Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Tauron i PGNiG
Wyświetleń: 2714. Obserwuje: 0 osób.
Post: #1 
2012-12-18 21:43

alekmistrz

Polska
Posty: 7
Shouty: 20
0
19 XII Tauron i PGNiG podpiszą list intencyjny ws. budowy bloku w Łagiszy


W przyszłą środę, 19 grudnia, Tauron i PGNiG podpiszą list intencyjny w sprawie budowy elektrociepłowni gazowej w Łagiszy - poinformował Dariusz Lubera, prezes Tauronu.

"W środę 19 grudnia planujemy podpisać list intencyjny w sprawie budowy bliźniaczego do Stalowej Woli bloku" - powiedział na czwartkowym spotkaniu Lubera.

"Pod koniec 2013 roku można będzie ogłosić przetarg na wykonawcę" - dodał.

Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes PGNiG, informowała wcześniej, że uruchomienie bloku w Łagiszy mogłoby nastąpić realnie w 2017 roku.

W Stalowej Woli powstać ma jednostka gazowo-parowa o mocy 450 MWe. Blok będzie pracował w kogeneracji, będzie wytwarzać energię elektryczna i ciepło. Elektrociepłownia ma zostać oddana do eksploatacji w 2015 roku. Blok finansowany jest w formule project finance. Zarządzać nim będzie spółka celowa Elektrociepłownia Stalowa Wola, w której PGNiG i Tauron posiadają po 50 procent udziałów. Wartość inwestycji szacowana jest na 1,6 mld zł.

Lubera powtórzył, że nowy projekt w Łagiszy może być współfinansowany w ramach programu Inwestycje Polskie.

"Jeśli się pojawią środki z Inwestycji Polskich, to będziemy rozpoczynać kolejne inwestycje" - powiedział też.

Prezes powiedział, że gdyby planowany wspólnie z KGHM blok gazowo-parowy w Blachowni był nieopłacalny, to mógłby być rozpatrywany jako moce interwencyjne.

Dodał, że grupa nie zdąży do połowy grudnia wybrać najkorzystniejszej oferty w przetargu na wybór wykonawcy dla bloku w Jaworznie.

"Od momentu złożenia ofert (19 października - przyp. PAP) mamy osiem tygodni na wybór oferty, ale na pewno nie będzie to możliwe w tym terminie" - powiedział prezes.

Tauron zamierza w styczniu przedstawić radzie nadzorczej zaktualizowaną strategię. W połowie stycznia powinien przedstawić szczegóły nowego programu poprawy efektywności na lata 2013-15. (PAP)




Źródło: PAP Makro









Jakby ktos znalazł cos bardziej szczegółowego na ten temat to prosze o post :D


Pozdr

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG135165.9-0.59%17:09
WIG203572.3-0.73%17:09
WIG20 Fut3553.0-0.84%17:04
WIG20USD950.0-0.58%17:15
mWIG409428.0-0.25%17:09
sWIG8030548.0-0.49%17:09
 Notowania Świat
US BlueChip51876.1-0.09%22:05
Nasdaq10029118.2-1.09%22:01
Nikkei69360.9-4.15%8:45
DAX24681.7-1.25%17:31
Ropa WTI70.2-2.34%22:59
Złoto4072.1+1.13%22:00
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28893+0.12%22:00
CHF/PLN4.65297+0.04%22:00
USD/PLN3.76635-0.01%22:00
EUR/USD1.13875+0.13%22:00
GBP/USD1.31992+0.05%22:00
USD/JPY161.758-0.02%22:00
Forum
» Proszę dodać SYN2BIO [0]
» Zmiana nazwy spółki [2][SPL]
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
Wzrosty Spadki Staty
MEDINICE 75.00 8.70%
LIBET 1.45 8.21%
KOMPAP 23.20 5.45%
CELTIC 1.27 5.42%
ELKOP 1.90 5.26%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl