Załóż konto | Przypomnij hasło
Zapraszamy do typowania wyników MŚ 2026! Zapraszamy wszystich do wzięcia udziału w zabawie! Typuj wyniki
Filtruj wg spółki:
Prognoza na przyszły tydzień
Wyświetleń: 4425. Obserwuje: 0 osób.
Post: #1 
2014-04-12 13:26

gallanonim

WRC
Posty: 627
Shouty: 13204
0
Postanowiłem zrobić małą prognozę, tego co może wydarzyć się na GPW w przyszłym tygodniu. Swoją analizę zamierzam oprzeć częściowo na indeksie S&P500, mając jednak na uwadze fakt, że ostatnimi czasy nasza rodzima giełda nie jest z nim mocno skorelowana . Mimo to jednak myślę, że sytuacja za oceanem w nieco dłuższym terminie wciąż ma znaczny wpływ na nasze indeksy.
Popatrzmy na wykres S&P500 od 2011 roku.

Jak to wczoraj jednomyślnie ustaliliśmy z Arnim, spekulacyjne pompowanie trwa w najlepsze, i jak głębszej korekty od 2011 za oceanem nie zastaliśmy, tak na jej pojawienie się wciąż się nie zanosi. Jedno jest pewne - taka sytuacja wiecznie trwać nie będzie i któregoś dnia w końcu je*nie, ale to taka forma dygresji od tematu głównego. Kurs osiadł właśnie na linii trendu która przez cały okres była ładnie respektowana (za wyjątkiem fałszywego przebicia w listopadzie 2012). Możliwa wydaje się też korekta do wsparcia utworzonego przez lukę hossy, ale linia trendu wydaje mi się tutaj wystarczająco mocnym wsparciem, by pompowanie dalej trwało w najlepsze. Tak czy inaczej piątkowa sesja obroną linii trendu nie była (IMO), a odpowiedzią na pytanie dlaczego tak uważam jest ta świeczka:

Jak na razie to ciąg dalszy korekty, która moim skromnym zdaniem zakończy się w poniedziałek (liczyłbym na jakąś pro-wzrostową formację, właśnie na poniedziałkowej sesji).
Myślę, że taki scenariusz da impuls rodzimym inwestorom do zamknięcia luki bessy utworzonej przez napiętą sytuację na Ukrainie na początku marca:

WIG20 próbował ją już domknąć na czwartkowej sesji, jednak na to zabrakło sił. Nie zabrakło jednak sił na utrzymanie kursu w okolicach wsparcia, co świadczy o tym, że strona popytowa jest dostatecznie mocna by lukę domknąć w najbliższym czasie.
Na szerokim WIGu sytuacja wygląda nieco bardziej pesymistycznie (jesteśmy dalej od linii trendu oraz piątkowe zamknięcie nie utrzymało się w luce, tylko poniżej niej), jednak bardzo podobnie:

Tutaj do pokonania również mamy podwójny opór w postaci luki oraz spadkowego trendu średnioterminowego. Tak więc reasumując - jeśli trend za oceannem zostanie obroniony, myślę, że będzie to wystarczająco silny bodziec dla naszej giełdy do wyjścia z konsolidacji i kontynuacji trendu wzrostowego.
"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter."

GPWŚwiatWaluty
 Notowania GPW
WIG139383.3+0.38%9:08
WIG203692.9+0.38%9:23
WIG20 Fut3683.0+0.79%9:08
WIG20USD995.0+0.40%9:08
mWIG409719.2+0.04%9:08
sWIG8031174.2-0.22%9:08
 Notowania Świat
US BlueChip51564.7+0.14%06-18
S&P500 Fut7564.2+0.11%9:13
Nikkei72354.0+1.55%8:45
DAX25040.9+0.22%9:08
Ropa WTI75.5-1.36%9:23
Złoto4197.8+0.90%9:23
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.26130+0.08%9:23
CHF/PLN4.60293+0.09%9:23
USD/PLN3.71968+0.25%9:23
EUR/USD1.14561-0.17%9:23
GBP/USD1.32085-0.19%9:23
USD/JPY161.718+0.26%9:23
Forum
» GRAGIELDOWA.PL [8]
» Prośba o dodanie zleceń dla... [0][ENP]
» opóźnienie notowań [1]
» Dla fanów strategii buy and... [25]
» Prośba o dodanie spółki... [0]
» Dywidenda Asseco [0]
» Prośba o dodanie spółki Grupa... [1][RAE]
» Prośba o dodanie MADNETIC [1]
» Zmiana nazwy spółki [0][SPL]
» Prośba o dodanie EDITEL SA [0]
Wzrosty Spadki Staty
MENNICA 40.60 5.45%
MAXCOM 6.38 4.59%
CLOUD 84.60 4.44%
WASKO 6.46 4.19%
VERCOM 119.80 4.17%
Więcej ...
Blogi - najnowsze wpisy
»thomasoo: Kozak podbija giełde XDD
»gra: Dni bez sesji 2016
»sygnaly-at: Jeden wykres zastępuje 1000 słów - MSW
»gra: Podsumowanie roku w grze, 2014 w liczbach
»gra: GPW dni bez sesji w roku 2015
Dane giełdowe dostarcza Notoria S.A. www.notoria.pl