Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
Szalona analiza... :)
Wyświetleń: 3943. Obserwuje: 6 osób.
Post: #1 
2012-11-25 13:58

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39728
2
Jak sam tytuł wskazuje analiza poniższa jest patologicznym wytworem chorej wyobraźni jej twórcy, a więc w żadnym razie nie należy jej traktować jako rekomendacji czy informacji na podstawie, której można podejmować jakiekolwiek decyzje. Wszelkie działania podejmowane po przeczytaniu poniższego postu należy wykonywać na swoją odpowiedzialność…
Ok, już jestem zabezpieczony więc mogę przejść do rzeczy…

Analiza tzw. „Edka” a więc pary walutowej EUR/USD.

Najpierw ogólna sytuacja ekonomiczna – nie bawię się w fundamentalistykę więc krótko:
- Sprawa Grecji już niemal wychodzi na prostą – potomkowie bogów z Olimpu wprowadzają cięcia i oszczędności więc jałmużna jest blisko.
- Europejscy bossowie są teraz bardziej zainteresowani budżetem niż europejskimi pasożytami (czyt. Grecja czy Hiszpania) więc nie spodziewam się wielkich rewelacji w tych kwestiach.
- A co u Janków – hmm… jest po wyborach – zmian nie ma. „Starcia” między Barackiem i Benem były, są i będą – może nie będzie żadnych rewelacji.
- QE – w końcu chyba rynek zacznie je odczuwać. Numerku nie podaję bo wiadomo, że z tym „systemem ratunkowym” to nic nie wiadomo, mamy 3, może będzie 4, a może będą i kolejne liczby porządkowe – wszakże wiadomo maszynki mogą pracować jeszcze szybciej…
- „Rajd mikołaja” – słowo kryzys stało się tak pospolite, że nie jest już straszne więc liczę na czasy zakupów.

To tyle z fundamentów – więcej nie będę pisał i liczę, że Ci bardziej ogarnięci wyrażą swoje opinie w tej kwestii i ewentualnie coś podpowiedzą 

Pora na AT…
Najpierw szerokie spojrzenie na rynek. Być może zbyt szerokie jak do gry na forex, ale warto spojrzeć co i jak. Wykres miesięczny:
http://scr.hu/0rzr/a943e
Długoterminowe linie trendu (zaznaczone grubym niebieskim) wskazują w którym miejscu jesteśmy. Linia wsparcia testowana 4-krotnie obroniła się również ostatnio. Po odbiciu mamy trzy świece wzrostowe z tym, że dwie ostatnie mają dłuższe górne cienie i ewidentnie brakowało im mocy by przebić średnią. Wykres ten wrzuciłem by pokazać ostatnią świeczkę. Jak widać (zaznaczone kółkiem) jest to ładny „gwoździki” z co prawda cieniutkim ale łepkiem – dodam, że do końca miesiąca został tydzień i liczę na zwiększenie tego „łepka” – dlaczego?? To przy analizie tygodniowej… Jeszcze dwie sprawy:
1. Stochastic – niezbyt się zabiera do zawijania w dół – ma jeszcze sporo miejsca do wzrostu i prawdopodobne jest dobicie do linii 80, a pewnie i wyżej.
2. Czerwona, cienka linia oporu mocnego trendu spadkowego. Została przebita i zgodnie z zasadami kurs po wyjściu w górę cofnął do niej (linia stała się wsparciem) co pokazuje długi cień na ostatniej świeczce.
A więc technicznie na miesięcznym idziemy w górę…

Zmniejszamy horyzont czasowy i mamy wykres tygodniowy:
http://scr.hu/0rzr/xyail
Tu widzimy dwie zasadnicze sprawy. Po pierwsze sytuacja świecowa: widać, że wykres nie przebił jeszcze górnej linii oporu oznaczonej na czerwono. Czerwona linii poniżej jest linią pomocniczą i jej znaczenie wyjaśnię później. Dodana jest również fioletowa linia poziomu wsparcia, która została skutecznie obroniona kilkakrotnie z większymi lub mniejszymi problemami. Ostatnia obrona „szpulką” była dość skuteczna. Powstała po niej duża świeca, praktycznie bez cieni. Nastraja to również bardzo pozytywnie. Historycznie patrząc można zauważyć, że zawsze po obronie wsparcia nie występowała tylko jedna długa świeczka. Zwykle są to dwie lub trzy dłuższe świeczki wzrostowe – co pozwala przypuszczać, że następny tydzień czyli ostatni w miesiącu pozwoli na dodanie świeczki wzrostowej co pozwoli zwiększyć wspomniany wcześniej łepek na wykresie miesięcznym, a będzie tam wtedy ładny pinbar!
Druga sprawa na „tygodniowym” to oscylator. Mój ulubiony Stochastic i RSI, który ostatnio okazuje się dla mnie dość skuteczny. Stochastic dopiero nabiera rozpędu, mocny zwrot w górę otwiera pole do przebicia świeczkowego oporu w postaci czerwonej, górnej linii. Czy się uda…? Zobaczymy. RSI już dawno zasygnalizował zmianę trendu przebijając linię oporu… Po dłuższym balansie nad tą linią znowu zrobił wzrost w górę… Czekam na dalszy marsz w górę wszak do wykupienia i odwrócenia daleko 
Na koniec tygodniowego kwestia średniej – przecięta aż miło!!

Przechodzimy do wykresu dziennego, a więc tego bardziej adekwatnego do forexa, ale też dla ludzi o mocnych nerwach:
http://scr.hu/0rzr/59vwc
Tutaj troszkę kresek, ale chyba wszystko jest dość jasne. Najpierw żółte linii czyli fibo. Wzrost od lipca trwał do połowy września – następnie kurs zawrócił i zszedł do 38,2%. Spadki to była zwykła korekta i jak na Edka dość słaba bo nie sięgnęła nawet 50% 
Co prawda na 38,2% troszkę się pomieliło i szarpnęło troszkę w dół, ale finalnie byki obroniły poziom.
Kolejna sprawa - to przyznam dość optymistyczna flaga. Ale jak widać jest dość symetryczna i teraz górne ograniczenie znajduje się gdzieś na 1.31. Opcje są dwie, albo się mylę i zaraz zawrócimy w dół albo dojdziemy do 1.31 i wtedy będziemy myśleli co dalej. Dzienny stochastic (nie umieściłem na wykresie) jest wysoko i myślę, że schłodzenie może nastąpić. Będę się zastanawiał przy górnym ograniczeniu…
A teraz ta tajemnicza szara strefa. W ten sposób zaznaczyłem poziom wzrostu to szczytu odkąd zaczęła się postulowana flaga. Mój gorący optymizm zaznaczył nad górnym ograniczeniem kolejną szarą strefę identyczną z tą pierwszą co widać tutaj:
http://scr.hu/0rzr/2on7h
Zgodnie z teorią zasięg wzrostu po wyjściu zwykle bywa podobny jak do momentu wejścia. Widać na wykresie, że zasięg postulowany sięga bardzo ładnie poziomu oporu wyznaczonego przez długoterminową linię oporu z wykresu M1. Wzrost pierwszy trwał 7 tygodni, licząc podobny okres - poziom 1.425 oznaczony czerwoną linią powinniśmy osiągnąć w drugiej połowie stycznia-może koniec stycznia… Chociaż obstawałbym za końcem stycznia ze względu na święta, Nowy Rok itp.

CEL – 1.425

I w ten oto sposób dotarłem od końca analizy. To szalona wizja, ale podobno „w szaleństwie jest metoda!!” Co z tego wyjdzie czas pokaże, ale liczę, że dzięki temu podejściu wejdę w nowy rok z pełną sakiewką 
Pozdrawiam tych którzy dotarli do końca tego wpisu i liczę na interesujące komentarze- albo nie - czekam na wszelkie komentarze!!


Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #2 
2012-11-25 17:19

studencina

podkarpacie
Posty: 521
Shouty: 59972
3
pierdziele... nie czytam, czekam na streszczenie

Kurde, chyba jestem słaby psychicznie - przeczytałem.
A najlepsze jest to, że Arni ma chyba rację (pisze "chyba" - ponieważ jeszcze nie jesteśmy świadkami poziomu 1,425 na wspomnianym Edku).
Z mojej strony mogę dodać jeden wykres potwierdzający powyższą tezę.



Widzimy jedną z formacji odwrócenia trendu jaką jest RGR, której zasięg teoretyczny sięga podobnemu, o którym wspomina Arni. Jak również Schodni Cenowe, czyli nic innego jak obrona wsparcia.

Reasumując, jak będa linczować za złą analizę, to mi też się oberwie

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47
... robię wszystko, żeby nic nie robić ....

Post: #3 
2012-11-25 20:03

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39728
2
Stud gdyby nie te "chyba" to teraz byśmy klepali murzynki po tyłkach gdzieś pod palmami i z drinkiem w drugim ręku... :D
Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #4 
2012-11-25 23:54

Bennz91

Kraków
Posty: 213
Shouty: 7464
0
Czy to może być takie małe deja vu, po tym co się stało od około maja 2010? (Czy tam też jest taka formacja przypominająca RGR???)

Post: #5 
2012-11-26 00:06

pacek21

Kraków
Posty: 57
Shouty: 653
0
Podoba mi sie, a wyszedlem z longa juz dawno...;/

Ale się z wami zgadzam..., wykres nie chce zawracac, a reszta Europy w miare sie stabilizuje, zastanawia mnie jak edek zareaguje na 3 wiedźmy ewentualnie co fed zaspiewa, ale chyba nic nowego i ciekawego:p

Pozdrawiam Pacek
https://facebook.com/pacek21

Post: #6 
2012-11-26 17:28

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
ja tylko powiem, że potwierdzam, chyba wszystko zostało pokazane

Post: #7 
2012-11-26 17:45

Gutek31

Posty: 49
Shouty: 9438
0
Jakaś korekta powinna nastąpić ze względu na mocno wykupiony rynek (sts) na d1, jednak wykres jak najbardziej powinien dążyć w kierunku 1.42
Ryzyko bierze się z niewiedzy o tym co robisz

Post: #8 
2012-11-26 18:27

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
To normalne, nikt nie mówi że wbije na 1.41/2 w ciągu 2 dni

Post: #9 
2012-11-26 18:31

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39728
2
Dziennych korekt będzie kilka, a nawet kilkanaście i nie neguję tego. Skill masz rację ja obstawiam koniec stycznia
Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #10 
2012-11-26 18:34

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
musiałbym spojrzeć bo czasowo nie analizowałem, jak skończę z eur/pln to wtedy bardziej spojrze na edka, natomiast z 4.06 eur/pln praktycznie idealnie wyznaczyłem

Post: #11 
2012-11-29 09:35

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39728
2
Jedziemy ślicznie - na razie gładko i bez stresu - choć spinka była wczoraj - no ale mamy ślicznego pinbara na d1 i zobaczymy co się urodzi. Wchodzimy w burzliwy okres: albo odbicie od oporów albo złamanie - oby dane z Unii były pozytywne... :D


Dodano 2012-11-30 14:11
UWAGA UWAGA!! STOPY W POGOTOWIU BO NIEZBYT PIĘKNIE SIĘ ROBI!!

Dodano 2012-12-09 11:53
Zasiadwszy w sobotnie popołudnie do drinka szykując się do jakże zacnego melanżu przy „wysokooprocentowanych” trunkach otworzyłem wykres najszacowniejszej pary walutowej i na szybko - wszak z pełną otwartością umysłu - powstało coś takiego:
http://scr.hu/0rzr/11zzh
Ci bardziej wytrawni inwestorzy (lub jak wolą inni- „hazardziści” ) zgoła szybko dopatrzą się znaczenia kresek na powyższym screenie. Jeśli ktoś ma zbyt małą wytrawność w sobie – polecam mieszankę naukową: whiskey, cola, lód. Otwiera ona horyzonty lepiej niż klucznik Gerwazy drzwi w zamku Hrabiego!
Dla tych, którzy wytrawności w sobie nie mają lub mają w sobie jej już zbyt dużo w skutek przyjęcia nadmiernej ilości wymienionej mieszanki tłumaczę…
Zasadnicze znaczenie ma tu różowe oznaczenie w postaci postulowanego RGR, a dokładniej oRGR! Jak widać wygląda to dość symetrycznie i schludnie, a jakie to niesie implikacje każdy wie – jeśli nie wie odsyłam do prastarych ksiąg szlachciców: Eldera lub Murphy’ego. Siwymi elipsami zaznaczyłem postulowany zasięg, który będzie możliwy do osiągnięcia po przebiciu poziomu 1.3130. Analizując ten zasięg aż zakrztusiłem się kolejnym łykiem – a był to w tym momencie już drugi drink... Jakież było moje zdziwienie spostrzegłem, że druga „chmurka” ma czubek na poziomie 1.425 :D Idealnie z poprzednimi założeniami.

A i na koniec wyjaśnię znaczenie małych, bladych literek – to malutkie lecz również schludne orgr – tzn. może bo jesteśmy w fazie kształtowania się. Co z tego wyjdzie się okaże, ale mój zapobiegliwy, szalony umysł kazał otworzyć pozycję „buy” – co bardziej kumaci już zauważyli..  Fajną sprawą jest to, że linia szyi dużego i małego RGR są wspólne i myślę, że warto przygotować grubszą sakiewkę na moment gdy ta linia pęknie… 

Tyle na dzisiaj…
P.s. Analiza powyższa jest indywidualną interpretacją pijanego hazardzisty i nikt normalny nie powinien brać jej do siebie gdyż w polskim prawie istnieje pojęcie wady oświadczenia woli czyli: „braki świadomości lub swobody powzięcia decyzji i wyrażenia woli (należy rozumieć to jako sytuację gdy osoba składająca oświadczenie woli znajdowała się w stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli - w szczególności dot. to choroby psychicznej)”.

Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #12 
2012-12-09 14:13

stones

Gdańsk/Hamburg
Posty: 119
Shouty: 4520
0
Apropo RGR'ów:
http://zapodaj.net/bebef2163d729.png.html
wtf? i bądź tu mądry :P
Nie prognozuję przyszłego kursu, tylko buduję możliwy scenariusz
https://at-trader.blogspot.com/

Post: #13 
2012-12-09 16:16

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39728
2
W dużej mierze masz rację, ale z punktu teorii i zachowania kursu po przebiciu ważnego poziomu ja proponowałbym tak:
http://scr.hu/0rzr/lcewh
A wtedy zasięg pierwszego rgr został niemalże spełniony :D
Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #14 
2012-12-09 17:09

stones

Gdańsk/Hamburg
Posty: 119
Shouty: 4520
0
Ja bym to tak nie narysował...
to, że się pojawiło RGR nie oznacza, że się zrealizuje, nowa formacja może okazać się ważniejsza, bardziej aktualna lub jakieś tam inne cudo. Tak jak Ty to narysowałeś to według mnie szukanie na siłę już zrealizowanego scenariusza.
Ja wykres na razie widzę tak: http://zapodaj.net/e98916c763c4e.gif.html
do dobrego wyznaczenia przyszłego trendu powinniśmy poczekać na przebicie jednej ze stref
Nie prognozuję przyszłego kursu, tylko buduję możliwy scenariusz
https://at-trader.blogspot.com/

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG83206.0+0.02%17:09
WIG202464.0+0.12%17:09
WIG20 Fut2444.0+0.08%17:04
WIG20USD609.3+0.46%17:15
mWIG406158.4-0.33%17:09
sWIG8024130.7-0.08%17:09
 Notowania Świat
Dow37986.4+0.56%22:02
Nasdaq15282.0-2.05%22:00
Nikkei37068.3-2.66%8:15
DAX17742.4-0.53%17:31
Ropa WTI83.2+0.63%22:58
Złoto2387.7+0.35%22:00
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.31060-0.60%22:00
CHF/PLN4.44449-0.46%22:00
USD/PLN4.04565-0.70%22:00
EUR/USD1.06549+0.10%22:00
GBP/USD1.23718-0.54%22:00
USD/JPY154.605-0.00%22:00
Forum
» Zbiorczy temat z prośbą o... [6]
» prośba o dodanie ETCGLDRMAU [0]
» Prośba [2][CRC]
» WIG 20 ZMIANY [3]
» Zmiana nazwy spółki [1][GLC]
» sprzedaż wycofanego ALUMETALu [5][CNT]
» Co się dzieje ? [6][K2H]
» Nie da się sprzedać [2][CNT]
» Prośba o dodanie Render Cube... [1]
» Prośba o aktualizację MERIT... [2][MEI]
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Statica - statica.pl