Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Ustawianie/przestawianie SL
Wyświetleń: 3325. Obserwuje: 2 osób.
Post: #1 
2011-08-17 15:41

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Cześć,

Pewnie większość z Was, od razu po kupnie akcji danej spółki, ustawia stop loss'a na danym poziomie - 3%, 5%, 10% - wszystko zależy od indywidualnej tolerancji możliwej straty.

Moje pytanko dotyczy sytuacji w której kurs rośnie - czy wtedy na bieżąco przestawiacie SL'a w górę w trakcie trwania sesji czy może to robicie po zakończeniu sesji, raz na tydzień, na miesiąc czy w ogóle?

Pytam, bo do tej pory w Grze Giełdowej przestawiałem go na bieżąco przez co parę razy mnie wywaliło i zastanawiam się jakie są Wasze recepty.

Pozdro,
Kuba

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2020-07-18 17:28:55

Post: #2 
2011-08-17 18:57

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Nie znam się na AT, a z nią chyba są głównie związane stop losy, ponieważ jak ktoś używa AF i jest pewien spółki to użyje raczej spadku aby dokupić akcji. Nie wiem czy dobrze myślę, ale jeżeli masz linie wsparcia i ją przebiło i na podstawie tego kupujesz akcje to chyba powinieneś ustawić stop los poniżej tej linie w zależności od twoich preferencji i nie zmieniać go. Jeżeli cena będzie osiągać jakieś konkretne kolejne szczyty a ty zanotujesz już jakiś tam "zysk" to wtedy ustawił bym poniżej tych szczytów, jeżeli nie uda się ich przebić to zrealizuje zysk bo istnieje obawa powrotu do tej 1 Lini wsparcia, ale nie widzę powodu aby to zmieniać codziennie, chodź może się mylę bo o AT wiem tyle co w TV usłyszałem.

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2019-12-15 21:24:08

Post: #3 
2011-08-17 19:50

topola

Tańczący z wykresami
Warszawa
Posty: 512
Shouty: 28055
0
Technik zarządzania pozycją poprzez ustawianie i przestawianie stopów jest cała masa. Niektórzy twierdzą, że to właśnie w prowadzeniu pozycji stopami tkwi cały myk.

Stopy podążające za ceną (trailing stopy) to temat na kilka książek i z drugiej strony, te kilka książek zostało już dawno napisane, więc przykładów przytaczał nie będę.

Dorzucając coś od siebie powiem, że wszystko zależy od podejścia do rynku i stosowanych technik. Osoba chcąca trzymać akcje przez kilka miesięcy na pewno inaczej przestawia stopa niż inwestor wykorzystujący krótkoterminowe wahania impetu. Dlatego też jeśli nie potrzebujesz codziennego podnoszenia stopów o konkretną odległość (jeśli nie zakłada tego Twoja strategia) to możesz spokojnie jechać na jednym poziomie kilka dni.

Z drugiej strony sporo zależy od zachowania ceny. Jeśli stabilnie idzie w górę, to można stopy trochę poluzować, ale jeśli na wykresie widać oznaki odwrócenia, wtedy niektórzy zacieśniają stopy.

O stopach można bez końca
https://humanista-na-gieldzie.blogspot.com

Post: #4 
2011-08-17 22:42

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Tego się obawiałem Niemniej jednak, dzięki za odpowiedzi!

topola, polecasz jakąś konkretną książkę w tym temacie?

Pozdr.

Post: #5 
2011-08-18 10:50

topola

Tańczący z wykresami
Warszawa
Posty: 512
Shouty: 28055
0
Wiesz, trochę tego było i już nie pamiętam, co w której się znajduje, ale z pewnością mogę polecić Van Tharpa (Trade your way to financial freedom), jak również Le Beau - Komputerową analizę rynków treminowych. Wiem, że jest też książka "Kiedy sprzedawać akcje", ale nie wiem, na ile jest w niej o stopach kroczących, choć mogę zakładać że to przydatna lektura.

Również ciekawie piszą Tushar Chande oraz Linda Bradford Rashke, ale niestety nie są tłumaczeni na polski. Na forum jest wątek, w którym recenzowałem kilka z przeczytanych książek, zajrzyj i poczytaj.

Większość dobrych rzeczy jest po angielsku, więc radzę szybko przyswoić język (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) i brać się za literaturę zza kałuży. Internet daje do niej szeroki dostęp.

Z innych rzeczy, polecam blog Tomasza Symonowicza na blogach bossa, sporo pisze o systemach tradingowych, w tym i stopach (poczytaj historyczne wpisy), jak również nieco zakurzony ostatnio serwis atinwestor, czy wcześniejszą jego wersję dapikus.blogspot.com. Cała masa ciekawych rzeczy na temat systemów.
https://humanista-na-gieldzie.blogspot.com

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG138075.5-0.56%06-22
WIG203659.5-0.53%06-22
WIG20 Fut3646.0-0.22%06-22
WIG20USD979.7-1.14%06-22
mWIG409633.8-0.84%06-22
sWIG8031207.2-0.11%06-22
 Notowania Świat
US BlueChip51712.7+0.29%06-22
S&P500 Fut7532.0-0.12%1:59
Nikkei70106.3-3.11%8:15
DAX25139.7+0.62%06-22
Ropa WTI72.9-1.62%8:30
Złoto4116.0-1.80%8:30
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.27973+0.18%8:30
CHF/PLN4.63135+0.19%8:30
USD/PLN3.74561+0.20%8:30
EUR/USD1.14260-0.02%8:30
GBP/USD1.32389-0.08%8:30
USD/JPY161.703+0.09%8:30
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [1]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
CLOUD 96.80 0.00%
OPTEAM 6.05 0.00%
COMPERIA 6.30 0.00%
ATLANTAPL 20.90 0.00%
LSISOFT 53.80 0.00%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl