Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Czytanie wykresu
Wyświetleń: 5351. Obserwuje: 4 osób.
Post: #1 
2021-09-09 11:10

Batat

Posty: 1
Shouty: 0
0
Witam, czy może mi ktoś wytłumaczyć jak odczytać wykres który wyświetla się po wyborze spółki? Konkretnie chodzi mi czym jest ta czerwona linia z wartościami podanymi w tysiącach i czy mogę zmienić rodzaj wykresu.


Edytowany 3 raz-y, ostatni raz: 2021-09-09 11:19:11

Post: #2 
2021-09-09 11:46

Poloakis

Sugondese
Posty: 331
Shouty: 1956
1
Olej ten wykres.

Rób normalną analizę techniczną na stooq.pl

Czerwone kreski to wolumen handlu.
Na dobrą sprawę, można go ignorować.
Ja tutaj przyszedłem z forexa, i nigdy się nie nauczyłem z czym się je wolumen XD.
https://finance.yahoo.com/news/warren-buffett-sends-investors-382-090600160.html

Post: #3 
2021-09-09 13:59

jacike

Posty: 1
Shouty: 0
0
Wolumen jest zwykle dobrym potwierdzeniem świeczki, zwłaszcza konkretnych długich świeczek, doji, odwrotów, wymian, wsparcia, oporu. Gdy jest np wybicie poziomu czy średniej albo obrona poziomu a duży wolumen potwierdza siłę i kierunek. Może też potwierdzać zachowanie trendu, tzn wzrosty lub spadki na dużym wolumenie a korekta na malejącym. Albo obrona poziomu na podwyższonym wolumenie bo ktoś uznał, że jest tanio.

Post: #4 
2021-09-09 15:46

dimateo

Białystok
Posty: 28
Shouty: 37976
1
napisał:
Wolumen jest zwykle dobrym potwierdzeniem świeczki, zwłaszcza konkretnych długich świeczek, doji, odwrotów, wymian, wsparcia, oporu. Gdy jest np wybicie poziomu czy średniej albo obrona poziomu a duży wolumen potwierdza siłę i kierunek. Może też potwierdzać zachowanie trendu, tzn wzrosty lub spadki na dużym wolumenie a korekta na malejącym. Albo obrona poziomu na podwyższonym wolumenie bo ktoś uznał, że jest tanio.



;D Ja chyba za stary bo nic nie zrozumiałem ale chyba chodziło koledze o to, ze jak np masz wzrost na wykresie i jednoczesny wzrost wolumenu, to potwierdza kierunek trendu, jesli masz spadek ceny i np spadek wolumenu w trendzie wzrostowym to masz szanse że to tylko korekta w tym trendzie i odwrotnie, niski wolumen- niskie obroty ,mała płynność trudno kupic, jeszcze trudniej sie pozbyć. Takie tam z grubsza ale naucz się lepiej normalnej analizy, wolumen to tylko drobny dodatek.

Ja do wstępnej analizy uzywam darmowego power tradera, ale jest juz mało aktualny

Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2021-09-09 15:47:42
Dobrym ludziom szczęście sprzyja :)

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG135165.9-0.59%17:09
WIG203572.3-0.73%17:09
WIG20 Fut3553.0-0.84%17:04
WIG20USD950.0-0.58%17:15
mWIG409428.0-0.25%17:09
sWIG8030548.0-0.49%17:09
 Notowania Świat
US BlueChip51876.1-0.09%22:05
Nasdaq10029118.2-1.09%22:01
Nikkei69360.9-4.15%8:45
DAX24681.7-1.25%17:31
Ropa WTI70.2-2.34%22:59
Złoto4072.1+1.13%22:00
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28893+0.12%22:00
CHF/PLN4.65297+0.04%22:00
USD/PLN3.76635-0.01%22:00
EUR/USD1.13875+0.13%22:00
GBP/USD1.31992+0.05%22:00
USD/JPY161.758-0.02%22:00
Forum
» Proszę dodać SYN2BIO [0]
» Zmiana nazwy spółki [2][SPL]
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
Wzrosty Spadki Staty
MEDINICE 75.00 8.70%
LIBET 1.45 8.21%
KOMPAP 23.20 5.45%
CELTIC 1.27 5.42%
ELKOP 1.90 5.26%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl