Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
co jest możliwe (a co nie) na prawdziwej giełdzie?
Wyświetleń: 2677. Obserwuje: 2 osób.
Post: #1 
2012-09-05 22:26

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
W instrukcji tej gry jest napisane, że: "Cena akcji zależna jest od popytu i podaży, więc jeśli więcej ludzi kupuje papiery niż sprzedaje to cena rośnie i odwrotnie". Załóżmy, że na prawdziwej giełdzie umówię się ze setką inwestorów, że o 12.00 każdy z nas kupuje 10 akcji jakiejś spółki, niech to będzie WADEX, to czy akcje tej spółki po 12.00 wzrosną?

Post: #2 
2012-09-06 00:12

Lazok

Poznań
Posty: 9
Shouty: 85
0
heh... wyjdzie na to że sto osób wyda łącznie 8490zł i tyle... bo widzisz cena na giełdzie jest to cena po jakiej ktoś sprzedał, a ktoś inny kupił dane papiery i wszystko byłoby pięknie ale ilość papierów sprzedanych po danej cenie też można łatwo sprawdzić, dlatego nawet jakbyście się uparli że chcecie przepłacić za akcje i nawet jakby Wam się to udało i spowodowalibyście niewielki skok ceny w górę to i tak nie gwarantowałoby to tego że ktoś by od Was później te akcje odkupił po tej wyższej cenie, a w praktyce oprócz tego że realizacja tego wcale nie byłaby taka prosta to jest minimalna szansa że ktoś dałby się wkręcić... powiem tak, nie jeden próbował i pewnie każdy o tym myślał ale to tak nie działa a zakupem tysiąca akcji ciężko będzie spowodować jakiś szał na te akcje...


chociaż z drugiej strony na całym świecie co jakiś czas banda spekulantów bez pojęcia o biznesie poczyta kilka kretyńskich książek, podnieci się, popatrzy na wykres, narysuje sobie tam bałwanka a później mamy rok 2008/2009 ale to już troche inna sprawa...

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2012-09-06 00:16:51

Post: #3 
2012-09-06 00:18

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Lazok, patrząc na Twoje inwestycje i miejsce w rankingu, sądzę, że wiesz, o czym mówisz, także dzięki

Post: #4 
2012-09-06 00:48

Lazok

Poznań
Posty: 9
Shouty: 85
0
zabrzmiało bardzo ironicznie ale już dawno tutaj nie grałem i to może dlatego to miejsce w rankingu tak nisko...whatever... no w każdym razie jeśli ktokolwiek to czyta a lubi giełde chociaż w jednej setnej tak jak ja a w dodatku preferuje podejście czysto fundamentalne z lekką domieszką techniki, głównie tylko w celu wybrania momentu wejścia a nie wróżenia w co wejść to ostatnio chodzi mi po głowie zebrać kilku bystrzejszych i spróbować coś ugrać bo wiadomo że samemu wszystkiego się nie ogarnie tak jak powinno no i w ogóle nie ta skala, raz się wygra więcej raz mnie - dupa nie interes...ale jakby tak zebrać dobry zespół, pokombinować razem...no nie wiem...i nie mówie tu o szukaniu przyjaciół, kupowaniu psa ani skubaniu dzieciaków na forexie, wyniki to ja już mam, teraz kwestia dobrać dobry zespół i wycisnąć co się da, może być od zera ale na poważnie... kto chce się pośmiać niech się śmieje jak ktoś wie o czym mówie i chce o tym pogadać to niech pisze

Post: #5 
2012-09-06 10:20

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Czasami w Internecie można poznać odpowiednie osoby i zacząć wspólny biznes czy inwestycje. Wiem, że założyciele wydawnictwa Złote Myśli poznali się w sieci, a więc takie rzeczy się zdarzają. Także powodzenia w szukaniu odpowiednich ludzi i jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie moim postem.

Post: #6 
2012-09-06 20:32

lesze16

KR
Posty: 61
Shouty: 2
0
Z tym zespołem to niezła sprawa. Ale jaki podział? Sektorami, czy już w obrębie danego sektora chciałbyś się poruszać?

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG135165.9-0.59%17:09
WIG203572.3-0.73%17:09
WIG20 Fut3553.0-0.84%17:04
WIG20USD950.0-0.58%17:15
mWIG409428.0-0.25%17:09
sWIG8030548.0-0.49%17:09
 Notowania Świat
US BlueChip51876.1-0.09%22:05
Nasdaq10029118.2-1.09%22:01
Nikkei69360.9-4.15%8:45
DAX24681.7-1.25%17:31
Ropa WTI70.2-2.34%22:59
Złoto4072.1+1.13%22:00
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28893+0.12%22:00
CHF/PLN4.65297+0.04%22:00
USD/PLN3.76635-0.01%22:00
EUR/USD1.13875+0.13%22:00
GBP/USD1.31992+0.05%22:00
USD/JPY161.758-0.02%22:00
Forum
» Proszę dodać SYN2BIO [0]
» Zmiana nazwy spółki [2][SPL]
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
Wzrosty Spadki Staty
MEDINICE 75.00 8.70%
LIBET 1.45 8.21%
KOMPAP 23.20 5.45%
CELTIC 1.27 5.42%
ELKOP 1.90 5.26%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl