Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Gra i Prawdziwy rynek
Wyświetleń: 3257. Obserwuje: 3 osób.
Post: #1 
2009-02-22 14:11

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam wszystkich !!
Jestem nowy w grze i mam parę pytań,troszkę się nie znam na tym ale bardzo bym się chcial nauczyć o giełdzie parę rzeczy.Podstawowe rzeczy znam czyli kupować akcje kiedy niskie a, sprzedawać kiedy na +,chciałbym ,zebyście drodzy uzytkownicy z pewnością z większym doświadczeniem ode mnie,pomogli mi na starcie chodzi mi o pomwiedzenie kilku rzeczy a mianowicie : co to są wig20 itd. i jaki wpływ ma kryzys godpodarczy na giełdę.Z góry dziękuje i będę wdzięczny jeżeli podacie jakieś ciekawoski.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi

Post: #2 
2009-02-22 15:01

topola

Tańczący z wykresami
Warszawa
Posty: 512
Shouty: 28055
0
Szanowny Kolego, z pełną przychylnością informuję Cię, że informacje o WIG 20 znajdziesz z pewnością na stronie GPW (+ wiele innych ciekawych rzeczy), a co do wpływu kryzysu na giełdę - wtedy ceny akcji spadają.

Jeśli pragniesz poszerzyć swoją wiedzę polecam częste korzystanie z wyszukiwarki Google oraz odwiedzanie ekonomicznych serwisów (Money.pl, Bankier.pl, GPWinfostrefa).

Natomiast, jeśli uznasz, że to ciągle zbyt mało to zapraszam po nieco ambitniejszą lekturę:

http://chomikuj.pl/topolaa/Ebooki/Ekonomiczne

Pozdrawiam i życzę nieco wysiłku w zdobywaniu wiedzy
https://humanista-na-gieldzie.blogspot.com

Post: #3 
2009-02-22 15:33

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Dziękuje bardzo, z pewnością bedę poszerzal swe wiadomości

Post: #4 
2009-02-22 18:02

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Mam pytanie do Was "Świadczenia" to pasywa czy aktywa

Post: #5 
2009-02-22 18:13

topola

Tańczący z wykresami
Warszawa
Posty: 512
Shouty: 28055
0
Jeśli chodzi o świadczenia finansowe (bo jest też mnóstwo innych) to zaliczyłbym je do aktywów, jeśli jesteś ich adresatem, a pasywów, jeśli jesteś zobowiązany do świadczeń.

Doprecyzuj pytanie to pomyślimy coś więcej
https://humanista-na-gieldzie.blogspot.com

Post: #6 
2009-02-22 22:10

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
świadczenia to jest tak względne że hooj. Zacznijmy od tego, że Świadczenie na rzecz kogoś przez ciebie(ty płacisz, dostarczasz, wykonujesz) jest zobowiązaniem czyli Pasywem.
Świadczenie kogoś na rzecz Ciebie(twojej firmy- bo żadna osoba fizyczna nie bedzie robiła bilansu czy też zestawienia pasywów i aktywów bo to bez sensu) czyli płacą, dostarczają wykonują usługę dla ciebie- wtedy jest to Należność i jest są to twoje aktywa.

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG134688.1-2.02%17:09
WIG203553.7-2.49%17:09
WIG20 Fut3555.0-1.96%17:04
WIG20USD940.2-2.94%17:15
mWIG409428.4-1.28%17:09
sWIG8030751.0-0.97%17:09
 Notowania Świat
US BlueChip51848.9+0.35%22:06
Nasdaq10029220.1-0.43%22:01
Nikkei69175.0-0.88%8:45
DAX24716.2-0.71%17:30
Ropa WTI69.8-4.59%22:58
Złoto3999.3-2.70%23:00
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28607+0.07%23:04
CHF/PLN4.64264-0.09%23:04
USD/PLN3.77215+0.26%23:02
EUR/USD1.13624-0.19%23:04
GBP/USD1.31673-0.26%23:04
USD/JPY161.775+0.15%23:04
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
OPTEAM 6.25 11.61%
VIGOSYS 564.00 11.46%
INTERBUD 1.59 9.66%
ALTA 1.72 7.50%
TRANSPOL 13.00 7.44%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl