Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
FAQ Tradera.
Wyświetleń: 3249. Obserwuje: 2 osób.
Post: #1 
2012-11-27 19:29

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Wpadłem na pomysł żeby podawać tu rady tych którzy już jakiś czas grają, żeby potem na shoucie nie słyszeć tekstów typu "kupiłem XYZ bo była rekomendacja na cenę xxx, więc musi tak być!"

Na pewno się znajdzie pare dobrych rad
Zaznaczajcie przy każdym punkcie odniesienie do rodzaju analizy bo czasem pojawią się sprzeczne rzeczy zapewne.

Zaczynam.

1. Nigdy nie ufaj rekomendacjom banków ^^ (a.techniczna)
2. Nigdy nie bierz pod uwagę analiz maklerów z banków itp. (a.techniczna)
3. Nie czytaj prasy giełdowej o aktualnie posiadanym instrumencie w portfelu (a.techniczna)
4. Nie słuchaj innych (a.techniczna)
5. Polegaj tylko na swojej analizie (a.techniczna)
6. Bądź cierpliwy i nigdy nie rezygnuj z raz podjętej decyzji (a.techniczna)
(Jeśli myślisz że dojdzie do 5 to trzymaj do usranej śmierci, dopóki nie dojdzie lub nie wypadnie na SL)
7. Zawsze stawiaj StopLosy (a.techniczna)
8. Sprawdzaj kiedy przemawia Ben lub inny grubas i trzymaj się z dala od rynku w tym czasie, chyba że - patrz punkt 6. (a.techniczna) - forexfactory.com
9. PRzeglądaj wszystkie dostępne interwały, żeby wiedzieć co się dzieje (a.techniczna).

10. "Czytaj dużo, słuchaj wielu dookoła i nikomu nie ufaj. Wszystko weryfikuj sam. Nie wierz w prawdy popularne, jeśli ich sam nie sprawdzisz na twardych danych." -Grzegorz Zalewski


Bum. jak coś mi się przypomni to dopisze

Edytowany 3 raz-y, ostatni raz: 2020-07-25 10:18:27

Post: #2 
2012-11-27 19:33

Jason

Posty: 108
Shouty: 24287
0
noSkill uważaj bo bankierzy naślą na ciebie seryjnego samobójcę :D

co do słuchania innych to jest kwestia dyskusyjna, często ktoś może ci wspomnieć, że dana spółka wygląda obiecująco, ale decyzję o kupnie należy podjąć jedynie w zgodzie z przyjętym systemem inwestycyjnym
Byki i niedźwiedzie zarabiają, a świnie idą na rzeź

Post: #3 
2012-11-27 19:38

mati77777

Katowice
Posty: 3
Shouty: 241
0
Czytaj dużo, słuchaj wielu dookoła i nikomu nie ufaj. Wszystko weryfikuj sam. Nie wierz w prawdy popularne, jeśli ich sam nie sprawdzisz na twardych danych. -Grzegorz Zalewski

Myśle, że to całkiem trafny cytat

Post: #4 
2012-11-27 19:39

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
No tak zgadza się, ja miałem na myśli nie słuchanie tylko odnośnie analizy i kupna, oczywiście że w tym wypadku info się przyda
Chociaż największa frajda chyba jest kiedy samemu wyhaczy się fajną spółeczkę lub instrument

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG136771.9-0.94%9:31
WIG203608.0-1.41%9:46
WIG20 Fut3605.0-1.12%9:31
WIG20USD967.4-1.25%9:31
mWIG409510.6-1.28%9:31
sWIG8031112.3-0.30%9:31
 Notowania Świat
US BlueChip51712.7+0.29%06-22
S&P500 Fut7441.5-1.32%9:36
Nikkei69788.4-3.55%8:45
DAX24811.7-1.30%9:31
Ropa WTI73.1-1.32%9:46
Złoto4105.3-2.06%9:46
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28058+0.20%9:46
CHF/PLN4.63623+0.29%9:46
USD/PLN3.74983+0.32%9:46
EUR/USD1.14154-0.12%9:46
GBP/USD1.32278-0.16%9:46
USD/JPY161.495-0.04%9:46
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [1]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
PGFGROUP 0.53 6.60%
GTC 2.55 6.25%
ATENDE 3.84 4.35%
KGL 11.00 3.77%
ARTIFEX 21.50 3.61%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl