Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Sprzedaż
Wyświetleń: 4112. Obserwuje: 5 osób.
Post: #1 
2017-02-09 15:54

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam. Jestem nowy i mam parę pytań,stąd ta zakładka. Pierwsze to, przy jakiej procentowej stopie zwrotu najlepiej sprzedawać akcje?

Post: #2 
2017-02-09 16:01

arnolddgt

Orneta
Posty: 1258
Shouty: 39899
2
Dudi zapewne chodzi Ci o stopę zwrotu, a więc:


Możesz ją sobie obliczyć indywidualnie dla każdej akcji, wtedy będziesz miał pełną wiedzę. Tu masz wzór:

Nie musisz dziękować :D
Bogaty nie jest ten co zarabia, ale ten co oszczedza..!!

Post: #3 
2017-02-09 16:06

sth2die4

Wwa
Posty: 151
Shouty: 5649
0
potwierdzam, najlepszy sposób

Post: #4 
2017-02-09 16:11

luczek

Posty: 179
Shouty: 756
0
A tan na poważnie to dla każdej spółki stopa zwrotu może być inna. Zamiast patrzeć na procenty, lepiej patrz na wykres i tam zobaczysz ewentualne sygnały sprzedaży. Śledź też wszystkie informacje o spółce, wyniki itp.
"Jestem anonimowym przegrywającym " :P

Post: #5 
2017-02-09 16:11

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
to dla przykłdu , orangepl mam obecnie 4,41% zwrotu, sprzedawać?


Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2022-04-22 00:33:58

Post: #6 
2017-02-09 16:14

luczek

Posty: 179
Shouty: 756
0
Dudikonrad napisał:
to dla przykłdu , orangepl mam obecnie 4,41% zwrotu, sprzedawać?


musisz ocenić czy jest dalszy potencjał wzrostu
"Jestem anonimowym przegrywającym " :P

Post: #7 
2017-02-10 07:39

Amergin

Somewhere
Posty: 25
Shouty: 263
0
Przed kursem orangepl widać wyraźnie dwie linii oporu. Możesz potrzymać do pierwszej i zobaczyć co się tam będzie działo. Jeśli kurs ją przeskoczy, to następna w kolejce jest linia oporu przy 6zł.



Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2017-02-10 08:03:54
The stock market is a device for transferring money from the impatient to the patient. – Warren Buffett

Post: #8 
2017-02-10 09:05

luczek

Posty: 179
Shouty: 756
0
Jest jeszcze linia trendu spadkowego od szczytu na 7 złotych.
"Jestem anonimowym przegrywającym " :P

Post: #9 
2017-02-14 08:58

Amergin

Somewhere
Posty: 25
Shouty: 263
0
http://businessinsider.com.pl/wiadomosci/raport-orange-za-2016-r/zkqy4dc
The stock market is a device for transferring money from the impatient to the patient. – Warren Buffett

Post: #10 
2017-02-14 09:15

Kappone

Posty: 4
Shouty: 0
0
Brak dywidend + zmiany rekomendacji.

Post: #11 
2017-02-16 10:17

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Co to jest wolumen? to są te czerwone kreski pod wskaźnikiem wzrostu i spadku? BMPAG nie pokazuje wzrostu ani spadku? Co z akcjami jak spółka zbankrutuje? do wyrzucenia?


Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2022-04-22 00:33:58

Post: #12 
2017-02-16 10:24

luczek

Posty: 179
Shouty: 756
0
To słupki, pod wykresem, podpisane zazwyczaj VOL, lub Volume, kolor może być chyba różny w różnych programach. Wolumen oznacza ilość akcji jaka w ciągu sesji zmieniła właściciela. Im większy wolumen tym większe znaczenie ma np. wybicie górą lub dołem, oznaczające zmianę trendu.
"Jestem anonimowym przegrywającym " :P

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG134688.1-2.02%17:09
WIG203553.7-2.49%17:09
WIG20 Fut3555.0-1.96%17:04
WIG20USD940.2-2.94%17:15
mWIG409428.4-1.28%17:09
sWIG8030751.0-0.97%17:09
 Notowania Świat
US LargeCap7362.6-0.04%20:19
Nasdaq10029154.8-0.66%20:18
Nikkei69175.0-0.88%8:45
DAX24716.2-0.71%17:30
Ropa WTI70.2-4.06%20:19
Złoto3987.6-2.98%20:19
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.29150+0.20%20:19
CHF/PLN4.65108+0.09%20:19
USD/PLN3.77966+0.46%20:19
EUR/USD1.13542-0.26%20:19
GBP/USD1.31621-0.30%20:19
USD/JPY161.810+0.17%20:19
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
OPTEAM 6.25 11.61%
VIGOSYS 564.00 11.46%
INTERBUD 1.59 9.66%
ALTA 1.72 7.50%
TRANSPOL 13.00 7.44%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl