomen omen nie była wielkim zaskoczeniem dla uczestników rynku.

Inwestorzy wciąż oczekują luzowania polityki ze strony BoJ

Dodano 2016-03-29 11:32
Bieżący tydzień na rynku walutowym przyniesie nam publikację z amerykańskiego rynku pracy, która w świetle ostatnich komentarzy Janet Yellen (dzisiaj popołudniu będzie miało miejsce pierwsze jej wystąpienie od momentu marcowego posiedzenia) podczas konferencji prasowej przy okazji posiedzenia FED może okazać się decydującą o potencjalnej zmianie w polityce pieniężnej podczas kwietniowego posiedzenia FOMC.

Dwa powody dlaczego piątkowe payrollsy mogą rozczarować rynek

Dodano 2016-03-30 13:34
Wydaje się, że głównym celem szefowej FED podczas wczorajszego wystąpienia była chęć stłumienia, mocno rozgrzanych ostatnimi czasy, oczekiwań odnośnie do podwyżki stóp w kwietniu. Te z kolei były napędzane przez jastrzębie komentarze ze strony członków Komitetu Otwartego rynku, i...

Analiza techniczna i rynku stopy procentowej dla USD (po Yellen)

Dodano 2016-03-31 09:50
Miesiące takie jak marzec nie są najlepszymi dla inwestorów chcących znać wszystkie dane z rynku pracy przez publikacją ostatecznego raportu rządowego (słynnych payrolli). Właśnie w tym miesiącu zarówno usługowy jak i przemysłowy indeks ISM zostaną opublikowane dopiero po odczycie NFP, stąd...

Wyraźna poprawa nastrojów w amerykańskim przemyśle

Dodano 2016-03-31 19:40
W dniu dzisiejszym amerykański Departament Rolnictwa opublikował dwa niezwykle ciekawe raporty dotyczące zapasów zbóż oraz prognozowanych zasiewów. Zmienność na surowcach rolnych mocno wzrosła, co jest ewidentnie efektem tychże danych. Co dokładnie otrzymaliśmy?

Ceny kukurydzy na deskach po raporcie USDA

Dodano 2016-04-01 16:15
Kolejny miesiąc i kolejna pozytywna porcja danych z amerykańskiego rynku pracy, niemniej tym razem okraszona wisienką w postaci informacji dotyczącej dynamiki płac, co nie miało miejsca w ubiegłym miesiącu.

Ulga po danych i światełko w tunelu dla FED

Post: #42 
2016-04-04 09:14

arkopolo07

Postów: 215
Shouts: 0
Nowy kwartał na rynku surowcowym rozpoczynamy od mocnego uderzenia. W najbliższym tygodniu nie zabraknie istotnych publikacji, przede wszystkim dla rynku zbóż, które zostały mocno dotknięte przez czwartkową publikację USDA, zwłaszcza ceny kukurydzy.

Monitor rynku surowcowego

Dodano 2016-04-04 15:00
Już jutro nad ranem polskiego czasu opublikowany zostanie komunikat Rezerwy Banku Australii ws. polityki pieniężnej. O ile ostatnie posiedzenia skutkowały dość nudnymi stwierdzeniami, w ostatnim czasie zaszło kilka istotnych zmian, które z pewnością nie uciekły uwadze władz monetarnych w Australii.

Analiza rynkowa przed posiedzeniem Banku Australii

Dodano 2016-04-05 11:53
W obliczu zbliżającego się końca sezonu na rynku mleka w Nowej Zelandii, warto spojrzeć na szerszą perspektywę w świetle przyszłości dolara nowozelandzkiego. Spojrzymy także na globalną produkcję mleczną, która także w znaczący sposób odbija się na kursie NZD. Z kolei sama nowozelandzka waluta cierpi pod tym względem podwójnie, o czym szerzej w dalszej części wpisu.

Nadpodaż opóźni wzrost ceny mleka. Podwójny cios dla NZD

Dodano 2016-04-06 11:04
Ostatnie dni ponownie przyniosły nam kilka ciekawych informacji z rynku ropy naftowej. Po pierwsze na uwadze trzeba mieć ostatnie słowa płynące z Arabii Saudyjskiej, który to kraj zapowiedział możliwość dołączenia do zamrożenia produkcji pod warunkiem, że Iran również przyłączy się do tego grona.

Problemy eksportowe Iranu. Co będzie sterowało rynkiem ropy?

Dodano 2016-04-07 15:24
Bez wątpienia temat japońskiego jena jest obecnie w centrum zainteresowania uczestników rynku walutowego. Od początku tygodnia para USDJPY spadła już grubo ponad 300 pipsów i póki co nie zanosi się na to, by spadek ten mógłby zostać zahamowany. Z czego wynika tak silny popyt na JPY?

Jak długo potrwa hegemonia japońskiego jena?

Dodano 2016-04-08 18:22
Kanadyjska gospodarka radzi sobie coraz lepiej, o czym już wielokrotnie pisałem. Przedstawienie nowego budżetu na rok fiskalny 2016-2017 zostało przyjęte z dość dużą aprobatą ze strony inwestorów, zaś łyżką dziegciu do tej pory wydawała się kondycja rynku pracy.

Brakująca cegiełka do wzrostów dolara kanadyjskiego

Dodano 2016-04-11 08:54
Miniony tydzień przyniósł nam ponownie sporą zmienność na rynku surowcowym, zwłaszcza ropy naftowej, która najpierw wyraźnie traciła, by podczas piątkowej sesji odrobić ponad 6%.

Monitor rynku surowcowego

Dodano 2016-04-12 10:03
Kilka tygodni temu wskazywałem na aspekt rynku złota w kontekście potencjalnych wzrostów w kolejnych miesiącach. Wówczas odwoływałem się do zmian realnych rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, które mogą być dobrym, długoterminowym wskaźnikiem przyszłych zmian w cenie kruszcu.

Ceny złota wciąż wspierane przez dużych inwestorów

Dodano 2016-04-13 10:20
(Przybijający raport WASDE. Skąd potężne wzrosty soi? - Żywy przykład na to, jak ważna jest solidna analiza fundamentalna w inwestycjach na rynku surowców!)
W ostatnich dniach zmienność na rynku surowców rolnych zdecydowanie wzrosła, a jest to podyktowane publikacją kolejnych, niezwykle ważnych raportów, o których wspominałem przy okazji przygotowania się do obecnego tygodnia handlowego. Tematem numer jednej są rosnące ceny soi. Skąd wynikają takie ruchy?

Przybijający raport WASDE. Skąd potężne wzrosty soi?

Dodano 2016-04-14 20:25
Bez wątpienia wczorajsze posiedzenie centralnego banku Kanady było najważniejszym wydarzeniem na rynku walutowym w gronie najbardziej płynnych walut grupy G10. Stało się to nie z powodu możliwego ruchu w samej polityce pieniężnej, ale z racji wzięcia pod uwagę nowego budżetu fiskalnego, który poznaliśmy na przestrzeni ostatnich tygodni. Jakie wnioski?

Jak posiedzenie BoC zmieniło perspektywę CAD?

Dodano 2016-04-15 10:31
(ROPA PRZED DOHA) Będąc dwa dni przed posiedzeniem krajów OPEC oraz tych spoza kartelu (obecnie co najmniej 15 państw potwierdziło swój udział) jest niezmiernie trudno przewidywać jakiekolwiek rozwiązania w kwestii tego wydarzenia.

Optymistyczna wizja dla globalnej nadpodaży ropy

Post: #43 
2016-04-18 09:31

arkopolo07

Postów: 215
Shouts: 0
Tygodnie oczekiwań, które skutkowały coraz większą ilością przyrastających pozycji długich na rynku ropy i wielkie rozczarowanie, które jednak wisiało na włosku, co było widać w niepewnych wypowiedziach członków posiedzenia w Doha jeszcze przed weekendem.

Blef Saudyjczyków przekłuwa bańkę oczekiwań

Dodano 2016-04-19 10:45
Europejski Bank Centralny od dłuższego czasu prowadzi stricte agresywnie luźną politykę monetarną, niemniej od roku nie przynosi ona już zamierzonego efektu w postaci obniżenia nominalnego, efektywnego kursu wspólnej waluty.

EBC w kropce. Czy kurs euro rzeczywiście ma znaczenie?

Dodano 2016-04-19 18:28
Notowania kontraktów forward na soję rosną w coraz bardziej imponującym tempie, co jest w pełni zgodne z poprzednimi analizami i stawianymi hipotezami, jakie na przestrzeni ostatnich tygodni można było czytać w serwisie. Zbierzmy ostatnie informacje w jednym wpisie, by widzieć jak wygląda aktualna sytuacja makro dla rynku soi:

Fundamenty rynku soi coraz lepsze. Analiza techniczna

Dodano 2016-04-20 13:07
Od niemalże dwóch tygodni na rynku walut o tzw. wysokiej rentowności obserwujemy dynamicznie rosnący popyt. Procesu tego nie zdołało przerwać również fiasko posiedzenia w Doha, które zebrało największych światowych liderów w branży ropy naftowej.

Quo vadis AUD? Czynniki wspierające a trwałość wzrostów

Dodano 2016-04-21 14:04
Szwedzki bank centralny ostatnimi czasy podejmuje bardzo interesujące ruchy, jeśli chodzi o ustawienia polityki monetarnej, a przede wszystkim podejście do kursu szwedzkiej korony. To właśnie ten drugi aspekt jest dla nas najciekawszy w kwestii potencjalnych, przyszłych ruchów na rynku SEK.

Dlaczego przyszłość szwedzkiej korony wygląda obiecująco?

Dodano 2016-04-22 14:37
Gdyby bieżący rok zaczął się z pominięciem stycznia, inwestorzy na amerykańskim rynku akcji mogliby być bardzo zadowoleni. Mianowicie od tego czasu kontrakt na indeks SP500 wzrósł o 300 punktów, zbliżając się do szczytów z maja i listopada ubiegłego roku.

Rynek niedźwiedzia puka do drzwi Wall Street

Dodano 2016-04-25 09:01
Miniony tydzień upłynął pod dyktando dwóch wydarzeń, mianowicie ogromnych wzrostów na rynku surowców rolnych – spowodowanych zarówno przez czynniki pogodowe jak i twarde fundamenty (oraz późniejsze wymazanie tego ruchu) – a także odbijającej ceny ropy naftowej...

Monitor rynku surowcowego - duży wzrost longów na ropie

Dodano 2016-04-25 16:48
Od czasu ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej w marcu, mieliśmy całą masę wystąpień członków FED, którzy niejednokrotnie mocno różnili się w poglądach dotyczących przyszłości polityki monetarnej w USA.

Na co wskazują ostatnie komentarze członków FED?

Dodano 2016-04-26 13:33
Koniec kwietnia przynosi nam posiedzenia trzech, czołowych banków centralnych w gronie gospodarek zaliczanych do bloku G10 i to wszystko w ciągu zaledwie kilku godzin. Jak wykorzystać te wydarzenia na rynku FX w oparciu o rynek stopy?

Rynek stopy przed posiedzeniami banków centralnych

Dodano 2016-04-27 15:21
Zgodnie z kalendarzem surowcowym na bieżący tydzień, w poniedziałek opublikowane zostały dane dotyczące tempa prac polowych w USA w przypadku kluczowych zbóż. Informacje te ponownie dość mocno szokują, zwłaszcza w przypadku kukurydzy, gdzie tempo zasiewów jest najwyższe od wielu lat. Prześledźmy jednak ostatnie wydarzenia.

Wyższe zbiory kukurydzy? Rekordowe tempo zasiewów

Dodano 2016-04-28 15:14
Znany na całym świecie koncern paliwowy BP oraz przedsiębiorstwo Pioneer Natural Resources zajmujące się pracami odkrywkowymi w kwestii nowych odwiertów, w celu wydobywania ropy naftowej twierdzą jednomyślnie, że cena czarnego złota powyżej 50$ zachęci do większej ilości odwiertów lub zapewni potrzebę zwiększania przepływów pieniężnych.

Magiczna bariera powstrzyma dalsze wzrosty ropy naftowej

Dodano 2016-04-29 21:26
Kilkuletnie programu luzowania ilościowego, setki miliardów dolarów pompowanych w gospodarkę, rekordowy okres z zerowymi stopami procentowymi, a inflacja wciąż pozostaje poniżej celu Rezerwy Federalnej na poziomie 2%. Gdzie zatem szukać rosnących cen i czy może być to zalążek recesji?

Gdzie podziała się amerykańska inflacja?

Post: #44 
2016-05-02 14:20

arkopolo07

Postów: 215
Shouts: 0
Wtorkowe posiedzenie centralnego banku Australii zaczyna być powoli porównywane do zeszłotygodniowego posiedzenia BoJ. Pomyśleć, że tylko jeden czynnik w postaci dużo słabszych odczytów inflacyjnych mógł wywołać potężną falę oczekiwań ze strony największych instytucji finansowych na świecie.

Bilans ryzyk a posiedzenie RBA. W którą stronę przechyli się szala?

Dodano 2016-05-04 09:50
W ostatnich godzinach sytuacja fundamentalna dolara australijskiego została poddana poważnym perturbacjom. Po mocno zaskakującym ruchu ze strony banku centralnego (RBA), który postanowił obniżyć koszt pieniądza o 25pb, tamtejszy rząd opublikował nowy budżet.

Niepewne tygodnie przed dolarem australijskim

Dodano 2016-05-05 10:04
W ostatnim czasie notowania czarnego złota i otaczające ten rynek wydarzenia są zdecydowanie najciekawszym punktem na surowcowej mapie. W minionym tygodniu wspominałem dlaczego cena ropy nie powinna przekroczyć w dłuższym terminie poziomu 50$ za baryłkę i czego oczekiwać w kolejnych kwartałach.

Ropa pozostanie nisko na długo… bardzo długo

Dodano 2016-05-05 18:51
Zbliża się NFP... czas na rywalizację!

Zaczynamy comiesięczne typowania co do zmiany zatrudnienia w sektorze poza rolniczym w USA, czyli popularnym payrollsów (NFP).

Więcej: Zbliża się NFP... czas na rywalizację!

Dodano 2016-05-12 09:17
Już o godzinie 10:00 poznamy decyzję centralnego banku Norwegii ws. stóp procentowych i choć uwaga w dniu dzisiejszym skupia się przede wszystkim na banku Anglii, warto mieć na oku decyzję Norges Banku.

Czy Bank Norwegii zaskoczy rynek? Jakiej reakcji oczekiwać na NOK?

Dodano 2016-05-16 12:38
Najbliższy tydzień powinien interesować przede wszystkim inwestorów na rynku dolara nowozelandzkiego z racji dwóch, bardzo ważnych publikacji na rynku mleka. Prócz tego czekają nas zwyczajowe raporty z rynku ropy naftowej oraz zbóż. Niemniej jak zwykle na wstępie omówmy minione dni, które obfitowały w całą masę publikacji.

Monitor rynku surowcowego + inne

Dodano 2016-05-18 14:30
Dolar z pewnością nie był na świeczniku inwestorów ostatnim czasie, na co złożyło się pasmo niekorzystnych danych makroekonomicznych, które odciągały w czasie szacowany termin drugiej podwyżki stóp, pociągając za sobą silne rewizje prognoz rentowności amerykańskich obligacji skarbowych.

Członkowie FED i rynek FRA coraz bardziej wspierają dolara

Dodano 2016-05-19 12:41
Już jutro startuje szczyt państw grupy G7, które to wydarzenie może mieć znaczący wpływ na politykę pieniężną Banku Japonii, jak i na japońską walutę.

Presja na BoJ przed szczytem G7. Potrzebne dalsze luzowanie?

Dodano 2016-05-20 13:44
Jastrzębie sygnały wysyłane ostatnimi czasy przez FED mają również swoje odbicie w rynku surowcowych, który zdaje się powoli wyczuwać nadchodzącą drugą podwyżkę stóp procentowych, a przynajmniej odradzającą się wiarę w ten ruch.

FED ciąży surowcom z jednym małym wyjątkiem

Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2016-05-20 13:44:01

Post: #45 
2016-05-23 15:04

arkopolo07

Postów: 215
Shouts: 0
Ostatnie dni zostały zdecydowanie zdominowane przez rozwój sytuacji na rynku amerykańskiego dolara, który to zbiera swoje żniwo również na rynku surowcowym.

Monitor rynku surowcowego

Dodano 2016-05-27 14:14
Nie jest tajemnicą, że ceny ropy naftowej są mocno skorelowane z kursem amerykańskiej waluty. Wynika to z faktu, że ceny czarnego złota są rozliczane właśnie w dolarach. Tym samym wyższy kurs dolara powoduje, że ceny surowca z punktu widzenia importerów rosną, mogąc ograniczyć konsumpcję ropy, a przez to jego ceny.

Czy FED może naprawdę wpłynąć na ropę poprzez dolara?

Dodano 2016-05-30 08:24
Rynek ropy ponownie w centrum zainteresowania – tak można zacząć analizę nadchodzącego tygodnia na rynku surowcowym. To właśnie w tym tygodniu swoje półroczne posiedzenie będzie miał kartel OPEC.

Monitor rynku surowcowego

Dodano 2016-06-02 10:05
Dzisiejszy dzień jest szczególnie pracowity na rynku zarówno walutowym jak i surowcowym. Jednym z kluczowych wydarzeń będzie popołudniowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Samą decyzję poznamy o 13:45, zaś konferencja prasowa rozpocznie się jak zwykle o 14:30.

EBC: nowa perspektywa makro w centrum uwagi

Dodano 2016-06-07 10:54
Choć w dniu dzisiejszym rynek żyje skokowym ruchem na brytyjskim funcie i decyzją RBA (brak zmian – zgodnie z oczekiwaniami, lecz podkreślenie zgodności obecnego stanowiska polityki monetarnej z powracającą do celu inflacją wywołały aprecjację AUD) to warto jeszcze wrócić do tematu piątkowego raportu z rynku pracy.

Ciemna strona amerykańskiego rynku pracy

Dodano 2016-06-10 22:31
Dzisiejszego popołudnia poznaliśmy miesięczną publikację Departamentu Rolnictwa USA, który jest dowodem na to, jak bardzo sytuacja fundamentalna wpływa na cenę najróżniejszych aktywów, a tym bardziej surowców. Jak zwykle USDA ukazał estymacje kluczowych wielkości dla USA, ale i także dla poszczególnych krajów czy globalną projekcję.

Kontynuacja trendu i kolejne wyborne dane USDA

Dodano 2016-06-16 12:38
Pomimo wczorajszego posiedzenia Rezerwy Federalnej to widmo Brexitu pozostanie wciąż głównym sterownikiem ruchów na rynku popularnego kabla. Również wczoraj wspominałem o szerszych implikacjach dla różnych klas aktywów w kontekście szeroko rozumianej stabilności systemu finansowego. Dzisiaj z kolei skupimy się stricte na rynku GBPUSD.

Szanse i ryzyka na rynku GBPUSD przed referendum

Dodano 2016-06-20 12:19
W trakcie weekendu otrzymaliśmy dwa korzystne badania jeśli chodzi o wydarzenie tego tygodnia – referendum w Wielkiej Brytanii. Sondaże YouGov i Survation dały odpowiednio 1 i 3pp przewagi osobom chcącym pozostać w UE.

Zmienność będzie potężna. Kiedy wyniki referendum?

Dodano 2016-06-21 11:46
Jeśli jesteś ciekaw skąd biorą się większe ruchy na rynku walutowym, dlaczego rynki reagują w takim, a nie innym kierunku oraz dlaczego analiza fundamentalna jest tak ważna to zapraszam Cię na webinarium "Sytuacja fundamentalna na głównych rynkach walutowych".

Sytuacja fundamentalna na głównych rynkach walutowych - webinarium

Dodano 2016-06-23 14:57
Miesiące oczekiwań i wreszcie nadchodzi – 23 dzień czerwca, czyli dzień referendum w Wielkiej Brytanii dotyczący wyjścia z Unii Europejskiej. Wydarzenie to może mieć niebagatelne reperkusje, nie tylko na rynki finansowe, ale i na kwestie globalnej gospodarki. Tym samym zmienność na rynkach może być naprawdę potężna.

Dzisiaj śledzimy przebieg referendum

Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2016-06-23 14:57:02

Post: #46 
2016-06-28 13:08

arkopolo07

Postów: 215
Shouts: 0
Jeśli w dniu wczorajszym nie wszyscy mogli uczestniczyć w naszym spotkaniu, zapraszam do obejrzenia nagrania z webinarium dotyczącym sytuacji fundamentalnej na głównych rynkach walutowych. Na koniec spojrzeliśmy również na aspekt techniczny z szerzej perspektywy.

Dowiedz się co rusza obecnie rynkami?

Dodano 2016-07-01 12:15
Wczoraj w godzinach popołudniowych amerykański Departament Rolnictwa (USDA) opublikował dwa, niezwykle ważne raporty z punktu widzenia handlu na rynku zbóż, które zmieniają nieco sytuację fundamentalną dla głównych zbóż takich jak kukurydza, pszenicy czy soja.

Bardzo ważne dane dla rynku surowców rolnych

Dodano 2016-07-05 14:46
O możliwości poluzowania polityki monetarnej Bank Anglii, a konkretnie jego główny przedstawiciel Mark Carney, mówił już w zeszłym tygodniu wskazując jednak, że niekoniecznie będzie to oznaczało cięcie stóp procentowych.

Bank Anglii zaczyna powoli luzowanie polityki - co kupować, co sprzedawać w obecnym środowisku?

Dodano 2016-07-07 15:09
O rynku żółtego metalu i potencjalnej okazji inwestycyjnej tam występującej piszę już od kilku miesięcy. Pierwszy raz przy okazji pierwszego w tym roku raport WGC, później – w zdecydowanie szerszym wpisie – w marcu, gdzie tłumaczyłem dlaczego notowania kruszcu mogą dalej rosnąć.

Jeden wykres wyraża więcej niż tysiąc słów

Post: #47 
2016-07-11 10:27

robii

Warszawa
Postów: 1
Shouts: 0
arkopolo07 napisał:
Wtorkowe posiedzenie centralnego banku Australii zaczyna być powoli porównywane do zeszłotygodniowego posiedzenia BoJ. Pomyśleć, że tylko jeden czynnik w postaci dużo słabszych odczytów inflacyjnych mógł wywołać potężną falę oczekiwań ze strony największych instytucji finansowych na świecie.

Bilans ryzyk a posiedzenie RBA. W którą stronę przechyli się szala?

Dodano 2016-05-04 09:50
W ostatnich godzinach sytuacja fundamentalna dolara australijskiego została poddana poważnym perturbacjom. Po mocno zaskakującym ruchu ze strony banku centralnego (RBA), który postanowił obniżyć koszt pieniądza o 25pb, tamtejszy rząd opublikował nowy budżet.

Niepewne tygodnie przed dolarem australijskim

Dodano 2016-05-05 10:04
W ostatnim czasie notowania czarnego złota i otaczające ten rynek wydarzenia są zdecydowanie najciekawszym punktem na surowcowej mapie. W minionym tygodniu wspominałem dlaczego cena ropy nie powinna przekroczyć w dłuższym terminie poziomu 50$ za baryłkę i czego oczekiwać w kolejnych kwartałach.

Ropa pozostanie nisko na długo… bardzo długo

Dodano 2016-05-05 18:51
Zbliża się NFP... czas na rywalizację!

Zaczynamy comiesięczne typowania co do zmiany zatrudnienia w sektorze poza rolniczym w USA, czyli popularnym payrollsów (NFP).

Więcej: Zbliża się NFP... czas na rywalizację!

Dodano 2016-05-12 09:17
Już o godzinie 10:00 poznamy decyzję centralnego banku Norwegii ws. stóp procentowych i choć uwaga w dniu dzisiejszym skupia się przede wszystkim na banku Anglii, warto mieć na oku decyzję Norges Banku.

Czy Bank Norwegii zaskoczy rynek? Jakiej reakcji oczekiwać na NOK?

Dodano 2016-05-16 12:38
Najbliższy tydzień powinien interesować przede wszystkim inwestorów na rynku dolara nowozelandzkiego z racji dwóch, bardzo ważnych publikacji na rynku mleka. Prócz tego czekają nas zwyczajowe raporty z rynku ropy naftowej oraz zbóż. Niemniej jak zwykle na wstępie omówmy minione dni, które obfitowały w całą masę publikacji.

Monitor rynku surowcowego + inne

Dodano 2016-05-18 14:30
Dolar z pewnością nie był na świeczniku inwestorów ostatnim czasie, na co złożyło się pasmo niekorzystnych danych makroekonomicznych, które odciągały w czasie szacowany termin drugiej podwyżki stóp, pociągając za sobą silne rewizje prognoz rentowności amerykańskich obligacji skarbowych.

Członkowie FED i rynek FRA coraz bardziej wspierają dolara

Dodano 2016-05-19 12:41
Już jutro startuje szczyt państw grupy G7, które to wydarzenie może mieć znaczący wpływ na politykę pieniężną Banku Japonii, jak i na japońską walutę.

Presja na BoJ przed szczytem G7. Potrzebne dalsze luzowanie?

Dodano 2016-05-20 13:44
Jastrzębie sygnały wysyłane ostatnimi czasy przez FED mają również swoje odbicie w rynku surowcowych, który zdaje się powoli wyczuwać nadchodzącą drugą podwyżkę stóp procentowych, a przynajmniej odradzającą się wiarę w ten ruch.

FED ciąży surowcom z jednym małym wyjątkiem

Post: #48 
2016-07-13 09:30

arkopolo07

Postów: 215
Shouts: 0
W dniu wczorajszym poznaliśmy dwie publikacje dla rynku ropy naftowej. Były to miesięczne raporty OPEC oraz EIA. To jeszcze jednak nie koniec. Podczas dzisiejszej sesji poznamy kolejny raport, tym razem autorstwa IEA, a także tygodniowe dane o zapasach ze strony DoE.

Publikacje OPEC i EIA wsparły notowania ropy

Dodano 2016-07-14 10:11
Dzisiejsza decyzja centralnego banku Anglii jest bez wątpienia jedną z gorętszych na przestrzeni ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu większość uczestników rynku zastanawiała się, kiedy BoE podwyższy koszt pieniądza. Dzisiaj o takim scenariuszu nie mówią nawet najwięksi optymiści.

Wszystko co musisz wiedzieć przed posiedzeniem Banku Anglii!

Dodano 2016-07-20 12:37
Sytuacja fundamentalna na rynku walut z Antypodów jest w ostatnim czasie niezwykle dynamiczna. Po części przyczyniły się do tego obydwa banki centralne, dając pożywkę dla rynku w kwestii wzrostu oczekiwań odnośnie do obniżki stóp procentowych.

Czas na kupno AUDNZD? Bardzo silny argument “ZA”!

Dodano 2016-08-01 10:04
Poprzedni tydzień na rynku surowcowym upłynął przede wszystkim pod dyktando rynku ropy naftowej, gdzie po raz kolejny osiągnęliśmy niższy poziom zamknięcia. Publikacje fundamentalne w tym okresie ponownie nie były zbyt korzystne. Co jednak koniecznie należy podkreślić, piątkowa sesja wlała trochę nadziei na odbicie w kolejnych dniach – tak można sądzić po analizie technicznej, gdzie została wybroniona 200DMA.

Monitor rynku surowcowego - ważny czas dla NZD i rynku ropy

Dodano 2016-08-04 08:57
Relacja LIVE z posiedzenia Banku Anglii. Śledź minuta po minucie od godziny 13:00!

InsiderFX - analizy i raporty rynkowe

Dodano 2016-08-09 14:37
Rentowności obligacji w krajach, gdzie ujemne lub bardzo niskie stopy procentowe stały się faktem, już od dłuższego czasu znajdują się poniżej bariery zera. Niewątpliwie jest to absurd, gdyż prowadzi do tego, iż rządy w poszczególnych krajach nie dość, że nie płacą za pożyczkę gotówki od obligatariuszy, to jeszcze zarabiają na niej.

Dlaczego FED nie powinien podwyższać stóp we wrześniu?

Post: #49 
2016-08-10 15:11

arkopolo07

Postów: 215
Shouts: 0


Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2016-10-18 08:48:14

Post: #50 
2016-12-17 16:46

arkopolo07

Postów: 215
Shouts: 0
Kolejny rok zbliża się ku końcowi. Obfitował on w bardzo dużą ilość ekscytujących wydarzeń rynkowych. Jedni płakali, inni się cieszyli – jak to w życiu. Niemniej każdy rok ma to do siebie, że przy jego końcu przychodzą pewne refleksje, przemyślenia. Tym razem nie jest inaczej.

Konkurs na Analityka Roku. Podsumowanie 2016!

Dodano 2017-01-05 22:01
Zaczynamy analizy polskiej gospodarki/rynków! Zgodnie z tym co obiecywałem, w nowym roku będę starał się kłaść również spory nacisk na to, co dzieje się w polskiej gospodarce, na polskich aktywach (indeksy giełdowe, obligacje, złoty czy rynek stopy procentowej dla naszej rodzimej waluty). Również od nowego roku więcej tweetów dotyczących stricte Polski, zarówno aspektów polityczno-gospodarczych, jak i tych czysto rynkowych. Z tego powodu zachęcam do obserwowania tweeterowego konta InsiderFX, a także moich stworzonych unikalnych list.

Szanse i zagrożenia polskiej gospodarki (część 1)

Dodano 2017-01-12 09:20
500 plus – fakty i twarde dane
Koszty dla przedsiębiorcy rosną. Rynek pracy nie pomaga
Spadek wskaźnika LTV koszmarem dla branży budowlanej?
Coraz niższe skłonności emigracyjne
Ryzyka obniżonego wieku emerytalnego
Większe możliwości w III filarze
„Rating Time”
Jeśli spodobał Ci się artykuł śmiało udostępnij go, rozmawiaj i dziel się swoimi opiniami ze znajomymi, rodziną. Szerzej swoją i innych świadomość ekonomiczno-społeczną!

Szanse i zagrożenia polskiej gospodarki (część 2)

Dodano 2017-01-16 09:00
W piątkowy wieczór poznaliśmy decyzje dwóch agencji ratingowych dotyczących polskiej oceny kredytowej. Moody’s nie zrobił praktycznie nic, pozostawiając zarówno rating jak i jego perspektywę na niezmienionych poziomach. Oznacza to zatem oceną równą A2 oraz negatywną perspektywę.

Dużo ciekawsza była decyzja drugiej agencji – Fitch. Choć i w tym przypadku ocena i perspektywa nie zmieniły się, to analitycy tej instytucji przygotowali raport, z którego można wyciągnąć dość ciekawe wnioski.

Realne szanse na podwyżkę ratingu od agencji Fitch

Dodano 2017-01-17 23:08
Dzisiejszego przedpołudnia rozmawiałem z Danielem Kosteckim w programie „Rynki na Żywo”. Głównym tematem dyskusji były rynki surowcowe, ale nie tylko.

Dzisiejsza rozmowa w „Rynki na Żywo”

Wystąpienia w „Rynki na Żywo” będą miały charakter cykliczny. Zatem w każdy wtorek około godziny 10:40 będę przedstawiał bieżącą sytuację na rynku surowców wraz z analizą aktualnych wydarzeń makroekonomicznych.

Więcej wideo na YouTube InsiderFX

Dodano 2017-01-25 15:34
Notowania USDJPY mogą spaść nawet poniżej 100 jeszcze w tym roku na fali oczekiwań polityki gospodarczej Trumpa, która może zawieść, jeśli prezydent USA nie zdoła uzyskać obiecanego wzrostu gospodarczego – twierdzi Eisuke Sakakibara, były główny urzędnik walutowy w japońskim ministerstwie finansów.

USDJPY ponownie poniżej 100?

Dodano 2017-01-27 14:58
O ambitnych planach nowego prezydenta już niemal wszyscy słyszeli. Wśród jego najbardziej kontrowersyjnych postulatów, mogących jednocześnie mieć ogromny wpływ na dane rynku finansowe jest budowa muru na granicy z Meksykiem oraz ogromna fala protekcjonizmy, wywołana przez faworyzowanie krajowej produkcji.
Jak podatek graniczny (BAT) może wpłynąć na dolara i amerykańską giełdę? Btw. Warte wiedzieć, że USA odnotowała największy spadek eksportu netto od kilku lat w Q4 2016 (wg dzisiejszych danych o PKB).

Trump i protekcjonizm. Co to oznacza dla rynków?

Post: #51 
2017-02-01 22:35

arkopolo07

Postów: 215
Shouts: 0
Kiedy już od połowy grudnia prognozowałem kurs USDPLN w okolicy okrągłego poziomu 4zł jeszcze w pierwszym kwartale tego roku nie miałem zbyt wielu zwolenników. Na początku stycznia wciąż podtrzymywałem swój pogląd, pisząc artykuł, iż przed nami większa fala aprecjacji PLN vs. USD. Tymczasem już po pierwszym miesiącu notowania złotówki w stosunku do dolara mocno zyskały, osiągając na wczorajszej sesji wspomniany wyżej pułap.

Dolar już po 4,00zł. Dalsza perspektywa dla PLN

Dodano 2017-02-15 08:48
Wczorajsze wystąpienie szefowej FED Janet Yellen przyniosło nam umocnienie amerykańskiej waluty, spadki na rynku obligacji i wzrosty rynkowych stóp procentowych. Ponadto, prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w kolejnych miesiącach wzrosło, co tylko potwierdza mój pogląd, iż rynek nieco nie doszacowuje kontynuacji cyklu zacieśniania polityki pieniężnej.

Yellen pozostawia wszystkie furtki otwarte

Dodano 2017-02-17 09:07
(VIDEO) W jaki sposób wykorzystywać zmienność implikowaną z rynku opcji na rynku #FX?

Zobacz VIDEO

Dodano 2017-03-13 22:56
Rynek opcji jest w mojej opinii jedną z najbardziej perspektywicznych gałęzi instrumentów pochodnych. Z tego powodu warto jest wiedzieć, w jaki sposób można wykorzystywać go w inwestycjach, niekoniecznie szukając ekspozycji na ryzyko, ale również ograniczając je.

W niniejszym wideo tłumaczę od podstaw czym jest opcja, jakie są możliwe pozycje do zajęcia na tym rynku, a także dlaczego jest to instrument charakteryzujący się asymetrią ryzyka.

Z tego powodu zarówno osoba nie znająca się w ogóle na opcjach, jak i bardziej zaawansowany inwestor znajdą coś dla siebie. Główne tematy poruszane w wideo dotyczą:

czym jest opcja i jakie są rodzaje zajmowanych pozycji
co składa się na premię opcyjną
co to jest opcja OTM, ATM, ITM
wytłumaczenie wpływu poszczególnych zmiennych na cenę opcji
omówienie i analiza współczynników greckich
skośność opcji i indeks risk reversal oraz wykorzystanie na rynku FX
tail risk i jego wycena w opcji, czyli co to są „grube ogony” rozkładu stóp zwrotu
analiza wykresu zmienności 3D

Rynek opcji dla początkujących i zaawansowanych

Post: #52 
2017-03-17 15:52

arkopolo07

Postów: 215
Shouts: 0
Opublikowane po godzinie 14:00 dane z polskiej gospodarki nie spowodowały szampańskich nastrojów na koniec tygodnia, niemniej spoglądając szerzej, ostatnie pięć dni z pewnością należy zaliczyć do udanych.

Słabszy koniec świetnego tygodnia w Polsce

Dodano 2017-03-24 14:22
W poniższym nagraniu dowiesz się, w jaki sposób można zabezpieczać pozycję na rynku kasowym za pomocą składania różnych opcji. Każda z 14 przedstawionych prostych strategii opcyjnych została zobrazowana na wykresie (profil wypłaty) jak i w formie matematycznej. W ten sposób można jasno zobaczyć, jak budowa danej strategii wpływa na nasz zysk/stratę.

Proste strategie opcyjne w praktyce

Dodano 2017-04-19 15:38
W angielskich mediach tytuły komentarzy, analiz i innego rodzaju researchu brzmiałyby mniej więcej tak samo „It’s ALL about politics„, czyli mówiąc krótko wszystko kręci się wokół polityki i to ona jest kluczem do sukcesu na rynkach finansowych w obecnych czasach.

May i UK – gra va banque czy przemyślany ruch?

Post: #53 
2017-04-21 09:47

arkopolo07

Postów: 215
Shouts: 0
W najróżniejszych mediach pełno na temat francuskich wyborów, niemniej ja śmiem twierdzić, że dużo ważniejsze wybory będą miały miejsce dopiero w czerwcu, kiedy Francuzi będą wybierać skład Zgromadzenia Narodowego. „Trójkolorowi” będą musieli iść do urn wyborczych aż czterokrotnie na przestrzeni niespełna dwóch miesięcy, dopiero wówczas będziemy wiedzieć więcej na temat faktycznej władzy francuskiej gospodarki.

4 tury wyborów. Parlament ważniejszy od prezydenta

GPWŚwiatWaluty
Analizy
» ASBIS(6)
» InsiderFX.pl | nowy serwis informacyjno -...(52)
» MDG - luka przełamania(8)
» SANOK(9)
» FxMag portal informacyjny rynku Forex(32)
Forum
» powtórka z rozrywki po raz 3? :) (30)
» Hokus pokus czary mary, już się sypią mi...(55)
» Do kasacji.(0)
» Do administratorow(21)
» W oczekiwaniu... PRAIRE (PDZ)(117)
» Ciekawa pozycja dla lubiących dywidendę(3)
» Pewniaczek na ponad 50% - IntegerPL(165)
» Micrologic ? - strzał w dziesiątkę.(7)
» Elemental(9)
» Cos dla technikow(30)
Polecane książki
Nauczyć się inwestować to tak jak nauczyć się prowadzić samochód i nawet przy sporej szybkości bezpiecznie dojechać do celu....
Zobacz więcej...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»sygnaly-at: Strategia "jednej kreski" chroni nas przed zakupami - EEX
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - EEX /3/ - Aktualizacja
Online: 14
24h: 635
Wygenerowano w: 0.026 sekundy,  użyto: 13 zapytań.
Dane giełdowe dostarcza Statica. Notowania w czasie rzeczywistym: www.statica.pl
Notowania kursów FOREX, surowców oraz indeksów giełdowych dostarcza Pipser.pl. Notowania w czasie rzeczywistym: www.pipser.pl
Zobacz:      Treatment Polska - Projektowanie technologii oczyszczalni ścieków |  Studio Gerso fryzjer |  Zielony jęczmień i gotowe kuracje|  Kratawema.pl - siatki zgrzewane hodowlane