Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
jestem nowa
Wyświetleń: 3947. Obserwuje: 5 osób.
Post: #1 
2012-07-24 21:22

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
czesc

jestem tutaj powiedzmy ze nowa. macie jakies rady? najlepiej w punktach, konkretne, bez zbednych tresci.

dziekuje

Post: #2 
2012-07-24 21:23

Jason

Posty: 108
Shouty: 24287
0
wejdź w help -> to czerwone kolo poczty, i przeczytaj co tam jest napisane, znajdziesz tam informacje dla nowych graczy
Byki i niedźwiedzie zarabiają, a świnie idą na rzeź

Post: #3 
2012-07-24 21:28

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48260
0
A następny krok to odpalenie sobie tematu na tym forum z literaturą i wybranie lekturki
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #4 
2012-07-24 21:33

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
doceniam wasza pomoc, sporo tego wszystkiego w necie,wiem, ale ja chcialam cos w stylu 'wasz wypracowany sposob na zarobienie', czy to kalkulacja, czy to na wyczucie. moze rozumiecie.

Post: #5 
2012-07-24 21:41

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48260
0
A w ten deseń
70/30 (kalkulacja/doświadczenie)
kalkulacja u mnie to głownie patrzenie w wykresy
no i słuchanie własnych przeczuć
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #6 
2012-07-24 21:43

Jason

Posty: 108
Shouty: 24287
0
Gotowych i prostych sposobów na zarabianie nie ma. Może sie trafić szczęśliwy traf ale na dłuższą metę skuteczne inwestowanie wymaga: wiedzy, doświadczenia oraz nutki szczęścia
Byki i niedźwiedzie zarabiają, a świnie idą na rzeź

Post: #7 
2012-07-24 22:29

Macko

Admin
Kraków/Bielsko-Biała
Posty: 494
Shouty: 34675
0
Dokładnie tak jak pisze Jason, nie ma niestety tak łatwo. Jeżeli wiesz już o co chodzi ogólnie na rynku z czym to się "je" (czyli kupowanie, sprzedawania akcji, powiedzmy ogólnie AT)
To jeszcze musisz wziąć pod uwagę takie rzeczy jak:
- ogólny trend na GPW (np. analizowanie wykresów WIG20) - pozwoli Ci w jakiś sposób przewidzec gdzie pojdzie nasza GPW - a jak wiadomo, że jak cała GPW leci - to raczej małe szanse, że twoja wybrana spółka pojdzie w gore (chodzby nie wiem jaka była super )
- ogólny trend światowy (sledzenie Londynu, USA, mniej ważni są Japońce, ale też trzeba patrzecie co i jak)
- ogólne informacje ekonomiczne ze świata (mniej ważne krajowe, no chyba że jakis przekret ) lub nawet klimatyczne - bo jeżeli np. w australii jest powódz to np. wiadomo, że kopalnie są zalane i cięzko będzie z podażą węgla - wiadomo Australia jest największym dostarczycielem tego kruszca) - mozna (ale nie koniecznie) przełożyć to na, że nasze akcje będą zyskiwany na GPW (np. Bogdanka, JSW, PSW itp)
- ogólny trend surowców oraz walut
- no i bardzo ważna sprawa jest żeby śledzić na bieżąco wiadomości z interesujących nas spółek - czyli przede wszystkim fora branżowe (typu parkiet, bankier, money, nasze ) bo na naszej GPW przekręt goni przekręt - niestety tak jest. Nawet oficjalne informacje nie są tak ważne jak powiedzmy plotki.
- śledzić raporty finansowe kwartalne, roczne itp.
no i by jeszcze pewno troche rzeczy można bylo napisac. Poki co tyle tak na szybko nie wspomne już o samej psychologii inwestowania - bo to temat na ....dużo linii

Pozdro
Macko
Powodzenia
Byle do przodu...
https://gragieldowa.pl

Post: #8 
2012-07-24 23:06

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
o widzicie, ciut lepiej. dzieki.

jesli chcecie trzymajcie kciuki, bo tutaj zamierzam sie przez dlugi czas cwiczyc zeby pozniej.. wiecie


Post: #9 
2012-07-24 23:16

4pik

Łódź
Posty: 22
Shouty: 2018
0
jak chcesz to mogę Cię potrzymać ale nie za kciuki - to w ramach ćwiczenia psychologii

Post: #10 
2012-07-24 23:23

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
4pik: bylam na twoim profilu - lepiej popracuj nad miejscem, narazie masz 6392 a zawsze mozesz byc lepszy :P

Post: #11 
2012-07-25 00:21

Macko

Admin
Kraków/Bielsko-Biała
Posty: 494
Shouty: 34675
0
4pik no i zostałes zinwigilowany trafiony i zatopiony
Byle do przodu...
https://gragieldowa.pl

Post: #12 
2012-07-25 02:20

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
A to może i ja coś napiszę, posługując się cytatami:

In order to succeed you must fail, so that you know what not to do the next time. ~Anthony J. D'Angelo, The College Blue Book

Success consists of going from failure to failure without loss of enthusiasm. ~Winston Churchill

“If you want to have more, you must become more.”
—Jim Rohn

To tyle

Post: #13 
2012-07-25 09:31

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Mjablo napisał:
A to może i ja coś napiszę, posługując się cytatami:

In order to succeed you must fail, so that you know what not to do the next time. ~Anthony J. D'Angelo, The College Blue Book

Success consists of going from failure to failure without loss of enthusiasm. ~Winston Churchill

“If you want to have more, you must become more.”
—Jim Rohn

To tyle


ladnie ujete. i tyle chyba

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG157676.2-2.37%10-30
WIG204180.9-2.40%10-30
WIG20 Fut4209.0-2.34%10-30
WIG20USD1060.9-2.68%10-30
mWIG4010677.2-2.45%10-30
sWIG8029608.7-1.58%10-30
 Notowania Świat
US Blue Chip51752.0-1.10%10-30
Nasdaq10028384.8-3.46%10-30
Nikkei63290.1-2.12%10-30
DAX25818.2-0.85%10-30
Ropa WTI104.1+2.08%10-30
Złoto3875.4-3.71%10-30
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.40199+0.29%10-30
CHF/PLN4.78190+0.28%10-30
USD/PLN3.94550+0.60%10-30
EUR/USD1.11570-0.30%10-30
GBP/USD1.33975+0.07%10-30
USD/JPY157.562-0.07%10-30
Forum
» Dywidenda Ambra [0][AMB]
» nazwa spolki AUX [2][AUX_]
» Zmiana nazwy spółki [4][SPL]
» CRQUANTUM [1]
» Kolejkowo (KLK) [1][KFL]
» Gra - dywidendy 2014 [13]
» zmiana nazwy na MultiQure [0][PUR]
» Dywidenda apator [0][APT]
» Dywidenda Seko [0][SEK]
» Dywidenda Izostal [0][IZS]
Wzrosty Spadki Staty
EUROHOLD 12.10 30.11%
MULTIQURE 1.48 6.95%
AIGAMES 0.68 5.28%
KOMPAP 22.00 4.76%
POLTREG 21.30 4.41%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl