Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapamiętaj mnie
Wybierz spółkę:
NoweSpółkiAnalizyGiełdaGospodarkaGraOffTopic
Jak zyskać na nadchodzącym kryzysie w POLSCE
Wyświetleń: 2263. Obserwuje: 5 osób.
Post: #1 
2018-08-30 13:25

pulchopny

Posty: 2
Shouty: 0
0
Polecam zmęczyć te rozwlekłe wypociny, gdyż niejednemu mogą one uratować majątek. Kryzys światowy? Wyreżyserujmy go i spiszmy wszystko na nieudolność rządów. Tak działa obcy kapitał w Polsce i tym się kończy, że praktycznie żaden bank w Polsce nie jest w rękach polskich.

Ale jak?!

Bardzo prosto.

Dziś jedynymi, którzy mogą dostać kredyt w Polsce są młodzi, którzy chcą na mieszkanie, i korporacje, ale w każdym przypadku bank żąda ponad dwukrotnego zabezpieczenia, np. w hipotece. Samo to twierdzenie zawiera w sobie klucz i być może nic Ci to Czytelniku nie mówi, ale zaraz ujrzysz w jasnych barwach w jak zimnej d...ie jest cały naród.

Jest bowiem w Polsce mnóstwo przedsiębiorców, którzy mają kapitał koło bańki i powyżej. Wliczając w to właścicieli Lewiatanów, kilku sklepów, budowlańców, firmy spawalnicze, itd. itp. Jednak jakbyś nie zapytał – każdy jak w „kalkulacje frankowe” powie Ci, że jedyny „pewnik” (buhaha) w biznesie to nieruchomości. Każda ich inwestycja urosła z tego, że kupowali nieruchomość i zastawiali ją w banku na kredyt, aby kupić więcej. A przynajmniej w ten mniej więcej sposób kumulowali kapitał. Co więcej taki przedsiębiorca powie, że nawet w kryzysie 2008-2012 nieruchomości poszły tylko w dół o 5-10%, a więc to pewniak. Niestety wygląda to tak jak z „kalkulacjami frankowymi”, kiedy frank był dokładnie takim samym pewnikiem. Zły pieniądz jest wypierany przez gorszy pieniądz, więc sam pieniądz dla biednych jest do zarabiania, a bogatym służy do przywłaszczania majątku innych. A więc jedynym pewnikiem w biznesie jest śmierć i podatki, choć dużo się znajdzie takich, którzy uważają się za siłę napędową tego kraju i jedynych ambitnych, tylko dlatego, że już na starcie mieli więcej od innych. Ten kryzys wywołany zostanie dlatego, że w boomie budowlanym powstała niewiarygodnie duża liczba nieruchomości w Polsce i banki, obcy kapitał, chce ją zawłaszczyć, zapewne usprawiedliwiając taką manipulację tym, że koszty inwestycji poszły za wysoko.

Wróćmy jednak do sedna.

Jeśli bank wymaga od kogokolwiek ponad dwukrotnie większego zabezpieczenia do kredytu, co w Polsce oznacza ponad dwa razy więcej hipoteki, to oznacza to tylko tyle, że bardziej opłaca się stare nieruchomości sprzedać, aby zainwestować w coś nowego i większego. Tu jest więc problem w całej tej sprawie. Jeśli dużo ludzi zacznie sprzedawać hipoteki, to zaczną one bardzo szybko tanieć. Bank kredytu nie da takim inwestorom, a ich koszty inwestycji już rosną o o wiele za dużo. Aby więc nie stracić ciągłości inwestycyjnej będą jak najszybciej wyprzedawać coraz tańsze nieruchomości, aby pokryć coraz większe koszty, a więc większość z nich zbankrutuje.

Przebiegłość tego modelu to jednak nie wszystko. Jeśli banki żądają tak dużego zabezpieczenia już dziś, to wiedzą, że w przyszłości straci ona wartość i nie dają już dziś kredytów, bo wiedzą, że nikt ich żadną hipoteką w przyszłości nie spłaci.

No dobrze. Trochę srutu tutu, trochę pitu bajdu, ale może zmyślam i nawet jeśli nie, to może się to Polsce przyda. Przynajmniej w bessie przedsiębiorcy będą taniej budować pojedyncze inwestycje, z których dostaną większy zysk, niż zakładano – bo to się opłaca w bessie. Może i tak, ale zastanówmy się, kto „kupi” większość nieruchomości w Polsce w tym kryzysie? Banki. Czytaj – obcy kapitał. Czyli jeśli dziś „polski” kapitał to 85% Niemcy, dzięki temu kryzysowi będzie to jakieś 95%. Nie oszukujmy się. Takie spektakle robi się w jakimś celu!!

No bo to jest bardzo proste. Strasznie. Ceny nieruchomości zaczną spadać, a więc i firmy będą plajtować i spanikowani drobni inwestorzy będą skłonni sprzedawać je coraz taniej. Banki oczywiście ceny będą kontrolować, ale jeśli firmy splajtują, to po co bankom nieruchomości, które miały z kredytów sprzed okresu wstrzymywania przyznawania kredytów? Banki chcą pieniędzy, a nie skrawka ziemi, czy mieszkania w bloku. Ludzie po prostu cenią sobie takie nieruchomości bardziej niż pieniądze ze względu na brutalną politykę banków. Czyli można oczekiwać, że ceny zejdą bardzo, bardzo nisko, a wtedy ulegną zamrożeniu. Dlaczego? Banki chcą mieć pewność, że zbankrutują wszyscy potencjalni bankruci. Co potem??

Potem to już powiedzmy kontrolowanie cen, w celu ich wzrośnięcia. Nikomu chyba nie muszę mówić w jak prosty się to sposób robi. Banki "poświęcą" jakieś 15% swoich zasobów nieruchomości, na rynku, na którym będą miały większość nieruchomości i będą w sprzedaży sugerowały, że ceny rosną. Rynek wygłodzony rzuci się na taką okazję i każdy będzie jak najszybciej chciał się "odkuć" zanim ceny spadną z powrotem do poziomu bardzo niskiego. Nie spadną. Wzrosną do poziomu wyższego niż pierwotny. Jak to?! Ano tak to!

Po prostu banki chcą mieć pewność, że Polaka nie będzie już stać na zakup Ziemi... tej Ziemi... parafrazując klasyka. A więc można się dorobić, jeśli w cenie najniższej kupi się nieruchomość, a sprzeda w cenie wyższej, niż dzisiejsza.

Co powiedzą banki po takim kryzysie:
a) Wina rządów
b) Doprowadziło do tego 500+ (to standardowy powód, więc i on się znajdzie wśród przyczyn)
c) Banki nie dawały kredytów, bo wiedziały, że źle się to skończy dla przedsiębiorców, którzy niedługo zbankrutują banki pokażą, że mają czyste ręce (przejdzie w telewizji kontrolowanej przez obcy kapitał)
d) Kryzys światowy był nieunikniony
e) Cena nieruchomości w Polsce jest wreszcie wyższa, więc to "dobrze", bo bardziej odwzorowuje koszty inwestycji

Zapłacimy my. Ja, Ty, społeczeństwo...

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2018-08-30 13:26:27
Dobrze, że orzeł stoi na straży

Post: #2 
2018-08-30 16:17

Carlos971

Zielona Góra
Posty: 119
Shouty: 0
0
http://www.eioba.pl/a/5qc8/o-tym-jak-banki-wywoluja-dzis-kryzys-w-polsce, może by tak wskazać źródło? :P
"Kupić taniej, sprzedać drożej" - Johny z Bogdańca

Post: #3 
2018-08-30 17:09

Skinni

Poznan
Posty: 262
Shouty: 2357
0
Kolejne bzdury i te 500+. Ludzie przeczytają niby prawdę co okazują się bzdurą i wydaje im się że są mądrzejsi.
https://www.facebook.com/pages/Leszcz-na-Forexie/1531234843812484?ref=hl

Post: #4 
2018-08-30 17:42

pulchopny

Posty: 2
Shouty: 0
0
Carlos971 napisał:
http://www.eioba.pl/a/5qc8/o-tym-jak-banki-wywoluja-dzis-kryzys-w-polsce, może by tak wskazać źródło? :P

Tak. Tylko po co podawać źródło, jeśli i samemu się to źródło napisało. Czy bzdury? No cóż. Prognosta, wizjoner, jasnowidz jest śmiesznym wariatem z mokrą głową, póty, póki nie ma prawa powiedzieć "a nie mówiłem"?
Dobrze, że orzeł stoi na straży

Post: #5 
2018-08-31 07:41

jankowski

Warszawa
Posty: 77
Shouty: 1328
0
Jeśli bank wymaga od kogokolwiek ponad dwukrotnie większego zabezpieczenia do kredytu, co w Polsce oznacza ponad dwa razy więcej hipoteki, to oznacza to tylko tyle, że bardziej opłaca się stare nieruchomości sprzedać, aby zainwestować w coś nowego i większego.


Przepraszam, ale nie rozumiem implikacji. Możesz mi objaśnić ten mechanizm?
Kolejna sprawa - banki nie żądają dwukrotnego zabezpieczenia, minimalny wkład wynosi 10%, więc de facto zabezpieczenie to jakieś 111% wartości kredytu.
Jeśli dużo ludzi zacznie sprzedawać hipoteki, to zaczną one bardzo szybko tanieć. Bank kredytu nie da takim inwestorom, a ich koszty inwestycji już rosną o o wiele za dużo.

Masz na myśli sprzedaż nieruchomości obarczonych hipoteką?
Jeśli banki żądają tak dużego zabezpieczenia już dziś, to wiedzą, że w przyszłości straci ona wartość i nie dają już dziś kredytów, bo wiedzą, że nikt ich żadną hipoteką w przyszłości nie spłaci.

Przecież banki nadal udzielają kredytów xD
Przynajmniej w bessie przedsiębiorcy będą taniej budować pojedyncze inwestycje, z których dostaną większy zysk, niż zakładano – bo to się opłaca w bessie.

Przecież w hossie też bardziej się opłaca wybudować taniej i sprzedać drożej xD
A więc można się dorobić, jeśli w cenie najniższej kupi się nieruchomość, a sprzeda w cenie wyższej, niż dzisiejsza.

Kurcze, starałem się podchodzić poważnie do tych wypocin, ale się nie da.
Dla takich mądrości warto było poświęcić te 3min :D
Uzupełnię - wiesz jak stracić? Można stracić, jeżeli w cenie najwyższej kupi się nieruchomość, a sprzeda w cenie niższej, niż dzisiejsza.

Post: #6 
2018-09-01 22:35

Shylock

Gdynia/Berlin
Posty: 17
Shouty: 582
0
Kryzysy to normalna sytułacja cyklu konikuralnego oczyszczającego niezdrową sytułacją na rynkę. Ostatni kryzys wymiótł masę Biur nieruchomości i nadmiar kredytu na rynku, dla osób, które tego kredytu dostać nie powinny. Wiec dlaczego zakładać, że jest on zły. Może on zmusza do myślania- że obecna sytułacja wymaga zmian.

Nie czytałem całej twojej teorii bo jest ona bardzi powierzchowna i nieodwzrowuje całej sytułacji. Przykład jest sytułacja "Niemcach". Mieszkam w Niemczech i mogę ci powiedzieć jak to wygląda, jeżeli weźmiesz kredyt na nieruchmość ( na którą ciebie niestać )płacisz i umierasz a bank przejmuje nieruchmość poczym odsprzedaje ją dalej ( lub daje kredyt pod zastaw, innymi słowy Dom zawsze jest banku a ty masz go czasowo w ramach kredytu czyli bank zarabia podwójnie bo Kredyt ( jego oprocentowanie) +nieruchmość ( jego cena)) lub odsprzedaje go funduszowi inwestycyjnemu ( tak stało się w Dreźnie gdzie cała spółdzielnia została odsprzedana fuduszowi amerykańskiemu, co spowodowało wzrostem czynszu. Jest to następstwo ustawy z 2011 o prywatyzowaniu spółdzieni, którą doprowadziła do wzrostu cen czynszów o około 30% dla całych Niemiec i miast jak Monachium 60 % ( ostatnie 3 lata) 50 % Hamburg .
W Polsce jest podobnie po wejściu do UE ceny nieruchmości wzosły o 100 % a teraz o 50 % ( mam na myśli Gdynię).

Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2018-09-01 22:56:09
Who dares wins

Post: #7 
2018-09-03 11:52

Carlos971

Zielona Góra
Posty: 119
Shouty: 0
0
Jest też inna sprawa z cenami nieruchomości. Mamy od ch... imigrantów z Ukrainy, którzy wynajmują mieszkania/domy jak leci. Dom na 5-6 osób, oni wynajmują w 20, dla nich po rozłożeniu kosztów jest i tak tanio, ale podbijają popyt na nieruchomości. W końcu to się wszystko unormuje, a ceny pójdą w dół... nie przez banki
"Kupić taniej, sprzedać drożej" - Johny z Bogdańca

Post: #8 
2018-09-04 10:45

Shylock

Gdynia/Berlin
Posty: 17
Shouty: 582
0
Kocham temat wynajem każdy wie co i jak ale nikt nie liczy amortyzacji nieruchomości, strat czy nie zapłaconego czynszu...
Who dares wins

Post: #9 
2018-09-04 15:19

Frans

Wrocław
Posty: 7
Shouty: 1364
0
No gościu bzdury totalne. Serio.

GPWŚwiatWaluty
Forum
» Dywidenda [0]WAWEL
» Wskaźniki - prośba o podpowiedź [6]
» INFRA [1]INFRA
» Spadło dość pytanie czy warto wchodzić [1]NGGAMES
» prośba o dodanie spółki Duality SA (DUA) [0]CZTOREBKA
» prosba o dodanie [65]ETFSP500
» Pracowniczy program zakupu akcji [0]
» Czy warto już kupować ? [2]MERCATOR
» Portfel - Techniczne [4]
» Boruta --> HUB.TECH [9]Hub.Tech
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Statica. Notowania w czasie rzeczywistym: statica.pl