Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Mozliwe??
Wyświetleń: 3375. Obserwuje: 3 osób.
Post: #1 
2009-12-14 10:41

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Czy jest mozliwe (i realne) mieć 3% zwrot tygodniowo inwestując rozsądnie, tzn. niezbyt duża liczba zleceń kupna-sprzedaży, powiedzmy około 10?


Post: #2 
2009-12-14 11:23

topola

Tańczący z wykresami
Warszawa
Posty: 512
Shouty: 28055
0
Mieć taki średni zwrot? I do tego stale? Nie jest to (raczej) możliwe.
Policzmy: startujesz z kapitałem 1, rok ma 52 tygodnie. Zatem:

(1*1.03)^52= 4.65

Zatem, jeśli dobrze liczę otrzymujesz 365% w ciągu roku. Najlepsi zarządzający funduszami mają roczne stopy zwrotu rzędu 30-40%. Słyszałem o systemach dających 100% rocznie, ale to były raczej backtesty, a nie realna gra.

Myślę, że możliwość taką należy wykluczyć.
https://humanista-na-gieldzie.blogspot.com

Post: #3 
2009-12-14 13:55

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Myślę że takie coś jest niemożliwe tutaj.

Takie możliwości są, ale wiążą się z WIELE WIĘKSZYM ryzykiem na opcjach, forexie itp

Post: #4 
2009-12-14 22:34

Macko

Admin
Kraków/Bielsko-Biała
Posty: 494
Shouty: 34675
0
3% to moze tygodniowo i na pewno nie stale...raz +3 % raz - 3% toz to gielda....
Byle do przodu...
https://gragieldowa.pl

Post: #5 
2009-12-17 16:43

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
trzeba poświci toche czasu na analizy powinno się udać zarobić kilka czy kilkanaście procent na rok,
trzeba wyrobić metode i TRZYMAĆ się jej,
sporo straciłem tylko przez to że wyłamałem się troche z metody i teraz musze to odrabiać

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG138075.5-0.56%06-22
WIG203659.5-0.53%06-22
WIG20 Fut3646.0-0.22%06-22
WIG20USD979.7-1.14%06-22
mWIG409633.8-0.84%06-22
sWIG8031207.2-0.11%06-22
 Notowania Świat
US BlueChip51712.7+0.29%06-22
S&P500 Fut7532.0-0.12%1:59
Nikkei71711.7-0.89%4:35
DAX25139.7+0.62%06-22
Ropa WTI73.7-0.47%5:16
Złoto4142.1-1.18%5:16
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.27689+0.11%5:15
CHF/PLN4.62760+0.11%5:15
USD/PLN3.74355+0.15%5:15
EUR/USD1.14247-0.03%5:15
GBP/USD1.32402-0.07%5:15
USD/JPY161.582+0.02%5:15
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [1]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
CLOUD 96.80 19.51%
OPTEAM 6.05 17.48%
COMPERIA 6.30 8.62%
ATLANTAPL 20.90 7.73%
LSISOFT 53.80 7.60%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl