Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Koniec roku.Podatek.
Wyświetleń: 4165. Obserwuje: 2 osób.
Post: #1 
2012-12-06 13:27

mateooo

Jastrzębie
Posty: 3
Shouty: 0
0
Witam.
Zbliża się koniec roku,tak się składa że zarobiłem na różnych spółkach ok. 2tys.zł(transakcje zrealizowane) No ale żeby nie było tak kolorowo na jednej spółce obecnie tracę 45zł na akcję (JSW) i dalej je posiadam. Plan mam taki nie wiem czy dobry ale chcę sprzedać tyle akcji JSW żeby strata przerosła mój zarobek czyli te ok.2tys.a resztę akcji dalej trzymać.
Proszę o fachową radę czy to dobry pomysł i do kiedy ewentualnie muszę zrealizować tę transakcję żeby wpadła ona w ten rok podatkowy.
Pozdrawiam

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2012-12-06 13:29:04

Post: #2 
2012-12-06 17:22

annapurna

..
Posty: 13
Shouty: 710
0
Jeśli chodzi o podatek: Jeśli sprzedasz część JSW i suma zysków i strat ze zrealizowanych transakcji będzie zero lub mniejsza to nie zapłacisz podatku. To czy teraz jest dobry moment na sprzedaż JSW jest inną sprawą.

Post: #3 
2012-12-07 13:30

mateooo

Jastrzębie
Posty: 3
Shouty: 0
0
A jeśli chodzi o to do kiedy trzeba wykonać transakcję wie Ktoś? wydaje mi się że z 3 dni przed końcem roku żeby się zaksięgowało jak należy ale nie jestem pewien.. Masz rację nie jest to dobra cena ale mam zamiar po nowym roku znów odkupić i czekać na dobre czasy z uśrednioną ceną. Na razie jest taki plan a jak będzie....

Post: #4 
2012-12-07 14:12

Macko

Admin
Kraków/Bielsko-Biała
Posty: 494
Shouty: 34675
0
Dosyc popularnym to sposób. Jezeli twój roczny bilans jest dodatni, a masz akurat stratne pozycje. To warto jest je zamknać (chociazby po to zeby je od razu odkupic) po to zeby nie placic podatku.
Ważne jest że taką transakcje trzeba wykonac na 3 dni sesyjne przed zakonczeniem roku (na GPW wszystko odbywa sie wg zasady D+3 - jezeli chodzi o ksiegowanie)
tutaj masz linka do dni bez sesji:
http://www.gpw.pl/dni_bez_sesji
Wychodzi na to ze musisz najpozniej sprzedac akcje do 20.12 (na koniec dnia)

Edytowany 3 raz-y, ostatni raz: 2012-12-07 14:14:07
Byle do przodu...
https://gragieldowa.pl

Post: #5 
2012-12-10 09:40

mateooo

Jastrzębie
Posty: 3
Shouty: 0
0
Wielkie dzięki wszystko w temacie.
Pozdrawiam


Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2012-12-10 09:40:30

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG139362.3+0.37%9:05
WIG203687.3+0.23%9:20
WIG20 Fut3688.0+0.93%9:05
WIG20USD996.2+0.52%9:05
mWIG409707.8-0.08%9:05
sWIG8031230.4-0.04%9:05
 Notowania Świat
US BlueChip51564.7+0.14%06-18
S&P500 Fut7565.2+0.12%9:10
Nikkei72354.0+1.55%8:45
DAX25035.8+0.20%9:05
Ropa WTI75.5-1.37%9:20
Złoto4200.3+0.96%9:20
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.26044+0.06%9:20
CHF/PLN4.60182+0.06%9:20
USD/PLN3.71809+0.21%9:20
EUR/USD1.14587-0.15%9:20
GBP/USD1.32122-0.16%9:20
USD/JPY161.695+0.25%9:20
Forum
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Prośba o dodanie EDITEL SA [0]
Wzrosty Spadki Staty
MENNICA 40.50 5.19%
CYBERFLKS 197.00 4.12%
ARCHICOM 54.60 3.80%
VERCOM 119.00 3.48%
INGBSK 474.40 3.18%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl