Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
KGHM
Wyświetleń: 5296. Obserwuje: 3 osób.
Post: #1 
2013-12-05 22:28
Cena waloru: 112.00

Usunięty

Posty: 0
Shouty: 0
0
KGHM w ciągu 1 roku zniżkował o 43%.
Ciekaw jestem jak długo będzie trwała bessa i jakiej ceny będzie się mozna spodziewać na samym dołku.

Post: #2 
2013-12-06 10:55
Cena waloru: 112.30

eldraque7

Warszawa
Posty: 124
Shouty: 32657
0
To jak czesto przejawia sie temat KGHMu oznacza że wszyscy w niego wierza, wierza rowniez analitycy ktorzy umiescili go na liscie najlepszych pod wzgledem inwestycyjnym spolek na 2014 w europie srodkowo wschodniej( JP Morgan, Deutsche Bank). Za wzrostami przemawia rowniez niedowartosciowanie spolki, z wiekszosci analiz finansowych wynika, że cena nominalna powinna wynosic od 140 do 150 zl ( przy slabym w tym roku zysku). Kolejna rzecz to rekomendacje, które już jakis czas temu powedrowały w góre w wyzej wymienione okolice. Niestety pozytywów jest tylko tyle i nie są one zbyt przemawiające.
Pesrpektyw negatywnych jest znacznie więcej i są one bardziej "konkretne". Otóż z szacunków największych instytucji wynika(min. GS), że ceny miedzi jak i innych surowców w 2014 będą spadać i prawdopodobnie rzeczywiscie tak sie stanie, bo zapotrzebowanie najwiekszych krajow ( Chiny) nie jest jeszcze zadowalajace, jak i technicznie mamy albo trendy spadkowe, albo trojkat zniszkujacy na miedzi.
Dwa, wielce prawdopodobne jest podniesienie podatku od kopalin w Chile z 20 do 25%, co oczywiscie odbije sie na zysku dla miedziowego ktory rozpoczęcie wydobycia zamierza uruchomic własnie w 2014.
Nie wierzy w miedziowego niestety zarzad, ktory przewiduje, że rok 2014 z powodu nizszych cen miedzi nie bedzie zyskowny( mozna tutaj dopatrzyc sie ukrytego przeslania "nie liczcie na wysoka dywidende w 2014"). I co do dywidendy to by sie zgadzało poniewaz zysk giganta spadl o 100% w tym roku i nie wiadomo czy uzbieraja sie 3 mld, w porowaniu z 6 w 2012 i 11 w 2011 roku, spadek jest dosyc znaczny.
Powyzsze czynniki skutecznie zniechecaja najwiekszych inwestorów, miedzy innymi FI, które mają zaangazowany kapitał w banki( istnieje cień szansy, że kapitał z banków powoli będzie wycofywany i realizowane bedą zyski, a FI bedą musiały sie przerzucić na inne stabilne spółki- niedowartosciowany miedziowy może być lakomą alternatywą)

Z technicznego punku widzenia KGHM w moim odczuciu już gryzie ziemie, bariera 110 zl jest ostatnią bezpieczą przystanią i można się spodziewać,że będzie ona silnie broniona. Spadek poniżej tej ważnej lini powinien wywołać wybuch paniki.

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG135165.9-0.59%17:09
WIG203572.3-0.73%17:09
WIG20 Fut3553.0-0.84%17:04
WIG20USD950.0-0.58%17:15
mWIG409428.0-0.25%17:09
sWIG8030548.0-0.49%17:09
 Notowania Świat
US BlueChip51876.1-0.09%22:05
Nasdaq10029118.2-1.09%22:01
Nikkei69360.9-4.15%8:45
DAX24681.7-1.25%17:31
Ropa WTI70.2-2.34%22:59
Złoto4072.1+1.13%22:00
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.28893+0.12%22:00
CHF/PLN4.65297+0.04%22:00
USD/PLN3.76635-0.01%22:00
EUR/USD1.13875+0.13%22:00
GBP/USD1.31992+0.05%22:00
USD/JPY161.758-0.02%22:00
Forum
» Proszę dodać SYN2BIO [0]
» Zmiana nazwy spółki [2][SPL]
» Compremum brak arkusza zleceń [2]
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
Wzrosty Spadki Staty
MEDINICE 75.00 8.70%
LIBET 1.45 8.21%
KOMPAP 23.20 5.45%
CELTIC 1.27 5.42%
ELKOP 1.90 5.26%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl