Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Day Trading
Wyświetleń: 4562. Obserwuje: 3 osób.
Post: #1 
2011-08-22 19:50

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Czy ktoś gra w ten sposób tutaj?

Z czystego eksperymentu od paru sesji tak robię - na podstawie mojej podstawowej wiedzy z AT i wyniki są całkiem niezłe, jeżeli ktoś jest bardziej doświadczony w tym temacie to czekam na wypowiedzi



Pozdro

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2020-07-18 17:28:55

Post: #2 
2011-08-22 19:57

topola

Tańczący z wykresami
Warszawa
Posty: 512
Shouty: 28055
0
Day trading oznacza zamykanie pozycji na noc. Dlatego też wątpię, czy robisz skuteczny day trading, zwłaszcza że robisz to na akcjach (prowizje) i na nie zawsze płynnych spółkach (spready).

Dlatego doprecyzuj co i jak robisz.
https://humanista-na-gieldzie.blogspot.com

Post: #3 
2011-08-22 20:26

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
No tak DT to jak sama nazwa wskazuje otwiera się pozycję tego samego dnia i ją zamyka. Nie ważne czy + czy -.

Płynność tutaj to ma ogromne znaczenie, sporo swego czasu grałem w realu DT, ale stwierdziłem, że to jest bezsensowna zabawa, która jest fajna jak ma się sporo cashu i nie wie się co z nim zrobić. Inaczej to trzeba mieć cholernie mocne nerwy i być bardzo konsekwentnym w działaniu. Przypomina to w dużej mierze grę na Forexie.

Najlepsze spółki do DT: KGHM (to najlepsza pozycja), Petrolinvest (tutaj też nie trze chyba tłumaczyć ), wszelkiego rodzaju przyszli bankruci (typu jakieś orzeczenia sądu na temat upadłości/ugody itp.).

Moim zdaniem gra nie warta świeczki, bo trzeba dysponować sporym kapitałem do DT by to odnosiło rezultat i praktycznie non stop siedzieć przy tym. Sam ostatecznie wyszedłem na tym na plus, ale nie był jakiś wyjątkowy, bo o wiele więcej potem zarobiłem na średniookresowym inwestowaniu przy o wiele mniejszych nerwach.


Pozdrawiam,

Abramis


Post: #4 
2011-08-22 21:38

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Hmm... Staram się nie kupować akcji, które kosztują mało i gdzie był niski wolumen z ostatnich paru sesji, bo tam jest problem ze sprzedażą.

Wieczorem, po zamknięciu sesji, przeglądam wykresy i tam, gdzie zamknięcie było na plusie i jest szansa na odbicie, bo np. ukształtowała się jakaś formacja świecowa to kupuję.

W trakcie trwania sesji nie ruszam akcji, po zamknięciu ustawiam stopy niższe o 2-5 gr. od kursu zamknięcia i czekam. Kolejnego dnia, jak się sprzeda, czekam do końca sesji i wyszukuje nowe spółki.

Jak na razie jestem na plus - pewnie w końcu dostanę po tyłku to wyciągnę wnioski :P

Pozdr.

Post: #5 
2011-08-23 13:05

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Nie weszło mi zlecenie na kupno AZOTYTARNOW, które złożyłem w nocy. A szkoda, bo kurs 4.26% w górę.

Post: #6 
2011-08-24 12:45

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Aktualnie tak wygląda portfel, na plus



Ciekawe kiedy zacznę być w plecy :P

Post: #7 
2011-08-24 13:39

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Nie wiedziałem że można założyć blog na forum gry giełdowej ;]

Post: #8 
2011-08-24 17:27

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Ok, już nie będę :P +1.95% dziś

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG138075.5-0.56%06-22
WIG203659.5-0.53%06-22
WIG20 Fut3646.0-0.22%06-22
WIG20USD979.7-1.14%06-22
mWIG409633.8-0.84%06-22
sWIG8031207.2-0.11%06-22
 Notowania Świat
US BlueChip51712.7+0.29%06-22
S&P500 Fut7532.0-0.12%1:59
Nikkei70132.8-3.07%8:09
DAX25139.7+0.62%06-22
Ropa WTI72.9-1.59%8:25
Złoto4121.6-1.67%8:25
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.27875+0.16%8:25
CHF/PLN4.63058+0.17%8:25
USD/PLN3.74360+0.15%8:25
EUR/USD1.14295+0.01%8:25
GBP/USD1.32453-0.03%8:25
USD/JPY161.720+0.10%8:25
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [1]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
CLOUD 96.80 0.00%
OPTEAM 6.05 0.00%
COMPERIA 6.30 0.00%
ATLANTAPL 20.90 0.00%
LSISOFT 53.80 0.00%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl