Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
C/Z KGHM
Wyświetleń: 4358. Obserwuje: 1 osób.
Post: #1 
2017-08-16 20:15
Cena waloru: 123.00

Logon

Posty: 28
Shouty: 4
0
Witam,
Słowem wstępu:
Ponad rok temu, zainteresowałem się inwestowaniem długoterminowym. Spijałem wiedzę może miesiącami, a na pewno tygodniami zakładając z każdą zdobytą porcją portfele.
Aktualnie przeglądając je (portfele), widzę, że każdy następny jest lepszy - pod kątem zysków.
Niestety, ponad rok czasu potrafi wyczyścić pamięć i wiedzę porządnie.
Dlatego też odświeżam wiadomości.

Pytanie zasadnicze.
Aktualnie C/Z KGHM wynosi -5,63, wartość jego rynku to -0,63.
Czy oznacza to, że pomimo średniowysokiej C/WK, warto byłoby kupić KGHM do portfela?

Post: #2 
2017-08-16 20:37
Cena waloru: 123.00

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
zawsze warto, kontrola skarbu państwa, rozwijająca się działalność, dużo inwestycji które niedługo przyniosą sporo siana jutro wyniki finansowe także ja bym łapał :P poza tym ceny miedzi mówią same za siebie

Post: #3 
2017-08-16 21:08
Cena waloru: 123.00

Logon

Posty: 28
Shouty: 4
0
Trafiłem na własne notatki i przejrzałem dane finansowe KGHM.
Od dwóch lat ma zyski na minusie(straty), i tym samym traci na każdą akcje. Podobnie ROE i ROA pozostają na minusie. Nie mówiąc o długu który wzrósł z 36% na 50%. Zgodnie z tym co sobie sam wypisałem w notatkach, nie tknąłbym takiej spółki. Jedyny plus jaki mi wychodzi to średni zysk r/r na poziomie 95% (co przekłada się na moim wirtualnym portfelu).

Tak, w notatkach mam by nie tykać niczego z C/z poniżej 0, a C/wk też przekroczyła magiczny próg opłacalności - 1,5.

Mógłby mi ktoś napisać dlaczego KGHM jest na minusie w wynikach finansowych? I dlaczego warto w takim razie ją nadal zakupić?
Czy to właśnie sprawka wspomnianych przez Ciebie goku1994 inwestycji, w które KGHM pakuje każdy (miedziany!) grosz, by w końcu się odbić.

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG134688.1-2.02%17:09
WIG203553.7-2.49%17:09
WIG20 Fut3555.0-1.96%17:04
WIG20USD940.2-2.94%17:15
mWIG409428.4-1.28%17:09
sWIG8030751.0-0.97%17:09
 Notowania Świat
US LargeCap7366.0+0.01%20:20
Nasdaq10029200.1-0.50%20:19
Nikkei69175.0-0.88%8:45
DAX24716.2-0.71%17:30
Ropa WTI70.4-3.89%20:20
Złoto3983.4-3.09%20:20
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.29161+0.20%20:20
CHF/PLN4.65094+0.09%20:20
USD/PLN3.78029+0.48%20:20
EUR/USD1.13526-0.27%20:20
GBP/USD1.31602-0.32%20:20
USD/JPY161.827+0.18%20:20
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
OPTEAM 6.25 11.61%
VIGOSYS 564.00 11.46%
INTERBUD 1.59 9.66%
ALTA 1.72 7.50%
TRANSPOL 13.00 7.44%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl