Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
scalenia
Wyświetleń: 3322. Obserwuje: 2 osób.
Post: #1 
2014-06-04 22:19

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
możne mi ktoś bardziej zaawansowany i doświadczony napisać coś o scalaniu akcji, czy można na tym zarobić czy stracić? dziekuje

Post: #2 
2014-06-04 22:26

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48259
0
Hmm, na samym scaleniu (resplicie) akcji nie stracisz np. masz 100 000 akcji po cenie 0,34PLN i jest scalenie 100:1, czyli ze 100 akcji robią 1 nową.

W efekcie tego działania otrzymujesz 1000 akcji po 34pln. Kwota zainwestowana się nie zmienia. Natomiast rynek może różnie reagować na takie sytuacje.

Zasadniczo jest to trik spółek chcących uniknąć zaostrzonych przepisów o spółkach groszowych.
Pozdr.
Q.
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #3 
2014-06-05 11:43

adi22

Posty: 3
Shouty: 9
0
to znaczy ze jezeli spolka groszowa scali rowniez moje akcje (jesli tak moze ,nie wiem tego) i po scaleniu akcji cena bedzie powyzej 1zl to bede mial ten zysk z akcji spolki ktora kupilem po groszowej cenie do tej juz po scaleniu?

i drugie pytanie
czy spolka moze scalic kupione przed scaleniem przez ze mnie akcje?

Dodano 2014-06-05 11:46
to znaczy ze jezeli spolka groszowa scali rowniez moje akcje (jesli tak moze ,nie wiem tego) i po scaleniu akcji cena bedzie powyzej 1zl to bede mial ten zysk z akcji spolki ktora kupilem po groszowej cenie do tej juz po scaleniu?

i drugie pytanie
czy spolka moze scalic kupione przed scaleniem przez ze mnie akcje?

Post: #4 
2014-06-05 13:15

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48259
0
Jeśli spółka dokonuje scalenia akcji, to dotyczy ono wszystkich wyemitowanych akcji, niezależnie od posiadacza.

Natomiast całkowita wartość akcji dostępnych na rynku, oraz wartość tych zakupionych przez Ciebie, jak i Twój łączny zysk/strata nie ulegną zmianie.

To trochę tak jakbyś miał 1000 złotych w nominale 1 pln i wymienił to na nominał 100pln - kwota całkowita się nie zmienia.
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #5 
2014-06-05 15:10

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
dokładnie mi chodzi o spółkę MSXRESOUR, obserwuje ja od początku roku. Z 0,05gr zrobiło się 0,24gr później powolny spadek do 0,12gr. Wcześniejsza nazwa spółki to MOSTOSTALEXPORT spółka zmieniła nazwę i ma się zając w Mongolii wydobywaniem miedzi i złota. Scalenie akcji 25:1 Wartość księgowa jednej akcji 0.50gr

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG134688.1-2.02%06-24
WIG203553.7-2.49%06-24
WIG20 Fut3555.0-1.96%06-24
WIG20USD940.2-2.94%06-24
mWIG409428.4-1.28%06-24
sWIG8030751.0-0.97%06-24
 Notowania Świat
US BlueChip51848.9+0.35%06-24
S&P500 Fut7473.8-0.05%8:03
Nikkei72351.6+4.59%7:58
DAX24740.4-0.62%06-24
Ropa WTI69.5-0.57%8:13
Złoto3982.9-0.41%8:13
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28804+0.01%8:13
CHF/PLN4.64953+0.05%8:13
USD/PLN3.77342-0.03%8:13
EUR/USD1.13638+0.04%8:13
GBP/USD1.31788+0.10%8:13
USD/JPY161.812+0.02%8:13
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
OPTEAM 6.25 0.00%
VIGOSYS 564.00 0.00%
INTERBUD 1.59 0.00%
ALTA 1.72 0.00%
TRANSPOL 13.00 0.00%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl