Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Colian
Wyświetleń: 3414. Obserwuje: 3 osób.
Post: #1 
2015-08-20 17:18
Cena waloru: 4.60

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
No to jeszcze jedna spółka do obserwacji a mianowicie Colian

Gdzieś u kogoś już czytałem o tej spółce ale nie mogę się teraz tego doszukać.
Kurs przebił wyrysowany opór i jesteśmy na etapie testowania go od góry, ze względu na zbliżające się wsparcie wydaję mi się, że wzrost kursu spółki jak najbardziej prawdopodobny.

Post: #2 
2015-08-21 12:12
Cena waloru: 4.55

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
I analizy takich swiezakow można poczytać. Widać, że dobrze zapoznałeś się z teorią AT zanim zacząłeś publikować swoje analizy i wiesz co się z czym je. Oby tak dalej
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

Post: #3 
2015-08-21 12:24
Cena waloru: 4.52

Silwest

Posty: 52
Shouty: 555
0
Tylko w celu wyjasnienia. Artumus - post gala był sarkazmem ...


Na screenie który wrzuciłes zaznaczyłeś "linie trendowe" (jak mniemam), a piszesz o oporach i wsparciach

Post: #4 
2015-08-21 12:25
Cena waloru: 4.55

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
Wcale nie był sarkazmem. Linie trendowe to właściwie też są wsparcia i opory, tylko że skośne. W tym przypadku nazewnictwo nie robi jakiejś wielkiej różnicy, każdy wie o co chodzi
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

Post: #5 
2015-08-21 12:57
Cena waloru: 4.50

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Silwest - J.J.Murphy "Analiza techniczna rynków finansowych":


Sorry za jakość zdjęć

Post: #6 
2015-08-21 12:59
Cena waloru: 4.50

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
No no, Silwest, zostałeś zaorany nie byle czym :D
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

Post: #7 
2015-08-21 13:16
Cena waloru: 4.50

Silwest

Posty: 52
Shouty: 555
0
artumus, przepraszam masz racje po prostu przyzwyczailem się że po prostu nazywam to linia trendu.
A dodam jeszcze w tej samej książce pada stwierdzenie co do poziomych lini oporu/wsparcia i (niekiedy) ich wyższości nad linią trendu

Tez bym wkleik zdjęcie, ale nie mam czasu szukać

Co do samej spólki

Post: #8 
2015-08-21 13:24
Cena waloru: 4.50

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
Tak Silwest, dobrze pamiętasz (też to czytałem). Wyższość linii poziomych nad skośnymi jest uzasadniona z psychologicznego punktu widzenia. Założenie jest takie, że analiza techniczna wywodzi się z pamięci inwestorów o przeszłych zachowaniach ceny. Przykładowo: inwestor pamięta jak kilka lat wcześniej cena jakiegoś aktywa zatrzymała się na poziomie np. 20 zł i potem zaczęła spadać, to teraz jako posiadacz tego aktywa będzie bardziej skłonny do sprzedaży po takiej właśnie cenie w obawie przed powtórką historii (zakładając, że nie będzie on jedynym, to fala podaży wywoła spadki na tym poziomie, i w ten sposób poziom 20 zł zostanie potwierdzony jako opór). Lini skośnej bez oglądania wykresu niestety nie jesteśmy w stanie "zapamiętać" dlatego też są one mniej istotne.

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2015-08-21 13:24:50
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

Post: #9 
2015-08-21 14:31
Cena waloru: 4.50

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Spoko Silwest W tym wszystkim nie chodzi mi o to by się spierać o nazewnictwo, tylko by zwrócić uwagę na spółkę Colian. By zaspokoić również swoją ciekawość wyrysowałem poziome wsparcia i oporów :

Poziom 4,20 mamy za sobą - ewentualny SL?
Poziom 4,69 wyrysowałem już na wykresie tygodniowym i gdy dałem dzienny pokrył się dokładnie z otwarciem małej luki kilka dni temu.
Kolejny poziom którego nie widać już na tym wykresie, wykreślony również na tygodniowym wykresie to 5,60.
Mniejsza z tym puki co szukamy sygnału kupna i właśnie Na dzień dzisiejszy kształtuje nam się doji, a za wczoraj mamy czarną świeczkę ustawioną trochę wyżej. Jedyne co znalazłem co jest podobne do tego układu to "gwiazda doji +" również z w/w książki.
Martwią mnie natomiast niekorzystne oscylatory RSI i MACD
Pozdrawiam

Post: #10 
2015-08-21 19:01
Cena waloru: 4.48

mateuniontko1

Siemiatycze
Posty: 189
Shouty: 284
0
Artumus, widze ze tytul sie przydal
Bardzo dobrze
https://www.youtube.com/watch?v=Xnn7dNPDZlw

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG134688.1-2.02%06-24
WIG203553.7-2.49%06-24
WIG20 Fut3555.0-1.96%06-24
WIG20USD940.2-2.94%06-24
mWIG409428.4-1.28%06-24
sWIG8030751.0-0.97%06-24
 Notowania Świat
US BlueChip51848.9+0.35%06-24
S&P500 Fut7460.5-0.22%3:49
Nikkei71576.5+3.47%3:43
DAX24740.4-0.62%06-24
Ropa WTI69.3-0.76%3:59
Złoto3975.8-0.59%3:59
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28710-0.02%3:59
CHF/PLN4.64889+0.03%3:59
USD/PLN3.774720.00%3:59
EUR/USD1.13574-0.02%3:59
GBP/USD1.31701+0.03%3:59
USD/JPY161.726-0.03%3:59
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
OPTEAM 6.25 11.61%
VIGOSYS 564.00 11.46%
INTERBUD 1.59 9.66%
ALTA 1.72 7.50%
TRANSPOL 13.00 7.44%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl