Załóż konto | Przypomnij hasło
Dzisiaj Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest nieczynna. Spokojnej majówki!
Filtruj wg spółki:
Gra, konto i niskie prowizje.
Wyświetleń: 3841. Obserwuje: 9 osób.
Post: #1 
2011-07-04 00:46

Lazok

Poznań
Posty: 9
Shouty: 85
0
Witam wszystkich,
Wiem, że podobny temat już był; nie chciałem jednak robić "odkopu", a poza tym zależy mi na "świeżej" i rzetelnej odpowiedzi. A więc do rzeczy, po miesiącach siedzenia nad teorią, grach wirtualnych itp. nareszcie czuję się na tyle silny, aby spróbować swoich sił w grze w "realu". Nie posiadam dużego kapitału, ani wiedzy czysto praktycznej. I tu pojawia się moje pytanie. Szukam jakiegoś prostego konta/rachunku maklerskiego. Zamierzam grać na akcjach, a w niedalekiej przyszłości również kontraktach terminowych i całej reszcie, dlatego prosiłbym o propozycje konta obsługującego wszystkie rodzaje transakcji. (nie jest to konieczne ale byłoby miło wybrać raz, a dobrze) Myślałem nad jakimś kontem dla studentów, ale wolę poradzić się jeszcze kogoś kto się zna. Najważniejsze dla mnie są: niskie opłaty za dokonywanie transakcji, brak konieczności utrzymywania wyznaczonej wartości kapitału na koncie oraz możliwość składania zleceń i dostęp do notowań online. Z uwagi na niewielki kapitał i na to że jakby nie patrzeć to dopiero zaczynam prawdziwą grę, zależy mi również na darmowym albo chociaż relatywnie niskich kosztach prowadzenia rachunku. A mówiąc krócej: szukam po prostu dobrego konta/rachunku tak żeby się nie dać oskubać i płacić więcej niż trzeba, a zarazem żeby można na tym trochę ambitniej pograć (bez totalnej amatorki). Prosiłbym o jakieś uzasadnienia Waszych propozycji i z góry dziękuję za rzetelne porady.

Post: #2 
2011-07-04 01:29

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Oczekujesz pełnej odpowiedzi i uzasadnień - tutaj będzie tylko krótko.

Tanio i wygodnie: DM BOŚ czyli bossa.pl
W miarę tanio i mało wygodnie, ale b. prosto: mBank

Internetowy rachunek w bossa.pl jest bezpłatny, promocje na debiuty i dość fajny i wygodny system, dostęp do analiz rynkowych, itp. Alior ma podobne narzędzia (NOL3) i też będzie tanio.

mBank - bardzo prosty rachunek, na dłuższą metę irytujący, ale samo prowadzenie rachunku darmowe.

Innych nie używałem, więc się nie wypowiadam.

Post: #3 
2011-07-04 16:52

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Mam taki sam problem. Dołączam się do pytania.

Post: #4 
2011-07-05 19:51

mgjimmy493

\'\'Orawa\'\'
Posty: 12
Shouty: 0
0
Co myślicie o Xtb. niskie prowizje ale słyszałem bardzo dużo złych rzeczy o nich więc pytam czy ktoś ma lub miał konto na Xtb

Post: #5 
2011-07-05 20:05

topola

Tańczący z wykresami
Warszawa
Posty: 512
Shouty: 28054
0
Zależy, czego się od konta oczekuje. Czy chce się mieć po prostu tanio, czy też potrzeba niezawodności, szerokiej oferty analitycznej, dostępu do specjalistycznych programów, serwisów z newsami etc.

Ja mam konta w BZ WBK i BOŚ i choć cenowo nie są to najtańsze domy maklerskie na rynku to nie planuję ich zmieniać, gdyż po prostu ich oferta odpowiada na moje zapotrzebowanie.

Mogę oba polecić, ale przede wszystkim trzeba wiedzieć czego się szuka.
https://humanista-na-gieldzie.blogspot.com

Post: #6 
2011-07-06 07:45

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Tylko w BOŚ jest minimalna wpłata 5000zł aby można było zacząć inwestować.

Post: #7 
2011-08-19 21:35

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
W "DM AMERBROKERS" transakcje akcjami i prawami do akcji (do wartości 25000 PLN) jest prowizja 0,35%
- minimum 2PLN i te 2 złote to najniższa minimalna opłata za akcje jakie udało mi się znaleźć.
I jeszcze z tabeli opłat i prowizji: "Transakcje sprzedaży zawarte na tej samej sesji co
poprzedzające je transakcja kupna – daytraiding -zwrot nadpłaty po rozliczeniu sesji" - prowizja wtedy 0,2%.
Prowadzenie rachunku inwestycyjnego - bez opłat.
O minimalnej wpłacie nic nie znalazłem.
Na kontraktach są lepsze oferty w innych DM, ale na początek szczególnie na akcjach ta oferta jest ok.
Jeśli ktoś znalazł lepszą ofertę (na obrót akcjami ) na standardowym koncie (bez żadnych promocji) w innym DM to dajcie znać.

Post: #8 
2011-08-25 00:35

Lazok

Poznań
Posty: 9
Shouty: 85
0
Ja dość długo szukałem i znalazłem oferte/promocje która mi się spodobała. Jest to "Młody rekin" w WBKu. Nazwa odstraszająca, fakt, ale warto.

1. Jest to oferta tylko dla studentów - czyli gra gitara.

2. Wszystko jak na normalnym koncie ( przynajmniej nie zauważyłem dotychczas jakiś szalonych różnic) z tym, że cennik jest inny:

- primo: prowadzenie i cała otoczka jest za free

- po drugie prowizja jest najniższa: 0,25% za każdą transakcje na akcjach ( minimalnie 6 zł - wiem że na początku trochę to pociągnie po kieszeni ale raczej z torbami nie pójdę za tą złotówkę różnicy a w dłuższej perspektywie wydaje się kuszące)

- po trzecie serwis jest prosty, bezproblemowy i bez żadnych zbędnych fajerwerków

- po czwarte jest to "pewny" (wiem że to trochę niefortunne określenie ale nie wiem jak to inaczej określić) bank z placówką w każdym mieście i żywymi ludźmi w środku a nie jakieś internetowe czary mary bez placówek albo z jedną nie wiadomo gdzie

Pewnie teraz wszyscy się zastanawiają gdzie jest haczyk - ja też nie wiem... konto mam od kilku dni ale jak już wszystko przetestuję dokładnie to postaram się coś więcej napisać...

Post: #9 
2011-08-25 07:09

topola

Tańczący z wykresami
Warszawa
Posty: 512
Shouty: 28054
0
Młodego rekina mam od ponad 2 lat i haczyków nie stwierdziłem
https://humanista-na-gieldzie.blogspot.com

Post: #10 
2011-09-11 19:13

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Lazok napisał:
Ja dość długo szukałem i znalazłem oferte/promocje która mi się spodobała. Jest to "Młody rekin" w WBKu. Nazwa odstraszająca, fakt, ale warto.

1. Jest to oferta tylko dla studentów - czyli gra gitara.

2. Wszystko jak na normalnym koncie ( przynajmniej nie zauważyłem dotychczas jakiś szalonych różnic) z tym, że cennik jest inny:

- primo: prowadzenie i cała otoczka jest za free

- po drugie prowizja jest najniższa: 0,25% za każdą transakcje na akcjach ( minimalnie 6 zł - wiem że na początku trochę to pociągnie po kieszeni ale raczej z torbami nie pójdę za tą złotówkę różnicy a w dłuższej perspektywie wydaje się kuszące)

- po trzecie serwis jest prosty, bezproblemowy i bez żadnych zbędnych fajerwerków

- po czwarte jest to "pewny" (wiem że to trochę niefortunne określenie ale nie wiem jak to inaczej określić) bank z placówką w każdym mieście i żywymi ludźmi w środku a nie jakieś internetowe czary mary bez placówek albo z jedną nie wiadomo gdzie

Pewnie teraz wszyscy się zastanawiają gdzie jest haczyk - ja też nie wiem... konto mam od kilku dni ale jak już wszystko przetestuję dokładnie to postaram się coś więcej napisać...


Dodano 2011-09-11 19:26
ARRES napisał:
Lazok napisał:
Ja dość długo szukałem i znalazłem oferte/promocje która mi się spodobała. Jest to "Młody rekin" w WBKu. Nazwa odstraszająca, fakt, ale warto.

1. Jest to oferta tylko dla studentów - czyli gra gitara.

2. Wszystko jak na normalnym koncie ( przynajmniej nie zauważyłem dotychczas jakiś szalonych różnic) z tym, że cennik jest inny:

- primo: prowadzenie i cała otoczka jest za free

- po drugie prowizja jest najniższa: 0,25% za każdą transakcje na akcjach ( minimalnie 6 zł - wiem że na początku trochę to pociągnie po kieszeni ale raczej z torbami nie pójdę za tą złotówkę różnicy a w dłuższej perspektywie wydaje się kuszące)

- po trzecie serwis jest prosty, bezproblemowy i bez żadnych zbędnych fajerwerków

- po czwarte jest to "pewny" (wiem że to trochę niefortunne określenie ale nie wiem jak to inaczej określić) bank z placówką w każdym mieście i żywymi ludźmi w środku a nie jakieś internetowe czary mary bez placówek albo z jedną nie wiadomo gdzie

Pewnie teraz wszyscy się zastanawiają gdzie jest haczyk - ja też nie wiem... konto mam od kilku dni ale jak już wszystko przetestuję dokładnie to postaram się coś więcej napisać...

6zł. - to o wiele za dużo, szczególnie przy szerokim portfelu i niskich kwotach transakcji. W mbanku płacę 3 i to też daje sie odczuć - gdy są spadki i włączą się "bezpieczniki".

Post: #11 
2011-09-13 22:18

Lazok

Poznań
Posty: 9
Shouty: 85
0
No to zleży. Jeśli grasz mega małą kwotą i w dodatku zdywersyfikowałeś swój portfel na 10 różnych spółek to faktycznie te trzy złote od transakcji może być dużo. Ale jaki jest sens takiej gry?

Post: #12 
2011-09-23 12:22

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
Witam
chciałbym się zapytać co dzieje się z taką ofertą "dla studenta"
kiedy przestajemy być studentem lub ma sie więcej niż 26 lat
trzeba przejść na normalną ofertę domu maklerskiego czy jest to raczej dożywotnio ?!

Post: #13 
2011-09-23 12:26

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
pewnie to samo co ze zwykłym kontem czyli np w PKO blokowali ci konto z dnia na dzień i ludzie nie wiedzieli co się dzieje. Dożywotnio na pewno nie bo konta student mają obniżone prowizje żeby zachęcić młodych do oszczędzania a w przyszłości zatrzymać klienta.

Post: #14 
2011-11-03 15:17

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
A co myślicie o [url] http://www.bdm.com.pl/zak tym domu maklerskim [/url]i ofercie skierowanej do studentów ?


Edytowany 1 raz-y, ostatni raz: 2022-04-22 00:11:03

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG84393.7-0.21%05-02
WIG202470.5-0.23%05-02
WIG20 Fut2480.0+0.32%05-02
WIG20USD610.0-0.33%05-02
mWIG406262.3-0.37%05-02
sWIG8024228.7+0.02%05-02
 Notowania Świat
S&P5005130.2+1.30%20:56
Nasdaq16168.7+2.07%20:56
Nikkei38236.1-0.10%05-02
DAX17993.7+0.54%17:31
Ropa WTI78.0-1.14%20:56
Złoto2298.5-0.23%20:56
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.32797-0.11%20:56
CHF/PLN4.44108+0.08%20:56
USD/PLN4.01985-0.49%20:56
EUR/USD1.07665+0.39%20:56
GBP/USD1.25506+0.14%20:56
USD/JPY152.922-0.52%20:56
Forum
» Dywidendy 2023 [0]
» Zbiorczy temat z prośbą o... [6]
» prośba o dodanie ETCGLDRMAU [0]
» Prośba [2][CRC]
» WIG 20 ZMIANY [3]
» Zmiana nazwy spółki [1][GLC]
» sprzedaż wycofanego ALUMETALu [5][CNT]
» Co się dzieje ? [6][K2H]
» Nie da się sprzedać [2][CNT]
» Prośba o dodanie Render Cube... [1]
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Statica - statica.pl