Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
Akumulacja / Dystrybucja jak to jest
Wyświetleń: 8632. Obserwuje: 4 osób.
Post: #1 
2015-09-16 15:13

adamos79

Posty: 20
Shouty: 0
0
Witam,
czy może mi ktoś podpowiedzieć w jaki sposób zorientować się czy na spółce trwa akumulacja czy dystrybucja? próbuję dojść jak działa wskaźnik AD w analizie technicznej i ni pioruna nie wiem jak go czytać, na jakim wykresie intraday AD rośnie, na 1 minutowym spada, na 5 minutowym spada, a na 15 minutowym rośnie jak tu dojść czy jest wywalanie akcji czy raczej skupowanie?? nie chodzi mi o konkretną spółkę...

Post: #2 
2015-09-16 23:09

zloty smok

Łowicz
Posty: 217
Shouty: 710
0
Jeśli cena rośnie a wraz z nią rośnie wolumen, wskaźnik też rośnie i oznacza to zwiększone zaangażowanie kupujących czyli akumulację. Potwierdza to tym samym ważność tych wzrostów. Jeśli spadkowi ceny towarzyszy zwiększony wolumen (wskaźnik spada) mamy zwiększone zaangażowanie sprzedających czyli dystrybucję.
...wierzę w siebie, wierzę w siebie, wierzę w to co robię...

Post: #3 
2015-09-17 09:23

adamos79

Posty: 20
Shouty: 0
0
No ok rozumiem, ale jak patrze na wykres jednej spolki i wykres 1min wskaźnik AD spada, wykres 3min AD spada, a wykres 10min AD idzie w gore to jak to odczytywac?

Post: #4 
2015-09-17 10:24

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam,w zależności od interwału JAKIEKOLWIEK wskaźniki czy oscylatory będą miały różną wartość i mogą się inaczej zachowywać zwłaszzcza przy zmianie trendu.Dlatego też jeśli decydujesz się na jakąkolwiek strategię inwestycyjną wybierz jeden interwał,określ potencjalną stratę którą jesteś w stanie zaakceptować i cenę sprzedaży przy której wyjdziesz z inwestycji.Skakanie po interwałach to najprostsza droga do pustego portfela i rozstroju nerwów

Post: #5 
2015-09-17 11:01

adamos79

Posty: 20
Shouty: 0
0
Ano wlasnie to tylko musze interwał właściwy obrać, a ja latam i sam już nie wiem czy to wyprzedaż ukryta czy raczej skup ;-) dzięki za odpowiedzi

Post: #6 
2015-09-17 12:21

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Jako początkujący wybieraj interwał tygodniowy na wykresach 2-3 letnich bo jest "wygładzony" czyli zawiera mniej fałszywych sygnałów kupna i sprzedaży.Sam korzystam z oscylatorów MACD,CCI,STOCCHASTIC KD(łączony).Oczywiście wybór wskażników należy do Ciebie ale zasada jest taka INWESTUJ TYLKO WTEDY GDY WSZYSKIE WSKAŹNIKI WSKAZUJĄ KUPUJ!!! Jeśli wskazania są niejednoznaczne POCZEKAJ PARE DNI albo ODPUŚĆ.Mam nadzieję że moje rady przydadzą się i pozwolą ominąć parę wpadek

Post: #7 
2015-09-17 14:08

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
No nie wiem czy to jest dobra rada. Jeśli przyjdzie mu do głowy korzystać np. z 5 oscylatoròw na raz (2-3 + klasyczna analiza techniczna to moim zdaniem maksimum) to może się nigdy nie doczekać okazji do inwestycji.
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

Post: #8 
2015-09-17 15:01

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Oczywiście że w inwestowaniu nie ma nigdy 100% pewności,ale jeśli się prześledzi ileś setek czy tysiące wykresów z użyciem wybranych przez siebie wskaźników to pewne prawidłowości idzie wychwycić.Od czegoś trzeba w końcu zacząćRzecz jasna sam wykres to tylko część pracy domowejAle o tym początkujący kolega musi się przekonać się sam

Post: #9 
2015-09-17 21:58

zloty smok

Łowicz
Posty: 217
Shouty: 710
0
adamos79 napisał:
No ok rozumiem, ale jak patrze na wykres jednej spolki i wykres 1min wskaźnik AD spada, wykres 3min AD spada, a wykres 10min AD idzie w gore to jak to odczytywac?


nie porównuj wskaźników na różnych interwałach, tak jak kolega IMPRIUS78 pisał wybierz sobie jeden, który najbardziej Ci odpowiada i się go trzymaj. Nie oznacza to też, że nie można spojrzeć na wykres z innej strony, bo czasem spojrzenie na sytuację z szerszej perspektywy może dać Ci pewne wskazówki co do możliwego przebiegu zdarzeń.

Co do stosowania kilku wskaźników do podejmowania decyzji moim zdaniem sprawa zbytnio Ci się skomplikuje. Zazwyczaj jest tak, że najlepiej działają najprostsze rozwiązania.

I jeszcze jedna zasada inwestuj tylko wtedy gdy jesteś pewny swojej decyzji. Jeśli nie wiesz co robić / masz wątpliwości co do swojej analizy najlepiej nie rób nic. No chyba, że już jesteś zapakowany wtedy sprzedaj
...wierzę w siebie, wierzę w siebie, wierzę w to co robię...

Post: #10 
2015-09-18 10:53

adamos79

Posty: 20
Shouty: 0
0
No ok łatwo powiedzieć sprzedaj, mam akcje Ursusa i nie wiem czy je sprzedawać ze strata czy trzymać, chciałem sie zorientować czy tu jest akumulacja akcji a w internecie po prostu nagonka na spadki, czy faktycznie pozbywają się akcji powoli

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2015-09-18 11:33:16

Post: #11 
2015-09-18 12:27

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Najprostsza rada,stawiaj SL i czekaj co będzie dalej,jeśli kurs pójdzie w górę to.przesuwaj SL systematycznie co sesję za kursem a jeśli kurs przełamie Twój SL mówi się trudno.Pamiętaj o jednym że inwestowanie wymaga stalowych nerwów.Ją uczę się inwestować od roku ,zaliczyłem nie jedną wtopę ale jedno wiem na pewno nie warto panikować

Post: #12 
2015-09-18 13:49

adamos79

Posty: 20
Shouty: 0
0
No właśnie po to próbuję się dowiedzieć czy jest akumulacja czy dystrybucja żeby nie stawiać SL, raz na jakiś czas widzę czyszczenie stop lossow i noe chce tak grać że jednym ruchem ktoś uruchmi mi SL a za chwilę kurs wtaca do stanu wyjściowego,, a w ogóle nie wiem na jakich widełkach te stop lossy ustawiać co 5%??

Post: #13 
2015-09-18 14:39

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Kolego po to jest SL żeby w razie nagłego załamania kursu Twoje straty były jak najmniejsze.Jeden komunikat może spowodować tąpnięcie kursu(patrz wykres Bogdanki).Ja po zakupie ustawiam SL na poziomie 5-6% a zlecam sprzedaż na + 10-15%.Oczywiście widełki możesz ustawiać dowolnie.Bardzo pomocna jest wstęga Bolingera która pokazuje minima i ekstrema w określonym przedziale czasu .Ją dzięki temu przestałem się miotać a moje decyzję nabrały pewności.Doświadczenie przychodzi z czasem.

Post: #14 
2015-09-18 23:15

zloty smok

Łowicz
Posty: 217
Shouty: 710
0
kolego zanim zainwestujesz swoje pieniądze musisz opracować strategię. Wyznaczyć sobie plan. Na jakiej podstawie chcesz podejmować decyzje, czy to będzie analiza formacji technicznych czy wskaźników? Musisz wiedzieć dlaczego chcesz kupić, po ile chcesz kupić, ile chcesz kupić i po ile sprzedasz jeśli Twoja analiza okaże się błędna.

Jeśli przed zakupem ursusa miałbyś taki plan to nie zadawałbyś teraz tego typu pytań na forum. Po prostu wiedziałbyś co zrobić.

Nie skacz po interwałach, nie zmieniaj co chwila wskaźników. Wybierz jeden interwał i 1-2 wskaźniki, jeden sposób stawiania SL i dokonaj na ich podstawie kilka transakcji. Nie wiem ile należałoby przeprowadzić transakcji żeby ze statystycznego punktu widzenia analizę ich wyników można uznać za wiarygodną (coś mi się kojarzy że 30) ale im więcej tym lepiej. Dopiero wtedy usiądź na spokojnie i przeanalizuj czy dana strategia okazała się trafna czy nie.

Jesteś tutaj na portalu, masz wirtualną kasę załóż sobie kilka portfeli (jeśli masz czas) i testuj do woli czy SL procentowy sprawdza się lepiej czy może SL oparty na zmienności a może SL stawiany na ważnych poziomach technicznych.

Tak poza tym jeśli strzeli Ci stop nic nie stoi na przeszkodzie żeby odnowić pozycję. Jeśli stosujesz zasady zarządzania kapitałem jeden strzelony stop nie namiesza w Twoim portfelu.
...wierzę w siebie, wierzę w siebie, wierzę w to co robię...

Post: #15 
2015-09-20 19:00

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Zgadzam się ze Złotym Smokiem,w uzupełnieniu swoich wczześniejszych wpisów dodam że opieranie się na jednym wskaźniku nie jest najlepszą strategią zwłaszcza gdy ma się kłopoty z jego interpretacją

Post: #16 
2015-10-01 16:24

adamos79

Posty: 20
Shouty: 0
0
DZIĘKI za podpowiedzi proszę jeszcze o podpowiedź ze stop lossem jak go ustawiać? czy PKC czy z limitem ceny? PKC to pójdzie od razu jak spadnie do podanej ceny, a jak ustwię limit ceny to co się stanie? zlecenie sprzedaży uaktywni się z żądaną ceną tak? czyli jak wystawię to w taki sposób to w arkuszu zleceń nie będzie od razu widoczne takie zlecenie?
jak ustawiacie SL? podpowiedzcie proszę

Post: #17 
2015-10-01 17:12

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Ja bym Ci polecił STOP LOSS z limitem aktywacji dlatego że musisz pamiętać że tutaj mamy tylko symulację.Gdybyś ustawił SL z PKC musisz ustawić go idealnie w punkt czyli Twoja transakcja musi mieć pokrycie w Realu.np ustawiasz SL zPKC na 2 zeta a kurs z 2.02 spada na 1.99-SL nie odpadli,Natomiast gdy ustawiasz SL limitem aktywacji masz większą szansę że transakcja wejdzie,weźmy na tapetę powyższy przykład ustawiasz limit aktywacji na 2 zeta a SL na 1.97.Przy spadku kursu z 2.02 na 1.99 transakcja będzie zrealizowana gdyż brane są pod uwagę ceny w przedziale 1.97pln-2pln.Tylko pamiętaj LIMIT AKTYWACJI MUSI BYĆ WYŻSZY LUB RÓWNY SL !!!Mam nadzieję że w miarę prosto wyjaśniłem zagadnienie

Post: #18 
2015-10-01 21:43

zloty smok

Łowicz
Posty: 217
Shouty: 710
0
IMPERIUS pomylił Ci się limit aktywacji z limitem ceny. I w sumie limit ceny z PKC też


Limit aktywacji to cena przy której uaktywnia się zlecenie. Dalej dajesz albo PKC i masz pewność, że się sprzeda ale nie wiesz po ile, albo dajesz limit ceny i nie wiesz czy się sprzeda (jeśli cena przeskoczy Twój poziom i dalej spada, Ty zostajesz z akcjami i d..a) ale jeśli tak to znasz najniższą cenę po której zlecenie wejdzie (bo może być wyższa)

Jeśli spółka płynna i nie ma dużych przeskoków ceny, można próbować z limitem ceny (ale nie zbyt bliskim limitowi aktywacji) może wejdzie. Chociaż moim zdaniem jak to a być SL chroniący przed zbyt dużymi stratami to tylko PKC. Lepiej mieć pewność, że się sprzeda niż później zostać z ręką w nocniku. Jeśli ma to być SL realizujący zyski jak kto woli.
...wierzę w siebie, wierzę w siebie, wierzę w to co robię...

Post: #19 
2015-10-02 09:56

adamos79

Posty: 20
Shouty: 0
0
To jeżeli ustawie SL z limitem ceny to może się sprzedać tylko 50% pakietu jeśli cena poleci jeszcze niżej czy taka sytuacja jest niemożliwa?





Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2015-10-02 10:47:28

Post: #20 
2015-10-02 12:49

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Fakt troszkę mi się pomyliło z tymi limitami ceny i aktywacji.Mea CulpaAle że swoich doświadczeń tutaj ją preferuję SL z limitem aktywacji.Powtarzam tutaj w symulatorze SL z PKC może zwyczajnie nie odpalić.Sam miałem parę razy taki przypadek że kurs spadł dosłownie o grosz poniżej mojego SL i spadał dalej a akcję dalej tkwiły w portfelu.Natomiast SL z limitem aktywacji daje większe pole manewru że zlecenie Ci wejdzie.Pamiętaj jednak że na realnej giełdzie każde Twoje zlecenie byłoby wpisane w arkusz zleceń i realizowane,Która metoda będzie dla Ciebie lepszą musisz zdecydować sam drogą prób i błędów.Innej drogi nie ma

Dodano 2015-10-02 13:01
Ps.Po to masz dostęp do tabeli ofert i arkusza kalkulacyjnego żebyś mógł się zorientować czy Twoje zlecenie ma szanse realizacji

Dodano 2015-10-02 13:02
Fakt troszkę mi się pomyliło z tymi limitami ceny i aktywacji.Mea CulpaAle że swoich doświadczeń tutaj ją preferuję SL z limitem aktywacji.Powtarzam tutaj w symulatorze SL z PKC może zwyczajnie nie odpalić.Sam miałem parę razy taki przypadek że kurs spadł dosłownie o grosz poniżej mojego SL i spadał dalej a akcję dalej tkwiły w portfelu.Natomiast SL z limitem aktywacji daje większe pole manewru że zlecenie Ci wejdzie.Pamiętaj jednak że na realnej giełdzie każde Twoje zlecenie byłoby wpisane w arkusz zleceń i realizowane,Która metoda będzie dla Ciebie lepszą musisz zdecydować sam drogą prób i błędów.Innej drogi nie ma

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG83206.0+0.02%17:09
WIG202464.0+0.12%17:09
WIG20 Fut2444.0+0.08%17:04
WIG20USD609.3+0.46%17:15
mWIG406158.4-0.33%17:09
sWIG8024130.7-0.08%17:09
 Notowania Świat
Dow37986.4+0.56%22:02
Nasdaq15282.0-2.05%22:00
Nikkei37068.3-2.66%8:15
DAX17742.4-0.53%17:31
Ropa WTI83.2+0.63%22:58
Złoto2387.7+0.35%22:00
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.31060-0.60%22:00
CHF/PLN4.44449-0.46%22:00
USD/PLN4.04565-0.70%22:00
EUR/USD1.06549+0.10%22:00
GBP/USD1.23718-0.54%22:00
USD/JPY154.605-0.00%22:00
Forum
» Zbiorczy temat z prośbą o... [6]
» prośba o dodanie ETCGLDRMAU [0]
» Prośba [2][CRC]
» WIG 20 ZMIANY [3]
» Zmiana nazwy spółki [1][GLC]
» sprzedaż wycofanego ALUMETALu [5][CNT]
» Co się dzieje ? [6][K2H]
» Nie da się sprzedać [2][CNT]
» Prośba o dodanie Render Cube... [1]
» Prośba o aktualizację MERIT... [2][MEI]
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Statica - statica.pl