Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
Branże
Wyświetleń: 4406. Obserwuje: 3 osób.
Post: #1 
2012-06-01 16:03

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam, w jakich branżach sie czujecie dobrze i chetnie inwestujecie? Dlaczego?
pozdrawiam

Post: #2 
2012-06-05 19:30

Princman

Tymczasowo na Ziemii
Posty: 45
Shouty: 38
0
Nikt jakoś się nie fatyguję, więc ja coś wrzucę.

Napiszę jakiego sektora nie lubię - finansowego. Chodzi mi szczególnie o fundusze typu MCI, także Twoja Calatrava, czy IQP., a nie lubię takich spółek, bo trudno mi ocenić jakie wyniki spółka może pokazać, a ich inwestycje zazwyczaj obliczone są na lata, a w międzyczasie wszystko może się zdarzyć.
Spółek skarbu państwa (pod warunkiem, że nie ma akurat chętnego do przejęcia), bo są kijowo zarządzane i nieziemsko drenowane.


Dla mnie ciekawa teraz jest branża chemiczna - ze względu na wyceny, przejęcia i spekulacje o przejęciach
Spółki szeroko rozumianych technologii informatycznych - bo branża jest rozwojowa
Przy odbiciu ciekawe będą spółki branży budowlanej i deweloperskiej - te którym nie grozi bankructwo, a których wyceny są na poziomie jakby już były bankrutami
Spółki innowacyjne - czy to z branży medycznej czy ekologicznych fanaberii

Post: #3 
2012-06-05 21:15

lesze16

KR
Posty: 61
Shouty: 2
0
Ja podobnie nie lubię spółek finansowych - nie rozumiem i w moim pojęciu są "bezproduktywne". Oprócz tego żałuję, że państwo tak drenuje spółki, chociaż trzeba przyznać że dywidenda to dobry zwyczaj. Tak więc tu w zależności od okazji.

Zdecydowanie najbardziej przypadają mi do gustu spółki sektora spożywczego (Ambra, Wawel, Mieszko, polskie jadło - to ostatnie trochę spekulacyjne, ale ciekawe zwłaszcza przy obecnej cenie) oraz inne przemysłowe (Hydrotor, Sanok, Śnieżka, Pozbud) oraz marketing - K2internet zwłaszcza po ostatnim zjeździe w dół po wynikach kwartalnych jest nie lada okazją w ujęciu długoterminowym.

Post: #4 
2012-06-17 15:34

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Ja natomiast interesuję się sektorem bankowym. Akcje są na tyle w tak dobrych cenach , żę przy wiekszym zakupie mozna odnieść spory zysk. Inwestycje w spółki bankowe są raczej dlugoterminowe , ponieważ banki to instytucje , które nawet po pewnej recesji wracają do swojego stałego poziomu i pozniej zwyżkują ponieważ banki generują gospodarce wpływy ze wszystkich dziedzin i w nich pośredniczą.
Długoterminowosc wynika z okresu wydawania np uslug dlugoterminowych jak kredyty , im wiecej w danym okresie takich uslug tym wycena akcji rosnie , jednak zawsze dochodzi do okresów pewnej wegetacji gdzie nie wydaje sie tylu uslug i akcje stopniowo stoja w miejscu by pochwili spasc w dol ( jest to okres gdy wiekszosc pozyczkobiorcow z dawnych okresow splacila kredyty).

Oczywiscie podałem przykłady ogolnikowe , ale pamietajcie ,że to Banki rządzą światem, niestety.

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG157676.2-2.37%10-30
WIG204180.9-2.40%10-30
WIG20 Fut4209.0-2.34%10-30
WIG20USD1060.9-2.68%10-30
mWIG4010677.2-2.45%10-30
sWIG8029608.7-1.58%10-30
 Notowania Świat
US Blue Chip51752.0-1.10%10-30
Nasdaq10028384.8-3.46%10-30
Nikkei63290.1-2.12%10-30
DAX25818.2-0.85%10-30
Ropa WTI104.1+2.08%10-30
Złoto3875.4-3.71%10-30
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.40199+0.29%10-30
CHF/PLN4.78190+0.28%10-30
USD/PLN3.94550+0.60%10-30
EUR/USD1.11570-0.30%10-30
GBP/USD1.33975+0.07%10-30
USD/JPY157.562-0.07%10-30
Forum
» Dywidenda Ambra [0][AMB]
» nazwa spolki AUX [2][AUX_]
» Zmiana nazwy spółki [4][SPL]
» CRQUANTUM [1]
» Kolejkowo (KLK) [1][KFL]
» Gra - dywidendy 2014 [13]
» zmiana nazwy na MultiQure [0][PUR]
» Dywidenda apator [0][APT]
» Dywidenda Seko [0][SEK]
» Dywidenda Izostal [0][IZS]
Wzrosty Spadki Staty
EUROHOLD 12.10 30.11%
MULTIQURE 1.48 6.95%
AIGAMES 0.68 5.28%
KOMPAP 22.00 4.76%
POLTREG 21.30 4.41%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl