Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Analiza Tauron
Wyświetleń: 4735. Obserwuje: 2 osób.
Post: #1 
2015-04-16 23:16
Cena waloru: 4.83

nera

Łódź
Posty: 27
Shouty: 0
0
Witam wszystkich,

Chciałbym podzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat Tauronu oraz chcicałbym prosić o Wasze spostrzeżenia.

Wykres tygodniowy:

Spółka od prawie dwóch lat jest w trendzie wzrostowym. W okresie tym doświadczyła jednak kilku głębokich korekt. Jedna z takich korekt trwa obecnie i jest szansa na jej zakończenie. Nastąpiło wejście ponad ważny opór który kształtował się na poziomie 4,72.

Wykres dzienny:

Od grudnia 2014 trwa trend spadkowy. Dziś kurs oparł się o linię tych spadków. Dodatkowo zaciska się trójkąt wyznaczony o linię wsparcia obecnego odbicia. Przebicie którejś z tych dwóch linii zdecyduje w którą stronę podąży kurs w kolejnych dniach. Dodatkowo w ostatnim czasie kurs plasował się w przedziale 4,60-4,72. Kurs nie potrafił wyjść po za ten przedział, aż do dzisiejszego mocnego wybicia. Czy to oznacza, że kurs będzie rosnąć? Zobaczymy...

Dodatkowo poza AT, uważam, że otoczenie sprzyja spółkom energetycznym które zdecydowaną większość energii wytwarzają z węgla. Taniejący surowiec, oraz ogólna nadpodaż która panuje obecnie w Polsce na rynku węgla sprzyja obniżce kosztów spółek energetycznych. Liczę tu na podobny efekt jaki zaistniał w PGNiG, Orlenie i lotosie które w znacznej części swoje ostatnie zwyżki notowań zawdzięczają taniejącym surowcom a co za tym idzie spadkom kosztów ich działalności. Fundamentalnie spółka wygląda stabilnie, generuje zyski które urosły w ostatnim roku. Spółka wypłaci w tym roku dywidendę, choć niezdecydowanie jeszcze w jakiej wielkości. Zarząd, podobnie jak rok temu, rekomenduje dywidendę w wysokości 0,15zł za akcję. W zeszłym roku jednak dywidenda wyniosła 0,19 zł/akcja...

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47

Post: #2 
2015-04-20 15:10
Cena waloru: 4.88

grzesiq

Skowronkowo
Posty: 6
Shouty: 86
0
Dokąd urośnie?

Dodano 2015-04-20 18:30
Dokąd urośnie?

Post: #3 
2015-04-20 19:21
Cena waloru: 4.88

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Co najmniej 5,07??

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG138075.5-0.56%17:09
WIG203659.5-0.53%17:09
WIG20 Fut3646.0-0.22%17:04
WIG20USD979.7-1.14%17:15
mWIG409633.8-0.84%17:09
sWIG8031207.2-0.11%17:09
 Notowania Świat
US LargeCap7470.3-0.40%19:09
Nasdaq10030228.7-0.58%19:08
Nikkei72354.0+1.55%8:45
DAX25151.5+0.66%17:31
Ropa WTI73.6-3.83%19:09
Złoto4187.8+0.66%19:09
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.27508+0.40%19:09
CHF/PLN4.62220+0.51%19:09
USD/PLN3.73918+0.78%19:09
EUR/USD1.14332-0.37%19:09
GBP/USD1.32452+0.09%19:09
USD/JPY161.505+0.13%19:09
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [1]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
CLOUD 96.80 19.51%
OPTEAM 6.05 17.48%
COMPERIA 6.30 8.62%
ATLANTAPL 20.90 7.73%
LSISOFT 53.80 7.60%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl