Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
Analizy wybranych spółek
Wyświetleń: 15361. Obserwuje: 15 osób.
Post: #21 
2016-07-28 11:25

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Widzisz poza rysowaniem kresek na wykresach świecowych, to nic więcej nie potrafisz chcąc wejść z Tobą w dyskusje merytoryczną od razu jak Paw w dumę wpadasz, mówiłem ignorantom dziękuję milo było poznać.

Post: #22 
2016-07-28 12:44

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
I ja chętnie podzieliłbym się swoimi przemyśleniami.

Na automatycznych systemach giełdowych wielu już zjadło zęby, i o ile dobrze się orientuję, od momentu powstania pierwszych giełd aż do dzisiaj nikomu się nie udało stworzyć takiego, który dawałby długoterminową przewagę nad rynkiem. Prawdopodobieństwo na to że akurat Ty znajdziesz Świętego Graala jest więc małe (wiem, że nie jest to argument negujący twoją teorię, ale powinieneś być tego faktu świadomy, a zdajesz się myśleć wręcz przeciwnie).

Poza tym, jeśli na prawdę próbujesz znaleźć inną metodę zarabiania na giełdzie niż powszechnie stosowane, to jednak wypadałoby się z powyższymi najpierw zapoznać. W przeciwnym wypadku twój punkt widzenia na całe zagadnienie będzie bardzo ograniczony. I tutaj muszę powtórzyć po Arnoldzie, że twoje braki w pojęciach giełdowych jak i wiedzy na temat jej funkcjonowania są widoczne (dodam tylko, że w żadnym wypadku nie mówię tego by Cię obrazić). Twierdzę, że gdybyś te braki uzupełnił, twój punkt widzenia mógłby się drastycznie zmienić.

Odrębną sprawą jest fakt, że na sprawdzenie trafności systemu dałeś sobie zaledwie miesiąc, a w tak krótkim czasie wyniki tych testów mogą być zbyt podatne na losowe fluktuacje, zamiast podać wiarygodne wyniki.

Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2016-07-28 12:46:38
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

Post: #23 
2016-07-29 00:31

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0


Edytowany 3 raz-y, ostatni raz: 2022-04-22 00:33:58

Post: #24 
2016-07-29 13:26

Rafal12345

gorzów
Posty: 19
Shouty: 466
0
slawek001 napisał:
Arkusz to zwykła aplikacja, której i Ja działania do końca nie znam.

Mistrz
"greed is good"

Post: #25 
2016-07-29 14:11

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Bez przesady chce tylko podjąć dyskusje merytoryczna

Dodano 2016-07-30 02:08
Gra z automatem

Kiedy wejdziemy na parkiet i jesteśmy tylko My i Automat tej gry nie możemy wygrać, zawsze wyjdziemy ze stratą. Kupując akcje z lewej strony zwalniamy spadek ceny kursu, kupując akcje z prawej strony przyśpieszamy spadek ceny kursu. Taka sytuacja tak długo się powtarza aż kurs osiągnie swój dolny pułap, co jest pokazane na pierwszym wykresie liniowym. Sprzedając akcje z prawej strony zmniejszamy cenę kursu,sprzedając z lewej strony zwiększamy cenę kursu i taka sytuacja tak długo się powtarza aż kurs osiągnie swój górny pułap pokazany na rysunku. Jak coś pokręciłem proszę mnie poprawić .
Żeby wyjść na Tarczy z parkietu w grze musi brać udział jeszcze jedna osoba i nie znać zasad ruchu automatu i stąd powiedzenie ... złapać Leszcza

GRI (GINOROSSI) Data otwarcia 2016-07-20 cena kup 2.60 Data zamknięcia 2016-07-29 cena sprzedaży 2.58




Dodano 2016-07-30 07:57
Pierwsza zasada osoby wykonująca aplikacje dla Gier Hazardowych .... Nie Wolno w tą Grę Grać.
Tu na Giełdzie lekko musiałem nagiąć tą zasadę, przeznaczyłem na stratę 500 zł wygrane z przeprowadzanych testów wystarczą na pokrycie prowadzenia konta maklerskiego . Merytorycznie podejmę każdą dyskusję ale drwiny z serii nie znasz się na Giełdzie kup sobie książki nie będę tolerował

Post: #26 
2016-07-30 09:36

mako

Posty: 62
Shouty: 157
0
Złamałeś zasadę,a ja miałem takie postanowienie które tez łamie .Oczywiście życzę Ci powodzenia w stworzeniu dobrego systemu,nie znam się na nich ale wiem ze takie istnieją i nawet chyba niektórzy inwestują w ten sposób nie interesuje mnie nawet z jakimi skutkami ale pewnie systemy są coraz lepsze i ogólnie inwestowanie tzw.automatyczne(Twoje chyba dąży w tym właśnie kierunku) chyba zaczyna wygrywać z tradycyjnym.
Przeglądając jednak Twoje wpisy doszedłem do wniosku ze nie bardzo wiesz dokąd dążysz albo masz za małą jeszcze wiedzę ,może powinieneś ja uzupełnić.Sam system może,a nawet na pewno chcesz jeszcze chyba udoskonalać,ja zastanowił bym się choć się nie znam na systemach ,chciał bym tu raczej zapytać,bo bierzesz pod uwagę spółki na których szaleje spekulacja jak Kopex ,oil,czy spółki groszowe czy musisz je badać w ogóle?,a co z obrotem ,płynnnacią coś tam pisałeś czy to jest uwzględnione żeby się nie okazało w praktyce ze system zarabia wreszcie a nie można zrealizować zleceń . Z tego co czytałem o takich systemach to wiem ze mogą działać w określonym czasie a później przestać działać bo zmienia się sytuacja jakieś parametry które trzeba korygować...Widzę ze wziąłeś się za trudna rzecz tak mi się wydaje,piszesz ze Twój system jest innowacyjny,i sam go nie rozumiesz dlatego masz takie wpisy tutaj sa osoby które moze nie znają się na systemach ale dobrze znają sie na giełdzie nie pisze tu o sobie (może powinieneś ich trochę posłuchać )
...
Zwycięstwo nigdy nie przychodzi samo z siebie, zawsze trzeba je przywlec za uszy.

Post: #27 
2016-07-30 10:26

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Moja pierwsza Analiza do której mam sentyment

Znając dokładnie historie spółki, wiedząc od którego momentu zachodziły znaczne zmiany w spółce wykonałem analizę odbicia lustrzanego działania maszyny. W Waszym języku nazywa się to Spodek.

free upload image

Trzy lata grania z maszyną, mało kto tam wchodził papier śmieć jak to Nazywacie, zrobiło swoje poznałem ruchy maszyny, wychodziło to już tak że to ja gram, a nie maszyna. Okazuje się że przekładając ruchy jednej maszyny na inne zmieniając zakres poruszania się – zakres poruszania się każda spółka ma inny, ulega zmianie w czasie, zależne to jest od kondycji finansowej spółki, komunikatów.
Przecież widzicie ze przed ogłoszeniem komunikatu zmienia się trend.

Moje pierwsze sprostowanie to nie Ja biorę spółki, a arkusz. Arkusz jest ustawiony że ma podawać spółki które działają zgodnie z wzorem maszyny z która grałem.

Kopex,oil i parę innych spółek są to spółki których arkusz nie podał wybrałem je ręcznie żeby "poszaleć" i jest efekt zostałem widoczny.

Dobrze czytałeś mogą działać w określonym czasie i przestają działać, zmiana przestawienia jest zależna od kondycji finansowej spółki.
Dlatego arkusz nie posiada "stałych" analiza arkusza wykonana jest na "zmiennych" które określa kurs zamknięcia.

Na teraz ustawienie arkusza wynosi 50 notowań (ilość notowań mogę zmieniać) znaczy to ze jeżeli trent spółki będzie wynosił minimum 50 notowań arkusz ustawi się do tego trentu i zacznie podawać jego dane, zmieni się trent wyniki się zmienią wejdą w obszar zakazany wyników nie będę widział tej spółki przez następne 50 notowań kiedy to arkusz nie dokona stosownej kalibracji do trentu spółki.Widać to na zdjęciu post 10 poz st.zwrotu gdzie podane % to ustawianie się arkusza do trentu spółki prawidłowa st.zwrotu wyszła 9,70% wyniki jakie uzyskał arkusz znalazły się w dopuszczonych normach i arkusz podał Kanie jako spółkę kwalifikowaną do Gry.

Jak pisałem wcześniej posługując się danymi Wolumen i Obrót mogę w arkuszu zmienić jaki Trend w określonej liczbie notowań na być spółka kwalifikowana przez arkusz do gry.Jakiego ryzyka ma być spółka .... pytanie na co jeszcze trzeba zwracać uwagę kwalifikując spółkę do gry w sposób matematyczny.






Post: #28 
2016-07-30 11:18

mako

Posty: 62
Shouty: 157
0
Nie chce Cie tu napędzać raczej tonuje taki był mój zamiar...maszyny którymi graja więksi inwestorzy o których czytałem są zapewne inne niż te ogólnie dostępne nie wiem jak się ma do tego wybór Twojego arkusza (sam piszesz ze testujesz),musisz trzymać się tu zasad tak jak to powinno się robić grając na giełdzie,mam z niej niewiele doświadczenia,moi przedmówcy ze tak napisze zapewne więcej ,ale tu są jeszcze emocje które próbujesz ominąć a tak do końca się chyba nie da mimo ze inwestować chcesz inaczej-automatycznie...nie wiem jakie spółki powinieneś wybierać ,czy dobrze zrozumiałem ze arkusz bierze pod uwagę te na których jest jakiś trend (to chyba dobrze,choć wyjaśnij o jakim trendzie piszesz),zbyt wiele nie rozumiem żeby doradzić... wiem tylko ze rosną(na pewno większość) te spółki o których już jest jakaś informacja i często gdy ta wychodzi na jaw kurs zaczyna po prostu spadać w myśl zasady , kupuj plotki sprzedawaj fakty...i często są to szybkie ruchy (trudne do wyłapania);i jeszcze jedna rzecz musisz wziąć pod uwagę czynniki które się nie zdarzają często tzw .losowe,a jak to zrobić pojęcia nie mam .
Zwycięstwo nigdy nie przychodzi samo z siebie, zawsze trzeba je przywlec za uszy.

Post: #29 
2016-07-30 11:37

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Rozumiem Ciebie doskonale .... ale na początku chciałem przeprosić arnolddgt z moje zachowanie, normalna linia obrony spontan :P

Ja nie znam Tych maszyn Hybryda jest to arkusz mojego pomysłu który został zmieniony na Giełdę.

Zaczynając od początku od bazy danych.
Duże znaczenie ma jak zapisaną mamy bazę danych notowań czy notowania są zapisane ciągłe bez 0 (zer) czy kiedy kiedy nie było "ruchu" na akcji w bazie danych notowań zapisane jest 0.
Zapis bez zer dla analizy matematycznej daje ciągłość obliczeń z zerami obliczenia są przerywane. Więc tutaj muszę wiedzieć jak masz zapisaną bazę notowań

Dodano 2016-07-30 12:27
Pytanie ma znaczenie żeby opisać dalszą część analizy


Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2022-04-22 00:33:58

Post: #30 
2016-07-30 15:45

mako

Posty: 62
Shouty: 157
0
normalny wykres ze stooq bez kresek ,ust stoop loss(b. blisko bieżącej ceny) w celu zarządzania kapitałem rzecz jasna jeśli się odpali to po inw.,zasięg 1.5 -1.6 zl liczę na parę dni spokoju do piątku(mogę się przeliczyć ) tylko 1 spółka w portfelu dwie na "celowniku do odpalenia"...wziąłem raczej dla testu tez .. bo o to chyba mnie zapytałeś(widzę Bumech ),a te procenty? co tak do końca oznaczają ? nie wiem czy próbować to zrozumieć co robisz ale niech będzie...skoro wdałem się w dyskusje...
Zwycięstwo nigdy nie przychodzi samo z siebie, zawsze trzeba je przywlec za uszy.

Post: #31 
2016-07-30 16:32

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Rozumiem .... robiłem analizy dostępnych programów i sygnałów jakimi operuje się na giełdzie.
Jako przykład podam bazę danych notowań archiwum. Gazeta Wyborcza

http://wyborcza.biz/Gieldy/0,114524,9773462,,,06N,2016-01-30,2016-07-30,2.html

spółka 06MAGNA (06N) dnia 2016-06-10 nie było ruchu akcji na parkiecie w wolumen mamy 0 ( zero ) takich zer nie ma Biznesradar skąd pobieram bazę danych notowań dla arkusza.

Chcesz wyśle Tobie Hybryde jest wykonana w OpenOffice i na bieżąco będziesz wiedział o czym mówię

Post: #32 
2016-07-30 16:56

mako

Posty: 62
Shouty: 157
0
Nie ja raczej podziękuje i mam nadzieje ze się nie obrazisz,mam inne trochę podejście(do inwestowania ) ,strategie i nie chce sobie na razie zbytnio mieszać,chciałem coś zrozumieć ale to mniejsza z tym,lubię dużo wiedzieć, o i tyle(choć czasem może to zgubić..);

to raczej powinniśmy ustalać przez pocztę bo tu się zrobiła rozmowa tylko miedzy nami...

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2016-07-30 17:00:41
Zwycięstwo nigdy nie przychodzi samo z siebie, zawsze trzeba je przywlec za uszy.

Post: #33 
2016-07-30 17:27

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0



Edytowany 3 raz-y, ostatni raz: 2022-04-22 00:33:58

Post: #34 
2016-08-01 13:44

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39710
2
Zachowujesz się troszkę jak zbuntowany gimb, który na siłę chce pokazać, że jest inny i przez to lepszy. Szkoda, że ta inność to coś w stylu zielonych włosów cz kolczyka w brodzie...
Zakończyłem dyskusję bo nie podajesz konkretnych wyników... Coś tam testujesz i podajesz "efekty" po zakończonej transakcji. Przykładowo PLX...
Najpierw 26.07 podajesz to:

A następnie dzisiaj wrzucasz to:

Pomijam fakt, że poprzednie rekomendacje zakładały ceny sprzedaży, które nie zostały osiągnięte tj. 2.10.
Nieco dziwnym jest fakt, że podajesz jak ładnie Ci się udała transakcja zaraz po tym jak już sytuacja miała miejsce. PLX nie wyszedł za 2,04 to teraz napiszę, że kupiłem za 2.01 a sprzedałem za 2.08. Słabe to...
I po raz kolejny powtarzam: na giełdzie występuje TREND A NIE TRENT
!



Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2016-08-01 13:47:37
Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #35 
2016-08-01 14:17

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Tak masz racje chce pokazać że to co Tyle się uczycie o Giełdzie służy tylko jednemu JAK STRACIĆ KASĘ NA GIEŁDZIE ... To na czym można zarobić nikt nie powie a Ja Wam daje jak na Tacy sposób określania cen akcji spółki .... a co może powiesz ze moje podawane ceny się nie sprawdzają ?

Post: #36 
2016-08-01 14:23

mentals

Posty: 88
Shouty: 0
0
Z tego co widze Slawek001 Ty raczej nie oczekujesz tutaj rozwiniecia jakiejkolwiek dyskusji na temat gieldy, inwestowania, a jedynie na temat Twojego 'systemu'
Wymysliles go sobie wedlug swoich zalozen z ktorymi nie koniecznie inni musza sie zgodzic, dla mnie dodatkowo w duzej mierze jest niezrozumialy. A jezeli czegos nie rozumiem to nie wchodze w to niestety. Zreszta kazdy kto szanuje swoje pieniadze podobnie podejdzie do tego. Jedyne co wnioskuje to ze bazujesz na zalozeniu ze spolka bedzie poruszac sie w trendzie bocznym, czyli ze bedzie raz taniej, raz drozej, co juz kilka osob to tutaj wspomnialo nie musi wcale sie wydarzyc. Dodatkowo jezeli juz nawet te zmiany beda wystepowac, moga byc tak male ze prowizja zje cale Twoje zyski. Zerknalem na Twoj portfel i on raczej tez nie przekonuje mnie do tego systemu.
Nie widze jakichs spektakularnych wzrostow wartosci o ktorych wspominasz
Im wiecej pracujesz tym masz mniej czasu na zarabianie pieniedzy

Post: #37 
2016-08-01 14:41

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Ok milkę Gram sobie spokojnie w Grę .... miło było

Dodano 2016-08-01 16:01
Żartowałem bede pisał . Komu sie moje wpisy nie podobają niech tu nie wchodzi i sprawa załatwiona

Dodano 2016-08-01 16:27
Jasno pisze nie znam sie na giełdzie grając przez ponad dwa lata na jednej spółce wykonałem aplikacje co jak sie okazuje dobrze tez podaje ceny kup sprzedaj akcje dla innych spółek. I z mojej strony drwina za drwina zawsze bedzie, kogoś ciekawi jak to działa odpowiem na przykładzie jak aplikacja jest zrobiona

Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2022-04-22 00:33:58

Post: #38 
2016-08-01 18:01

Rafal12345

gorzów
Posty: 19
Shouty: 466
0
To może napisz na jakiej spółce grałeś i jaką stopę zwrotu uzyskałeś przez te dwa lata.
"greed is good"

Post: #39 
2016-08-01 20:21

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Spółka śmieć wykres który dolaczylem dotyczy panowania Patric Cool Reinchold Polska pozniej Reihold Europe gpunkt odniesienia dotyczy kiedy Patryk został prezesem weszlem w spółkę przed pierwszym wybiciem widac to na wykresie stopa zwrotu w czasie gry około 200 Procent grało tam w porywach moze 6 osób ja automat i 2 osoby ruchy gry były juz tak nudne ze zrobiłem ten arkusz i okazuje sie ze znając stopę zwrotu spółki w danym czasie arkusz pasuje na inne spółki Reihold miałem ustawiona stała stopę zwrotu 60 procent taka to była spółka

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2022-04-22 00:33:58

Post: #40 
2016-08-02 22:24

studencina

podkarpacie
Posty: 521
Shouty: 59972
3
Dwie sprawy:
1. Kto prócz Arnolda przeczytał dokładnie wpisy sławka001? Ja nie.
2. Ja jednak pozostanę przy moich kreseczkach. Nie znam się, ale ten automat wygląda mi na maszynę losującą LOTTO
... robię wszystko, żeby nic nie robić ....

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG82745.6+1.45%17:09
WIG202436.1+1.72%17:09
WIG20 Fut2430.0+1.72%17:04
WIG20USD611.0+1.72%17:15
mWIG406326.5+0.81%17:09
sWIG8024257.0+0.70%17:09
 Notowania Świat
S&P5005258.5+0.19%20:46
Nasdaq16387.4-0.07%20:46
Nikkei40168.1-1.46%7:15
DAX18504.5+0.15%17:31
Ropa WTI83.0+2.02%20:46
Złoto2220.0+1.26%20:46
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.30734-0.16%20:46
CHF/PLN4.42794+0.47%20:46
USD/PLN3.99290+0.08%20:46
EUR/USD1.07875-0.24%20:46
GBP/USD1.26205+0.03%20:46
USD/JPY151.405+0.04%20:46
Forum
» WIG 20 ZMIANY [3]
» Zmiana nazwy spółki [1][GLC]
» sprzedaż wycofanego ALUMETALu [5][CNT]
» Co się dzieje ? [6][K2H]
» Zbiorczy temat z prośbą o... [5]
» Nie da się sprzedać [2][CNT]
» Prośba o dodanie Render Cube... [1]
» Prośba [1][CRC]
» Prośba o aktualizację MERIT... [2][MEI]
» Prośba o dodanie HIPROMINE [2]
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Statica - statica.pl