Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Program do analizy
Wyświetleń: 4039. Obserwuje: 3 osób.
Post: #1 
2010-04-18 15:23

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam, jaki program do analizy preferujecie?
Metastock, Amibroker czy może jeszcze coś innego?
Zwracam uwagę na samoczynne aktualizowanie danych, łatwość obsługi i możliwości.
Do tej pory korzystałem z darmowych wykresów bossy i w zasadzie mi starczały, ale brakuje mi tam Fibonacciego. Z jakich programów Wy korzystacie i dlaczego?

Post: #2 
2010-04-18 16:30

topola

Tańczący z wykresami
Warszawa
Posty: 512
Shouty: 28055
0
Ja korzystam z Ami, głównie dlatego, że oferuje go mój DM (za opłatą). Ale program jest bardzo dobry, sam piszesz sobie wskaźniki i testujesz strategie. Mam streaming danych online, więc do zabawy na szybkich instrumentach w sam raz.
https://humanista-na-gieldzie.blogspot.com

Post: #3 
2010-04-18 17:37

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Metastock. Fajny kombajn. W najnowszej wersji jest nawet moduł do analizy fundamentalnej.
Brakuje mi notowań online i samoczynnego aktualizowania danych z wiadomych przyczyn

Post: #4 
2010-04-18 22:57

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
A topola podpowiesz może jak Ami dobrze skonfigurować do GPW?

Post: #5 
2010-04-18 23:01

topola

Tańczący z wykresami
Warszawa
Posty: 512
Shouty: 28055
0
To zależy, czy masz legalny program i notowania idące strumieniem z DM. Jeśli tak to zazwyczaj masz instrukcję konfiguracji i support w swoim DM lub u dostawcy notowań.

Jeśli program jest nielegalny to musisz codziennie ładować do niego notowania z ogólnodostępnych serwisów. Wtedy masz (albo nie masz) dostęp do danych intraday, ale to zależy od dostawcy danych.

Trzecia opcja to nielegalny program i legalne notowania zasysane skądś (większość jest płatna), ale wtedy przy notowaniach powinieneś mieć info o konfiguracji.
https://humanista-na-gieldzie.blogspot.com

Post: #6 
2010-04-18 23:10

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Czyli od zasysania danych codziennie się nie ustrzegę:P
No spoko, dzięki w takim razie zostanę przy metastocku i tak zawsze zawsze działam po zamknięciu

Post: #7 
2010-04-21 06:48

pucybut

Białystok
Posty: 5
Shouty: 8
0
znalazłem ostatnio program powertrader , nie jest porównywalny do Metastocka i Amibrokera, ale dla prostej analizy jest w sam raz ( http://powertrader.pl/ )

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG138075.5-0.56%06-22
WIG203659.5-0.53%06-22
WIG20 Fut3646.0-0.22%06-22
WIG20USD979.7-1.14%06-22
mWIG409633.8-0.84%06-22
sWIG8031207.2-0.11%06-22
 Notowania Świat
US BlueChip51712.7+0.29%06-22
S&P500 Fut7532.0-0.12%1:59
Nikkei71711.7-0.89%4:35
DAX25139.7+0.62%06-22
Ropa WTI73.8-0.40%5:13
Złoto4142.4-1.17%5:13
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.27701+0.12%5:13
CHF/PLN4.62762+0.11%5:13
USD/PLN3.74421+0.17%5:13
EUR/USD1.14230-0.05%5:13
GBP/USD1.32383-0.08%5:13
USD/JPY161.584+0.02%5:13
Forum
» Compremum brak arkusza zleceń [1]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
Wzrosty Spadki Staty
CLOUD 96.80 19.51%
OPTEAM 6.05 17.48%
COMPERIA 6.30 8.62%
ATLANTAPL 20.90 7.73%
LSISOFT 53.80 7.60%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl