Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Bessa, kiedy Koniec??
Wyświetleń: 28238. Obserwuje: 14 osób.
Post: #21 
2008-07-17 15:16

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Skoro warunkiem ma być cena ropy, dodajmy - spadająca cena, to czy warto teraz kupować spółki paliwowe? Są one wyceniane między innymi na podstawie zapasów jakie gromadzą. Jeśli więc zapasy są droższe, to i cena rośnie.


Zastanawiają mnie również Astarta i Kernel. Od stycznie systematycznie rosły, podczas gdy krajowe spółki traciły. Zwłaszcze Astarta jest sprzężona z ceną ropy.

Post: #22 
2008-07-17 15:44

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Cena ropy!!!

Przecież nie firma za różnicę płaci tylko Konsument!!!

Post: #23 
2008-07-17 17:45

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
czyli na poprawe mozemy liczyc gdy inflacja w USA bedzie spadala i dolar zyskiwal na wartosci w stosunku do EURO, i przy taniejacej ropie?
ps. Mocny polski nie jest dobry dla polskiej gospodarki?

Post: #24 
2008-07-17 22:57

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
davit84 napisał:
Zastanawiają mnie również Astarta i Kernel. Od stycznie systematycznie rosły, podczas gdy krajowe spółki traciły. Zwłaszcze Astarta jest sprzężona z ceną ropy.


Wydaje mi się że jest to spowodowane napływem kapitału spekulacyjnego podobnie jak w przypadku ropy. Jak wiadomo ten rok nie sprzyjał rolnikom i to nie tylko w Polsce ( chyba też między innymi w Japonii). A jakby nie spojżeć to obydwie spółki wymienione nalezą do sektora spożywczego.

Post: #25 
2008-07-23 13:14

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Wedlug was to juz poczatek Hossy na GPW, patrzac na wspinajacy sie indeks? oraz... Czy bedzie sie oplacalo teraz wykupic akcje spolek (z najwiekszymi perspektywami) w najblizszej korekcie?

ps.Wiecie co jest z KGHM? Od wyplaty dywidendy cena akcji utrzymuje sie cialge na niskim poziomie, jakies info. moze macie na temat wzrostow?

Pozdrawiam

Post: #26 
2008-07-23 17:36

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Właśnie KGHM... ostatnim czasem znacznie spadł - może to dobra okazja na zakup?
Bliżej się interesowałem, ale na prosty chłopski rozum to największa polska spółka miedziowa w najbliższym czasie powinna odrobić straty...


Post: #27 
2008-07-24 16:53

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Hmm... To jest pewnie ta koretka tego szybkiego wzrostu marorz najwyrazniej ma racje.
Pzdr.

Post: #28 
2008-07-25 18:14

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam, jak myslicie kiedy zakonczy sie bessa na GPW? Jezeli znacie jakies informacja na temat zblizajacej sie poprawy tej sytuacji to napiszcie , nawet jesli nie chcecie sie dzielic info. to powiem wam tyle, ze to przeciez jest gra :P. Sporo osob mowi ze zalezy to od amerykanskiej gieldy (sytuacja na GPW) hmm... napiszcie co wiecie ^^, kazde zdanie mile widziane Mam tez mala prosbe jezeli ktos zna jakies artykuly ma tematy:
-od czego zalezy ogolna sytuacja gieldy (hossa, bessa).
- Kiedy akcje rosna (np. kiedy firma zwalnia pracownikow [tak mi kuzyn po ekonomi powiedzial], kiedy jest przejecie w danym sektorze duzej spolki przez inna.)
Pozdrawiam!

Post: #29 
2008-07-25 18:14

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
dzisiaj

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG138854.4+0.24%06-19
WIG203678.8+0.21%06-19
WIG20 Fut3654.0-0.44%06-19
WIG20USD991.0+0.15%06-19
mWIG409715.3+0.37%06-19
sWIG8031241.5-0.10%06-19
 Notowania Świat
US BlueChip51564.7+0.14%06-18
S&P500 Fut7516.0-0.53%1:59
Nikkei72417.2+1.64%7:41
DAX24985.8-0.16%06-19
Ropa WTI75.3-1.63%7:56
Złoto4196.7+0.88%7:56
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.25821+0.01%7:56
CHF/PLN4.59846-0.01%7:56
USD/PLN3.71666+0.17%7:56
EUR/USD1.14571-0.16%7:56
GBP/USD1.32136-0.15%7:56
USD/JPY161.690+0.25%7:56
Forum
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Prośba o dodanie EDITEL SA [0]
Wzrosty Spadki Staty
LSISOFT 51.20 13.02%
INTERBUD 1.53 7.75%
CYFRPLSAT 16.45 7.06%
DRAGOENT 22.90 7.01%
DBENERGY 8.90 6.97%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl