Załóż konto | Przypomnij hasło
Filtruj wg spółki:
Giełda a obligacje USA
Wyświetleń: 3066. Obserwuje: 1 osób.
Post: #1 
2010-02-10 13:23

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam, na szybko zakładam ten temat by pokazać jedną rzecz, którą chciałbym się podzielić. Chodzi, o to, że Wig20 buduje swoje formacje zgodnie z US 10 Years Note oraz 30 Years Bonds. S&P500 bardziej opiera się na gwałtownych ruchach, co oznaczałoby realizacje scenariuszy z 10 Years Note. Wykres 10 Years Note przedstawiam poniżej:




Poniżej przedstawiam 2 obrazek:




Komentarze, są zapewne niewidoczne więc wyjaśnię poniżej.

1 zdjecie

To większe koło oznacza całą formację, jaką S&P500 robi aktualnie wg moich wyliczeń. Ta mniejsza część zaznaczona oznacza, to w jakim momencie powinno znajdować się S&P500.

2 zdjęcie

Tutaj to jest sprawa prosta, bo jeżeli moje przewidywanie jest zgodne, to widoczna formacja powinna powstać. Nie jest ona widoczna w pełni, ale pokazuje tendencję rynku.

Pozdrawiam

Dodano 2010-02-10 20:10
Jak widać, moja teoria nie jest pozbawiona efektów. Poniżej pokazuję widok S&P500 z dzisiaj (widok 10 dniowy ze stooq.pl). Realizuje się to co na 1 obrazku, zaznaczone w mniejszym kółku.



Dodano 2010-02-12 17:48
Na poniższym obrazku chcę pokazać jak Wig20 zachowuje się do mojej teorii. Jak napisałem wcześniej S&P500 zachowuje się bardziej agresywnie czyli pod 10 Years Note, to nasz Wig 20 zachowuje się bardziej jak 30 Years Bond (zacznaczone w kółko), poniżej wykres:



Moja teoria o bocznym ruchu Wigu 20 powinna być realizowana nawet przy wyraźnym odbiciu na S&P. Ten ruch nie powinien być pominięty (odbicie na S&P) ale powinien pokazać brak wiary we wzrosty. Bardzo rzadko realizują się idealnie ruchy czy to na S&P500 czy Wig 20. To nie zmienia faktu, że formacja podobna w 80-90% nie będzie potwierdzeniem ruchu.

Biorąc klasykę ekonomii pod uwagę, to ceny obligacji zawsze pokazywały atrakcyjność papierów dłużnych, potem ich rentowności (oprocentowania). Jak teoria głosi, to wzrosty cen papierów dłużnych prowadzą do spadku rentowności danych papierów. Teoria papierów dłużnych pokazuje też, że owe papiery wyprzedzają zachowania Giełd. Jak wiadomo najbardziej cennymi do dzisiaj są obligacje USA. Skoro do dziś tak jest, to niby dlaczego nie mamy realizować tego.

O powiązaniach gospodarek długo by pisać, ale papiery dłużne moim zdaniem przekazują koligacje pomiędzy W20 a USA.

Dodano 2010-02-17 09:02
2010-02-17
Kiedyś na shoutcie pisałem o obligacjach USA, które sprzedały Chiny lub scedowały prawo własności na kogoś innego. Wtedy podałem informację, że kwota na jaką opiewała transakcja to 20 mld USD. Dziś dowiedziałem się, że Chiny obniżyły rezerwy walutowe w dolarze poprzez zmniejszenie ilości obligacji o 34 mld USD. Nie jest to nowa transakcja, a raczej potwierdzenie tego co kiedyś pisałem i to nawet na prawie 2x większą kwotę. To spowoduje obniżenie cen obligacji w długim okresie, a pociągnie za sobą wzrosty ich rentowności.

Na koniec odnosząc się do tego co przedstawiłem na początku tego tematu. Ciesze się, że nie wyliczałem dat, w których miały powstać dane formacje. To co powyżej podawałem, to ma moje słynne opóźnienie 1 dnia (tutaj święto poniedziałkowe w USA). Problem jaki tylko zauważyłem, to zachowanie się W20. Jest ono bardzo płaskie. Spodziewałem się jednak trochę większej zmienności.

Dodano 2010-02-20 14:07
Po piątkowej sesji widać, że S&P500 ma chęć na porządne wzrosty, jednak one nastąpią dopiero po małej "korekcie", która powinna nas czekać w przyszłym tygodniu. Te spadki powinny być gwałtowne, ale krótkie, poprzedzone 1 falą odbicia w celu pokazania, że popyt jednak ma chęć na podjęcie walki. Po 2 spadającym nożu zapewne zobaczymy wzrosty.

Odnosząc się jeszcze do informacji, którą podałem 17 lutego, to ewidentnie widać spadek cen obligacji USA od momentu ujawnienia tej informacji. Podwyższenie w tym tygodniu stopy dyskontowej przez FED, jest zmianą jedynie kosmetyczną, ale powinno to pociągnąć za sobą zmianę stóp procentowych bazowych. Nie będzie to skutkiem zmiany polityki monetarnej USA, a tylko i wyłącznie gaszeniem inflacji poprzez sprzedawanie obligacji przez kraje azjatyckie (Chiny w szczególności).

Jeżeli takie działanie krajów, które posiadają duże rezerwy walutowe w dolarze będzie się utrzymywać jeszcze przez jakiś czas, to doprowadzi do załamania się rynków Giełdowych. Jako konsekwencja zobaczymy mocne osłabienie się dolara, wzrost cen surowców, oraz inflację realną na terenie USA. To spowoduje podwyższenie stóp procentowych co pisałem wyżej, następnie doprowadzi to do wygaszenia tego mizernego ożywienia gospodarczego, które trwa od marca 2009. W efekcie zobaczymy to co w lutym 2009, być może nawet gorzej, bo wiele efektów realnego kryzysu nie zostało rozwiązanych, a tylko i wyłącznie zostały ładnie przykryte dotacjami państwa i wykupem upadających banków.

Dodano 2010-02-26 20:30
Witam ponownie,

Jak widać W20 dzis zaliczył 3,03% zwyżki. Nie napiszę, że tego oczekiwałem. Jednak to ma sowje uzasadnienie. W20 oraz S&P500, oba indeksy rozbudowały formację którą zaznaczyłem małym kółkiem w 1 poście. Ma to swoje zalety jak i wady.


Zalety:

Można było zagrać na tych dołkach ze szczytu formacji we czwartek spekulacyjnie.

Można było dziś sprzedać drożej jak ktoś pod to wybicie zagrał.


Wady:

Określenie formacji zbudowanej dokładnie jest nierealne.

Granie pod spekulację w takich przypadkach może się skończyć źle.


Chciałbym odnieść się strikte do wad, bo zalety to zobaczy każdy po fakcie.

Po wczorajszym początku notowań na S&P500 sądziłem, że to będzie łabedzi śpiew niedźwiedzi. Jednak okazało się inaczej. S&P chce rozbudować formację, którą przedstawiłem w 1 poście. Nie oznacza to, że zachwieje to formacją przedstawioną na początku. Te wszystkie ruchy poboczne nazywam pustym przebiegiem. Takie nazewnictwo nie istnieje w AF czy AT. To jest mój wymysł. Ten pusty przebieg zawsze pojawia przy realizacji ruchów z obligacji. Obligacje mają to do siebie, że pewne ruchy wyglądają bardzo "kanciato". Nie oddają tego, że rynek akcji wykonuje ruchy non stop. Poprostu rynek działa ciągle i w jakimś kierunku musi iść północ/południe.

Ten dołek z czwartku na W20 to można zobaczyć na szczytach całej formacji 10 Years Note. Chodzi mi tylko i wyłącznie o max całej formacji tutaj. Jak widać to po spadku powinno być odreagowanie do góry mocne. Po tym szczycie, będzie pionowa ścianka do dołu.

Pomyłki jak zawsze zdarzają się, ale tutaj nie doceniłem nawet swojego opracowanego systemu o "pustych przebiegach". Tak to bywa jak człowiek usilnie czegoś oczekuje.

Dlatego warto zawsze przeglądać tę samą spółkę, daną, czy jaki kolwiek inny aspekt 10 razy aż się zauważy odmienny punkt widzenia.

To wszystko co o obligacjach przedstawiam jest wyłącznie graniem pod wyraźne wybicia jak to co mamy (wielu się z tym nie zgodzi). Długoterminowe inwestycje analizowałbym w o wiele szerszym aspekcie i wymagałoby to o wiele więcej wysiłku. Ale nic nie ma za darmo Trzeba się starać by zarobić

Edytowany 2 raz-y, ostatni raz: 2017-01-15 17:58:47

Post: #2 
2010-02-26 21:30

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48214
0
podoba mi się określenie pusty przebieg, a kanciate ruchy obligacji można nazwać ruchem łamanym
co ty na to?
fajny sposób na naukę dla innych;
muszę Cię pochwalić za jasne i klarowne wyrażanie myśli, co czyni tekst bardziej zrozumiałym nawet dla takiego laika jak ja:P
Z niecierpliwością oczekuję na kontynuację
tak teraz patrzę i sobie przypominam co mi kiedyś powiedziałeś o chinach i ich wpływie na world economy
I obawiam się że spełnia się Twoja czarna wizja...
niestety
Ps. Jeszcze raz Gratuluję doskonałej lekcji AF
powiem nawet że czyta się to lepiej niż teksty Topoli:P
Ps2. Przepraszam że skaczę po tematach, ale o tej porze mój umysł powoli zwalnia...:D
tzn. wolniej kojarzę fakty
Ale to tylko jeszcze lepiej świadczy a jakości i przystępności tekstu)


Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2010-02-26 21:34:09
Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

Post: #3 
2010-03-14 11:15

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam ponownie,

Dłuższy czas nic nie pisałem ze względu na brak czasu, jak i wiele spraw związanych z tematem wyjaśniło się przez ten czas.

Przewidywalem, że W20 będzie zachowywał się o wiele bardziej płasko od S&P500 i to się sprawdziło. Na shoutcie pisałem swego czasu, że W20 będzie maksymalnie na poziomach 2430-2450. Na poziomie 2445 zabrakło wyraźnie siły na pójście do góry. Podejrzewam, że będzie jeszcze 1 próba wyjścia ponad 2450, ale to tylko na chwilę.

S&P500, co pisałem na początku, zachowuje się o wiele bardziej agresywnie i wykonuje ruchy 10 Years Note. USA zaproponowało nowe maxy intra, jednak zamknięcie poniżej 1150 (1149,99). To samo co przy W20, tutaj będzie podobna sytuacja, by zamknięcie było powyżej 1150. Po tym powinna nastąpić korekta.


Korekta

Z moich wstępnych obliczeń wynika, że możemy zobaczyć poziom 2100 na W20. Jeżeli sytuacja będzie rozwijała się po mojej mysli, to poziom 2000 też może być realny. To jednak już zależy od wielu słów "jeżeli". Co do rozpietości czasowej, to nie chcę się wypowiadać, ponieważ w połowie lutego nastapiła zmiana serii na amerykańskich obligacjach. Ciężko określć na podstawie LOP teraz, cy będzie szło do góry czy też nie. Indeks Dolara, ma niby ochotę na spadek, jego LOP od początku lutego spada sukcesywnie.


Na koniec, będę starał się umieszczać pewne aspekty, które były poruszane na shoutcie. Jak wiadomo nie każdy czyta, po za tym szukanie w historii też jest dość pracochłonne.

Dodano 2010-05-14 21:54
Witam po bardzo długiej przerwie. Nie chcę rozwodzić się nad powodami braku pisania, tylko przejdę do meritum.

1) Określanie zwyżek na W20 jednak nie ma większego sensu. W to się bawić nie będę już, czy tutaj czy na shoutcie. Pewnikiem jest i zawsze był rynek co do odbić od pewnych poziomów, po za tym to kategoria AT a nie AF.

2) Obligacje ciągle pokazują, jak rynek akcyjny będzie się rozwijał. Nie ma ciągle przesłanek by dług USA nie był najbardziej popytowym aspektem rynków.

3) Rynki ciągle mają awersję do ryzyka po ostatnich szczytach.


Poniżej rozwinę powyższe punkty i postaram się pokazać to w takim świetle jakim to wygląda.

Punkt 1

Pomylilem się co do określenia wzrostów na W20, jendak ta pomyłka nie powinna dyskwalifikować, ponieważ przyjmuję porażkę, oraz wróciłem do Drawing Board by to poprawić dla siebie. Jakby tego nie rozumieć, to przyznanie do błędu, co zdeterminowało mnie do większej uwagi i kształcenia się nad aspektami, które poruszam.

Punkt 2

Tutaj nie ma zmian. Obligacje ciągle pokazują, że są czynnikiem wyprzedzającym rynki giełdowe. Oczywiście ciągle odnoszę się do długu amerykańskiego. Nie ma dziś na świecie większego popytu na obligacje niż w USA. Obrazek poniżej...

http://img9.imageshack.us/img9/3544/tyf2.jpg

Tutaj widać, że rynki akcyjne po swoich spadkach w okresie wakacyjnym powinne zdobyć nowe szczyty przy bardzo agresywnym wzroście. Spadki powinne potrwać do końca półrocza, czyli czerwca. To jest bardzo płynne określenie, bo może upaść Grecja w całości lub inne kraje zgłoszą swoją niewypłacalność takie jak Hiszpania, Włochy, Portugalia.

Punkt 3

Dziś nie ma szans na nowe maxy na indeksach. Awersja do ryzyka jest tak ogromna, że ludzie lokują swoje pieniądze w bezpieczniejsze aktywa jak obligacje czy złoto. Na shoutcie pisałem, że surowce na przełomie kwietnia/maja zaczną zyskiwać na wartości. Złoto zrobiło 2 razy swoje maxy. Na ropie to się nie zdaży, bo jest to niemożliwe patrząc historycznie, ale na roczne maksymalne ruchy to owszem. Miedź natomiat zrobiła nowe maxy roczne i po korekcie uderzy z o wiele mocniejszą siłą. Tutaj bym zwrócił szczególną uwagę, bo spekulacja typu Goldman Sachs czy osoby Pana Sorosa, powinna być obecna na takich rynkach.

Na koniec bo mam zmaiar zakończyć ten temat z powodów wiedzy, braku zainteresowania osób czytających ten temat... Niestety darmowo nie będę przekazywał dalej informacji na temat obligacyjny. Jest to związane z wiedzą jaką posiadam oraz tym co zdobyłem grając na GPW. Zdaję sobie sprawę niestety, że jeżeli wiele osób pozna ten system dogłębnie to on przestanie działać. Z drugiej strony oczywiście tutaj nie ma nikt kapitału odpowiedniego do tego, ale wolę dmuchać na zimne. Kolejnym argumentem są niestety pieniądze, bo taka wiedza kosztowała mnie mnóstwo czasu oraz wiedzy, którą zdobyłem na studiach.

Na koniec przedstawię jak to wygląda na obligacjach i gdzie się indeks W20 znajduje

http://img23.imageshack.us/img23/5477/tyf3.jpg

To w małym kółeczku jest moment gdzie znajduje się S&P500 i W20. Jak widać czekają nas jeszcze spore spadki, na których owszem na kontraktach można zarobić jak i na długich pozycjach. Dalszą umiejetność czytania pozostawiam Wam, oraz kształcenie się w tym elemencie. Nie wiem czy za rok amerykańskie obligacje będą tak atrakcyjne jak dziś, oraz czy to będzie miało takie samo przełożenie na indeks W20 w Polsce. To pozostawiam Wam czytelnicy

Pozdrawiam serdecznie,

Abramis

Post: #4 
2010-05-14 21:58

qube

Universe
Posty: 435
Shouty: 48214
0
dorobimy fotki do tematu

Fotka 1 :




Fotka 2

Całość to coś więcej niż suma części...
https://qube19.blogspot.com/

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG86575.3+2.58%05-06
WIG202547.5+3.12%05-06
WIG20 Fut2552.0+2.90%05-06
WIG20USD637.2+4.46%05-06
mWIG406369.0+1.70%05-06
sWIG8024291.3+0.26%05-06
 Notowania Świat
Dow38852.3+0.46%05-06
Nasdaq16349.2+1.19%05-06
Nikkei38236.1-0.10%05-02
DAX18175.2+0.96%05-06
Ropa WTI78.9+0.31%1:33
Złoto2325.4+0.06%1:34
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.30690-0.04%1:34
CHF/PLN4.41156-0.08%1:34
USD/PLN3.99961-0.03%1:34
EUR/USD1.07683-0.01%1:34
GBP/USD1.25593-0.03%1:34
USD/JPY154.151+0.17%1:34
Forum
» Dywidendy 2023 [0]
» Zbiorczy temat z prośbą o... [6]
» prośba o dodanie ETCGLDRMAU [0]
» Prośba [2][CRC]
» WIG 20 ZMIANY [3]
» Zmiana nazwy spółki [1][GLC]
» sprzedaż wycofanego ALUMETALu [5][CNT]
» Co się dzieje ? [6][K2H]
» Nie da się sprzedać [2][CNT]
» Prośba o dodanie Render Cube... [1]
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Statica - statica.pl